مسمومیت های سریالی در مدارس دخترانه, دومین دختر دانش آموز جان باخت

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۴۴: اعتراضات مردمی در برابر مسمومیت های سریالی در مدارس دخترانه, دومین دختر دانش آموز جان باخت! مسمومیت های عمدی و سریالی در مدارس دخترانه دامنه اش به خوابگاههای دانشجویان و مدارس پسرانه و امروز به مجتمع مسکونی در کرمانشاه نیز کشیده شده است. از جمله برخی گزارش‌ها از مسمومیت مشکوک ساکنان یک مجتمع در شهرک ظفر کرمانشاه و انتقال آنان به بیمارستان خبر میدهد.

بنا بر خبر امروز در تبریز مدرسه دخترانه معصومه، در کرج دانش آموزان مدرسه دخترانه مهاجر، در تهران دانش آموزان مدرسه دخترانه جمال‌الدین اسدآبادی، در اسلام آباد و در رشت دانش آموزان دبستان حمزه رفعتی مورد حمله شیمیایی قرار گرفته و شماری از دانش آموزان مسموم شدند. امروز همچنین در زنجان دختران دانش آموز دبیرستان ولیعصر مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند و ۲۹ دانش آموز در بیمارستان بستری شدند . در ارومیه با مسمومیت دانش آموزان مدرسه ای دخترانه، ۳۰ دانش آموز مسموم و به بیمارستان منتقل شدند. بنا به گزارشات دومین دختر دانش آموز بنام ساناز جمشیدی در اثر مسمومیت جان باخته است. اطلاعات بیشتری از او منتشر نشده است. مرگ تکان دهنده این دختر بعد از مرگ فاطمه رضائی در قم روی میدهد.
این مسمومیتها آشکارا تروریسم شیمیائی جمهوری اسلامی است که علیه دانش آموزان به کار گرفته شده است و بر آتش خشم مردم بنزین پاشیده است. بر متن خیزش انقلابی زن زندگی ‌آزادی و علیه یکی از گرم‌ترین کانون‌های داغ انقلاب، بویژه مدارس دخترانه که بارها شاهد حجاب سوزان، پاره کردن عکس خامنه‌ای و عمامه پرانی از جانت آنها بودیم، حکومت داعشی کاملا هدفمند و عامدانه دست به تعرض زده است. موجی از اعتراض در شهرهای مختلف علیه حکومت بر پا شده و مردم در این تجمعات با خشم و نفرت شعار میدهند:"مرگ بر دیکتاتور"، "حکومت کودک کش، نمیخوایم، نمیخوایم". در همین رابطه امروز امروز شماری از خانواده های دانش آموزان از منطقه پنج و شمیرانات و اسلامشهر در اعتراض به مسمومیت سازی های سریالی حکومت مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند و سراپا خشم فریاد میزدند:"مسئول بیا پایین". تجمع کنندگان همچنین شعار میدادند:"سپاهی، بسیجی، داعش ما شمایی"، "دروغ میگن آمریکاست، دشمن ما همین جاست" . در این روز در منطقه ۱ شمیرانات و صفا داشت نیز خانواده ها تجمع داشتند و با شعار "مرگ بر حکومت بچه کش" خشم و نفرت خود را نسبت به جنایات حکومت فریاد زدند. در تهرانسر دانش آموزان پسرانه مدارس ابن سینا و هنرستان علاقه مندان در حمایت از دانش آموزان مدارس دخترانه به کلاس درس نرفتند. امروز همچنین در شهرهای اصفهان، سنندج، کرمانشاه، کوار استان فارس، لاهیجان و اردبیل خانواده های دانش آموزان بخاطر سناریوی جنایی مسمومیت های سریالی فرزندانشان تجمع داشتند و شعارهای ضد حکومت سر دادند. در اصفهان تجمع کنندگان شعار میدادند:" بچه هامون رو کشتین، الان یگان گذاشتین"، "اسید پاشی مسمومیت، هر دو یک جنایت". در کرمانشاه نیروهای سرکوب با تجمع کنندگان درگیر شدند. در سنندج نیز امروز دانش‌آموزان در میدان کوهنورد شهر تجمع کردند.
در محکومیت حمله ی شیمیایی حکومت به دختران در مدارس همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه آزاد تهران شمال و نیز خوارزمی (واحد کرج) برای امروز سیزدهم اسفند فراخوان به تجمع و اعتراض داده بودند.


شعارهای مورد تاکید این دانشجویان در بیانیه شان عبارت بودند از: "چه با حجاب چه بی حجاب میریم به سوی انقلاب"، "دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد"، "مرگ بر حکومت بچه کش"، "مرگ بر حکومت آدمکش"، "مرگ بر حکومت زن ستیز"، " فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی، "نه سلطنت نه رهبری، آزادی و برابری"، مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر".
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان برای روز شانزدهم اسفند فراخوان به اعتراضات سراسری داده اند که یک موضوع محوری آن اعتراض به مسمومیت سازیهای سریالی در مدارس است و این فراخوان با استقبال وسیع مردم روبرو شده و نهادها و تشکلهای مختلف مردمی روبرو شده و تراکت های آن توسط نهادها و تشکلهای مختلف از جمله تیم جوانان محلات گیلان وسیعا منتشر شده است. از جمله تشکل دانش آموزان‌انقلابی تهران طی بیانیه ای حملات شیمیایی و مسمومیت سریالی و عمدی دانش‌آموزان را محکوم کرده و از فراخوان شانزدهم اسفند شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان حمایت کرده است. شانزدهم اسفند یک روز قبل از هشت مارس روز جهانی زن است و حمله به مدارس دخترانه یک موضوع مهم فراخوانهای اعتراضی به مناسبت هشت مارس نیز هست.
فشار انقلاب و گستردگی اعتراضات بار دیگر دولتهای جهانی را وادار به واکنش کرده است. از جمله سازمان ملل و دولت آلمان خواستار تحقیقات درباره حملات با گاز سمی به مدارس ایران شدند. یونیسف نیز در واکنش به مسمومیت دانش‌آموزان در ایران اعلام کرد: این گونه حوادث می‌تواند تاثیر منفی بر نرخ بالای آموزش کودکان، به ویژه دختران که در دهه‌های اخیر به دست آمده است، بگذارد. و آمادگی خود را بر ارائه "هرگونه حمایت مورد نیاز" اعلام داشت. اما جنایات رژیم در ایران و امروز در قبال دانش آموزان دختر نیاز به تحقیق و بررسی ندارد و اعلام آمادگی برای حمایت مورد نیاز دردی از مردم دوا نمیکند. جمهوری اسلامی بخاطر همه این جنایاتش باید در سطح جهان بایکوت و فورا از کنوانسیون جهانی حقوق کودک بیرون انداخته شود. جواب فوری به جنایات رژیم تجمعات اعتراضی گسترده مردم، پیوستن وسیع به فراخوان اعتراضی روز شانزدهم اسفند و برگزاری یک هشت مارس بزرگ و قدرتمند است. پاسخ ادامه انقلاب برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی.
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۴ اسفند ۱۴۰۱، ۴ مارس ۲۰۲۳