نشست مشترك سه حزب حكمتیست (خط رسمی)، حزب كمونیست كارگری عراق، حزب كمونیست كارگری كردستان با "جبهه مبارزه مردمی فلسطین"روز شنبه دوم دسامبر ۲۰۲۳ به پیشنهاد "جبهه مبارزه مردمی فلسطین" جلسه مشتركی در رابطه با مسئله فلسطین و نسل كشی اسرائیل در نوار غزه و آخرین تحولات برگزار شد. در این نشست نمایندگانی از هر چهار جریان شركت داشتند.

با این نامه میخواهیم توجه شما سازمانهای جهانی کار و نهادهای حقوق بشر را در باره تبدیل شدن مرزهای غرب و شرق ایران(کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان) را به قتلگاه کولبران، جلب کنیم و از شما تقاضا داریم علیه این توحش آشکارا ضد انسانی رژیم تبهکار اسامی در ایران را تحت منگنه فشار قرار دهید. و خواهان قطع شلیک توسط مرزبانان بطرف کولبران شوید.

در ادامه آکسیون‌های حمایتی نیروهای انقلابی و دمکرات از خلق فلسطین در سراسر جهان و محکومیت جنایات اسراییل علیه توده‌های محروم فلسطینی، روز شنبه ۱۸ نوامبر ۲۰۲۳ یک حرکت اعتراضی و افشاگرانه در شهر آمستردام هلند برگزار شد. این حرکت از سوی “کمیته حمایت از مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران در هلند” که فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در هلند بخشی از آن هستند و همچنین جمعی از فعالین سیاسی چپ و دمکرات هلند سازمان یافت و برگزار شد.

بیانیه شماره ۱٠ کمپین « شکنجه دارویی، قتل عمد خاموش دولتی»   « در بین تمام اشکال شکنجه، شکنجه دارویی شنیع ترین است، زیرا ممکن است خشونت در آن به کار برده نشود، هیچ نشانه ظاهری آشکاری که باعث سوء ظن شکنجه شود را در پی نداشته باشد و اسناد و مدارک ثبت شکنجه یا استفاده از انواع مواد مخدر عمدا مخفی شود. » ویلیام هاپکینز، روانپزشک در سازمان رهائی از شکنجه می گوید:

یک زن، یک زندانی فلسطینی آزاد شده را در آغوش گرفته است – یک دقیقه سکوت در کنفرانس اقلیمی سازمان ملل به احترام غیرنظامیان جان باخته در غزه  سامح شکری، رئیس دستگاه دیپلماسی مصر که سال گذشته ریاست «کُپ۲۷»، کنفرانس اقلیمی پیشین سازمان ملل  را برعهده داشت در سخنرانی مراسم افتتاح بیست و هشتمین نشست این کنفرانس در دوبی از شرکت کنندگان خواست به احترام همه غیرنظامیان جان باخته در درگیری‌های جاری در غزه یک دقیقه سکوت کنند.

امروز پنجشنبه نهم آذر ماه کارگران شرکت گلتاش زیرمجموعه شرکت پاکسان اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود تجمع کردند.در این تجمع کارگران به مشکلات معیشتی خود اعتراض کرده و بر ادامه اعتراض تا پاسخگویی به خواستشان تاکید کردند.  در این روز همچنین گروهی از مردم در اعتراض به توقیف برخی خودروها به بهانه عدم رعایت حجاب اجباری، در مقابل ساختمان «پلیس امنیت اخلاقی» تجمع کردند.

توضیح كمونیست: بیانیه ۹ زندانی از زندانیان سیاسی در زندان اوین در كانال تلگرامی سندیكای كارگران شركت واحد منتشر شده است. بیانیه حاوی نكات بسیار ارزشمند است و ما برای اطلاع خوانندگان كمونیست آنرا در نشریه منتشر میكنیم. با آرزوی آزادی هر چه زودتر این عزیزان، متن كامل بیانیه را ملاحظه میكنید:   اینجا در زندان، در میان زندانیان سیاسی، هستند افرادی که سال گذشته جان خود را برای خواست آزادی و رفع تبعیض به خطر انداختند،

حزب کمونیست کارگری ایران:  وزیر بی لیاقت نمیخوایم، نمیخوایم امروز ششم آذر ماه بازنشستگان مخابرات در نزدیک به ۲۰ شهر جمع شدند و همچون دوشنبه های دیگر صدای اعتراض خود را علیه فقر وبی تامینی، تعرضات معیشتی حکومت و بی پاسخ ماندن مطالباتشان بلند کردند. این تجعات در شهرهایی چون تهران، خرم آباد، شیراز، زنجان، بندرعباس، رشت، اصفهان، اردبیل، بجنورد، سنندج، کرمانشاه، مریوان، اهواز، تبریز، بیجار و زاهدان برگزار شدند.

"فرزند کارگرانیم، کنارشان می مانیم"!  علیه فقر و فلاکت، علیه آپارتاید جنسی!  دانشگاه سنگر دفاع از آزادی و برابری، سنگر دفاع از مبارزه و اتحاد کارگران، سنگر دفاع از آزادی و برابری زن و مرد، سنگر دفاع از آزادی بیان و انتقاد، و یک پایگاه مبارزه علیه استبداد و استثمار و ارعاب در جامعه است. برای اولین بار در چهار دهه اخیر، دانشگاه های سراسر کشور در مبارزه ای متحدانه برای سرنگونی رژیم اسلامی، نفی عملی و انقلابی قوانین آپارتاید و تفکیک جنسیتی، در همراهی با و شرکت فعال در برآمد توده ای ١٤٠١ نقش ویژه ای ایفا کردند.

بیانیه شماره ۳ سه حزب کمونیست کارگری در منطقه:  به طبقه كارگر در خاورمیانه!   بی تردید برای ما و اکثریت بشریت کره خاکی که جهان را از دریچه پروپاگاندهای نژاد پرستانه و ضدبشری هیئت های حاکمه در اسرائیل و آمریکا نمی نگرد، آنچه که چهل روز است در غزه میگذرد نه جنگ که یک نسل کشی و پاکسازی نژادی بی شرمانه است که جهانی را فریاد زنان به میدان آورده است. کسی بهانه "جنگ علیه حماس" برای توجیه این قتل عام کور، انتقامجویی افسارگسیخته و مجازات جمعی میلیونی از مردم فلسیطن را نپذیرفته است.

بنا بر نامه رسیده به زمانه ماموران وزارت اطلاعات در آذرماه سال گذشته دست به اعدام مصنوعی سامان یاسین (صیدی) زده‌اند. در این نامه از قول این زندانی سیاسی می‌خوانیم: «هر لحظه منتظر بودم زیر پام خالی بشه به لطف کج بستن طناب گردنم بشکنه و تمام!»  احمدرضا حائری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزل‌حصار، در نامه‌ای که نسخه‌ای از آن به دست زمانه رسیده است، جزئیاتی هولناک از شکنجه و اعدام مصنوعی سامان یاسین (صیدی)، خواننده کُرد سبک رپ را شرح می‌دهد. او همچنین نسبت به وضعیت سلامتی سامان یاسین در زندان قزلحصار هشدار داده است.

فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی و اجتماعی در ایران ادامه دارد. نرگس محمدی برنده جایزه نوبل در اعتراض به نقض دایمی حقوق بشر، دادگاه های فاقد صلاحیت حقوقی و شرایط نامناسب زندان های ایران، دست به اعتصاب غذا زده است. جمهوری اسلامی ایران از آغاز حیات خود جهت نقض آزادی های فردی و اجتماعی، به سرکوب زنان، سنگسار، شلاق کشی، زندان، شکنجه و حتی حذف فیزیکی مخالفان معترض در زندان و میدان دست زده است!

تعداد قربانیان در غزه از ۱۳هزار نفر گذشته؛ نشست پکن: جهان باید فورا برای پایان دادن به «فاجعه انسانی» غزه وارد عمل شود؛ بمباران بیمارستان «اندونزی» در شمال غزه ۱۲ کشته بر جای گذاشت از زمان آغاز جنگ در نوار غزه، اسرائیل بسیاری از بیمارستان‌ها را در نوار غزه به‌ویژه در شمال آن به بهانه وجود مراکز و تونل‌های حماس در زیر آن‌ها، هدف قرار داده است، ولی حماس این ادعا را قاطعانه رد می‌کند. خبرنگار «العربیه» دوشنبه ۲۹ آبان از بمباران سنگین توپخانه‌ای اطراف بیمارستان اندونزی در شمال غزه خبر داد که به کشته‌شدن ۱۲ نفر انجامید.

روز شنبه۲۵ نوامبر در شهر گوتنبرگ. بیست و پنجم نوامبر،روز اعتراض زنان و مردان آزادیخواهِ جهان نسبت به خشونتهای اِعمال شده دولتی، یا خشونت هایی که بر پایه تفکرات مذهبی و سنتها و باورهای ارتجاعی،  به صورت عرف و فرهنگ، زن ستیزانه در آمده ؛می باشد. مجمع عمومی سازمان ملل در سال۱۹۹۹ طی قطعنامه ای ٢۵ نوامبر را به عنوان روز جهانی منع خشونت علیه زنان  تصویب کرده است.

امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی اعلام کرد که خوانندهٔ رپ اعتراضی که به خاطر خواندن آهنگ های اعتراضی و مشارکت فعال در جنبش “زن، زندگی، آزادی” محبوس بود، امروز از زندان اصفهان آزاد شد. وی در گفت‌وگو با «شبکه شرق» با اشاره به آخرین وضعیت پرونده توماج صالحی اظهار کرد: «در پی فرجام خواهی صورت گرفته در پرونده توماج صالحی، این پرونده در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت