اطلاعاتی که در مورد نحوه قاچاق نفت از اقلیم کردستان به ایران و ترکیه منتشر شده است نشان می‌دهد که پول‌های حاصل از آن به حساب خزانه دولت اقلیم وارد نمی‌شود و دو طایفه بارزانی و طالبانی به تنهایی از آن نفع می‌برند. دو سال تعویق در برگزاری انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان و جلسات مداوم نچیروان بارزانی با مقام‌های جمهوری اسلامی و دولت مرکزی در عراق برای تضمین بقای حزب دموکرات کردستان (KDP) در قدرت اکنون جنبه‌های جدیدی به خود گرفته است.

شریفه محمدی آزاد باید گردد: صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی فعال خوشنام کارگری، زیست محیطی و معترض علیه اعدام در رشت به اتهام "بغی"  موجی گسترده  از اعتراض از سوی تشکلهای مختلف کارگری و اجتماعی  و از درون زندانها و در سطح بین المللی را به همراه داشت. این حکم جنایتکارانه بدنبال هفت ماه بازداشت موقت، شکنجه و بازجویی در بازداشتگاهای شهرهای مختلف و در سناریویی نخ نما و با اتهاماتی بی پایه علیه او صادر شده است.

اطلاعیه اتحاد سوسیالیستی کارگری: "مهدی راسخی" و "احمد درویش گفتار" دو قاضی تحت فرمان نهادهای امنیتی در شعبه اول بیدادگاه رشت حکم قتل شریفه محمدی را صادر کردند. شریفه محمدی از ۱۴ آذر سال ۱۴۰۲ که توسط  ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده، در سلول انفرادی و تحت فشارهای جسمی و روحی شدید برای گرفتن اعتراف اجباری قرار داشته است. شریفه محمدی هیچ جرمی مرتکب نشده و اصلا نباید دستگیر میشد.

اطلاعیه حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست: شریفه محمدی از فعالین کارگری ایران بعد ازدستگیری و چندین ماه اذیت و آزار و شکنجه، توسط بیدادگاه انقلاب رشت به اتهام "بغی" به اعدام محکوم شده است. اتهام او عضویت در "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" و انتساب این تشکل به تشکیلات کومله سازمان کردستان حزب کمونیست ایران است. پرونده سازی و انتساب اتهام کذب به فعالین سیاسی و کارگری برای خفه کردن صدای اعتراض و حق طلبانه آنان علیه تبعیض و ستم و نابرابری حاکم بر جامعه،

با گذشت ۹ ماه، هنوز بیش از ۱۲۰ اسرائیلی در اسارت حماس هستند. هر روز شمار بیشتری از مردم اسرائیل به اعتراضات علیه نتانیاهو می‌پیوندند. در «روز اختلال» هزاران نفر در خیابان‌های تل‌آویو و دیگر شهرها علیه او شعارهایی سر دادند. پیش از آن‌که مذاکرات غیرمستقیم بر سر آتش‌بس در جنگ غزه از سر گرفته شود فشار بر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل رو به افزایش است: ۹ ماه پس از شروع جنگ، رئیس دولت اسرائیل با بی‌صبری و خشم مردم خود روبه‌رو است.

اعلامیه حزب حکمتیست در باره «انتخابات» رژیم اسلامی: در ایران انتخابات وجود ندارد، لذا بررسی نمایش حکومتی ها با فرض «انتخابات» و «درصد آرا» بیراهه است. انتخابات زمین بازی بالایی ها برای تجدید آرایش طبقه حاکم و تقسیم منابع قدرت و ثروت است. تمام حکومتهای استبدادی به مشروعیت فرمال حقوقی نیاز دارند. عراق دوره صدام حسین، سوریه خانواده اسد، ایران تحت سلطه حکومت اسلامی و عمده دیکتاتورهای سرمایه بطور فرمال نمایشی به نام «انتخابات» برگزار میکنند.

مکرون و راست میانه پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی عزم خود را برای ایجاد شکاف در بلوک چپ‌ها جزم کرده‌اند. منزوی کردن چپ رادیکال از این بلوک و تشکیل ائتلافی جدید از راست میانه با سوسیالیست‌ها و سبزها، بدون حضور کمونیست‌ها و چپ رادیکال بهترین گزینه برای رئیس‌جمهوری فرانسه است. نتیجه انتخابات پارلمانی فرانسه که دور دوم آن در روز یکشنبه ۱۷ تیرماه/ ۷ ژوئیه برگزار شد یک پیروزی قابل توجه برای اتحاد تاکتیکی احزاب چپ در این کشور بود.

حزب حکمتیست (خط رسمی): شریفه محمدی فعال کارگری و عضو سابق کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری درشعبه اول دادگاه انقلاب رشت در تاریخ ۱۴ تیرماه به اعدام محکوم شده است. شریفه از فعالین کارگری و اجتماعی و جنبش آزادی زن در شمال ایران است. شمال ایران یکی از کانون های مبارزه رادیکال کارگران، زنان و دانشجویان است.  دستگاه قضایی جمهوری اسلامی برای صدور احکام اعدام و زندان طولانی مدت، نیازی به اسناد و مدارک ندارد.

حزب کمونیست کارگری ایران شریفه محمدی آزادی باید گردد: امروز هفدهم تیر ماه بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای تهران، کرمانشاه، شوش و اهواز تجمع کردند. در این روز همچنین بازنشستگان فولاد نیز در شهرهای اصفهان، قائمشهر، دامغان و اهواز در اعتراض به فقر و فلاکت و بساط سرکوبگریهای حکومت و برای پیگیری مطالبات خود تجمع کردند. 

چریکهای فدایی خلق ایران: پس از  پایان رسمی نمایشات انتخاباتی جمهوری اسلامی در روز گذشته که پس از مرگ رییسی جلاد در اثر سقوط هلیکوپتر برای معرفی جانشین‌اش برگزار شد، مسعود پزشکیان توسط وزیر کشور به عنوان "برنده" این انتصابات حکومتی معرفی شد.  اگر چه ابعاد ورشکستگی و رسوایی نمایشات انتخاباتی اخیر در میان مردم ستمدیده ما آنقدر عیان بود که حتی خود رهبر رژیم نیز مجبور به اعتراف به "مشارکت پایین" توده‌ها گردید،

اخبار هفته: واحد خوزستان کمیته سازمانده حزب کمونیست کارگری: جمعه ۸ تیر-سپیده قلیان زندانی سیاسی در بند زنان اوین به مناسبت سیرک انتخاباتی حکومت، نامه ای داده و مینویسد: "رای ندادن در چنین شرایطی نوعی از مقاومت مدنی است که به عدم وجود مکانیسم‌های دموکراتیک اعتراض می‌کند. مردم با عدم شرکت در انتخابات نارضایتی عمومی خود از وضعیت را نشان می‌دهند و پیامی مهم به جامعه جهانی از وضعیت اسف‌بار سیاسی و اجتماعی ایران می‌دهند.

 حزب حكمتیست (خط رسمی): ״انتخابات״ ریاست جمهوری بعد از نتایج اسف بار آن برای جمهوری اسلامی، قرار است در دور دوم با تعیین تكلیف میان پزشكیان و جلیلی به پایان برسد. مستقل از اینكه نتیجه نهایی مسابقه میان این دو نفر كه هر كدام جناح و طیفی از بالایی ها را نمایندگی میكنند، كلیت نظام در این نمایش در مقابل مردم آزادیخواه شكست خورد. هیاهوی كركننده این دوره، حضور نماینده اصلاح طلبان و ״رقابتی کردن انتخابات"، وارد شدن همه جناح و دسته بندی های جمهوری اسلامی در این مراسم،

فراخوان حزب کمونیست کارگری – حکمتیست  ۸ تیرماه روز شکست فاحش دیگری برای جمهوری اسلامی و سیرک انتخاباتی اش بود. در این نمایش فریب، علیرغم تلاش کل باندهای آدمکش حکومتی از خامنه ای تا روحانی و خاتمی، اکثریت قاطع واجدین رأی با عدم شرکت به ننگ جمهوری اسلامی «نه» گفتند. بار دیگر روشن شد که در جامعه بشدت قطبی ایران نمیتوان با سرمایه گذاری روی ترس و گروکشی به عقب برگشت. دوره عوض شده است و سرنگونی نظام حرف قاطبه مردم کارگر و زحمتکش و آزادیخواه ایران است. 

حزب کمونیست کارگری ایران: امروز یازدهم تیرماه اعتصاب هزاران کارگر پروژه ای پیمانی نفت در بیش از ۱۱۵ شرکت نفت و گاز ادامه دارد. شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت در کانال تلگرامی خود  از پیوستن ده هزار نفر دیگر از کارگران به این اعتصابات خبر داده و مینویسد:" با بلند کردن صدای اعتراضمان به حاکمیت چند دهه بساط  برده وار کاری در مراکز نفت و چپاولگریهای پیمانکاران اعلام کردیم "رای بی رای"، و  آنها صندوق ها ی رای شان را در داخل سالن اجتماعات پتروشیمی ها و سایت ها آوردند.اما نه خبری از همکاران پروژه ای  بود و نه رای دادنشان ". 

چه نباید کرد/چه باید کرد این روزها(برای شش روز دیگر)  شش روزی که در راهه      با " انتخابات" رژیم     فکر و ذکرتان را    مشغول نکتید     شش روز دیگر با این مسخره بازی پوچ  فکر و احساساتتان   را مشغول نکنید   نکنید، نکنید!    بهتر است که خودتان را گول نزنید، هر جا که هستید،   نیرویتان را آماده کنید!   فاتح شیخ (چاوه)