- دومین روز کمپین سال 1403 کارگران پروژه ای(14 روزکار14 روزمرخصی)- اعتصابات همکاران  پروژه ای در نفت کلید خورد
- اعتصابات همکاران  پروژه ای کلید خورد- آزادی سیروس فتحی از زندان لاکان رشت با تامین قرار کیفری- جان باختن یک کارگر در آبدانان در حادثه واژگونی تراکتور- جان باختن یک کارگر در خرم آباد براثر سقوط ازارتفاع به چاهک آسانسور- جان باختن یک کارگر در کارخانە فولاد سراب چنگایی زیرشمش آهن- جان باختن یک کارگر در ارومیه بر اثر سقوط از ارتفاع 

(اطلاعیه  شماره 8): هفته اول خرداد ماه 1403 طی ابلاغیه ای که با ردیف کردن چندین اتهام واهی "مزین" شده بود، تا گروگانها را مجرم قلمداد کنند، با امضای معاون قضائی شعبه یک بیدادگاه ارومیه، به شهروندان زندانی شهرستان بوکان: 1.تیفور سلیمی بابامیری 2.سواره عزیز زاده 3.جلیل مولودی 4.هیمن کرمانج 5.احمد مام زاده بوکانی 6.سوران قاسمی 7.پژمان سلطانی 8.کاوه صالحی 9.رزگار بیگ زاده  بابامیری 10.جوامیر مام خسروی 11.حسین حسین زاده 12.سیامک هیاسی 13.صلاح الدین احمدی 14.سالار داغدار،

(فشرده ای از سخنرانی رحمان حسین زاده در مراسم گرامیداشت مظفرصالح نیا در استکهلم): چه ناگهانی وزود رفتی مظفرصالح نیای عزیز! هیوا گیان! (اسم دوم خوش آهنگ و خوشنام مظفر در سنندج)  آخه تو مظهر هیوا یعنی امید خیلی ها بودی. قرار نبود هیوای ما، امید ما، مظفرمحبوب بیشماران چنین زود و نابهنگام مارا ترک کند. وقتی که ساعت هشت و پانزده دقیقه صبح روز شنبه دوازدهم  خرداد یعنی هشت روز قبل الهام و نوید عزیز این خبر تلخ، این شوک را به من منتقل کردند، گیج و سراسیمه نمیتوانستم باورکنم.

اعلامیه حزب حکمتیست:  بار دیگر در تیرماه، کارگران پروژه ای شرکتهای پیمانی نفت و گاز دست به اعتصاب زدند. کمپین امسال با نام "١٤-١٤" و شعار "سفره همه کارگران یکی است" آغاز بکار کرد. در روز ٤ خرداد نیز، بعنوان حرکتی اخطاری تعدادی از کارگران داربست ‌بند شرکت گسترش صنعت پادنا، برق و ابزار دقیق شرکت ستاره تاراز در سایت یک بوشهر، برق و ابزار دقیق شرکت جهانپارس مس سرچشمه، پتروشیمی دهلران در دشت عباس و رنگ و عایق شرکت سازه پاد در سایت یک بوشهر دست به اعتصاب زده و محل کار خود را ترک کردند.

حزب کمونیست کارگری ایران: روز سه شنبه ۲۹ خرداد کارگران شرکت آرتا پلاستُ زیر مجموعه گروه صنعتی آرتا در شهر نمین  در اعتراض به عدم دریافت ۳ ماه حقوق و مزایا دست به اعتصاب زدند و ابتدا در مقابل ساختمان اداری این مجموعه تجمع کردند. اما بعد به دلیل عدم پاسخگویی به خواسته خود با راهپیمایی بطرف فرمانداری حرکت کرده و آنجا دست به تجمع زدند. کارگران آرتا پلاست در زمینه تولید فیلم‌های پلیمری در صنایع بسته‌بندی به کار اشتغال دارند.   

جبهه ملی ایران - اروپا و سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: هموطنان عزیزو شرافتمند نباید فراموش کرد که جمهوری اسلامی حکومتی است که گلوله ساچمه‌ای به چشم‌ ایرانیان شلیک می‌کند، بی محابا آنها را اعدام و شکنجه می کند، حکومتی است که چهار دهه است همه ایرانیان را از ابتدایی ترین حقوق انسانی خود بنام اسلام محروم کرده، حکومتی است که کرامت انسانی را به سخره گرفته، حکومتی است که محیط زیست کشور را در جهت منافع عده‌ای فاسد به نابودی کشانده،

اعلامیه حزب حکمتیست: دیروز شنبه ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴، دولت سوئد حمید نوری قاتل و مجرمی که طی یک دادگاه عادلانه به حبس ابد محکوم شده بود را با دو شهروند سوئد زندانی جمهوری اسلامی، یوهان فلودروس و سعید عزیزی، مبادله کرد. معامله دولت سوئد با تروریستها جدید نیست، موارد آن توسط دولتهای اروپائی علنی و غیر علنی به کرات صورت گرفته است. پروژه گروگانگیری از شهروندان اروپائی توسط جمهوری اسلامی، اساساً برای دریافت پول و معاوضه با تروریستهای رژیم است که در اروپا بازداشت و محکوم به زندان شدند. 

حزب حکمتیست (خط رسمی):  حمید نوری که به دلیل مشارکت در اعدام‌ زندانیان سیاسی در دهه ۶۰، و به جرم جنایت علیه بشریت در سوئد به حبس ابد محکوم شده و در آن کشور حکم خود را می‌گذراند، در یک مبادله برای آزادی دو شهروند سوٸدی به آغوش جمهوری اسلامی برگردانده شد.  این اقدام دولت سوٸد قبل از هر چیز، مهر تاٸید بر سیاست باج‌گیری و گروگان‌گیری جمهوری اسلامی است که از "اتباع خارجی" برای چانه‌زنی جهت آزادی مجرمین و قاتلین دولتی خود سوء‌استفاده می‌کند.

حمید نوری که آبان ۹۸ در سوئد بازداشت و به حبس ابد محکوم شد، با دو تبعه سوئدی که در ایران زندانی بودند، مبادله گردید و به ایران بازگردانده شد.  حمید نوری ـ معروف به حمید عباسی ـ عصر شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳/ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ به ایران بازگشت. کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل و دبیر ستاد حقوق بشر اسلامی قوه قضاییه و چند تن دیگر از مسئولان دولتی و قوه قضاییه در فرودگاه مهرآباد به استقبال او رفتند.

حقوق بین المللی: استفاده از مفهوم «نسل کشی» در فرانسه بسیار محدود است و در مطبوعات غالبا از آن در «گیومه» استفاده می شود و جنبه مبالغه آمیز دارد. با این حال، با رجوع به حقوق بین المللی، ضرورت استفاده از این مفهوم برای توصیف کشتار جاریِ پس از ۷ اکتبر در غزه روشن است. به علاوه، دفتر فدراسیون بین المللی حقوق بشر طی قطعنامه ای اقدامات اسرائیل علیه مردم فلسطین را «یک نسل کسیِ درجریان» توصیف کرده است.

اعلامیه تشکیلات خارج کشور حزب حکمتیست: ظهر روز جمعه ۳۱ مه، در محل غرفه تبلیغاتی گروه پاکس یوروپ (Pax Europa) در مرکز شهر مانهایم، مردی با چاقو به اجتماع کنندگان حمله‌ور شد که طی آن هفت نفر مجروح شدند. رسانه های آلمان هدف این حمله را "میشائیل اشتورتسن‌برگر"، از اعضای ارشد گروه "پاکس یوروپ" و منتقد اسلام اعلام کرده اند. یکی از مجروحان از افراد پلیس بود که بدلیل وخامت حال تحت عمل اورژانسی قرار گرفت اما دوروز بعد جان سپرد.

مبادله حمید نوری با گروگان‌های سوئدی که در پی مذاکرات پشت‌پرده و زد و بند حکومت سوئد با حاکمیت فاسد جمهوری اسلامی صورت گرفت مایه دلسردی طرفداران آزادی و عدالت است. روش جمهوری اسلامی مبنی بر گروگانگیری و مبادله آن با عوامل فاسد و جنایتکار خود شناخته شده و مسبوق به سابقه میباشد. روشی مشمئز‌کننده که در آن جمهوری اسلامی فاتحانه دسته گل بر گردن جنایتکاران خود میندازد و آنها را در مقابل دوربین تلویزیون قرار میدهد

حزب کمونیست کارگری ایران: آزادی حمید نوری بوسیله دولت سوئد در برابر آزادی دو شهروند سوئدی  تسلیم شدن این دولت به گروگان گیری و باج خواهی جمهوری اسلامی است.  در یک اقدام فضاحت‌بار، دو شهروند سوئدی که بدون هیچ جرمی بوسیله جمهوری اسلامی گروگان گرفته شده بودند با یک زندانی جنایتکار که طی بیش از نود جلسه محاکمه علنی و نزدیک به صد شاکی و شاهد، به جرم جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت و مشارکت مستقیم در قتل‌عام زندانیان سیاسی در دهه ۶۰ محکو شده بود، مبادله گردید! این شرم آور است!

هموطنان عزیز! ملت شرافتمند ایران! «نظام جمهوری» یک سیستم حکومتی است که بر مبنای اصول دموکراسی و در شرایط وجود آزادی های سیاسی مانند آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات، آزادی انتخابات و آزادی مردم برای گزینش کاندیدای مورد نظر خود، شکل می گیرد. در «نظام جمهوری»، افراد ملت یا مستقیم و یا به طور غیر مستقیم و از طریق پارلمان، فردی واجد تمام صلاحیت های لازم را به عنوان رئیس جمهور انتخاب میکنند تا اداره امور کشور را برای دوره ای معین در اختیار گرفته و در مقابل مردم و نمایندگان آنها پاسخگو باشد. 

"انتخابات" ریاست جمهوری ایران بدنبال مرگ رئیسی بطور زودرس انجام میگیرد. شورای نگهبان سرانجام با حساب و كتابهای خود  و برای حفظ بالانس در اوضاعی حساس و كاهش كشمكش در بالا، ۶ نفر را از صافی خود گذارند و به عنوان كاندیداتورهای مورد تائید نظام اعلام كرد. تا انتخابات شان، یعنی گرفتن "آرایش مناسب" برای حفظ نظام از تعرض طبقه كارگر و مردم آزادیخواه، را به "سلامت" از سر بگذرانند.