سازمان جهانی آموزش، درخواست آزادی معلمان و فعالین صنفی زندانی در ایران را مطرح کرد. آموزش بین‌الملل، در اجلاس ژنو با حضور مدیرعامل سازمان جهانی کار، گیلبرت هونگبو، خواهان آزادی بی‌قید و شرط فعالین جنبش معلمان شد. به گزارش شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، آموزش بین‌الملل، نگرانی عمیق خود را از بازداشت طولانی‌مدت دو فعال صنفی فرانسوی، سیسیل کوهلر و ژاک پاریس، از اعضای فدراسیون ملی کار آموزشی و فرهنگی فرانسه (FO)، بیان کرد.

اطلاعیه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران: علیرغم تمدید دو ساعت "انتخابات"، و بی نتیجه ماندن فشار و تشویق های حکومتی مزدوران محلی، طبق گزارشهای دریافتی از شهر و روستاهای کردستان مضحکه انتخابات با بی اعتنایی و عدم مشارکت بالای مردم روبرو شده است. گزارش های دریافتی، ویدئوهای منتشر شده در  میدیای اجتماعی، به وضوح سوت و کوری و خالی بودن جمعیت در محلهای مضحکه انتخابات را منعکس کرده اند.

در یک اتفاق تعجب برانگیز جورج گالووی سیاستمدار چپ و پیشین بریتانیا در انتخابات میان‌دوره ‌ای شهر "روچدیل" انگلیس به پیروزی دست یافت و بعنوان نماینده حزب رادیکال و چپ کارگران بریتانیا به مجلس عوام بریتانیا راه یافت. جورج گالووی حمایت از غزه را به محور اصلی تبلیغات انتخاباتی خود در این شهر مسلمان نشین تبدیل کرده بود.

 تلویزیون ایسکرا توسط رفیق جمیله میرکی(مجری برنامه) در رابطه با مضحکه انتخابات دوازدهمین دوره مجلس اسلامی و ٨ مارس روز جهانی زن  با من و رفیق سیاوش مدرسی مصاحبه ای داشت، در اینجا تلخیصی از صحبتهایم را کتبی کرده و منتشر میکنم.  جمیله میرکی : اسفند ماه ١٤٠٢  دو موضوع متفاوت، برگزاری مضحکه انتخابات(١١ اسفند ١٤٠٢) و روز جهانی زن(١٨ اسفند ١٤٠٢) توجه مردم را به خود جلب می کند. ١١ اسفند "انتخابات" مجلس اسلامی و در روز جمعه ١٨ اسفند، روز جهانی زن.

رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی در تدارک مضحکه انتخاباتی دیگری است که قرار است در ۱۱ اسفند امسال برگزار شود. این مضحکه در شرایطی به راه انداخته شده که در طول ۴۵ سال گذشته هیچ‌یک از الزامات یک انتخابات واقعی در زیر سلطه این رژیم وجود نداشته و اساسا هرگونه امکان ابراز اراده آزاد توده‌ها شدیداً و وحشیانه توسط دیکتاتوری حاکم سرکوب شده است.

حزب کمونیست کارگری ایران: صدای مستقل گروه ملی فولاد اهواز طی بیانیه ای ضمن اشاره به مبارزات درخشان این کارگران از خاتمه موقت اعتصاب قدرتمند کارگران این مجتمع بزرگ کارگری خبر میدهد. در بخشی از این بیانیه بر دستاوردهای مبارزاتی کارگران گروه ملی و نقش متحد کننده  و قدرت بخش مجمع عمومی چنین آمده است: " ما با اتکای به این مجامع بود که توانستیم شرکت را از چنگال قوه قضاییه که به بهانه وجود اختلاس، برای غارت و چپاول آمده بود، بیرون بکشیم.

در ۱۱ اسفندماه امسال در ایران بار دیگر مضحکه انتخاباتی مجلس اسلامی و مجلس خبرگان برگزار می شود و رژیم تلاش می کند مردم ایران را با ترفندهای گوناگون به پای صندوق های رای بکشاند. این در حالی است که خاطره سرکوب خونین خیزش اخیر (زن، زندگی، آزادی) در سال ۱۴۰۱ و افزایش اعدام ها در سال ۱۴۰۲ هنوز در یاد ها زنده و به یک واقعیت تلخ و مداوم تبدیل شده است.

امپریالیست‌های غربی به سرکردگی آمریکا از زمان فروپاشی بلوک شرق تاکنون تلاش کرده‌اند که با ترسیم تصویری تخیلی و دروغین از آینده جهان امپریالیستی در ذهن ناآگاهان، دوران جدیدی از صلح و رفاه و دموکراسی سرمایه‌داری را نوید دهند. اما جهانیان در تمام این سال‌ها هر چه بیشتر با بربریت روزافزون سیستم سرمایه‌داری آشنا شده و شاهد افزایش ستم‌های اقتصادی-سیاسی-اجتماعی و جنگ و جنایات روزافزون امپریالیست‌ها علیه طبقات تحت ستم بوده اند.

کتاب "جنبش چپ در ایران و کردستان"  مصاحبه ای است که بیژن کریمی، از کردستان عراق، در سال ۲۰۱۹ - ۲۰۲۰ با رفیق آذر مدرسی، دبیر کمیته مرکزی حزب حکمتیست (خط رسمی)، انجام داده است. در این مصاحبه به وضعیت جنبش کارگری، تا سال ۲۰۱۹، وضعیت نیروهای موسم به چپ در ایران و کردستان، با تمرکز بر تاریخ جنبش کمونیسم کارگری، پرداخته شده است.

اعتصاب متحدانه کارگران فولاد: روز سوم  اسفند  سومین روز اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران در اهواز بود. در این سه روز تولید در تمامی بخش های شرکت متوقف شده و کارگران در اعتصاب بودند. اعتراض آنان به تعلیق شماری از کارگران معترض و  ممنوع الورود شدن آنها، و عملی نشدن خواستهایشان از جمله اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل است.

ایالات متحده با وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که خواستار آتش بس در غزه بود، تنها رای مخالف را در پیش نویسی که حمایت اکثر اعضای دیگر را به خود جلب کرد، ثبت کرد. واشنگتن پیش از این با استفاده از حق وتوی خود دو تلاش قبلی را نیز مسدود کرده بود و استدلال می کرد که این اقدام منجر به «صلح پایدار» نخواهد شد. درخواست آتش بس فوری بشردوستانه روز سه شنبه توسط هیئت نمایندگی آمریکا رد شد.

فراخوان ‏دادخواهی علیه ثابتی و دیگر آمران و عاملان شکنجه و کشتار مردم در نظام سلطنتی: انسان‌های آزاده!   بازماندگانِ نظام دیکتاتوری سلطنت محمد رضا پهلوی از چندی پیش می‌کوشند در سایه‌ی سرکوب و جنایت‌های بی‌پایان و گسترده‌ی رژیم جمهوری اسلامی بر شکنجه و سرکوب رایج در رژیم شاه پرده بیفکنند و با انکار آن، واقعیت تلخ آن دوره را از نسل‌های جوان پنهان نگه دارند.

در حمایت از بیانیه ده تشکل و نهاد داخل ایران.  لغو مجازات اعدام خواست فوری و بی چون و چرای بشریت متمدن. نه به اعدام! انسان‌های آزادیخواه بشر دوست و مخالف اعدام در سراسر جهان. حق حیات در صدر حقوق بدیهی و اولیه هر انسانی است. مجازات اعدام خشن ترین شکل نقض این حق غیرقابل نقض، از طرف دولتهاست. مجازات اعدام قتل عمد سازمانیافته دولتی و ننگ بشریت متمدن امروز است.

حزب کمونیست کارگری ایران: امروز سه شنبه اول اسفند ماه کارگران تمامی بخشهای گروه ملی صنعتی فولاد ایران - اهواز، به طور یکپارچه دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب در تقابل با دستور مدیریت مبنی بر اخراج شماری از کارگران معترض به جریان افتاده است. بنا بر خبر منتشر شده از سوی صدی مستقل کارگران گروه ملی فولاد اهواز در چند روز گذشته و به دنبال اعتراضات کارگران به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تعدادی از کارگران به دستور مدیرعامل و مدیرحراست شرکت، ممنوع الورود و دستور اخراج آنها صادر شده است.

آمریکا پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی الجزایر برای آتش‌بس در غزه را وتو می کند. لیندا توماس-گرینفیلد، نماینده آمریکا در شورای امنیت، یکشنبه ۲۹ بهمن اعلام کرد که کشورش پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی الجزایر مبنی بر آتش‌بس در نوار غزه را رد کرده است. در بیانیه هیئت ایالات متحده به نقل از توماس گرینفیلد آمده است که قطعنامه پیشنهادی، «به نتایج مذاکرات جاری برای توقف درگیری‌ها در غزه و آزادی اسرا دست نخواهد یافت و چه‌بسا با آن منافات داشته باشد».