تحولات نیشکر هفت‌تپه در گفت‌وگو با یک کارگر: یک کارگر نیشکر هفت‌تپه در گفت‌وگو با زمانه دلایل دور تازه اعتراضات و خواسته‌های کارگران و وضعیت شرکت پس از خلع ید را توضیح می‌دهد و می‌گوید: کارگران ناامید نمی‌شوند و به مبارزاتشان ادامه می‌دهند.

 

- تجمع سراسری فرهنگیان شاغل وبازنشسته کشور برای دست یابی به مطالباتشان از جمله اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان 80 درصد حقوق هیأت علمی دانشگاه ها و همسان‌سازی‌بازنشستگان براساس قانون مدیریت خدمات کشوری  سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:تجمع اعتراضی سراسری معلمان شاغل و فرهنگیان بازنشسته در تهران و همزمان در دهها شهر کشور در اعتراض به عدم اجرای کامل رتبه سازی و اجرای ناقص همسان سازی و معلمان زندانی، امروز پنج شنبه ۲۲مهرماه

فراخوان 22 مهر 1400 شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران: زمان: روزپنج شنبه 22مهر0 140 ساعت 10 مکان تجمعات : - تهران و کرج مقابل سازمان برنامه و بودجه - استانها ادارات کل آموزش وپرورش- شهرستانها ادارات آموزش و پرورش- صاحب منصبان هرکجا پامیگذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومیشوند:1- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بوشهر مقابل استانداری و حوالی فرودگاه همزمان با بازدید رئیسی از ازاین استان. صاحب منصبان هرکجا پامیگذارند با اعتراض وحق طلبی روبرومیشوند:

تورم مواد غذایی و سرکوب دستمزدها سفره بخش بزرگی از جمعیت ایران را از «کالُری» و ارزش غذایی تهی کرده است. کارشناسان اقتصادی و سلامت نسبت به بروز سوءتغذیه و گرسنگی پنهان هشدار دادند. رشد فزاینده قیمت مواد غذایی دسترسی اقشار کم درآمد به پروتئین ها را محدود کرده است. ناامنی غذایی در هشت استان ایران از مرحله بحرانی عبور کرده است. سیستان و بلوچستان در صدر استان های ناامن قرار دارد. تابستان امسال بود که مرکز آمار ایران اعلام کرد نرخ تورم بیش از ۷۴ درصد کالاهای خوراکی از مرحله بحرانی عبور کرده است.

فراخوان 22 مهر 1400 شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران زمان: روزپنج شنبه 22مهر0 140 ساعت 10مکان تجمعات :- تهران و کرج مقابل سازمان برنامه و بودجه- استانها ادارات کل آموزش وپرورش- شهرستانها ادارات آموزش و پرورش- آخرین اخباردرباره ادامه اعتصاب وتجمع اعتراضی کارگران معادن زغال سنگ بخش خصوصی کرمان در سه راهی دشتخاک زرند- آغاز هفته سوم حق طلبی کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل ورودی مجتمع وساختمان مدیریت شرکت

کارگران انقلابی متحد ایران: استقلال تشکل توده ای طبقۀ کارگر به مفهوم عدم وابستگی این تشکل به تشکل ها و نهادهای دیگر اجتماعی است. مهم ترین تشکل ها یا نهادهایی که می توانند تشکل توده ای طبقۀ کارگر، سندیکاها یا به عبارت دیگر اتحادیه های کارگری، را به خود وابسته کنند و بدین ترتیب در موجودیت تشکل توده ای طبقۀ کارگر تأثیرهای بس عمیق بگذارند به طور عمده عبارتند از نخست کارفرمایان که در تقابل مستقیم با کارگران قرار دارند. کارفرمایان، سرمایه داران یا مدیرانی اند که مستقیماً نیروی کار کارگران را در ازای مزد، مورد استثمار یا بهره کشی قرار می دهند.

- پرداخت بخشی از مطالبات کارگران راه آهن آذربایجان درششمین روزاعتصابشان- تجمع اعتراضی کارگران شرکت تنانیر نسبت به نداشتن قرارداد،عدم افزایش حقوق و.....مقابل فرمانداری عسلویهتجمع اعتراضی رانندگان خودروهای نیمه سنگین استجاری در پارس 2 کنگان نسبت به عدم افزایش حقوق درمیدان نخل- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کردکوی نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق مقابل فرمانداری- تجمع اعتراضی رانندگان خودروهای حمل جنازه بهشت زهرا نسبت به سطح پایین حقوق وعدم پرداخت بموقعش

۲۰ مهر: اعتصاب قدرتمند کارگران نیشکر هفت تپه وارد پانزدهمین روز شد. شرکت هفت تپه تعیین تکلیف نشده و فقط به پیمانکار داده شده است: امروز بیستم مهر ماه اعتصاب متحدانه کارگران نیشکر هفت تپه برای پیگیری خواستها و مطالباتشان وارد پانزدهمین روز خود شد. در این روز کارگران نخست برابر در ورودی شرکت و سپس مقابل دفتر مدیریت تجمع کردند. خواست تعیین تکلیف مدیریت و نجات هفت تپه در صدر مطالبات این کارگران قرار دارد.

۱۸ مهر: تجمع و راهپیمایی کارگران نیشکر هفت تپه در شوش! "دولت انقلابی، فقط شعار خالی": در ادامه اینکه کارگران نیشکر هفت تپه در روز گذشته هفدهم مهرماه با کاروان اتومبیلها به اهواز رفته و با تجمع و راهپیمایی پرشور خود شهر اهواز را به لرزه در آوردند، امروز هجدهم مهرماه این کارگران با شرکت وسیع و حداکثری خود مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند و سپس در شهر دست به راهپیمایی زدند. کارگران در این روز نیز با شیپور و کف زدن شعار میدادند: "دولت انقلابی، فقط شعار خالی"، " حسین حسین شعارتون، دزدی ها افتخارتون". و با این حرکت پرشور خیابان های شوش را به صحنه اعتراض با شکوه خود تبدیل کردند.

در ایستگاه پیروزی: هفت تپه، این قلب تپنده جنبش کارگری، بعد از یک نبرد ماراتنی پنج ساله، نبردی طولانی و پرشور که نه فقط جنبش کارگری بلکه سیاست ایران را تحت تاثیر خود قرار داد، نبردی که با مبارزه و تلفات و رنج و مشقت انسانهای زیادی همراه بود؛ حال مغرور و امیدوار به آینده در ایستگاه پیروزی ایستاده است. اینروزها کارگران با شور و یگانگی، با تکیه به قدرت و تصمیم جمعی، تنها به فتح سنگرها چشم دوخته اند. اینروزها هفت تپه ای ها پیروزی هایشان را می شمارند.

فراخوان 22 مهر 1400 شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران زمان: روزپنج شنبه 22مهر0 140 ساعت 10 مکان تجمعات : - تهران و کرج مقابل سازمان برنامه و بودجه - استانها ادارات کل آموزش وپرورش - شهرستانها ادارات آموزش و پرورش - شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت: اعتصاب همکاران ‌پروژه‌ای در شرکت ساپک عسلویه - کارگران کشت وصنعت نیشکرهفت تپه با برپایی تجمع مقابل اداره کار شوش وراهپیمایی درخیبابان های این شهرستان دومین هفته حق طلبیشان را پشت سرگذاشتند

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت : یک فراخوان مهم! - قرار است ابراهیم رئیسی و مقاماتی از حکومت سفری به بوشهر داده باشند و در پانزدهم مهرماه سری هم به عسلویه و سایت های پالایشگاهی و پتروشیمی بزنند. ما به پیشواز نمیرویم. ما مطالبه گریم و برنامه مان به مناسبت این روز به قرار زیر است: ۱- برنامه ما بر پا یی تجمعات اعتراضی در عسلویه و کنگان و در همه مراکز نفتی در بوشهر است بخاطر اینکه با گذشت بیش از سه ماه هنوز خواستهایمان بی جواب مانده است.

هفت تپه: بازگشت دو کارگر اخراجی، محکومیت اسد بیگی و وعده پرداخت حقوق. امروز ۲۵ مهر کارگران نیشکر هفت تپه در بیستمین روز اعتراض خود با تاکید بر مطالبات کارگران فصلی و تمدید قراردادهایشان و دیگر مطالباتشان مقابل مدیریت تجمع کرده و سپس با شعار کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد صدای اعتراض خود را بلند کردند. همچنین روز گذشته ۲۴ مهر یک روز مهم در اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بود. در این روز این کارگران با استقبال از ایمان اخضری و محمد خنیفر دو کارگر اخراجی به کار، با بوق زدن های ممتد در محل سنگر تجمع کردند و از موفقیت هایشان سخن گفتند.

در تندپیچ ها و کشمکش های طبقاتی و اجتماعی بزرگ کم نیستند مواردی که چند جمله از دل یک اجتماع به شاخص تحولات بدیل میشوند، آتش بیار توپخانه های نبردهای بزرگ از آب درمیایند و حرف مشترک را مایه همدلی توده ها در دهان ها میاندازند. سخنرانی "مارتین لوتر کینگ" ( I have a dream ) فعال حقوق شهروندی در امریکا مثال گویایی است. پنج شنبه هفدهم مهر ماه وقت آن بود که در مجمع عمومی دهمین روز دور جدید اعتصاب هفت تپه سخنگوی کارگران از رویاها، از نبردهای نیشکری ها بگوید.

امروز نهمین روز از دور جدید اعتراضات و اعتصابات كارگری در هفت تپه میگذرد. كارگران هفت تپه بدنبال یك وقفه كوتاه برای پیگیری مطالبات خود وارد دوره ای دیگر از اعتصابات و اعتراضات شدند. آنها بسیار خردمندانه ابتدا در مركز كار جمع شدند، با هم مشورت كردند و در مورد چگونگی ادامه اعتراضات تصمیم گرفتند. تجمع كارگران در این مدت در مقابل فرمانداری و دادگستری شوش و با راهپیمایی در شهر شوش دنبال شده است. كارگران یك بار دیگر مطالبات خود را بیان كردند و توسط نمایندگان و سخنرانان هفت تپه روی آنها تاكید شده است. مطالبات كارگران هفت تپه عبارتند از: