حمله شیمیائی به مدارس، توطئه جدید جمهوری اسلامی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در تداوم مسمومیت های زنجیره ای در مدارس دخترانه که تنها در روز چهارشنبه دهم اسفند ماه، 26 مدرسه در شهرهای تهران، اردبیل، شاهین شهر،کرج، و کرمانشاه را در برگرفت، دیروز پنجشنبه 11 اسفند نیز در دبیرستان دخترانه "راه زینب" اصلاندوز اردبیل بیش از چهل دانش آموز در معرض گازهای شیمیایی قرار گرفتند که به دلیل مسمومیت اجباراً به بیمارستان فرستاده شدند. علاوه بر این در این روز خوابگاه دختران دانشگاه فنی کرج نیز مورد حمله شیمیائی قرار گرفت.

حمله شیمیائی به مدارس دخترانه از ۹ آذر در قم آغاز شد و به تدریج به شهرهای دیگر از جمله ساری، اردبیل، تهران و بروجرد، تسری یافته و صدها دانش‌آموز را راهی بیمارستان نمود. این حملات تاکنون به مسمومیت بیش از 900 دانش آموز منجر شده و یک دانش آموز دختر ١١ سالە ساکن قم بە نام فاطمە‌ رضایی در اثر مسمومیت از گاز شیمیائی جان خود را از دست داده است. با این حال و در شرایطی که حتی دانش آموزان برخی مدارس اعلام کرده و تاکید کرده اند که "شیئی مانند یک نارنجک به داخل مدرسه پرتاب شده و گازی از آن خارج شده و متعاقب آن مسمومیت دسته جمعی شروع شده است"، وزیر آموزش و پرورش بی شرم جمهوری اسلامی مدعی شده که "بخش اعظم" این مشکل ناشی از "شایعات فضای مجازی" است! همچنین پس از گذشت نزدیک به چهار ماه از آغاز این حملات شیمیائی که در دو هفته اخیر شدت بیشتری پیدا کرده است، با اینکه برخی مقامات دولتی از جمله معاون تحقیقات و "فناوری" وزارت بهداشت، "عمدی" بودن حملات شیمیائی و مسمومیت ها را تأیید کرده اند اما معاون اول قوە قضائیه تحقیقات تاکنونی را "بی نتیجە" خوانده است.
از طرف دیگر در تلاشی عبث به منظور شانه خالی کردن نظام جمهوری اسلامی از زیر بار مسئولیت این فجایع، روزنامه شرق به نقل از یکی از آخوندهای حوزه علمیه گزارش داد که "یک گروه اسلامی" در قم مسئول این حملات می باشد. همه این واقعیت ها بیانگر آنند که حتی اگر ادعای روزنامه شرق نیز پذیرفته شود و گویا "گروه های خود سر" دست به چنین جنایتی می زنند، اما در جمهوری اسلامی اراده ای برای جلوگیری از این حملات وحشیانه وجود ندارد. چگونه است که وقتی اراده گردانندگان نظام برای سرکوب و پیگرد مخالفین ایجاب می کند نیروهای امنیتی از تخصیص هرگونه امکان مادی و معنوی از جمله هزاران دروبین تعبیه شده در سراسر شهرها برای دستگیری معترضین جنبش انقلابی 1401 دریغ نمی کنند، اما در مورد این سلسله جنایات علیه جان مردم بی گناه، همان نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی سکوت کرده و هیچ اقدامی در جهت شناسایی و دستگیری عاملان آن صورت نداده اند. مضافا آنکه اینگونه جلوه می دهند که گویا همه تحقیقات بی نتیجه مانده است. اتفاقاً مردم ما با اتکاء به همه تجربه های موجود از جنایات این رژیم در طول 44 سال و بویژه در 6 ماه گذشته نمی توانند تردیدی به خود راه دهند که در پشت سر این حمله‌های بیولوژیک همچون نمونه های اسید پاشی به صورت زنان در اصفهان و قتل‌های زنجیره‌ای زنان در کرمان، خود سردمداران جمهوری اسلامی قرار دارند.
جنایت حمله به دانش آموزان دختر با گاز شیمیائی در شرایطی صورت می گیرد که سران جمهوری اسلامی چراغ سبز ارباب اعظم خود آمریکا را از زبان رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران شنیده اند که قصد آمریکا "تغییر" جمهوری اسلامی نیست. پیشتر نیز چنین ندائی را از امپریالیسم فرانسه دریافت کرده بودند. اگر دیروز همپالگی های سفیر سوئیس در ایران یعنی خانم "نادین الیویری لوزانو" برای زنانه جلوه دادن انقلاب توده های رنجدیده ما در مقابل دوربین گیس می بریدند و با رواج شعار بی مسمای "زن زندگی آزادی" به نوبه خود می کوشیدند خواست واقعی مردم از انقلاب خود یعنی نان، کار مسکن و آزادی را لاپوشانی نمایند، امروز این خانم که دولت متبوعش در ایران حافظ منافع امپریالیسم آمریکا نیز هست با سر کردن چادر مشکی (نه حتی روسری) در شهر قم در معیت آخوندهای جنایتکار حاکم به زیارت حرم می رود. با دریافت چنین پیام‌هائی از قدرت های پشتیبان جمهوری اسلامی است که این رژیم امروز با قوت قلب هرچه بیشتری وظیفه سرکوب مبارزات مردم ما را دنبال می‌کند.
هدف اصلی جنایت اخیر، گسترش جو ارعاب و ترس در جامعه می باشد. جمهوری اسلامی در گذشته بارها و بارها نشان داده است که برای این منظور در درجه اول زنان را مورد حمله قرار داده و سرکوب باز هم شدیدتر جامعه را با تشدید سرکوب زنان آغاز کرده است. سردمداران و گردانندگان جمهوری اسلامی در جریان جنبش انقلابی اخیر زخم های زیادی از دانش آموزان مبارز ایران دریافت کرده اند، به طور مثال از دختران جوان دانش آموز که عکس های خامنه ای و خمینی را زیر پایشان لگد مال کرده و با برداشتن روسری هایشان فریاد آزادی سردادند و به هر شکل ممکن تنفر خود از رژیم زن ستیز حاکم را نشان دادند. حال این رژیم با فرستادن پیام مرگ به آنها از طریق پخش گاز شیمیائی در مدارس، چنگال زهر آلود خود را به آنها و خانواده هایشان و از این طریق به کل جامعه نشان می دهند. آنها می کوشند با نمایش سیاست مرتجعین طالبان افغانستان علیه زنان افغان، جلوگیری از حضور دختران در مدارس و خانه نشین کردن آنها را یادآوری کنند. واضح است که این اعمال باعث نگرانی خانواده ها شده و در خدمت ایجاد رعب و وحشت در کل جامعه قرار دارد.
در حال حاضر، دست اندرکاران جمهوری اسلامی در حالی که سعی دارند آمرین و عاملان حملات شیمیایی به مدارس دخترانه را ناشناس جلوه دهند، اما توده های مردم بی عملی و رفتار آنها در برخورد به این جنایت را نشانه آشکاری از همسوئی آنها با دژخیمان مجری حمله به مدارس می دانند. به همین دلیل در تهران در برخی مدارس خانواده های دانش آموزانی که مورد حملات شیمیائی قرار گرفته‌اند، دست به تجمع زده و فریاد " مرگ بر این رژیم کودک کش” سر دادند.
چریکهای فدائی خلق ایران ضمن محکوم کردن این جنایت آشکار، سردمداران جمهوری اسلامی را مسبب واقعی تعرض شیمیائی به دانش آموزان دانسته و معتقدند که نباید این اقدام ددمنشانه را صرفا به حساب نیرو های "خود سر" و "آتش به اختیار" رژیم گذاشت و به همین دلیل هم بار دیگر تاکید می کنند که تا این دژخیمان بر سر قدرت اند مردم ما قادر به زندگی در آرامش نخواهند بود و شرط آزادی نابودی جمهوری اسلامی و نظام سرمایه داری وابسته حاکم بر ایران می باشد، سرمایه داری‌ ای که جمهوری اسلامی حافظ آن می باشد و تا پابرجاست چنین رژیم های جنایتکاری را باز تولید خواهد کرد.

جمهوری اسلامی دشمن زحمتکشان، نوکر غارتگران نابود باید گردد!
جمهوری اسلامی، ماحصل گوادلوپ ننگت باد، مرگت باد!
هر چه پر توانتر باد جنبش انقلابی توده های تحت ستم
علیه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی!
چریکهای فدایی خلق ایران
11 اسفند 1401 برابر با دوم مارس 2023