امیر رئیسیان، وکیل دادگستری، روز یکشنبه از قول دیگر همکار خود خبر داد که حال عمومی توماج صالحی، خواننده رپ بازداشت‌شده در جریان اعتراضات سراسری، مساعد است. او در توییتی نوشت که رزا اعتماد، دیگر وکیل توماج صالحی پنجشنبه گذشته برای آخرین بار در سال جاری به موکل خود در زندان رفته و «توماج سال خوبی را برای همه هموطنان آرزو کرده است». اوایل اسفندماه، یه-اون ری، نماینده پارلمان آلمان و کفیل سیاسی توماج صالحی، از وضعیت این خواننده ترانه‌های اعتراضی در زندان جمهوری اسلامی ابراز نگرانی کرده بود.

حضور خبرنگار همشهری در مدارسی که دانش آموزان آنها روزگذشته دچار مسمومیت مشکوک هستند. یکی از دانش‌آموزان: خودم دیدم چیزی از پنجره به داخل کلاس انداختند. مسمومیت سریالی دختران محصل از مدارس قم شروع شد و پس از 3‌ماه همچنان ادامه دارد؛ مسمومیت‌هایی که پس از آن به مدارس بروجرد هم رسید و حالا پایش به مدارس اردبیل، کرمانشاه، البرز و تهران هم باز شده تا موج نگرانی‌ را میان خانواده‌ها شدیدتر کند. 9آذر بود که نخستین مسمومیت در چند مدرسه قم گزارش شد و با تداوم آن، خانواده‌های قمی خواهان تعطیلی مدارس تا مشخص شدن وضعیت و علل بروز این مسمومیت‌ها شدند، اما مدارس این استان تعطیل نشد.

به یاد دو اعدام شده انقلابمان، مراسم یادبود چهلم #محمدمهدی_کرمی و #محمد_حسینی: فراخوان برای اعتراض علیه حکومت اعدام و زندان؛ یک گام دیگر برای پیشبرد انقلاب زن زندگی آزادی! جمهوری اسلامی (=اعدامی) به هر اقدام جنایتکارانه‌ای متوسل شده تا انقلاب زن زندگی آزادی را متوقف کند، اما این انقلاب متوقف نشده و نخواهد شد.در طول تمام مدت این پنج ماه، ما زنان و جوانان انقلابی، دانشجویان، دانش‌آموزان، خانواده‌های دادخواه، زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان، کسبه و بازاریان، کارگران و معلمان، هنرمندان و ورزشکاران با وجدان، به هر شکلی که توانستیم، از جمله اعتراض و اعتصاب، انقلاب‌مان را به پیش برده‌ایم.

سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی خبر داد که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی از اقدامات «هولناکی» چون ضرب‌ و شتم، شلاق، شوک الکتریکی، تجاوز و سایر خشونت‌های جنسی علیه کودکان معترض در جریان اعتراضات «زن، زندگی، آزادی» استفاده کرده‌اند. این سازمان حقوق بشری در گزارشی که روز پنج‌شنبه ۲۵ اسفند، به مناسبت ششمین ماه از آغاز اعتراضات سراسری در ایران، منتشر کرده به افشای شکنجه‌های نیروهای سپاه پاسداران، نیروهای شبه‌نظامی بسیج، پلیس امنیت عمومی و سایر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در مورد دختران و پسران بالاتر از ۱۲ سال با هدف گرفتن «اعتراف اجباری» پرداخته است.

شامگاه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ منشوری از مطالبات حداقلی ۲۰ نهاد مستقل صنفی و مدنی ایران منتشر شد که شامل ۱۲ بند مطالبات و همچنین متنی درباره تحلیل از اوضاع و شرایط جامعه بود. نهادها و تشکل‌های سیاسی و مبارزاتی که در جریان انقلاب زن زندگی آزادی، اعلام کرده‌اند که تنها راه احقاق حقوق از دست رفته مردم ایران را پیروزی انقلاب «زن زندگی آزادی» می‌دانند و تحقق بند به بند منشور مذکور را تنها راه رسیدن به زندگی آزاد، شاد، مرفه و برابر و حکومتی سکولار که در آن شرکت مستقیم مردم در اداره کشور معنا داشته باشد، می‌دانند.

حمید عباسی پدر آرمیتا عباسی معترض ۲۰ ساله‌ای که در جریان اعتراضات سراسری ایران بازداشت شده بود، از آزادی دخترش خبر داد. آقای عباسی روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن در حساب اینستاگرام خود نوشت: «دوران بسیار سختی رو تجربه کردیم اما الان بی‌اندازه خوشحالم.»او توضیح بیشتری درباره چگونگی و شرایط آزادی خانم عباسی نداد اما ضمن آرزوی آزادی دیگر بازداشت‌شدگان اعتراضات، نوشت: «به امید روزی که زندانی سیاسی نداشته باشیم.»یک هفته پیش، شهلا اروجی وکیل آرمیتا عباسی از سه عنوان اتهامی از جمله «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» در پرونده این معترض خبر داده بود.

با توجه به اینکه رفقای هسته ی جوانان انقلابی زاهدان به مورخ روز جمعه ۱۹ اسفند، متنی در رابطه با خطرات جریانات ارتجاعی مانند مولوی عبدالحمید که در سدد کنارآمدن با جمهوری اسلامی علیه مبارزات مردم بلوچ هستند را منتشر کردند، در عین حال به اعلام حمایت یکی از خوانین بلوچستان با رضا پهلوی هم پرداخته بودند که آنها به دلیل پایگاه اجتماعی خود که در ضدیت آشتی ناپذیر با پایگاه اجتماعی مردم تحت ستم، کارگر و زحمتکش بلوچستان قرار دارد هرآن امکان اتحاد با هرجریان چه وابسته به جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران و چه جریانات راستی مانند رضا پهلوی و امثالهم که یدی طولانی در سرکوب ملل تحت ستم ایران دارند را به درستی خاطر نشان کرده اند.

کمیته‌ی جوانان انقلابی سرخ مهاباد: ضمن اعلام حمایت از ارائه‌ی منشور و بیان شفافِ مواضع سیاسی از سوی تشکل‌های مستقل صنفی و مدنی، نیاز است که مواضع خود را بعنوان کمیته‌ی جوانان انقلابی سرخ مهاباد بیان کنیم. آنچه مورد حمایت ماست، نه تمامیت محتوای منشور، بلکه حمایت از اعلام موجودیت صداها و مواضع سیاسی داخل کشور است. ما این اقدام و هماهنگی بین تشکل‌های صنفی و مدنی را ستایش می‌کنیم و هم‌راستا با آنان برای ارتقای کیفی انقلاب و همبستگی بیشتر مبارزه می‌کنیم.

جوانان انقلابی محلات کردستان: متاسفانه طی چند روز گذشته سه زن با نامهای نگین رستمی، رضوان ندیمی، زهره لندی به قتل رسیدند. نگین رستمی که قربانی پدوفیلیسم حاکمیتی سرمایه داری جمهوری اسلامی بود، بارها از طرف همسر سابقش تهدید شده بوده اما ظاهرا به دست فردی ناشناس که صورتش را پوشانده بوده زنده آتش زده شد، نگین پس از سپری کردن چند روز در بیمارستان جانش را از دست داد. رضوان ندیمی به دست همسرسابقش و زهره لندی همراه برادرش به وسیله ی همسرش به قتل رسیدند.

ما جوانان انقلابی محلات شهر سنندج همه مردم مبارز و انقلابی را برای حضور گسترده ی خود در آخرین پنجشنبه سال ۱۴۰۱ برای همدردی با خانواده های جانباختگان خیزش انقلابی ژینا در بهشت محمدی این شهر فرا میخوانیم.

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۲۲ شعاردهی های شبانه امشب نیز همچون شبهای دیگر در تهران در محلاتی چون پونک و شهرک باقری و در شهرهای دیگر همچون مهر شهر کرج جریان داشت و شعار مرگ بر دیکتاتور طنین انداخت. تدارک برای فردا ۲۷ بهمن برای یک روز اعتراض سراسری به مناسبت چهلمین روز قتل حکومتی محمدمهدی کرمی و محمد حسینی و تداوم انقلاب گسترده است. شعارنویسی ها و بنرهای ویژه به مناسبت این روز در خیابان ها مشاهده میشود. در خارج کشور نیز در شهرهای مختلفی تظاهرات در این روز برگزار میشود.

تلاش برای شناساندن ماهیت تروریستی حاکمیت جمهوری اسلامی به مردم دنیا کاریست ستودنیست، تلاش برای کشاندن اذهان عمومی مردم شرافتمند جهان برای حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران کاریست قابل تقدیر، اما تلاش برای به تروریستی خواندن سپاه پاسداران از سوی دولتها و مجامع بین المللی کاریست زمخت و چرت و پرت است، می پرسید چرا؟ عرض می کنیم. اولا چه مبنایی برای تروریستی خواندن یک حکومت یا بازوی اصلی یک حکومت برای کشتار و سرکوب وجود دارد؟ اگر مبنا کشتن و قتل و عام انسانها و ترور مخالفین خود باشد، با این حساب بسیاری از دولتها را نیز شامل می شود.

۲۱ اسفند: اطلاع‌رسانی، دعوت و تشویق دوستان و نزدیکان خود برای پیوستن به فراخوان سه روزه چهارشنبه‌سوری از طریق شبکه‌های اجتماعی در اینترنت و اقدامات میدانی از جمله شعارنویسی، پخش تراکت و اعلامیه، نصب بنر، گرافیتی خیابانی و شعاردهی شبانه هر شب ساعت ۲۱:۰۰

دوشنبه ۲۲، سه‌شنبه ۲۳، چهارشنبه ۲۴ اسفند

در آستانه ی ۲۲ بهمن سال ۵۷ شکوه انقلاب بیش از هر زمان دیگری برای آحاد مردم ایران پرده از رخ برکشیده است. شکوه برخاستن توده های تحت ستم، شکوه قد علم کردن در برابر استبداد دینی و سرمایه، شکوه به آتش کشیدن حجاب و پرچم مردسالاری، شکوه آینده دار شدن کودکان کار و خیابان، شکوه مارش کارگران و زحمت کشان در خیابان برای یک زندگی شایسته و مرفه، شکوه چون ققنوس آتش بر خاکستر زدن آن زنانی که به فروش تن مجبور شده اند، شکوه بانگ و نعره ی سوخت بران و کول برانی که برای لقمه نانی در آتش و سرما سوختند، شکوه شعله کشیدن خشم دانشجویانی که پشت میله های زندان کلاس درس گذرانده اند، شکوه پرصلاب نوشتن اولین کلمه به نام آزادی در مدرسه، باری شکوه برخاستن مردم بی لبخند.

کمیته‌ی جوانان انقلابی سرخ مهاباد: ستم برآمده از تضادهای طبقاتی و ستم ملی، زلزله‌ای با شدت 5.9 ریشتر که در سده حاضر با توجه به ابزارها و تکنولوژی پیشرفته براحتی قابل مهار است، تبدیل به فاجعه‌ای مرگبار می‌کند. از طرفی انباشت ثروت و امکانات در مرکز کشور و از طرفی دیگر انباشت آن اندک ثروت توزیع شده در شهر تورک-کورد نشین خوی در دست عده‌ای اندک مانند سران سپاه و روحانیان، خلق خوی را دچار ستمِ دوچندان کرده است.