حزب کمونیست کارگری- حکمتیست: علیه تحرکات لومپنیستی و فاشیستی سلطنت طلبان بایستیم!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در یکماه اخیر دستجات فالانژ و حزب الله مسلک هوادار سلطنت بارها به تظاهراتهای چپ ها و کمونیست ها حمله فیزیکی کرده اند. در ترافالگار لندن به استیج چپ ها حمله کردند، در استکهلم به زور میکروفون گرفتند و خرد کردند، سوم دسامبر در کلن آلمان به دو نفر از فعالین در تظاهرات "شورای دفاع از مبارزات آزادیخوانه مردم ایران" ضمن هتاکی به زنان با ادبیات کثیف لمپنیستی حمله فیزیکی کردند. در اثر این حمله وحشیانه یکی از رفقای ما بدلیل شکستن صورت در بیمارستان بستری است. بهانه این تعرض فاشیستی وجود شعار "مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر" بوده است.

فاشیستهای طرفدار رضا پهلوی، محیط اروپا را با ساواک آریامهری و زندان اوین اشتباه گرفته اند. این دستجات بموازات اقدامات فاشیستی، فرهنگ ضد زن و لومپنیستی را در قالب شعارهای ضد حکومتی به صحنه اجتماعات اعتراضی آوردند و شعارهای سکسیستی و ضد زن سر میدهند. اینها تحت عنوان دفاع از "حقوق زن" و "انقلاب" و "شرکت در اجتماعات اعتراضی" ایرانیان خارج کشور، فرهنگی ضد زن و چاله میدانی را در مقابل فرهنگ پیشرو انقلاب می گذارند.
این دستجات سلطنت طلب و هواخواه دوآتشه رضا پهلوی اند و در دفاع از وی دست به این اقدامات شنیع میزنند. بدون تردید مسئولیت سیاسی این رفتارها مستقیما با رضا پهلوی و فرشگردی های فاشیست است که فکر میکنند باید از هم اکنون مخالفین سیاسی را از میدان بدر کنند. برخی شان که علنا در سوشیال میدیا رسما تهدید می کنند که منبعد کسی را تحمل نمی کنند. دوراندیش هایشان وعده ایجاد کوره های آدم سوزی برای چپ ها میدهند.
به این لومپن ها هشدار میدهیم که مواظب رفتارشان باشند. ما تاکنون آگاهانه نخواستیم در دام فضای لات بازی و پرووکاسیون حضرات بیافتیم و صرفا تلاش کردیم آنها را کنترل کنیم. اما دارند زیاده روی می کنند. کسانی که در مقابل تروریستهای حکومتی کوتاه نیامدند قطعا در مقابل دستجات لات اجاره ای رضا پهلوی و فرشگرد کوتاه نخواهند آمد. نه فقط این اقدام اخیر کلن از طرق قانونی دنبال میشود بلکه منبعد هر فاشیست و شعبان بی مخی که بخواهد علیه رفقای صفوف ما اقدامی بکند، جواب درخور خواهد گرفت. نیروهای سیاسی پیشرو نیابد اجازه دهند مشتی لات و لمپن فضای سیاسی در خارج کشور را به فضا و فرهنگ حاکم بر هیئت های عزاداری حزب اللهی و ساواکی تنزل دهند.
دعوت ما از نیروهای آزادیخواه که مخالف این روشهای فاشیستی و فرهنگ لمپنیستی اند، اینست که در مقابل این وضعیت ناهنجار واکنش نشان دهند و این ویروس جدید را ایزوله کنند. ما در شمایل این جماعت بلاک واتر و داعش ایرانی می بینیم که ظرفیت هر جنایتی را دارند و باید افشا و منزوی شوند. خارج کشور جای فاشیستهای فالانژ و لمپن و ضد زن نیست.

مرگ بر جمهوری اسلامی!
مرگ بر ستمگر چه شاه باشد چه رهبر!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!
تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
٥ دسامبر ٢٠٢٢

اعلامیه خبری
١٤ آذر
اعتصاب، اعتراض، پیش بسوی انقلاب!
در هشتادمین روز خیزش انقلابی برای سرنگونی جمهوری اسلامی، امروز دوشنبه ١٤ آذر، ایران صحنه اعتراضات و اعتصابات گسترده بود. فضای اعتصاب و تعرض انقلابی در آستانه روز دانشجو موج میزند. از هم اکنون دانشگاه های کشور وارد اعتصاب شدند و خود را برای اعتراض بزرگ ١٦ ‌آذر آماده می کنند. امروز دانشجویان در دانشگاه های تهران، دانشکده ادبیات دانشگاه علامه، دانشگاه بهشتی، دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت، دانشکده‌ محیط‌ زیست دانشگاه تهران، دانشگاه علوم تحقیقات، دانشگاه فنی و حرفه‌ای کرمانشاه، دانشگاه شریعتی، دانشکده مهندسی دانشگاه قم، دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه آزاد اهواز، دانشگاە کردستان و دانشکده هنر دانشگاه نجف آباد اعتراض و اجتماع داشتند، دیوارهای تفکیک جنسیتی و آپارتاید را شکستند، با ابتکارات مختلف از بازداشتی ها و زندانیان دفاع و بر مسیر سرنگونی و انقلاب تاکید کردند.
امروز دوشنبه ١٤ آذر کارگران در مراکز مختلفی در اعتصاب بودند. از جمله دومین روز اعتصاب بیش از پانصد کارگر شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی در ماهشهر، که از جمله خواهان اجرای طبقه ‌بندی مشاغل و همسان‌سازی حقوق های کارگران ارکان ثالث با بخش رسمی هستند. اعتصاب کارگران شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا، که یکی از مهمترین شرکت های ساخت قالب های پراید، تیبا و ساینا کوییک محسوب میشود و بدلیل اعتصاب کامیون داران و تاثیرات مستقیم عدم بارگیری قطعات و ارسال آنها به خط مونتاژ (سایپا کاشان، سایپا ساوه، پارس خودرو، سایپا مرکز) به اعتصاب اجباری وادار شدند. ‌اعتصاب کارکنان پیمانکار و قرارداد مستقیم پتروشیمی سنندج. اعتصاب کارگران کارخانه سیمان دیزیچه اصفهان. اعتصاب کارگران آلومینیوم المهدی در بندرعباس. اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و کامیونداران که از روز ٥ آذر شروع شده است امروز وسیعا ادامه داشت و هر روز گسترش می یابد.
امروز دوشنبه ١٤ آذر کسبه و بازار در بیش از ٧٠ شهر وارد اعتصاب شدند. در برخی شهرهای کردستان مانند سنندج اعتصاب کامل بود و در بیشتر شهرها اعتصاب شامل بخشهائی از بازار و کسبه میشد. در شهر تهران کسبه و بازار در مناطق و محلات: بازار آهن، خیابان امیرکبیر شاپور، اسلامشهر، دروازه شمیران، باغ سپه سالار، اکباتان، افسریه، نازی آباد، شهریار تهران، بازار چراغ برق، تهران پارس، عبدل آباد، آریاشهر، صادقیه، گاندی، لاله زار، شهرک شریعتی، ستارخان، سعدی، امین حضور، شهرک اندیشه، استاد معین، محله اختیاریه تهران، کوچه مروی، طلا فروشان تجریش و پاساژ جواهر فروشان در اعتصاب شرکت کردند. بجز تهران بازارهای مختلف در شهرهای: اصفهان، تبریز، رشت، مشهد، بوشهر، قم، گوهردشت کرج، فردیس کرج، کمال شهر کرج، قزوین، اراک، شهریار، شهرکرد، سقز، سنندج، کامیاران، مریوان، بانه، روانسر، پاوه، اشنویه، دهگلان، دیواندره، مهاباد، جوانرود، قروه، بیجار، کرمانشاه، همدان، سرپل ذهاب، راسک، چابهار، نوبندیان و دشتیاری در بلوچستان، کرمان، ارومیه، بندر انزلی، ایلام، کازرون، مرودشت، گناوه، بجنورد، شاهین شهر، شهرستان جم در استان بوشهر، زرین شهر، صومعه سرا، نجف آباد، بهبهان، لاهیجان، یزدانشهر، گرمسار، اهواز، دزفول، بندرعباس، بابل، بندر گناوه، بیرجند، خمین، یزد، بروجن، و ساری در اعتصاب شرکت کردند.
همراه با اعتصاب در شهرهای مختلف ایران اجتماع و اعتراض و شعار دادن علیه حکومت در جریان بود. از جمله در شهرهای: تهران و مناطق چیتگر، جردن، ستارخان، سعادت آباد، سید خندان، صادقیه، خیابان شریعتی، شهرک اکباتان، تهران پارس، هفت حوض نارمک، اتوبان ورامین، اتوبان نیایش، مرزداران، و ایستگاه های مختلف متروی تهران، شهرهای قزوین، کرج، گلشهر کرج، فردیس کرج، زنجان، ارومیه، همدان، شیراز، اصفهان، ملک شهر اصفهان، مشهد، بندرعباس، هرمزگان، بوشهر، آمل، ساری، مرو دشت استان فارس، اشنویه، رشت، ایلام، آبدانان، اراک، سنندج، جوانرود، مریوان، مهاباد، نوبندیان و دشتیاری سیستان و بلوچستان و چابهار، اعتصاب همراه با اعتراضات محله محور و تظاهرات خیابانی و آتش زدن بنرهای حکومتی همراه بود.
هشتادمین روز خیزش انقلابی، علیرغم تلاشهای حکومت برای کنترل اوضاع و ادای دلجوئی از مردم از یکسو و تهدید و صدور احکام اعدام از سوی دیگر، با یک اراده قوی معطوف به سرنگونی آغاز شد. چند شعار در میان شعارهای سرداده شده شاخص بودند: فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی! کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستایش کنیم!
حزب کمونیست کارگری - حکمتیست مردم انقلابی و متحد را به گسترش اعتصاب و اعتراض با شعار محوری آزادی زندانیان سیاسی و کلیه بازداشت شدگان اخیر فرامیخواند. تجمع در مقابل زندانها مانند تجمعات امروز مقابل زندان اوین را گسترش دهیم.

مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!
حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست
١٤ آذر ١٤٠١- ٥ دسامبر ٢٠٢٢