خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۵- ۱۷۵

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

۹ آذر: ادامه اعتصاب رانندگان کامیون وکامیونداران و اعتراضات پرستاران
اعتصاب رانندگان کامیون، کامیونداران و تانکرداران از پنجم آذر شروع شد و اکنون گزارشها حاکی از اینست که دامنه این اعتصاب وسیعتر شده است. خبرهای امروز بیانگر خالی شدن برخی جاده ها از ماشین های سنگین است. امروز رانندگان و کامیونداران دهاقان نیز وارد اعتراض شدند. شهرها و مسیرهایی که در آنها رانندگان کامیون در اعتصابند عبارتند از: تهران، اصفهان، یزد، قم، جلفا به مرند، شیراز (پالایشگاه و دیگر نقاط)، کازرون، خرم آباد، کرمانشاه، اسلام‌آباد، شهرضا، همدان ، رانندگان غرب کشور (با پارک کامیونها در ورودی پارکینگ مرز سومار)، کامیون‌های حمل بار ذوب آهن، شاهین شهر ، شاپور و دیگر نقاط اصفهان، دهاقان، سقز، شرکت صنایع غذایی دینا (چی‌توز) کاشان، بومهن، کامیونداران معدن طلای موته اصفهان، مریوان، بندرعباس، تهران- آزادگان، مینودشت در استان، گلستان، سنندج، همدان، قروه، شهرضا، بزرگراه ساوه-همدان، قزوین، اسدآباد همدان، آزادراه خرم آباد - پل زال، ساوه، و اتوبان قزوین کرج، جاده گنبد و ..


بنا بر خبرها انبار پتروشیمی سنندج به دلیل اعتصاب کامیونداران کشور و عدم بارگیری در حال پر شدن است. همچنین بدلیل اعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون بارگیری در مجتمع‌ پتروشیمی ماهشهر، ایرانول آبادان، فولاد اهواز، پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه شیراز مختل و بدرجاتی متوقف شده است. در اسکله رجایی بندرعباس کانتیترها پر از بار شده اند و کامیونی برای بارگیری نیست و کامیونها همه در اعتصابند. در چند پایانه مرکزی در نسیم‌شهر تهران و اسدآباد همدان رانندگان کامیون دست از بارگیری کشیده اند. و همانطور که قبلا گزار کردیم رانندگان کل مرزهای غرب کشور نیز در اعتصابند و کامیونها از هفته قبل در ورودی پارکینگ مرز سومار پارک شده اند. دولت به صاحبان ماشینهای سنگین پیشنهاد ۷۰۰ لیتر گازوئیل رایگان و لاستیک قسطی را داده است برای اینکه کامیون داران به اعتصاب خاتمه دهند اما این پیشنهاد مورد قبول قرار نشده است. اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران در همین فاصله کوتاه تاثیرات خود را بر کارکرد بخش های زیادی از اقتصاد گذاشته است. از جمله همانطور که قبلا گزارش کردیم کارخانجات خودرو سازی و بسیاری از مراکز تولید با کمبود مواد اولیه و مشکل حمل بار روبرو شده اند. از اعتصاب رانندگان کامیون باید وسیعا حمایت کرد و در تمام شهرها به آن پیوست.
از سوی دیگر در این روز کارگران شرکت آبفا در اصفهان نیز بدلیل مشکلات معیشتی و مزد کم و نا امنی شغلی دست به اعتصاب زدند. اعتصابات در بخشهای مختلف به تقویت انقلاب علیه جمهوری اسلامی کمک میکند.

جمهوری اسلامی نابود باید گردد
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ آذر ۱۴۰۱ُ، ۳۰ نوامبر۲۰۲۲


خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۷۶
۸ آذر: تداوم اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی
بدنبال باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی در شب گذشته مردم در محلات بسیاری از تهران و شهرهای مختلف در سراسر ایران جشن و شادی کردند و شهرهای بیشتری وارد تظاهرات و اعتراضات شدند. حکومت بدنبال این بود که حول و حوش برد تیم فوتبال همچون مورد قبل جنجال راه بیندازد و فضای اعتراضات را تحت الشعاع قرار دهد، اما با این باخت سرش به سنگ خورد و مردم در واقع شکست جمهوری اسلامی را جشن گرفتند.
جمعیت زیادی در شهرهایی مثل سنندج، سقز، بوشهر، زاهدان، همدان، یاسوج، پاوه، اهواز، مشهد، تبریز، آبادان و محلاتی از تهران و همچنین شماری از دانشجویان دانشگاه شریف طرشت ۳ شبانه به خیابان ریختند و رقصیدند و آتش بازی کردند و شعار دادند و تا پاسی از شب در خیابان ماندند. در سراسر ایران شب گذشته فریاد مرگ بر دیکتاتور بلند شد و از خراسان تا خوزستان و سیستان و بلوچستان، از آذربایجان تا کردستان و تهران و استان مرکزی مردم جشن گرفتند و شادی کردند. همچنین مردم با فریاد "۱۴ آذر فراموش نشه" قرار و مدار اعتراضات سراسری برای روزهای چهاردهم تا شانزدهم را گذاشتند.
امروز نهم آذر نیز اعتراضات مردمی به شکلهای مختلف ادامه یافت. در انزلی مراسم خاکسپاری مهران سماک جوان ۲۷ ساله با شرکت وسیع مردم و شعار دادن علیه حکومت برگزار شد. مهران سماک همین شب گذشته هنگام جشن مردم برای شادی از باخت تیم جمهوری اسلامی با شلیک مستقیم گلوله آدمکشان جمهوری اسلامی جان باخت. مراسم خاکسپاری او تحت تدابیر شدید امنیتی با حضور سرکوبگران حکومت برگزار شد اما مردم با فریاد "مرگ بر دیکتاتور"، "امسال سال خونه، سید علی سرنگونه"، عزم خود را برای سرنگونی این حکومت جنایتکار ابراز کردند. در سقز امروز دانش آموزان یک مدرسه به خیابان آمدند و باخت تیم جمهوری اسلامی را جشن گرفتند و بساط رقص و شادی برپا کردند. در تهران در یکی از مدارس دانش آموزان جمع شدند و شعار "فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی" را سر دادند ودر مدرسه ای در قصر دشت تهران دانش آموزان به خیابان آمدند و شعار مرگ بر دیکتاتور دادند. همچنین در مشهد جوانان به دفتر یک قاضی جنایتکار حکومت و در بندرعباس به حوزه بسیج محله جعفری کوکتل زدند و آنرا به آتش کشیدند.
امروز در دزفول در حالیکه مردم باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی را جشن گرفته بودند نیروهای سرکوب بسوی آنها تیراندازی کردند. جوانان در این شهر با خشم بنر سپاه را آتش زدند. امروز همچنین در یزد مردم به نشانه اعتراض، مسیر راه آهن یزد که اصلی ترین مسیر تردد قطارهای باربری و مسافربری است را مسدود کردند و در نتیجه قطارها متوقف شده و با تاخیر زیاد حرکت کردند. در این شهر مردم همچنین نمادهای جمهوری اسلامی را پایین کشیدند. امروز در اصفهان نیز بار دیگر کشاورزان در اعتراض به وضع بد معیشتی، مساله حقابه و خلف وعده ها در مقابل اداره آب منطقه‌ای این شهر تجمع کردند. گسترش اعتصابات کارگری در کنار اعتراضات خیابانی موجب دلگرمی مردم شده است. امروز گوهر عشقی مادر ستار بهشتی در اقدامی جالب در حالیکه عکس ستار را بدست گرفته بود در کلیپی ویدئویی میگوید:"کارگرانی که اعتصاب کردند تا پای جون باهاشون هستم، همشون ستارهای من هستند". زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ آذر ۱۴۰۱، ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۷۷
۹ آذر: اعتصاب شرکت نوین صنعت رجا و ادامه اعتصاب رانندگان کامیون وکامیونداران
امروز نهم آذر ماه کارگران شرکت نوین صنعت رجا در اعتراض به سختی کار، نوع قراردادها، سطح نازل حقوقهایشان و تبعیض در پرداختی ها دست از کار کشیده و در محوطه شرکت تجمع کردند. از جمله کارگران اشاره میکنند که پاداش‌هایی که در دیگر شرکت‌ها به کارکنان داده می‌شود، به آنها پرداخت نمیشود. بعلاوه برای ساکت کردنشان به آنها برنج کرم زده دو سال مانده داده شد و آنها به این برخورد تحقیر آمیز اعتراض دارند. شرکت نوین صنعت رجا پیش‌تر جزیی از شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا بود و سال ۹۷ به‌عنوان یک شرکت مستقل در زمینه خدمات نگهداری و تعمیرات واگن‌های قطار آغاز به کار کرد و اکنون یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا وابسته به راه‌آهن است.
امروز همچنین اعتصاب رانندگان و کامیونداران دامنه اش به شهرهای بیشتری کشیده شد و علاوه بر مناطق گزارش شده قبلی کامیونداران فیروزکوه و مشهد نیز به اعتصاب پیوستند. این اعتصاب تا کنون اختلال زیادی در امر حمل محموله های پالایشگاه ها، مواد مورد نیاز کارخانجات ایران خودور و دیگر کارخانجات و اسکله های باربری ایجاد کرده است. شهرها و مسیرهایی که در آنها رانندگان کامیون در اعتصابند عبارتند از: فیروزکوه، مشهد، تهران، اصفهان، یزد، قم، جلفا به مرند، شیراز (پالایشگاه و دیگر نقاط)، کازرون، خرم آباد، کرمانشاه، اسلام‌آباد، شهرضا، همدان، غرب کشور (با پارک کامیونها در ورودی پارکینگ مرز سومار)، کامیون‌های حمل مواد و محصولات در ذوب آهن، شاهین شهر، شاپور و دیگر نقاط اصفهان، دهاقان، سقز، شرکت صنایع غذایی دینا (چی‌توز) کاشان، بومهن، کامیونداران معدن طلای موته اصفهان، مریوان، بندرعباس، تهران- آزادگان، مینودشت در استان، گلستان، سنندج، همدان، قروه، شهرضا، بزرگراه ساوه- ، قزوین، اسدآباد همدان، آزادراه خرم آباد - پل زال، ساوه، و اتوبان قزوین کرج، جاده گنبد و ...
این اعتصابات تاثیر زیادی در کارکرد کل مراکز تولید و توزیع در سراسر کشور گذاشته و توجه گسترده ای را به خود جلب کرده و به گفتمان اعتصاب بیش از پیش دامن زده است. امروز همچنین پرستاران اعلام اعتصاب و اعتراض کرده بودند. و بنا بر خبرهای تا کنونی پرستاران بیمارستان الزهرا در تبریز و بیمارستان رفیده در تهران و پرستاران علوم پزشکی اصفهان دست به اعتصاب زده و تجمع کردند. در اصفهان پرستاران شعار میدادند:"این همه سال خیانت ننگ بر این وزارت". باید وسیعا از این اعتصابات حمایت کرد و به آن پیوست. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!

جمهوری اسلامی نابود باید گردد
حزب کمونیست کارگری ایران
۹ آذر ۱۴۰۱ُ، ۳۰ نوامبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۷۹
۱۰ آذر: تداوم اعتراضات در هفتاد و هفتمین روز انقلاب
اعتراضات در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز دهم آذر مراسم چهلمین روز قتل رامین فاتحی در بهشت محمدی سنندج و محمد خواجوی نیا در یزدانشهر در استان اصفهان برگزار شد و شرکت کنندگان با خشم و نفرت از رژیم جنایتکار، یاد این عزیزان را گرامی داشتند. در این روز در ادامه تجمعات اعتراضی در خیابانها در میدان کوثر زاهدان مردم به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. اعتراضات همچنین در اشکال دیگر مثل آتش زدن به نمادهای حکومت است، به حوزه های علمیه و پایگاههای بسیج و شعارنویسی بر در و دیوار علیه حکومت ادامه دارد. امروز مردم در یزد پوستر خامنه ای را آتش زدند، و در شهر ری بنرهای حکومتی و سمبلهای رژیم و در بندرعباس بنر تبلیغاتی جمهوری اسلامی به آتش کشیده شد. در این روز همچنین جوانان در انزلی با کوکتل یک حوزه علمیه را به آتش کشیدند و در کرمانشاه با نارنجک به پایگاه بسیج نحی یک زدند.
دردانشگاهها نیز اعتراضات ادامه داد. جمعی از دانشجویان دانشکدگان فنی دانشگاه تهران در حمایت از دانشجویان بازداشتی دست به تجمع زدند. دانشجویان بالینی الزهرا در تبریر همراه با چند تن از اساتید دست در تجمع و اعتراض زدند و به حکم تعلیق شمسی عباس‌علیزاده از استادان مدافع اعتراضات دانشجویان اعتراض کردند. دانشجویان شعار میدادند: "سی سال خدمت بی‌چشمداشت آخر براش تعلیق داشت". در این روز همچنین دانشجویان معماری دانشگاه تبریز در راستای ادامه اعتصابات در حمایت از دانشجویان تعلیقی و وضع موجود در دانشگاه‌ها طی بیانیه ای بر ادامه اعتصاب خود تاکید کردند.
بنا بر خبرها شب گذشته مراسم خاکسپاری شبانه آوات قادرپوردر روستای محل تولدش"ملالر" در منطقه بوکان، تحت اقدامات شدید نیروهای امنیتی و با حضور نزدیکانش برگزار شد. آوات قادرپور ساکن بوکان بود و در روز ۲۷ آبان، توسط سرکوبگران رژیم به شدت مجروح شد و در ۸ آذر در بیمارستان خمینی ارومیه جان سپرد.
اعصاب رانندگان کامیون و کامیونداران ادامه دارد و دامنه آن به شهرهای بیشتری کشیده شده است. امروز رانندگان و کامیونداران جاده آزادگان و پالایشگاه اصفهان به اعتصاب پیوستند. در اصفهان تمام تانکرها در اعتصابند. اعتصابات رانندگان پالایشگاهها حمل و سوخت را مختل کرده است. رانندگان کامیونها قبلا در پالایشگاه های شیراز و بندر عباس وارد اعتصابات شدند.
طبق گزارشات رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی دو برادر ۱۵ و ۱۶ ساله. محمد رخشانی و علی رخشانی ۶۳ روز قبل در زاهدان ربوده و اکنون برای آنها حکم محاربه صادر کرده است. این حکم به معنای گرفتن چماق اعدام بر روی سر جامعه است. مردم با شعارهایشان و با فریاد " این آخرین پیامه، اعدام کنی قیامه" اولتیماتوم خود را به حکومت داده اند. و برای روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر فراخوانهایی به اعتراضات خیابانی و تجمعات و اعتصابات سراسری از سوی جوانان محلات در تهران و شهرهای مختلف و دانشجویان دانشگاهها داده شده است. باید وسیعا به این فراخوانها پیوست. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۰ آذر ۱۴۰۱، ۱ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۰
۱۰ آذر: ادامه اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران، و اعتراضات شبانه
همانطور که قبلا گزارش کردیم امروز اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران ادامه یافت و شمار دیگری از ناوگانهای حمل و نقل نیز به اعتصاب پیوستند. این اعتصاب هر روز گسترده تر میشود و به سراسر کشور کشیده شده است. همچنین در این روز اعتصاب در اسکله رجایی بندر عابس جریان یافت. این اسکه با ظرفیت سالانه تخلیه و بارگیری بیش از ۱۰۰ میلیون تن کالا، بزرگترین و مهم‌ترین بندر ایران است و به دلیل نزدیکی به صنایع بزرگ کشور همچون فولاد، آلومینیوم و پالایشگاه‌های نفتی، نقشی مهم و کلیدی در صنعت حمل و نقل دارد. اعتصاب رانندگان کامیون کار این نوع مراکز را دچار اختلال کرده و زمینه ای برای گسترش دامنه این اعتصاب به مراکز نفتی و دیگر مراکز کارگری را ایجاد کرده است.
امشب دهم آذر ماه اعتراضات شبانه در شهرها و مناطق مختلف جریان داشت. جوانان در شهر راسک بنر بسیج را آتش زدند. در گرگان با نارنجک به پایگاه مقاومت بسیج جندالله حمله بردند، در رشت بنر بزرگ حمایت از کردستان را در یکی از خیابان‎های شهر نصب کردند. و در کرمانشاه مردم به خیابان آمدند و شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر دیکتاتورسر دادند. یک موضوع مطرح و مهم در میان مردم، تدارک اعتراضات و اعتصابات سراسری برای روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر است. از این فراخوانها باید وسیعا حمایت کرد و به آن پیوست. بنا به گزارشات در تلمبه خانه بندر گناوه نیز کارگران دست به اعتصاب زده اند. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۰ آذر ۱۴۰۱، ۱ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۱
۱۱ آذر: تجمعات و شعار دادن در مراسم جانباختگان، و ادامه اعتصاب رانندگان کامیون
امروز یازدهم آذر ماه در هفتاد و هشتمین روز انقلاب اعتراضات در شهرها و مناطق مختلف ادامه یافت. در این روز در مراسم سوم یادبود مهران سماک جوانی که بخاطر جشن و شادی برای باخت تیم جمهوری اسلامی در بندر انزلی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به قتل رسید، در گورستان ابندر انزلی هزاران نفر شرکت داشتند. سیل جمعیت از سوی رشت برای شرکت در این مراسم زیاد بود و باعث ترافیک سنگین و بسته شدن جاده شده بود. مردم معترض در این مراسم شعار میدادند: امسال سال خونه سید علی سرنگونه"، "هر یه نفر کشته شه هزار نفر پشتشه"، "بسیجی سپاهی داعش ما شمایید".. در اراک نیز در چهلمین روز قتل سینا ملایری مردم بسیاری در مراسم یادبود او جمع شده و شعار میدادند:" بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی"،" مرگ بر دیکتاتور" و...
همچنین بنا بر خبرها در این روز جوانی ۲۵ ساله به اسم حامد سلحشور که بین ایذه و اصفهان مسافر کشی میکرد، در چهارم آذر ماه توسط پلیس راه سراک بازداشت شد و در نهم آذر به خانواده اش خبر داده شد که بروند و جسد فرزندشان را در اهواز تحویل بگیرند. بدنبال این خبر دردناک خانواده حامد جسد وی را از خاک قلعه تل بیرون آوردند و در قبرستان فامیلی در راسفند ایذه به خاک سپردند. این جنایت بر آتش خشم مردم بیشتر دامن زدن وفضای شهر بشدت اعتراضی است.
امروز همچنین مردم در شهرهای سیستان و بلو چستان از جمله در زاهدان، ایرانشهر، دزاپ، چابهار، تفتان، و خاش در اعتراض به کشتار خونین زاهدان در جمعه هشتم مهرماه مثل جمعه های دیگر در شمار زیاد به خیابان آمدند و راهپیمایی و تظاهرات کردند و شعارهای اعتراضی سر دادند. در زاهدان سرکوبگران حکومت بسوی تظاهر کنندگان شلیک کردند. در اعتراضات این روز در زاهدان حضور زنان قابل توجه بود و شعار میدادند:"چه بی حجاب, چه با حجاب پیش بسوی انقلاب"، "هیز تویی هرزه تویی زن آزاده منم"،. در تفتان نیز مردم معترض مورد شلیک حکومتیان قرار گرفتند. در این اعتراضات مردم در شهرهای مختلف این استان شعار می دادند:" مرگ بر خامنه‌ای"، "مرگ بر حکومت بچه کش"، "مرگ بر بسیجی"،"داعشی کودک کش"، " میکشم میکشم آن که برادرم کشت"، " ایرانی داد بزن حقتو فریاد بزن"، "فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی"، "اگر باهم یکی نشیم یکی یکی کشته میشیم"، "خامنه ای قاتله حکومتش باطله". در چابهار جمعیت زیادی به خیابان آمده بودند و شعار مرگ بر خامنه ای میدادند و هلی‌کوپترهای نظامی بر فراز آسمان شهر در پرواز بود.
یک شکل اعتراض مردم حمله به مراکز جمهوری اسلامی و پایین کشیدن نمادهای آن در خیابانهاست. بامداد امروز جوانان در صادقیه در تهران بنر حکومتی را آتش زدند.
اعتصابات رانندگان کامیون و کامیونداران به نحو گسترده تری ادامه دارد. امروز علاوه بر شهرها و مناطق دیگر در جاده اراک بروجرد و نیز در کازرون رانندگان کامیون اعتصاب کردند. این اعتصاب مراکز نفتی و دیگر مراکز تولیدی را با اختلال روبرو کرده است. پایانه مرزی سومار بخاطر اعتصاب خالی از کامیون است. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۱ آذر ۱۴۰۱، ۲ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۲

۱۲ آذر: فراخوان پزشکان و کادر درمان به اعتصاب سراسری برای ۱۴ تا ۱۶ آذر

فراخوان وسیعی برای اعتراض و اعتصاب سراسری برای روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذر از سوی جمع های محلات تهران و دیگر شهرها و دانشجویان در دانشگاههای مختلف منتشر شده است. در همین راستا پزشکان و کادر درمانی نیز برای همین روزها فراخوان به اعتصاب سراسری داده اند. به فراخوانهای این سه روز بزرگ اعتراضی باید وسیعا پیوست. متن پیام پزشکان و کادر درمان را در زیر میخوانید:

" فراخوان اعتصاب سراسری پزشکان و کادر درمان در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ آذرماه : با گذشت بیش از هفتاد روز از اعتراضات مردمی همچنان شاهد پرپر شدن هموطنانمان، نابینا شدن جوانانمان و بازداشت و شکنجه شدن همکارانمان و مردم شریف ایران با اتهامات بی اساس و اعترافات اجباری میباشیم. از این رو جامعه درمانی ایران اعم از پزشکان، پرستاران، فیزیوتراپها، رادیولوژیست ها، ماماها، بهیارها، گفتاردرمان ها و شنوایی سنج ها و... در کنار مردم به اعتصابات سراسری میپیوندیم .

گفتنیست با توجه به حساسیت عملکردی کادر درمان کانال اتحاد پزشکان (فراخوان سابق) با برگزاری نظرسنجی هایی نحوه ی اعتصاب را با رای و نظر کادر درمان و پزشکان اعلام میدارد. مجددا تاکید میداریم عملکرد این اعتصاب و اعلام اسامی شکنندگان اعتصاب تماما بر اساس نظر سنجی های چند هزار نفری صورت گرفته از کادر درمان انجام میشود و کانال اتحاد پزشکان (فراخوان سابق) هیچ دخل و تصرفی در این مورد ندارد.

اعتصابات به شرح زیر میباشند:

●تمامی مطب ها به مانند روزهای تعطیل فعالیتی نخواهند داشت

● تمامی پرسنل درمانی بخشهای غیر اورژانس و غیر حیاتی بیمارستانها به مانند روزهای تعطیل عمل خواهند کرد و با حداقل تعداد به بیماران بستری خدمت رسانی.

● تمامی کلینیک های سرپایی به مانند روزهای تعطیل فعالیت نخواهند داشت

●تمامی اینترن های تمامی بخش ها اعم از اورژانس و غیر اورژانس به علت عدم مسئولیت قانونی ترک راند وکشیک خواهند کرد

●تمامی رزیدنت های بخشهای غیراورژانس و غیر حیاتی ترک راند و کشیک خواهند کرد

● تمامی اتندها و اساتید درمانگاه های سرپایی را تعطیل نمایند

● در شهرهایی که موقعیت جنگی دارند وتعداد مجروحین بالا است تمامی همکاران اینترن ها و رزیدنت ها و پرستاران و باقی کادر درمان به کمک مصدومین ومجروحین در اورژانس ها بشتابند.

برای آیلار حقی دانشجوی پزشکی کشته شده ، برای مائده جوانفر همکار پرستار کشته شده، برای چشم نیلوفر آقایی همکار مامایی که در تجمع پزشکان به آن شلیک شد، برای حمید و فرزانه قره حسنلو و ابراهیم ریگی پزشکان بازداشت شده با اتهامات بی اساس افساد فی الارض و برای صدها کادر درمان بازداشت شده و کشته شده ی دیگر- جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱"

پزشکان و پرستاران قبلا نیز بیانیه هایی در همبستگی با مبارازت مردم و علیه دخالت نیروی سرکوب در درمان بیماران و زخمی شدگان انتشار داده و تجمعاتی داشتند. بخش های دیگر جامعه نیز مثل پزشکان و کادر درمان میتوانند برای اعتصابات سراسری در سه روز ۱۴ تا ۱۶ آذر فراخوان دهند. این فراخوانها گام مهمی در سازماندهی و پیشروی انقلاب و اتحاد سراسری همه مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. پاسخ وسیع و گسترده به آنها نیز بدون شک انقلاب را گام مهمی به جلو خواهد برد. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!

نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۲آذر ۱۴۰۱، ۳دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۳
۱۲ آذر: اعتراضات مردمی در هفتاد و نهمین روز انقلاب
جامعه با فراخوانهایش خود را برای تجمعات و اعتصاب سراسری برای سه روز ۱۴ تا ۱۶ آذر آماده میکند. این فراخوانها از سوی جمع های جوانان محلات در تهران و شهرهای مختلف و دانشجویان در همه جا در محلات و در کف خیابان و در مدیای اجتماعی وسیعا منتشر شده ست. از جمله شب گذشته در تجمعی که مردم در شهر خرمشهر برپا کردند زنی معترض با پلاکاردی که همه مردم را به پیوستن به این سه روز اعتراض فرا میخواند، به خیابان آمده بود. این اقدام جالبی برای اطلاع رسانی و تشویق همه به پیوستن به این اعتراض سراسری است. از این فراخوانها باید وسیع حمایت و پشتیبانی کرد.
امروز در شهر آبدانان در ایلام شماری از خانواده های دستگیر شدگان اخیر مقابل دادسرای این شهر تجمع کردند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند. این خانواده ها قبلا نیز در این محل تجمع داشتند. در این مدت در مقابل اوین نیز تجمعات متعددی بر پا شده است. باید در تمام شهرها مقابل زندانها و بازداشتگاه ها تجمع کرد و برای آزادی بازداشت شدگان فشار آورد. همچنین کارزارهای بسیاری برای آزادی بازداشت شدگان در جریان است. باید وسیعا به تجمعات خانواده های بازداشت شدگان پیوست و از این کارزار ها حمایت کرد.
امروز اعتراضات خیابانی نیز بشکل های مختلف در مناطق مختلف جریان دارد. در تهران در ایستگاه مترو تربیت مدرس مردم شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند. متروها به یکی از محلات اعتراضات مردمی تبدیل شده است. در دانشگاه سنندج نیز امروز دانشجویان و شماری از خانواده ها در اعتراض به بازداشت بهروز چمن آرا از استادان دانشگاه و دیگر دستگیر شدگان، تجمع و تحصن داشتند. در دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه تهران نیز دانشجویان در اعتراض به امنیتی شدن دانشگاه و سرکوبها تجمع کردند. همینطور دانشجویان دانشگاه خوارزمی واحد کرج بخار مسمویت غذای جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه. تجمع کرده و شعار میدادند:"دانشجو داد بزن حقتو فریاد بزن"
در این روز شماری از کشاورزان نیز برای چندمین روز مقابل اداره آب منطقه ای اصفهان تجمع کردند. کشاورزان به وضعیت غیرقابل تحمل معیشتی، معضل آب و آسیب دیدن کشت خود و به مافیای آب اعتراض دارند.
شب گذشته نیز مثل شب های گذشته در محلات مختلف تهران و شهرهایی چون مشهد و خرمشهر و گنبد کاووس... اعتراضات جریان یافت. در مشهد شماری از جوانان به خیابان آمده بودند و از پنجره ها و از کف خیابان فریاد مرگ بر دیکتاتور طنین انداخته بود. در گنبد کاووس جوانان معترض به اتاق اصناف شهر کوکتل زدند. در تهران در محلاتی چون اکباتان و جنت آباد مردم شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای سر دادند. در روز گذشته در چهلمین روز قتل رامین فاتحی مردم مراسم یادبود وی در آرامگاه بهشت محمدی برگزار شد. حضور نیروهای سرکوب سنگین بسیار بود و از پیوستن مردم به تجمع کنندگان جلوگیری میکردند. اما مردم بسیاری جمع شدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. رامین فاتحی در جریان اعتراضات در سنندج بازداشت و در اثر شکنجه های جنایتکاران جمهوری اسلامی جان خود را از دست داد.
فشار انقلاب دولتها را وادار به واکنش کرده است. از جمله پارلمان هلند نیز طی قطعنامه ای حمایت خود را
ازاعتراضات مردم ایران اعلام کرد و طرحی را جهت اقدام در سازمان ملل با هدف اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن این سازمان به تصویب رساند. این درخواست قبلا از سوی کشورهای دیگری نیز داده شده است. اعتصاب سراسری کامیونداران نیز همچنان ادامه دارد و به شهرهای بیشتری کشیده شده است. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۲ آذر ۱۴۰۱، ۳ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۴
۱۲ آذر: ادامه شعار دهی، تجمعات و اعتراضات، و اعتصاب رانندگان کامیون
گفتمان اعتصابات در جامعه گسترش یافته است. اعتصابات رانندگان کامیون و کامیونداران ادامه دارد و امروز این رانندگان در ترمیینال باربری شیراز نیز از بارگیر خودداری کردند. شهرها و مناطق زیادی اکنون به اعتصاب پیوسته اند. یک خبر دیگر اینست که رانندگان کامیون طی بیانیه ای از اعتصاب ۱۴ اذر اعلام پشتیبانی کردند و اعلام کردند که به آن می پیوندند. قبلتر نیز کادر درمان و پزشکان در همبستگی با فراخوان اعتراض و اعتصاب برای روزهای ۱۳تا ۱۵ آذر بیانیه ای منتشر کردند. بدین تریب در سراسر جامعه جنب و جوش بسیاری در تدارک این سه روز اعتراض و اعتصابات که جمع های جوانان محلات و دانشجویان فراخوانش را داده اند بر پا شده است. از جمله خبرها از اعتصاب مغازه داران و کسبه سرپل ذهاب در حمایت از اعتصابات سراسری حکایت دارد.
اعتراضات مردمی به اشکال مختلف ادامه دارد. امشب در تهران در خیابانهای ستارخان، خیابان خسرو، بلوار فردوس، اکباتان تجمعات و شعار دادنها جریان یافت. مردم شعار میدادند: "مرگ بر دیکتاتور"، "ما همه توماج هستیم بجنگ تا بجنگیم"، "ما همه با هم هستیم، بجنگ تا بجنگیم"، "زاهدان، کردستان، اتحاد، اتحاد"، "مرگ بر خامنه‌ای"، "فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی"، و "این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت". در بوکان نیز جوانان به خیابان آمده و جاده حصار را بستند. امروز همچنین در تهران پرستاران بیمارستان شهدای هفت تیر در اعتراض به نحوه ی اجرای نمایشی قانون تعرفه گذاری پرستاری مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند. در سنندج نیز دانش آموزان به خیابان آمدند و در حرکتی نمادین و فریاد آزادی، آزادی، آزادی صدای اعتراض خود را بلند کردند. همینطور درقم در ادامه کارزار عمامه پرانی امروز جوانان عمامه یکی از آخوند ها را پراندند. در یزد هم جوانان بنرهای حکومتی را آتش زدند. در بیرجند، گلپایگان و در روستای مراغ بندر لنگه به یک پایگاه بسیج کوکتل زدند و در کهریزک دفتر امام جمعه را آتش زدند.
همانطور که قبلا گزارش کردیم امروز دانشجویان دانشگاه سنندج همراه با خانواده ها در اعتراض به ادامه بازداشت بهروز چمن آرا از اساتید این دانشگاه تجمع کردند. بهروز چمن‌آرا، اهل ایلام و از اساتید گروه زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان و رئیس سابق پژوهشکده کردستان شناسی، ظهر روز جمعه ۴ آذر پس از بازگشت از جلسه‌ای که با دعوت حامد قادرزاده رئیس جدید دانشگاه کُردستان شرکت کرده بود، بازداشت شد. بنا بر خبرها او شهروند ایرانی-آلمانی است و بدلیل دو تابعیتی بودن نیروهای امنیتی پروژه‌ی رسوای گروگان‌گیری و سناریوسازی امنیتی را برای وی در پیش گرفته‌اند. بهروز چمن آرا یکی از سخنرانانی است که در تجمع روز اول آذر ماه اساتید دانشگاه کردستان در اعتراض به سرکوب و بازداشت مردم و دانشجویان، بیانیه اساتید را به زبان آلمانی قرائت کرد. بازداشت و گروگان‌گیری دکتر چمن‌آرا، در پی موج سرکوب اساتید و دانشجویان دانشگاه سندج و بدنبال استعفای رحمت صادقی و انتصاب حامد قادرزاده به جای وی رخ داده است. امروز دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک و خوارزمی نیز در اعتراض به توزیع غذای مسموم تجمع کردند. همچنین دانشجویان دانشکده‌ هنرهای زیبا دانشگاه تهران با همخوانی سرود، یاد کیان پیر فلک کودک ده ساله ای که در ایذه به دست حکومتیان به قتل رسید را گرامی‌داشتند.
دانشگاهها یک کانون داغ اعتراضات هستند. بنا به گزارشی از ترس اعتراضات دانشجویان حراست دانشگاه علم و صنعت برای ممانعت از نشستن یا ایستادن و یا هرگونه تجمع دانشجویان بر روی سکوها روغن ریخته است .
امروز به مناسبت روز تولد توماج صالحی این خواننده رپ محبوب مردمی که در زندان است و به محاربه محکوم شده است، بسیاری از مردم در اشکال مختلف از او اعلام حمایت کردند. از جمله گوهر عشقی مادر ستار بهشتی جوانی که بدست جانیان اسلامی کشته شده است، طی پیامی ویدئویی تولد توماج را تبریک گفت. او در این ویدئو میگوید:"توماج صالحی عزیزم، مادرم، دلبند مادر، تولدت رو تبریک میگم.کاش در کنارم بودی تولدت رو با هم می گرفتیم. از دور صورت قشنگت رو می بوسم...روز در هم شکستن درهای زندان و آزادی زندانیان سیاسی توسط مردم بسیار نزدیک است!". در اصفهان نیز مردم در جاده اتوبان با بوق زدن حمایت خود را از توماج اعلام داشتند.
همانطور که قبلا گزارش کردیم امروز در آبدانان خانواده های دستگیر شدگان تجمع داشتند و نیروی سرکوب با آنها درگیر شد. تیام شاهمرادی دختر خردسال مهدی شاهمرادی نزدیک به پانزده روز است که مقابل دادگستری این شهرستان در اعتراض به دستگیری پدرش با کتاب و دفتر مدرسه تحصن کرده است. او بر روی زیراندازی نشسته و روز گذشته کاغذی را بالا گرفته و روی آن نوشته بود: تیام ۱۴ روز مدرسه نرفته". او امروز بر روی کاغذ نوشته بود:"دادگاه آبدانان مدرسه تیام شد.". جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات مردمی شمار بسیاری از مردم معترض را بازداشت کرده است و در آمارها از رقم هجده هزار نفر صحبت میشود . جدا از دستگیری های اعتراضات خیابانی از طیف های مختلفی چون دانشجویان، دانش آموزان، معلمان، فعالین کارگری، هنرمندان ، پزشکان و کادر درمان، اساتید دانشگاه در صف بازداشت شدگان هستند. کمیته پیگیری وضعیت هنرمندان از بازداشت حدود ۴۰ سینماگر خبر داده است. تمامی بازداشت شدگان باید آزاد شوند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۲ آذر ۱۴۰۱، ۳ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۵
۱۳ آذر: حمایت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان از فراخوان به اعتراضات سراسری ۱۴ تا ۱۶ آذر و اعتصاب کادر درمان بیمارستان سینا در تبریز
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران طی بیانیه ای حمایت خود را از اعتراضات روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر که فراخوانش را جمع های محلات جوانان در تهران و در شهرهای مختلف و دانشجویان دانشگاهها داده اند، اعلام داشت. قبلا نیز کادر درمان و پزشکان حمایت خود را از این فراخوانها اعلام داشته اند. اکنون بخش های مختلف جامعه به استقبال سه روز اعتراض و اعتصابات سراسری میروند. فراخوانهای مربوط به این سه روز در مدیای اجتماعی و در سطح میدانی وسیعا منتشر شده و به بنرهای خیابانی تبدیل شده است.
در بخشی از بیانیه همبستگی شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان به مناسبت سه روز اعتراض سراسری ۱۴-۱۶ آذر چنین آمده است:"... نوجوانان و جوانان، دانشجویان ‌و دانش‌آموزان نقش کلیدی را در این جنبش ایفا می‌کنند و به درستی تشخیص داده‌اند که قلب جهان مدرن و راه عبور از هر نوع استبداد و رسیدن به برابری و رهایی، خیابان است ‌و بنابراین، قلب تپنده این جنبش را خیابان قرار داده‌اند. در این راه نیز صدها کشته و هزاران زخمی ‌و بازداشتی را تقدیم کرده و شریان خیابان را با خون خویش پر نبض و پر تپش نموده‌اند. آن‌ها با جسارت و خوش‌فهمی و تیزبینی خویش، راه را به ما نشان می‌دهند: "ما از دانش‌آموزانی که کف خیابان خون می‌دهند، آموزش می‌گیریم". علاوه بر این، ما معلمان نیز طی بیش از بیست سال گذشته و به‌خصوص چند ماه اخیر، هزینه‌های زیادی داده‌ایم. تعداد کثیری از همکاران ما بازداشت و زندانی شده‌اند و تعدادی نیز به خون غلطیده‌اند. ...
امروز که در آستانه روز دانشجو هستیم، این‌ شورا اعلام می‌نماید که از فراخوان‌های اعتراضی اقشار مختلف حمایت کرده و از همکاران گرامی درخواست می‌نماییم که در کنار دانشجویان و دانش‌آموزان خود قرار گیرند و حامی آن‌ها باشند.".
خبر دیگر اعتصاب کادر کمک پرستار و خدمات شرکت بیمارستان سینا تبریز به علت عدم پرداخت دو ماه حقوقشان است. بخش های مختلف کارگری خواستهای پاسخ نگرفته ای دارند و توازن قوای امروز فرصتی است برای به میدان آمدن و پیوستن به اعتراضات سراسری. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۳ آذر ۱۴۰۱، ۴ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۸۶
حمایت شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت از فراخوان سه روز اعتراض و اعتصاب
اعتصاب نیروهای شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی ماهشهر و ادامه اعتصاب رانندگان کامیون
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت طی بیانیه ای حمایت خود را از فراخوان به سه روز اعتراضی ۱۴ تا ۱۶ آذر اعلام داشت. در متن این بیانیه چنین آمده است:"فراخوانهایی برای اعتراض در سه روز ۱۴ آذر تا ۱۶ داده شده است. معلمان، کادر درمان و پزشکان، رانندگان کامیون، کسبه و مغازه داران بازار و مردم در شهرهای مختلف همبستگی خود را با این فراخوان اعلام داشته اند. این اعتراضی به سرکوب ها ادامه دستگیریها و تیراندازی به سوی مردم معترض، صدور احکام محاربه برای جوانان و مردمی که دردی دارند و در واقع برای همه ما که از فقر و بی تامینی مچاله شده ایم و اعتراض داریم است. به مدارس حمله کرده و کودکان ما را دادگاهی و به افساد فی الارض و اعدام محکوم میکنند، کودک و زن و مرد را به قتل میرسانند، به کودک ۱۰ ساله کیان پور فلک و پدر و مادرش در درون اتومبیل شلیک میکنند، و چند ده هزار نفر از مردمی را که خواستهای بر حقی دارند دستگیر و زندانی کرده اند و احکام سنگین بالای سرشان قرار داده اند. ما کارگران پیمانی پروژه ای نفت در کنار همه مردم کشور از این سه روز اعتراضی حمایت میکنیم. همه کارگران زندانی. معلمان بازداشتی، دانشجویان و دانش آموزان بازداشت شده و همه دهها هزار بازداشت شده اخیر باید آزاد شوند. احکام محاربه و زندان باید لغو و مردود گردد. برای ما مردم راهی جز مبارزه متحد برای دفاع از زندگی مان نمانده است. شعار همه ما مشترک است. زن،زندگی، آزادی."
بدین ترتیب جامعه با فراخوانهایش و با اتحاد و همبستگی اش بسوی سه روز اعتراض و اعتصاب متحدانه پیش میرود. شرکت وسیع همه مردم از تمام شهرها در این اعتراضات، شرکت همه بخش های کارگران و بخش های مختلف جامعه در این فراخوان اعتراض و اعتصابات سراسری قدرتمند میتواند یک نقطه عطف مهم در انقلاب باشد. اعتصابات سراسری در این سه روز در عین حال میتواند به تداوم اعتصابات برای فلج کردن اقتصاد جمهوری اسلامی و سرنگونی جمهوری اسلامی یاری رساند.
گفتنی است که امروز سیزدهم آذر ماه حدود پانصد نفر از نیروهای پیمانکار شرکت پایانه و مخازن پتروشیمی ماهشهر با خواسته هایی چون افزایش دستمزد، حق بهره‌برداری و پاداش، رفع تبعیض؛ اجرای طبقه‌بندی مشاغل و دریافت آیتم های مزدی دست به اعتصاب زدند. این کارگران کار تخلیه و بارگیری برای صادرات و واردات محصولات تولیدی و خوراک مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی، فازهای گازی پارس جنوبی و سایر پتروشیمی ها را انجام می دهند. اعتصاب رانندگان کامیون نیز همچنان ادامه دارد و امروز رانندگان قروه ، شیراز و شهرستان فارمین در همدان خبر اعتصاب خود را رسانه ای کردند.
در اصفهان کشاورزان بار دیگر در اعتراض به وضع بد معیشتی و مشکل آب و مافیای آب مقابل اداره آب منطقه (پل خواجو) تجمع کردند. دامنه اعتصابات هر روز گسترده میشود و انقلاب با قدرت بیشتر به جلو گام بر میدارد. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۲ آذر ۱۴۰۱، ۳ دسامبر ۲۰۲۲