اخباروگزارش های کارگری9-10 آبان ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

چهل و هفتمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم! روز سه شنبه 10 آبان ماه همزمان با چهل و هفتمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد،چه ها گذشت؟ الف- برگزاری مراسم های خاکسپاری و گرامیداشت جان باختنگان اعتراضات سراسری اخیر:

- مراسم گرامیداشت سیاوش محمدی از جان باختگان اعتراضات سراسری اخیردر بهشت زهرا تهران بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش باحضور جمع کثیری وسردادن شعارهایی چون« قسم به خون ياران ايستاده ايم تا پايان»

ب - تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای:
- اسلامشهر
- بندرعباس
- پیرانشهر
- تهران(اکباتان ،بازار،خیابان های پیامبروحافظ)
- چابهار
- دهلران
- سنندج
- مریوان
- مشهد
ج - اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف ودیوار نویسی دانشجویان:
«قسم به خون ياران ايستاده ايم تا پايان»

- دانشگاه مدنی آذربایجان
- دانشگاه صنعتی أصفهان
- دانشگاه آزاد كرج
- دانشگاه کردستان
- دانشگاه آزاد سنندج
- دانشگاه آزاد کرمانشاه
- دانشگاه علوم پزشکی مازندران
- دانشگاه خبرنگاران مشهد
- دانشگاه سراسری یزد فنی ۱
- دانشکده روانشناسی دانشگاه یزد
- دانشکده کامپیوتر دانشگاه یزد
- دانشگاه آزاد تهران شمال
- دانشگاه آزاد تهران واحد علوم و تحقیقات
- دانشگاه آزاد تهران غرب
- دانشکده مواد دانشگاه امیرکبیر
- دانشگاه الزهرا
- دانشکده ریاضی و شیمی و علوم شناختی در دانشکده ی ریاضی دانشگاه بهشتی
- دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه بهشتی
- دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بهشتی
- دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بهشتی
- دانشکده ادبیات و زبان خارجی دانشگاه تهران
- دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران
- دانشکده زیست‌شناسی دانشگاه تهران
- دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
- دانشگاه خوارزمی
- دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه شریف
- دانشکده حقوق دانشگاه علامه
- دانشکده آمار، ریاضی و رایانه علامه
دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه
- دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی
روز دوشنبه 9 آبان شاهد اعتراضات این دانشجویان هم بودیم:
- اعتراض شبانه در خوابگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه
د- دانش آموزان در مدارس وخیابان شهرهای :
سید علی پَر
رئیسی پَر
سپاه پَر
بسیج پَر
جمهوری اسلامی پَر
- تهران
- دیواندره
- سقز
- سنندج
- شهریار(استان تهران)
- قزوین
- مریوان
و
- بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در همبستگی با وکلا، پزشکان و دانشجویان
- متن قطعنامه مصوب در همبستگی با معلمان، تشکل های صنفی و اعتراضات در ایران- این قطعنامه به اتفاق آرا توسط نمایندگان تشکلهای معلمان از ۲۶ کشور در آسیا و اقیانوسیه در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲ به تصویب رسید
و همچنیین
- اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کمباین سازی تبریزدراعتراض به تبدیل وضعیت از قرارداد رسمی و دائمی به موقت ، اخراج 2 همکار حق طلب وگروگانگیری کارگران و خانواده هایشان با عدم پرداخت چندین ماه حقوق زیر بی خیالی مسئولان
- دامنه دارشدن اعتراضات اهالی سیستان وبلوچستان و کشیده شدنش با تجمع مقابل معادن طلای تفتان
گزارش تجمع امروز دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه، برای چهارمین روز متوالی
امروز دهم آبان ماه، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، برای چهارمین روز متوالی علی‌رغم‌ تهدید دانشجویان از سوی نهاد‌های امنیتی در روزهای اخیر و حضور نیروهای لباس شخصی در کنار حراست دانشگاه ، در راستای مقابله با تفکیک‌های جنسیتی دانشگاه به مانند روز‌های گذشته اقدام به برداشتن دیوار وسط سالن غذاخوری کردند. سپس در اعتراض به بازداشت #محمد_ساعد و همچنین وضعیت سلامتی #محمد_خانی که در زندان اوین در اثر وقایع شبانگاه ۲۳ مهر‌ماه اوین مورد اصابت گلوله قرار گرفته است در راهرو اساتید تجمع کردند.
از جمله شعارهایی که دانشجویان فریاد زدند:
- قسم به خون یاران/ ایستاده‌ایم تا پایان؛
- ۱۳ابان شده/مدرسه‌ها خون شده؛
- علف هرز تویی/زن آزاده منم؛
- زن، زندگی، آزادی؛
- توپ تانک مسلسل دیگر اثر ندارد/به مادرم بگویید دیگر دختر ندارد؛
- نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری؛
- مرگ بر دیکتاتور؛
- ۱۵۰۰نفر کشته آبان ما؛
- دانشجو تعلیق بشه/دانشگاه تعطیل میشه؛
- محمدُ گرفتن ما همه ساعد هستیم؛
- با خون ما نوشتید/ مهسا رو ما نکشتیم.
در ادامه لازم است ذکر شود که دانشجویان این دانشکده در راستای حمایت از دانشجویان تعلیقی دانشگاه، از حضور در کلاس های درسی امتناع ورزیده و در راهرو دانشکده دست به تحصن زدند.
۱۰آبان۱۴۰۱
درخواست اطلاعات در مورد خبر کشته شدن تعدای از کودکان دانش آموزان:
متاسفانه هر روزتعدادی به آمار دانش‌آموزان وکودکان جانباخته دراعتراضات اخیر افزوده می‌شود. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با تکیه برمنابع موثق قتل بیش از ۳۰ نفر را تاکنون تائید کرده است.
اما درچندمورد کە درپائین آمدە است، این شورا نیاز به اطلاعات بیشتری دارد. به همین دلیل شورای هماهنگی از مردم و مطلعین محلی درخواست می‌کند که چنانچه خبرموثقی درمورد هریک ازکودکان و وجوانان زیردارند، آن را به آیدی‌های شورا (تلگرام، اینستاگرام و یا توییتر) ارسال نمایند.
این لیست شامل موارد زیر است:
‏۱- امیر نوروزی، ۱۶ ساله (احتمالا از رشت یا بندرانزلی)
‏۲- محمد زمانی، ۱۶ ساله، تهران
‏۳- محمدامین گمشادزهی۱۷ ساله، زاهدان
‏۴- احسان_علیبازی، ۱۶ ساله، شهر قدس
‏۵- سیدمهدی موسوی، ۱۶ ساله، زنجان
‏۶- امیرمهدی فرخی_پور، ۱۷ ساله، تهران
‏۷- محمدجواد زاهدی، ۱۶ ساله، ساری
‏۸- محمد فرحانی، ۱۷ ساله، خرمشهر
‏۹- آرنیکا قائم‌مقامی، ۱۷ ساله، تهران
‏لطفا درمورد هر یک از این اسامی اطلاعاتی دارید، آن را به شورای هماهنگی منتقل کنید.
بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در همبستگی با وکلا، پزشکان و دانشجویان
روزسه شنبه 10 آبان، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران بیانیه ای بشرح زیر در همبستگی با وکلا، پزشکان و دانشجویان،منتشرکرد:
این روزها، ایرانِ ما، روزهای پر التهابی را از سر می گذراند، هر روز که می گذرد، صف آرایی‌ها شفاف‌تر و مسیر حق‌خواهی روشن‌تر می‌شود.
در یک سو مردم حق‌طلب و عدالت‌خواه که برای آزادی و برابری می‌کوشند، و دیگرسو قدرت‌پرستانِ منفعت‌طلب صف‌آرایی کرده‌اند. برای اولین‌بار در صحنه سیاسی و اجتماعی ایران نیروهایی متکثر از نحله‌های مختلف، هدف مشترکی را پیش‌گرفته‌اند، در این راه، اتحاد و همبستگی حداکثری ضروری‌ترین کنش پیش‌رو است. لازمه این اتحاد، داشتن بینش عمیق برای اولویت‌دادن منافع جمعی بر خواسته‌های فردی است. از همین رو در کنار مبارزات اجتماعی و طبقاتیِ چند دهه اخیر، شاهد حضور اعتراضات تمامی طیف‌های اجتماعی بوده و اخیراً شاهد اعتراضات جامعه‌ی پزشکی و وکلای آزاده هستیم. از همین رو خط سرکوب، بسیاری از پزشکان معترض و وکلای مستقل را نشانه رفته است.
در حالی که چند روزی از حمله نیروهای امنیتی و لباس شخصی به تجمع کانون وکلا نگذشته بود، پزشکانی که روند پرونده پزشکی قانونی # مهسا (ژینا) امینی را ناشفاف و نتایج آن را به دور از حقیقت می‌دانستند نیز مورد حمله خشونت قرار گرفتند.
دانشگاه‌ها که امروز به سنگر راستین و ستبر آزادی خواهی تبدیل‌شده‌اند، بیش از نهادهای دیگر مورد هجمه‌ی انحصارطلبان قرار گرفته است‌ به‌طوری که همگان شاهداند که لباس شخصی‌های سرکوبگر با ماهیت نظامیِ خاص، از ورود به دانشگاه‌ها کمترین ابائی ندارند و بدون هیچ ملاحظه‌ی حقوقی و قانونی، هر جا که لازم بدانند به دستور آمران، آتش به اختیار عمل می کنند و به دانشجویان حمله‌ور می‌شوند و با سبوعیت تمام با آن‌ها رفتار می‌نمایند. سرکوب وکلا هم در این روزها حکایت از این دارد که مسئولان بی‌کفایت هیچ‌‌گاه دلِ خوشی از وکلای مستقل ندارند، چرا که حضور آن‌ها همیشه کار را بر قضات و دادگاه‌های نامستقل سخت کرده و می‌کند.
هم‌زمان در این روزها حاکمیت، جامعه‌ی پزشکی را در شرایطی قرار داده است که مجبور باشند بین اوامر نهادهای نظامی و امنیتی و قسم‌نامه‌های پزشکی و مسئولیت طبابت خود، یکی را انتخاب کنند. پزشکان شریفی که مسیر سختِ اصالت پزشکی را انتخاب می‌کنند تحت فشارهای گوناگون قرار می‌گیرند. تا جایی که تیم پزشکی بیمارستان کوثر سنندج اعلام کرده است: به دلیل مداخله‌ی نهادهای امنیتی و نظامی در امور بیمارستان و به دلیل این‌که این نیروها از فضای بیمارستان برای شناسایی، دستگیری و شکنجه مردم معترض استفاده می‌کنند، دست به اعتصاب می‌زنند و به‌جز جراحی‌های اورژانسی، که بر اساس قسم‌نامه‌های خود پایبند به انجام آن در هر شرایطی هستند، هر نوع عمل جراحی دیگری را انجام نخواهند داد.
داستان شوم حمله‌ی پیوسته نیروهای سرکوبگر لباس شخصی به مدارس، دیگر به خبری روزانه تبدیل شده‌است. دانش‌آموزان و معلمان، در مدرسه احساس امنیت نمی‌کنند، چرا که این نیروها برای ورود به فضاهای مدارس هیچ نوع منع قانونی‌ و حقوقی را به رسمیت نمی‌شناسند. این روزها اشارات فرماندهان لباس شخصی و مهره‌های امنیتی، به قانونی نانوشته تبدیل شده است که نه ناظر به خیرعمومی و رفاه همگانی، که معطوف به منافع شخصی و گروهیِ قدرتمندان است.
در چنین شرایطی، لازم است که همه‌ی نیروها و صنف‌ها و تشکل‌های معترض در برابر زیاده‌روی‌های فزاینده‌ی حاکمیت، همبستگی خود را حفظ نمایند و همگام با اعتراضات به حق مردمی، از آزادی و برابری دفاع کنند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران وظیفه‌ی خود می‌داند که با کانون وکلا، جامعه‌ی پزشکی و دانشجویان و اعتصابات کارگری سراسر کشور اعلام همبستگی نماید. این شورا معتقد است آنچه که امروز بر مردمان سراسر ایران می‌رود، مصداق واقعی قانون گریزی، استبداد و خودکامگیِ کاربه‌دستان است. این شورا همچنین معتقد است که همکاری و همبستگی بین صنف‌ها و تشکل‌های مختلف، برای پیشبرد مبارزات آزادی‌خواهانه مردم بسیار ضروری است. در غیاب این همبستگی و همگرایی، سرکوبگران راحت‌تر می‌توانند به حریم اصناف مختلف و مردم تعرض کنند. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران معتقد است که امروز مردم سراسر کشور یک مبارزه مشترک را با اختلاسگرانِ ریاکار و ظالم پیش می‌برند. در این مبارزه مشترک، معلمان ایران همبستگی خود را با وکلا، پزشکان، دانشجویان، کارگران، بازاریان، جوانان و نیز ‌قاطبه ی مردم عدالتخواه معترض اعلام می‌کند، ما فرهنگیان شاغل و بازنشسته بر آنیم که تا پیروزی بر این شب‌های تاریک، باید در کنار یکدیگر برای پیشبرد این مبارزه مشترک یاری رسان هم باشیم.
متن قطعنامه مصوب در همبستگی با معلمان، تشکل های صنفی و اعتراضات در ایران- این قطعنامه به اتفاق آرا توسط نمایندگان تشکلهای معلمان از ۲۶ کشور در آسیا و اقیانوسیه در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۲ به تصویب رسید
این قطعنامه براهمیت حقوق مدنی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شناخته شده ی بین¬المللی، و نیز برآزادی تشکل ها، حق تشکل یابی و آزادی بیان بدون هیچ گونه سانسور، انتقام جویی، آزار و اذیت و یا تعقیب توسط دولت و یا مقامات دیگر، به منظور پیشبرد حقوق تشکل ها و دیگر جنبش های اجتماعی تاکید کرد.
معلمان ایران سالهاست که حق تشکلیابی، شرایط کاری بهتر و آموزش عمومی رایگان و با کیفیت را برای عموم‌جامعه مطالبه کرده اند. آنها همچنین درصدر مبارزه با خصوصی سازی فزاینده نظام آموزش و پرورش بوده اند.
معلمان در ایران و نمایندگان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در ایران سالهاست تحت تحت سرکوب بیوقفه، دستگیری، بازداشت، اخراج و حبس های طولانی مدت به سر میبرند. در حال حاضر دهها معلم و عضو دیگر تشکلهای کارگری در زندان هستند، در عین حال صدها معلم دیگر با اتهامات و محاکمه مواجه هستند.
بنا به گزارش شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، در خصوص اعتراضات هفته های اخیر بیش از ۲۰۰ نفر از جمله تعداد زیادی کودک زیر ۱۸ سال در سراسر ایران کشته و بسیاری دیگر زخمی شده اند. خشم عمومی و اعتراضات به کشته شدن ژینا (مهسا) امینی، ادامه داشته است. صدها معترض، از جمله بسیاری از دانش آموزان، از زمان آغاز اعتراضات دستگیر و زندانی شده اند.
بنابراین کنفرانس آموزش بین الملل در منطقه آسیا و اقیانوسیه موارد زیر را تصویب نمود:
•اعلام حمایت و همبستگی با مبارزات معلمان در ایران علیه خصوصی سازی، و برای دسترسی همگانی به آموزش رایگان و با بودجه عمومی برای همه دانش آموزان، شرایط کاری مناسب و زندگی شایسته برای همه
• مطالبات تشکلها ازجمله حق تشکلیابی، تجمع، اعتراض بدون ترس از دخالت های ظالمانه دولت، و نیز رای آزادی بی قید و شرط همه معلمان زندانی و فعالان صنفی در ایران را انعکاس و انتشار خواهد داد.
• به آموزش بین الملل، و دیگر فدراسیونهای اتحادیه های جهانی و کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری، در محکوم کردن سرکوبهای وحشیانه مقامات ایرانی علیه اعتراضات اخیر در ایران در پی کشته شدن ژینا (مهسا) امینی می پیوندد و خواستار همبستگی بین المللی پر قدرت تر با مردم ایران و فشار بیشتر علیه رژیم ایران برای پاسخگو نگه داشتن آنها در برابر سیاستها و اقدامات سرکوبگرانه خود علیه اتحادیه های کارگری، زنان و دیگر گروههای تحت ستم، می باشد.
علاوه بر این: کنفرانس منطقه ای آموزش بین المللی در آسیا و اقیانوسیه از رهبری آموزش بین الملل خواهان اقدامات ذیل می باشد:
• نظارت، اطلاع رسانی و مبارزه ی فعالانه علیه تمامی تهدیدات و نقض حقوق معلمان و فعالین صنفی در منطقه از جمله در ایران.
• شکایت رسمی با همکاری شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران علیه دولت ایران در سازمان جهانی کار به دلیل نقض مقاوله نامه‌ها و حقوق شناخته شده بین المللی.
• تسهیل گفتگوهای منطقه ای بین اعضا و متحدان ما در مورد آزادی تجمعات، آزادی بیان و چگونگی ابراز همبستگی بیشتر حتی در بدترین شرایط
•همکاری با شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران و متحدان بین المللی ما برای آزادی همه معلمان دستگیر شده، فعالان اتحادیه های صنفی و کارگری، زندانیان سیاسی و دانشجویان زندانی در ایران.
بیانیه دانشجویان علوم پزشکی کردستان در محکومیت اقدامات نیروهای امنیتی علیه دانشجویان در شامگاه ۶ آبان و روز ۷ آبان
ما به نمایندگی از تمامی دانشجویان علوم پزشکی کردستان امروز شنبه هفتم آبان ماه را لکه ننگی در تاریخ دانشگاه و پرونده مسئولین آن اعلام می‌کنیم و به استحضار می‌رسانیم با توجه به
۱.هتک حرمت عوامل نیروی انتظامی به روپوش پزشکی در تجمع پزشکان مقابل سازمان نظام پزشکی
۲.به قتل رساندن و بازداشت همکارانمان
۳.پایمال نمودن قوانین پزشکی برابر برای همه
۴.حمله نظامی به خوابگاه های ۲۲ گولان و فاطمیه ۳ و ورمقانی
۵.شلیک گلوله و گاز اشک آور به داخل دانشگاه
۶.و همچنین عدم تامین امنیت دانشجویان غیربومی
۷.عمل برخلاف وعده مسئولین دانشگاه جهت حفظ امنیت دانشجویان
تا اطلاع ثانوی کلیه فعالیت های دانشگاهی اعم از کلاس درس، کارورزی و کارآموزی را کاملا تحریم خواهیم کرد
اساتید محترم و دانشجویان گرامی
حمله دیشب و امروز مزدوران حکومتی به ساحت دانشگاه به خوبی مشخص می‌کند مسئولین و در راس آن‌ها وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه و معاون دانشجویی، ناتوان‌تر از آن هستند که بتوانند امنیت دانشجویان را حتی در داخل دانشگاه تامین نمایند.
حضور در دانشگاهی که مسئولانش توان برقراری امنیت دانشجویانش را ندارند اقدامی غیرعاقلانه است. از این رو ما از همه شما اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان می‌خواهیم، تا آزادی همه دانشجویان بازداشتی، عذرخواهی رسمی مسئولان دولتی و حکومتی و جبران خسارت‌های پیش‌آمده برای دانشجویان، تضمین مکتوب مبنی بر وجود امنیت برای دانشجویان در دانشگاه و محیط اطراف آن، عدم تکرار این حادثه در آینده، بسته‌شدن پرونده‌های تشکیل‌شده برای تمامی دانشجویان و تضمین انجام تمامی اقدامات درمانی مورد نیاز مجروحین اعتراضات، از هرگونه حضور در کلاس‌های درسی چه به صورت حضوری و چه مجازی، کارآموزی و کارورزی خودداری کنید.
یقین بدانید که اگر تا زمان رسیدن به همه خواسته‌های فوق بر سر کلاس‌های درس حاضر شوید، این قبیل اقدامات در آینده تداوم خواهد‌ یافت و دیگر هیچ کسی قادر نخواهد بود در دانشگاه دهان خود را برای اعتراض باز کند.
باشد که خون هم میهنانمان پایمال نشود
بیانیه جمعی از دانشجویان پردیس فنی دانشگاه بهشتی در پی اتفاقات روز دوشنبه ۹ آبان
با گذشت بیش از ۴۰ روز از شروع اعتراضات سراسری در سطح دانشگاه‌ها و جامعه، جنایت‌ها و سرکوب شما در راستای ساقط کردن پرچم حق‌طلبی دانشجویان بر هیچکس پوشیده نیست.
مسئولین دانشگاه و حراست در این روزها با وعده‌های توخالی و داعیه‌ی امنیتی نکردن جو دانشگاه همواره تلاش در فریب دانشجویان داشتند و از سمت دیگر دوستان ما را به کمیته می‌کشانند یا تهدید به تعلیق و اخراج می‌کنند.
دوشنبه ۹ آبان در پردیس فنی مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی شاهد تهدید مستقیم دانشجویان توسط مسئولین حراست پردیس بودیم و همه‌ی این اتفاقات در صورتی رخ داد که دانشجویان به شکل مسالمت‌آمیزی تلاش در ورود به سلف داشتند و با برخورد خشونت‌آمیز نیروهای حراست روبه‌رو شدند. گفتنی است در بین نیروهای حراست تعداد زیادی چهره‌ی ناآشنا حضور داشتند که هیچگاه در سطح پردیس دیده نشده بودند. سرکوب سیستماتیک و تبعیض علنی‌تر از گذشته‌ای که بین دانشجویان آزاده و بسیجیان -که بر هیچکس ذات کثیفشان پنهان نیست- منجر به انزجار بیش از پیش ما شده است.
تاکید می‌کنیم تهدیدهای تکراری و سرکوب‌های شما نه تنها ما را دلسرد نمی‌کند بلکه باعث ثابت‌قدم شدنمان در این مسیر می‌گردد و تا بازپس‌گیری حقوقمان و رسیدن به خواسته نهایی صحن دانشگاه را ترک نخواهیم کرد.
بیانیه‌ی دانشجویان دانشگاه خبرنگاران مشهد در تحریم کلاس‌ها
با توجه به اتفاقات تلخ و دردناک رخ داده از جمله: بازداشت، تهدید، تعلیق و برخورد غیرقانونی و ناعادلانه با دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور، حمایت خود را از اعتراضات به حق مردم و دانشجویان اعلام داشته و در همین راستا تا اطلاع ثانوی در کلاس های درس شرکت نخواهیم کرد.
به امید آنکه ابتدایی‌ترین حقوق مردم کشورمان محقق شده و پیشرفت و آزادی به جای خون و تهدید فضای کشور عزیزمان را فرا گیرد.
جمعی از دانشجویان دانشگاه خبرنگاران مشهد
ممنوع‌الورود شدن دانشجویان رشته‌ی نمایش و موسیقی دانشگاه تهران و مجازی شدن کلاس‌های آن‌ها
پیامکی مبنی بر مجازی شدن کلاس‌های آموزشی و ممنوع‌الورود شدن دانشجو به پردیس مرکزی دانشگاه تهران، ساعت ۶ عصر روز دوشنبه ۹ آبان برای تعداد زیادی از دانشجویان رشته‌های نمایش و موسیقی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران ارسال شده است.
این پیام در حالی برای دانشجویان موسیقی و نمایش دانشگاه تهران ارسال شده که اساتید و مدیرگروه‌های این رشته‌ها از این موضوع بی‌خبر بوده و هیچ هماهنگی‌ای در خصوص مجازی بودن کلاس‌ها با آن‌ها صورت نگرفته است. طبق صحبت‌های شنیده شده، این پیام تهدیدآمیز با هدف شکستن اعتصابات ۷ هفته‌ای دانشجویان و اجبار آن‌ها به شرکت در کلاس‌های درسی توسط نهاد امنیتی ارسال شده است.
امروز صبح برخی از دانشجویان این رشته‌ها به دانشگاه تهران رفته تا از مسئولین دانشکده پیگیر موضوع شوند اما به آن‌ها اجازه‌ی ورود به دانشگاه داده نشد‌. طبق گزارش‌ها، برخی از دانشجویان این رشته‌ها هم که پیامکی دریافت نکرده بودند یا توانسته بودند به هر طریقی وارد دانشگاه شوند، توسط حراستی که در پردیس هنرهای زیبا می‌چرخید و به دنبال دانشجویان این رشته‌ها می‌گشت، از محیط دانشگاه بیرون شده و کارت دانشجویی آن‌ها نیز ضبط شده است!
علاوه بر این دو رشته، باقی رشته‌های پردیس هنرهای زیبا نیز در اعتصاب کامل یا حداکثری به سر می‌برند اما چنین پیامی برای آن‌ها ارسال نشده است. قربانی کردن این دانشجویان و تهدید دانشجویان رشته‌های دیگر به مجازی شدن کلاس‌های آن‌ها در صورت ادامه‌ی اعتصابات، رفتاری کاملاً غیرقانونی و تبعیض‌آمیز و یکی از روش‌های نوین سرکوب در دانشگاه تهران است.
ممنوع‌الورود شدن کل دانشجویان گروه‌‌های هنرهای نمایشی و موسیقی هنرهای زیبا
دانشجویان گروه های هنرهای نمایشی (شامل رشته های طراحی صحنه، بازیگری، و نمایش عروسکی) و موسیقی (شامل رشته های موسیقی ایرانی و موسیقی جهانی) هنرهای زیبا دیشب چنین پیامکی دریافت کردند و امروز از ورود به دانشگاه منع شده اند.
ممنوع‌الورود شدن دانشجویان دانشگاه تهران به دانشگاه بدون تشکیل کمیته انضباطی!
بر اساس خبرهای دریافت شده لیستی از دانشجویان توسط حراست کل دانشگاه تهران ارائه شده که دانشجویان این لیست تا یک ماه تعلیق و ممنوع‌الورود به دانشگاه هستند.
طبق ادعای رئیس دانشگاه برای تمام این افراد پرونده تشکیل خواهد شد. همچنین این دانشجویان مورد تهدید و فشارهای مختلف قرار گرفتند.
طبق یک شنیده تعداد این دانشجویان بیش از ۱۵۰ نفر اعلام شده.
بنا به گزارشات اولیه از امار بازداشت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامشهر، حدود ۱۵ دانشجو دیروز پس از خروج از دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند که تا بدین لحظه اسامی تعدادی از آن‌ها مشخص شده است:
#مهسا_فتوحی
#محدثه_میرزائی
#اشکان_بقایی
#آیدا_رستمی
#مهرداد_قدمی
#محمدمهدی_جهان‌دیده
#الهام_یوسفی
در صورت داشتن اطلاعاتی بیشتر، به کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور انتقال دهید.
لیست دانشجویان بازداشتی ۷ آبان در دانشگاه تهران
◾پردیس فنی
۱- پارسا اوجی - صنایع ۱۴۰۰
۲- علی درزی - معدن ۱۴۰۰
۳- مبین طهرانی پور - متالورژی ۱۴۰۰
۴- محمد مهدی اکبر زاده - معدن ۹۹
۵- آرمان کریمی سلوک بن - ارشد نقشه برداری ۱۴۰۱
۶- حورا بدیهی - مکانیک ۹۹
۷- علی لطفی - ارشد رشته‌ و ورودی نامعلوم
۸- فاطمه صبار - مفقود
◾دانشکده روانشناسی
۱- ماهان گچپزان - دبیر کل شورای صنفی
۲- متین رضمانی - ارشد روانشناسی دانشگاه تهران
این لیست کامل نیست!
اگر دانشجویی بازداشتی می‌شناسید که نامش در لیست ذکر نشده، با ما در ارتباط باشید
وضعیت دانشجو‌یان دانشگاه اراک بر اساس اطلاعات منتشره تا این لحظه:
◾دست کم ۲ دانشجوی بازداشت شده:
#پیمان_لطفی، ورودی ۹۶ مترجمی زبان انگلیسی، روز بازداشت: چهارشنبه ۴ آبان
#سجاد_ناظری، ورودی ۹۷ مهندسی برق، روز بازداشت: نامشخص
◾۳۵ دانشجوی تعلیق‌شده
◾احضار تعدادی از دانشجویان به حراست و یا نهادهای بیرون از دانشگاه و تهدید آن‌ها
◾احضار دست کم ۴۰ نفر به کمیته انضباطی
آخرین لیست از دانشجویان بازداشتی دانشگاه آزاد تهران
◾واحد علوم و تحقیقات:
#امید_همتی
#علیرضا_جاور
#امیرحسین_وفاجو
#علی_احمدی
#اصلان_صاحبدلان
#عرفان_بنگری
◾واحد تهران مرکز:
#آرمین_کریمی
#امیرحسین_ابولفتحی
#امیررضا_احمدیان
◾واحد تهران شمال:
#مهدیار_کاظمی
#نیما_انصاری
در صورت داشتن اطلاعات بیشتر، با ما در ارتباط باشید.
لیست دانشجویان بازداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تاریخ ۱۰ آبان
#امیرمحمد_میرجلیلی، ورودی۹۹، پزشکی
#حمیدرضا_صفری، ورودی ۹۹، پزشکی
#محمدمهدی_نظری، ورودی ۱۴۰۰، پزشکی
#علی_غیاثی‌پور، ورودی ۱۴۰۰، پرستاری
#محمد_رجبی، ورودی ۱۴۰۱، داروسازی
#فرزین_احمدی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
در صورت داشتن اطلاعات بیشتر، با ما در ارتباط باشید.
علیرضا برادران مظفری دانشجوی مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر ورودی ۹۸، عصر مورخ ۱۰آبان پس از خروج از دانشگاه، حوالی چهارراه ولیعصر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمدرضا افشاری، دانشجوی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه مدنی آذربایجان ورودی ۹۶، از روز شنبه مورخ ۷آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمدمهدی نوریان، دانشجوی مهندسی مواد دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۱، روز ۷آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به دانشکدگان فنی امیرآباد دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
گفته می‌شود علی رغم وعده‌های مکرر مسئولین امنیتی مبنی بر آزادی، همچنان این دانشجو در بند مانده است.
کیارش سقفی بنفشه، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۱، روز ۷آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به دانشکدگان فنی امیرآباد دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
گفته می‌شود علی رغم وعده‌های مکرر مسئولین زندان مبنی بر آزادی، همچنان این دانشجو در بند مانده است.
علیرضا شریفات دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه چمران اهواز ورودی ۹۷، روز دوشنبه ۹ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است‌.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمد قلاوند، دانشجوی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهید چمران اهواز ورودی ۹۷، روز دوشنبه ۹ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است‌.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمد رجبی، دانشجوی داروسازی دانشگاه شیراز ورودی ۱۴۰۱ و اهل زنجان، حدود ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۸آبان پس از پیاده شدن از اتوبوس دانشگاه، حوالی باغ ارم شیراز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
عرفان بنگری، دانشجوی حقوق دانشگاه آزاد تهران واحد علوم و تحقیقات ورودی ۹۷، ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۷ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
نعیم لشکری دانشجوی رشته مدیریت مالی دانشگاه خوارزمی واحد تهران و اهل بیجار، روز پنج آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است
بنا به گزارش رسیده این دانشجو از ۵ روز گذشته در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود دست به اعتصاب غذا زده است.
محمدمعین پیریان، دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه تهران ورودی ۹۹، روز شنبه ۷آبان، در جریان یورش نیروهای امنیتی به دانشکدگان فنی امیرآباد دانشگاه تهران، توسط نیروهای امنیای بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمدمهدی اکبرزاده دانشجوی رشته معدن دانشگاه تهران، روز شنبه ۷ آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به دانشکدگان فنی امیرآباد دانشگاه تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
دکتر بهنازامانی، استادیار دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب، فارغ التحصیل دانشگاه خوارزمی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی، ۲۸ مهر ماه در نزدیکی درب منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و از آن روز تا کنون در زندان زنان قرچک ورامین به سر می‌برد
و با وجود اعلام نوبت بازپرسی همچنان شرایط ایشان از جمله تفهیم اتهام و آزادی توسط شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین مقرر نگردیده و خانواده‌ی ایشان و دانشجویان‌شان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.
بازداشت میلاد ربیعی معلم در رودسر
میلاد ربیعی معلم ساکن رودسر و دانشجوی ارشد رشته تاریخ در دانشگاه مازندران ۸ آبان هنگام خروج از منزل دستگیر شد. هنوز از ارگان دستگیر کننده این معلم گیلانی اطلاعی در دست نیست. میلاد ربیعی از معلمان فعالی است که مدافع حقوق دانش آموزان بوده و در این ایام به شدت پیگیر دانش آموزان زندانی بود.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت دستگیری غیر قانونی این معلم فرهیخته خواهان آزادی فوری او و دیگر معلمان زندانی است. علی رغم افزایش روند سرکوب در هفته‌های اخیر نه تنها دامنه اعتراضات متوقف نشده که بیشتر شده است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به جد از حاکمیت می‌خواهد که به سرکوب، بازداشت و شلیک خیابانی و کشتار معترضان پایان دهد و حقوق شهروندی مردم به ستوه آمده را بیش از این تضییع نکند.
تداوم بازداشت و بی خبری از نیلوفرفتحی
نیلوفر فتحی، معلم ریاضی روز سه شنبه ۲۶ مهر، در دفتر وکالت حسین رضایی، وکیل دادگستری واقع در خیابان شریعتی تهران توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه مجوز قضایی و بصورت غیرقانونی بازداشت و به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین منتقل شده است.
پس از گذشت ۱۴ روز از بازداشت، کماکان اطلاعی از عنوان اتهامات منتسبه و قرار وثیقه ایشان نیست.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، با توجه به روند غیرقانونی اینگونه بازداشتها، آزادی بی قید و شرط این معلم را خواستار است.
اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کمباین سازی تبریزدراعتراض به تبدیل وضعیت از قرارداد رسمی و دائمی به موقت ، اخراج 2 همکار حق طلب وگروگانگیری کارگران و خانواده هایشان با عدم پرداخت چندین ماه حقوق زیر بی خیالی مسئولان
روز سه شنبه 10 آبان، کارگران کارخانه کمباین سازی تبریزبرای انعکاس هرچه بیشترشان نسبت به اعمال فشار کارفرما برای تبدیل وضعیت از قرارداد رسمی و دائمی به موقت ، اخراج 2 همکار حق طلب وگروگانگیری کارگران و خانواده هایشان با عدمچندین ماه حقوق زیر بی خیالی مسئولان دست از کارکشیدند ودر محل کارشان تجمع کردند.
کارگران کارخانه کمباین‌سازی تبریزبه خبرنگاررسانه ای گفتند: طی چند ماه گذشته مدیریت شرکت کمباین‌سازی تلاش کرده است تا به هر طریق ممکن قرارداد کاری کارگران رسمی باقی مانده این شرکت را به وضعیت موقت تبدیل کند و این فشارها از روز گذشته بیشتر شده در نتیجه کارگران امروز سه شنبه (10آبان ماه) دست به اعتراض زده‌اند.
گفتنی است؛ شرکت کمباین‌سازی تبریز یکی از واحدهای صنعتی مطرح در کشور است که قبل از خصوصی سازی حدودا 500 کارگر داشت. تا پایان سال گذشته 55 کارگر در این واحد مشغول کار بودند که به مرور شغل خود را از دست دادند.
در حال حاضر این کارخانه حدودا 18کارگر رسمی در بخش تولید به همراه 5 تا 10 نیروی کار اداری دارد که گفته می شود از یک ماه پیش با تصمیم مدیریت شرکت برای تبدیل وضعیت قراردادهای خود تحت فشار قرار گرفته‌اند.
جدا از این 18 کارگر، حدودا 20 کارگر دیگر در یکی از سالن‌های اصلی شرکت کمباین‌سازی مشغول مونتاژ بلبرینگ هستند که مدیران این مجموعه در تلاش هستند به بهانه نداشتن صرفه اقتصادی بطور کل تولید کمباین را متوقف کرده و با انتقال کارگران به این واحد مجاور به تولید بلبرینگ بپردازند.
بنا به گفته کارگران این کارخانه، در چند ماه گذشته آن‌ها حاضر به قبول پیشنهاد تغییر قرار داد استخدام رسمی برای انتقال به واحد بلبرینگ‌سازی نشده‌اند و در نتیجه هم اکنون دریافتی مزدی آن‌ها به 4 تا 5 ماه به تاخیر افتاده و در عمل مزایای دیگر مزدی از جمله پاداش، اضافه کاری، تشویقی، حق ماموریت، حق نهار… به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.
کارگران گفتند:در ادامه این اعمال فشارها از ابتدای سال جاری تولید در این کارخانه به حداقل ظرفیت انجام می‌شود بطوری که با تکمیل هر یک از کمباین‌ها بخشی کمی از معوقات کارگران پرداخت می‌شود.
آنها افزودند: کارفرما درحالی قصد قراردادی کردن ما کارگران رسمی را دارد که هر کدام از ما به مدت 15 تا 20سال سابقه کار به صورت رسمی با شرکت کمباین‌سازی داریم.
کارگران در توجیه مخالفت خود با عقد قرارداد موقت با کارفرما اظهار داشتند: کارگرانی که استخدام رسمی می‌شوند تا زمان بازنشستگی طبق قانون باید به کارشان ادامه بدهند، چون حکمشان رسمی است و کارگر رسمی دارای حقوق ثابت و مزایای کارکنان رسمی را دارد و در حمایت دولت هستند به‌راحتی کارفرما، رئیس بخش با رئیس یک اداره‌ای نمی‌تواند آن‌ها را از کار بیرون کند و یا قرار دادهای آن‌هارا تغییر دهد.
آنها ادمه دادند:اخیر کارفرما 2 نفر از همکاران با سابقه رسمی و قرار داد دائمی را از کار بیکار کرده وآن‌ها هم اکنون به اداره کار شکایت کرده‌اند.
دامنه دارشدن اعتراضات اهالی سیستان وبلوچستان و کشیده شدنش با تجمع مقابل معادن طلای تفتان
روز دوشنبه 9 آبان،صدها نفر از اهالی سیستان وبلوچستان درادامه اعتراضشان نسبت به حاکمیت و سرکوب معترضان دست به تجمع مقابل معدن طلای تفتان زدند.

براساس گزارش های رسانه ای شده بتاریخ 10 آبان،طی روز های اخیرتجمعات مشابه ای مقابل 3 معدن دیگر در حوزه تفتان شهرستان خاش برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان برپاکرده اند .
در همین رابطه،معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان با اشاره به این اتفاقات در 2 هفته اخیر گفت: در حوزه تفتان چهار شرکت بزرگ در حال فعالیت هستند؛ ‏شرکت در حال استحصال منیزیت، شرکت صنایع مس پیگل ایرانیان، شرکت آریا جنوب ایرانیان که 2 معدن اکتشاف ‏آن تعطیل شده و یکی از سرمایه گذاران بزرگ است و شرکت صدر تامین که در حال ساخت کارخانه طلا می باشد ‏در مرز میرجاوه و تفتان تعطیل هستند‎.
مرگ ومصدومیت 5 کارگردر حادثه ریزش معدن زغال سنگ پابدانا
دوشنبه شب(9 آبان)، بر اثر ریزش بخشی از تونل استخراجی شماره 12 – 14 معدن زغال سنگ پابدانا در شهرستان کوهبنان کرمان 2 کارگر تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری یاقوت شهر واهل استان سیستان و بلوچستان بنام های محسن قاسمی مارندگان و در عمق زمین زیر زیر تلی از آوار گرفتارو جان باختند.
برپایه گزارش های رسانه ای شده،3 کارگر هم دراین حادثه مصدوم شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

چهل و ششمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم! روز دوشنبه 9 آبان ماه چهل و ششمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد،بقرارزیر ادامه پیدا کرد: الف- برگزاری مراسم های خاکسپاری و گرامیداشت جان باختنگان اعتراضات سراسری اخیر:

1- روز دوشنبه 9 آبان،گرامیداشت یاد سارینا ساعدی16 ساله از جان باختگان اعتراض روزچهارشنبه 4 آبان سنندج برسرمزارش در بهشت محمدی سنندج با حضور هزاران نفر وبا سردادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»،«مرگ بر خامنه‌ای»،«خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله»،«هر یک نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه» و......
2- گرامیداشت یاد سارینا اسماعیل‌زاده 16 ساله توسط همکلاسی هایش در کرج بمناسبت چهلمین روز جان باختنش (جان باخته در مهرشهرکرج بتاریخ 30 شهریور)

گزارش_شما ۱۷
ما همکلاسی‌های سارینا اسماعیل‌زاده در چهلمین روز کشتنش عکسش رو بالای تخته کلاسمون زدیم. و بالاخره بعد از ۴۰ روز به کمک معلم‌ها و با اینکه مدیر مخالفت میکرد، تونستیم توی کلاس حداقل برای همکلاسیمون عزاداری کنیم.
3- روز دوشنبه 9 آبان،مراسم گرامیداشت عرفان خزایی درشهریار تهران بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش باحضور جمع کثیری وبا شعارهای«مرگ بر دیکتاتور»،«امسال سال خونه سید علی سرنگونه»و.....
یورش ددمنشانه نیروهای سرکوبگر دولت ودستگاه رهبری به حاضرین در مراسم
ب - تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای:
- اراک
- تبریز
- تهران(اکباتان)
- سردشت
- سقز
- کامیاران
ج - اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف ودیوار نویسی دانشجویان:
«قسم به خون ياران ايستاده ايم تا پايان»
- دانشگاه مدنی آذربایجان
- آزاد اسلامشهر استان تهران
- دانشکده پزشکی البرز
- دانشگاه چمران اهواز
- دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
- دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
- دانشگاه آزاد پرند
- دانشگاه علوم پزشکی تبریز
- دانشگاه جندي شاپور دزفول
- دانشکده دندانپزشکی زنجان
- مرکز آموزش عالی فنی دخترانه بقیه الله سبزوار
- دانشگاه سيرجان
- دانشگاه سيستان و بلوچستان
- دانشگاه فرهنگ و هنر فاضل شیراز
- دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شیراز
- دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز
- دانشگاه بين المللي قزوين
- دانشگاه آزاد کردستان
- دانشکدە فنی مهندسی سنندج
- دانشگاه گنبدكاووس
- دانشگاه گیلان
- دانشکده هنر گیلان
- دانشکده داروسازی رشت
- دانشگاه خیام مشهد
- دانشگاه آزاد تهران جنوب
- دانشگاه آزاد تهران غرب
- دانشگاه آزاد سوهانك
- دانشگاه الزهرا تهران
- دانشگاه امیرکبیر
- دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیرکبیر
- دانشکده صنایع امیرکبیر
- دانشکده ادبیات دانشگاه بهشتی
- دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بهشتی
- دانشکده مهندسی شیمی و علوم ریاضی دانشگاه بهشتی
- دانشکده اقتصاد دانشگاه بهشتی
- دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه بهشتی
- دانشکده ادبیات و زبان خارجی دانشگاه تهران
- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
- دانشکده نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر
- دانشگاه صنعتی شریف
- دانشکده‌ی اقتصاد علامه طباطبایی
- دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی
- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی
(دانشجویان ممنوع الورود دانشگاه علامه پشت حصارهای دانشگاه و همکلاسی‌هایشان شعار می‌دهند «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم»)
روز یکشنبه 8 آبان شاهد اعتراضات این دانشجویان هم بودیم:
- دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز
- دانشگاه ازاد باراجین قزوین
- دانشگاه لرستان
- دانشگاه غیرانتفاعی خیام مشهد
- دانشگاه آزاد تهران واحد جنوب
و
- فراخوان ها وبیانیه های دانشجویان دانشگاه برای ادامه اعتصاب و تحریم کلاس وبرای تجمع روز سه شنبه 10 آبان
و
- نامه استعفای علیرضا جعفری معاون آموزشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بوشهر
د - دانش آموزان در مدارس وخیابان شهرهای :
- تهران(تهرانسر)
- دیواندره
- سنندج
- کرج(گلشهر)
- مریوان
ه- اعتصاب کسبه بازار شهر اشنویه
و همچنین
- اعتصاب کارگران راه آهن اراک برای اعتراض به سطح پایین حقوق و تبعیض در پرداخت حقوق بین همکاران
- تجمع اعتراضی کارگران مخابرات گیلان نسبت به حذف اعتبار بیمه و قربانی اختلافات مالی سازمان تامین اجتماعی و شرکت مخابرات شدن
بیانیه‌ی مشترک جمعی از دانشجویان ۱۳ دانشگاه و دانشکده هنر سراسر کشور
«الف لام میم
سلام بر تبر‌هایی که
حروف آزادی را
جدا‌جدا کرده‌اند.»
چیزی از دانشگاهی که شما برایمان ساختید باقی نمانده؛ یا نه، بهتر است بگوییم دانشگاهی که شما ویران کردید. شما که هرگز هیچ سهمی از ساختنِ چیزی نداشتید و ندارید. امروز ما می‌دانیم که گفتگو با شما کاری بی‌فایده است؛ کسی که هر‌روز کشته شدن روح‌های جوان و پر از امید را در مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها می‌بیند و دم نمی‌زند، با هیچ کلمه‌ای به خودش نخواهد آمد. از دانشگاه جنازه‌ای بیشتر باقی نمانده، این کلمه‌ها را در حکم میخ‌هایی بدانید بر تابوتِ آن. حالا اما چیز‌های دیگری نیز ویران شده‌اند: اعتبار شما. ما معتقدیم «معلم»‌های خوب دنیا را عوض می‌کنند، و این صفت را برازندهٔ هر نا‌کسی نمی‌دانیم. تعداد معلم‌های خوب هر کدام از ما، در تمام سال‌های بیهودهٔ تحصیلمان که از انگشتان دست فرا‌تر نمی‌روند. تعداد انگشت‌شماری هم امروز کنار ما ایستاده‌اند که بسیاری از آن‌ها هم به مکان‌های نامعلومی منتقل شده یا مورد حمله قرار گرفته‌اند. بقیهٔ شما که هیچ‌وقت معلم‌های خوبی نبودید، یک بار فرصت داشتید از بچه‌هایی که قلب‌هایشان برای انسانیت می‌تپد یاد بگیرید و محصل‌های خوبی باشید. شما که آنقدر فکر و اندیشهٔ بچه‌ها را –اگر پس از تمام این سال‌ها چیزی باقی مانده باشد– از فیلتر مغز‌های اختهٔ خودتان گذرانده‌اید که تنها «هیچ»‌هایی بزرگ، با مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس، از دانشگاه بیرون می‌آییم. شما که نشان داده‌اید کوچک‌ترین اعتنایی به جامعه ندارید، اسم خودتان را هم هنرمند و اندیشمند می‌گذارید و زیر نوشته‌هایتان را بزرگ امضا می‌کنید. شما که در این روز‌ها هم، مثل اجسامی نامرئی، سر کلاس حاضر می‌شوید. بی‌توجه به حضور دژخیمان در تمام فضا‌های آموزشی، بی‌توجه به تمام جان‌هایی که از دست رفته‌اند و می‌روند هنوز.
دانشگاه، فضای ماست. بدون ما وجود ندارد، همانطور که حالا شما هم وجود ندارید. حضور ما، همیشه حضوری بوده دور از هر‌گونه خشونت؛ حضوری در راستای باز‌پس‌گیری ارزش‌های انسانی و حضوری برای انسانیت. شما جواب این حضور خالص را با شدید‌ترین اشکال خشونت داده‌اید. دوستانمان که قبلا «ممنوع‌الخروج» می‌شدند حالا «ممنوع‌الورود» می‌شوند؛ تن بچه‌ها هنوز از جای شوکر و باتوم و تیر و شکنجه‌های وحوش‌تان کبود است.
«چه فرق می‌کرد زندانی در چشم‌انداز باشد یا دانشگاهی؟» حالا که شما دیگر وجود ندارید و چیزی به عقب بر‌نمی‌گردد. روزی فضای دانشگاه که متعلق به ماست هم باز‌پس‌گرفته می‌شود، روزی نه چندان دور. ما که از خون عزیزانمان نمی‌گذریم. ما که این‌بار با خورشید‌های استوایی دیوانه‌ای آمده‌ایم که ساطور‌هایتان را مذاب می‌کند.
دانشگاه هنر تهران
دانشکدگان هنرهای زیبای دانشگاه تهران
دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه کردستان
دانشکدهٔ هنر دانشگاه الزهرا
دانشکدهٔ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجهٔ دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه هنر اسلامی تبریز
دانشگاه هنر سوره
دانشگاه هنر و معماری آزاد واحد سوهانک
دانشگاه هنر اصفهان
دانشگاه هنر و معماری پارس
دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه بوعلی سینا همدان
دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه شیراز
دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه گیلان
فراخوان جمع بزرگ دانشجویان دانشگاه تهران برای تجمع روز سه شنبه 10 آبان
زمان : سه‌شنبه ۱۰ آبان ساعت ۱۲:۳۰، صحن پردیس مرکزی، کوی، دانشکده تربیت بدنی، پردیس فنی و سایر دانشکده های دانشگاه تهران
بیانیه جمع بزرگ دانشجویان دانشگاه تهران
دیگر چگونه به شما بفهمانیم که سرکوب شما جواب نمی‌دهد. از بازداشت‌های کیلویی، تا آزار و شکنجه در اتاق‌های حراست، تا باز کردن درب پردیس‌ها به روی نیروهای امنیتی، از حادثه پردیس شمالی، پردیس فنی و کوی دانشگاه تهران و تا ممنوع الورود کردن فله‌ای دانشجویان و پرونده‌سازی کیلویی، در گستاخی و قانون‌شکنی کم نگذاشته‌اید.
بار دیگر می‌گوییم: نه سرکوب ظالمانه‌تان و نه متنوع کردن روش‌های آن، نمی‌تواند از جمع شدن ما جلوگیری کند؛ زیرا دانشجو در آگاه‌ترین، شجاع‌ترین و متحد‌ترین مرحله تاریخی خود ایستاده است و تلاش‌های شما برای تزریق ترس به جایی نمی‌رسد. بیهوده تلاش نکنید که با نشان کردن تعدادی دانشجو، صدای دانشگاه را خفه کنید. چرا که ما «یک ایده» هستیم و ایده‌ها کشته نمی‌شوند.
ما خواستار آزادی تمامی دانشجویان دستگیرشده، رفع ممنوع الورودی دوستانمان و عدم پرونده‌سازی برای دانشجویان، عزل معاونت نادانشجویی وجهی و عزل سران حراست (سجاد خاکساری، حسین ایزدیار،مهدی شیرازی) که نقش اصلی را در سرکوب و شکنجه دانشجویان را داشته‌اند، هستیم.
بنابراین برای محقق‌شدن هرچه سریع‌تر مطالباتمان، روز ‌سه‌شنبه ساعت ۱۲:۳۰ در صحن تمام دانشکده‌ها و دانشکدگان جمع خواهیم شد.
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه چمران اهواز درباره‌ی ادامه‌ی اعتصابات
به نام «زن، زندگی، آزادی»
در دو هفته‌ای که گذشت، بسیاری از دانشجویان آزادی‌خواه چمرانی عزم راسخ خود را در اعتراض به سرکوب، تهدید، بازداشت، ربایش، پرونده‌سازی و کشتار ایرانیان و به‌خصوص دانشجویان نشان دادند. بی‌شک جمعیت عظیمی که روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، سوم و چهارم آبان، بلندتر از همیشه در وجب‌به‌وجب دانشگاه فریاد دادخواهی سر دادند را دیده‌اید. چمران با اتحاد چشم‌گیر دانشکده‌هایش ثابت کرد راهش از ایران جدا نیست. حالا هر دانشجویی که در گوشه‌وکنار کشور کوچک‌ترین قدمی در راه آزادی برداشته، بداند که مبارزانی در خوزستان دوشادوش او ایستاده‌اند؛ او تنها نیست، بی‌دفاع و بی‌یاور نیست، هم‌رزمانی تازه‌نفس دارد.
خونمان اگر برای آن دانشجوی جندی شاپور به جوش نمی‌آید که میان مشت و لگد مأموران لباس‌شخصی فریاد «بچه‌ها کمک!» سر می‌داد، سیل تعلیق‌ها، تعهدها، تهدیدها، توهین‌ها، آدم‌ربایی‌ها و بدرفتاری‌ها با چمرانی‌ها را که دیده‌ایم:
1) مأموران اطلاعاتی که با همدستی مسئولان بر دانشگاه چنبره زده‌اند، به‌واسطهٔ بازداشت‌ها و تعهدهای کورشان، فضایی امنیتی و ارعاب‌آور در دانشگاه حاکم کرده‌اند.
2) این تهدیدها به محیط دانشگاه محدود نمانده و خانواده‌ها نیز مورد تهدید نیروهای اطلاعاتی واقع شده‌اند.
3) دانشجویانی خارج از محیط دانشگاه، توسط اراذل نقاب‌داری که خود را اطلاعاتی معرفی می‌کنند، با گرز و قمه و الخ، تعقیب و بازداشت شده‌اند!
4) صدها دانشجو علاوه بر تعلیق تا مدت نامعلوم و محرومیت از هر گونه خدمات رفاهی و آموزشی، خلع خوابگاه نیز شده‌اند.
5) بسیاری که تنها پناهشان در شهر غریب همین خوابگاه است، حتی دسترسی به تغذیه را از دست داده‌اند.
دانشجویان را یکی‌یکی می‌برند و به خون‌های ریخته بر خیابان قسم، روا نیست چشم بر مظلومیت دوستانمان ببندیم.
خواهران و برادران چمرانی، اساتید «محترم»، با جماعتی طرفیم که هم‌نشینی دوستانه‌مان را در سالن‌های غذاخوری برنمی‌تابند و دست به پرونده‌سازی می‌زنند. مقابل مدنی‌ترین و بی‌خطرترین خواسته‌هامان چوب تهدید و تعلیق بلند می‌کنند.
صدای اعتصاب دانشجویان کشور به گوشتان نرسیده؟ آیا وقت آن نرسیده که اعتراضاتمان را به اعتصابات بکشانیم؟ اعتصاب... این پدیدهٔ قدرتمند، مسالمت‌آمیز، کم‌خطر.
کم‌ترین کاری که از عهدهٔ ناچیزمان برمی‌آید، ترک کلاس‌های درس است... که صد ننگ بر کلاس و هزار لعنت بر درسی که بر بی‌تفاوتی، بر خون بی‌گناه، بر عافیت‌طلبی و بر زن‌ستیزی بنا شده باشد!
اگر آزاده‌اید، برای #مهسا_امینی؛
اگر علم‌آموزید، برای #شریف؛
اگر شرف دارید، برای همکلاسی‌هاتان؛
به اعتصابات بپیوندید!
شعار نویسی داخل دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

«نه سلطنت، نه رهبری، دموکراسی، برابری»
«با خون ما نوشتید، ما مهسا رو نکشتیم»
«غرق خون این وطن، کودکان در کفن»
«این نهضت آبان است، دیکتاتوری تمام است»
«بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایید»
«بسیجی جیره‌خور، بترس از خشم مردم»
«بسیجی جیره‌خور، بترس از خون مردم»
«دانشگاه‌ها غرق خون، استادامون خفه‌خون»
«مرگ بر دیکتاتور»
«زن، زندگی، آزادی»
۹آبان۱۴۰۱
گزارشی از تجمع امروز دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز
این تجمع ساعت ۱۲:۳۰ مقابل سلف امید شروع شد. پس از نیم ساعت دانشجویان به سمت بیمارستان امام رضا حرکت کردند و مقابل بیمارستان، به دلیل رعایت حال بیماران سکوت کرده و زنجیره‌ی انسانی تشکیل دادند.
سپس با شعارهایی چون اساتید اساتید مایه‌ی ننگ مایید، یاشاسین کردستان بژی آذربایجان و... به سمت دانشکده‌ی دندان حرکت کرده و تا ساعت ۱۴:۰۰ در حیاط این دانشکده، توقف نموده و شعار سر دادند. بعد از آن دوباره به سمت سلف امید حرکت کرده، و به صورت جمعی و تفکیک نشده وارد سلف شدند. در سلف امید دانشجویان شعارهایی سر داده و با امضای طومار به تجمع خود پایان دادند. این طومار که متن آن در زیر منتشر می‌شود، در محکومیت برخوردهای امنیتی در دانشگاه و سرکوب پزشکان در تجمع نظام پزشکی بوده و به صراحت خواستار برکناری دکتر رییس زاده رییس کل نظام پزشکی کشور و محکومیت هر نوع سرکوب و استفاده از آمبولانس‌ها برای مقاصد امنیتی و حضور نیروهای امنیتی در دانشگاه و بیمارستان‌ها بوده است.
استواری دانشجویان بر مطالبه رفع تفکیک جنسیتی و حمایت از دانشجویان بازداشتی
روز ۹ آبان ماه، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، علی‌رغم‌ تهدید دانشجویان در روزهای اخیر و جو امنیتی حاکم بر دانشکده، در راستای مقابله با تفکیک‌های جنسیتی دانشگاه، اقدام به برداشتن دیوار وسط سالن غذاخوری کردند.
بعد از آن در اعتراض به بازداشت محمد ساعد و همچنین وضعیت سلامتی محمد خانی در زندان اوین که در پی وقایع اخیر اوین تیر خورده و مجروح است، در راهرو اساتید دست به تجمع زدند.
از جمله شعارهایی که دانشجویان فریاد زدند:
-کشته ندادیم که سازش کنیم/ رهبر قاتل رو ستایش کنیم.
-محمد رو گرفتند، ما همه ساعد هستیم.
-رئیس حراست / نماد وقاحت.
-با خون ما نوشتند مهسا رو ما نکشتیم.
-شاه‌چراغ، جنایت / همه‌اش کار ولایت.
* امروز دانشجویان این دانشکده در راستای حمایت از دانشجویانی که به دستور آقای معتمدی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، دچار تعلیق غیرقانونی شده‌اند، از حضور در کلاس های درسی امتناع ورزیده و در راهرو دانشکده تحصن کردند.
بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال و تحریم کلاس‌ها
روزیکشنبه 8 آبان، دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال بیانیه ای بشرح زیر دررابطه با تحریم کلاس‌ها منتشرکردند:
بدین وسیله به اطلاع میرسانیم،ما دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال در اعتراض به دلایل ذیل:
۱:ضرب و شتم دانشجویان توسط نیروی انتظامی بعضا لباس های شخصی
۲:دستگیری دانشجویان و منتقل کردن آنها به مکانی نامعلوم
۳:تعرض نیروهای لباس شخصی به حریم دانشگاه
۴:نادیده گرفتن حقوق دانشجویان
و سکوت و بی‌اعتنایی مسئولان ذی ربط با محکوم کردن آنان در کنار خواهران و برادران خودمان در دیگر دانشگاه‌ها به نشانه اعتراض خواهیم ایستاد.
به نشانه اعتراض:
تا رفع این مشکلات و عذرخواهی و دلجویی مسئولان و مهم‌تر از همه آزادی دانشجویان از شرکت در کلاس خودداری مینماییم.
همچنین با احترام از مردم شریف ایران،اساتید و فرهیختگان دیگر دانشگاه‌های کشور دعوت میکنیم تا در شرایط موجود کنار دانشجویان بایستند و تا زمان روشن شدن تکلیف و گرفتن حق خودشان همراه شوند.
امیدواریم گذشتن ما از حق طبیعی‌مان که جستن دانش است باعث بیداری وجدان شود.
ما دانشجویان، حذف‌شدنی نیستیم!
بیانیه‌ی دانشجویان دانشکده اقتصاد علامه در تحریم کلاس‌ها، جهت لغو تعلیق دانشجویان
جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی، در یک اقدام غیرقانونی و از طرف کمیته انضباطی یا به قول خودشان، طبقه سوم ساختمان معاونت دانشجویی، به مدت یک ماه از حضور در دانشگاه و خوابگاه منع شده‌اند.
این اقدام از این جهت غیر قانونی‌ست که بدون هیچ‌گونه تفهیم اتهام و حق دفاعی از جانب دانشجو صورت گرفته‌ است.
ما، جمعی از دانشجویان دانشکده اقتصاد، از روز «دوشنبه، نهم آبان» برای حمایت از دوستانمان، تا زمان حضور مجدد این عزیزان در دانشگاه و خوابگاه، در هیچ کلاس درسی حاضر نخواهیم شد و در محوطه دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی دست به تحصن خواهیم زد.
صادرکنندگان این احکام غیرقانونی بدانند که با سرکوب و ارعاب، فریادمان بلندتر خواهد شد. آری، ما دانشجویان حذف شدنی نیستیم!
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در تحریم تمامی کلاس ها
دوستانمان را بی هیچ توضیح و دلیل و اطلاع قبلی از ورود به دانشگاه منع می‌کنید اما آنقدر وقیحید تا برای مشروع جلوه دادن حکومتتان دست به دامن بلندگو و سیاهی لشکر بیرون دانشگاه شوید. با هر زخمی که به ما می‌زنید قلممان تند‌تر و بُرَّنده‌تر می‌شود. فردا تمامی کلاس ها را فارغ از رشته و ساعت درسی تحریم می‌کنیم و بدانید اگر این روند وقاحتتان را ادامه دهید دانشگاه را تعطیل می‌کنیم تا برای عادی جلوه دادن شرایط مجبور شوید بسیجی های بیرون دانشگاهتان را به صف کنید. همانطور که گفتیم ما دانشجویان خواجه نصیر تا آخرین نفس برای آزادی در این میدان ایستاده‌ایم و باتوم هایتان، فریاد ما بر سرتان خواهد شد.
بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ در تحریم کلاس‌ها
ما، دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ تهران، در اعتراض به برخورد وحشیانه حراست حقیر دانشگاه و در اعتراض به مجازی شدن کلاس‌ها به مدت دو هفته بدون عنوان هیچ دلیلی از سوی هیئت دانشگاه، ضمن به رسمیت نشناختن کلاس‌های مجازی ، کلاس‌ها را تحریم نموده و اعتصاب خود را اعلام میکنیم و همواره هم‌پای هموطنانمان و سایر دانشجویان کشور به اعتراض به وضع موجود ادامه خواهیم داد.
در این راه از اعم دانشجویان و اساتید دعوت میکنیم به اعتصاب پیوسته و با عدم حضور و تشکیل کلاس‌ها، نشان‌دهیم «دانشگاه زنده‌است».
نامه استعفای علیرضا جعفری معاون آموزشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بوشهر

«... اینجانب قدرت توانایی انجام وظایف خود در قبال دانشجویان دانشکده که به عنوان امانت به دست ما سپرده شده‌اند را ندارم.»
روایت اعتراضات دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران در روزهای ۷ و ۸ آبان
◾شنبه ۷ مهر ماه تجمع دانشجویان از ساعت ۱۲:۳۰ در لابی دانشکده شروع شد و بعد از گذشت مدتی برای جلوگیری از اخلال در روند آموزشِ یک‌سری از کلاس های در حال برگزاری، تجمع به داخل حیاط دانشکده انتقال یافت.
همچنین محتوای شعارها شامل هیچ گونه توهینی نبود و از دادن شعارهای رادیکال نیز خودداری شد. عده ای از اساتید و رئیس دانشکده از ابتدا تا انتهای تجمع حاضر بوده و شاهد این ماجرا بودند.
در پایان تجمع نیز ماهان گچ‌پزان( دبیر شورای صنفی دانشکده روانشناسی و شورای کل) بیانیه رسمی این شورا را برای دانشجویان و اساتید حاضر قرائت کرد.
پس از این، دکتر پورحسین رئیس دانشکده اعلام کردند که اعتراض شما را شنیدم. خواسته شما مبهم نیست و تجمع شما اعتراض مسالمت آمیز است نه اغتشاش و من از آن حمایت میکنم و امنیت شما را تامین میکنم. ایشان پیش از این نیز اینگونه تجمعات را در دانشکده مجاز اعلام کرده بود.
در همین حین برخی دانشجویان اعتراض کردند که برخلاف صحبت شما کارت های ما در روزهای گذشته ضبط شده است و ایشان گفتند که در جریان نبوده اند و حتما برای بازگرداندن کارت دانشجویان پیگیری می کنند.
◾یکشنبه ۸ مهر در اعتراض به سرکوب وحشیانه دانشجویان فنی در روز گذشته دانشجویان همچون روز گذشته تجمع کردند با این تفاوت که دانشجویی که درباره ضبط شدن کارتش از رئیس دانشکده مطالبه کرده بود ممنوع الورود شده بود. ماهان گچ‌پزان دبیر شورای صنفی نیز ممنوع الورود بود و از پشت در دانشکده با رئیس دانشکده صحبت کوتاهی کرد... .
در ادامه تعداد زیادی از نیرو های حراست و لباس شخصی به سرکردگی حسین ایزدیار وارد دانشکده شده و شروع به تهدید و ارعاب کردند مبنی بر اینکه گردن دانشجویان معترض را می‌شکنند و همچنین از چهره تعدادی از دانشجویان عکس و فیلم گرفته شد و هنگام خروج از دانشکده کارت تعداد زیادی از دانشجویان ضبط شد‌‌. حسین ایزدیار با هدف متشنج کردن جو همراه با تحقیر دانشجویان و توهین به آنها و با خشونت اعلام کرد هرگونه تجمعی ممنوع است و سعی داشت به زور دانشجویان را پراکنده کند.
در خلال همین درگیری ها ماهان گچپزان توسط عده ای لباس شخصی ربوده شد و نیرو های حراست با متشنج کردن جو سعی بر این داشتند که همچنان دانشجویان را محکوم کنند.
این اتفاقات در حضور رئیس دانشکده و معاون دانشجویی و دانشجویان بسیجی دانشکده رخ داد و با اینکه این افراد ظاهرا درحال تلاش برای "گفتگو" با حراست بودند؛ این‌ها هم با تحقیر توسط نیروهای حراست پس زده شدند.
◾با اینکه از ابتدا روشن بود که مسئله دانشگاه و حکومت نه گفتگو، نه خواسته ی مبهم، نه شعارهای رادیکال و فحاشی، نه خشونت و درگیری فیزیکی، نه تخریب اموال عمومی، نه به هم خوردن کلاس های درس، نه رسمی بودن و قانونی بودن تجمع است؛ بلکه هدف، خفه کردن صدای بلند اعتراض حق طلبانه به هرقیمتی و با هر بهانه ای است. بعد از اعتراضات دانشکده روانشناسی این دروغ مثل روز روشن است و برای هرکس که هنوز وجدان دارد حجت تمام میکند. همچنین امروز بیش از پیش روشن است که با عده ای مسئول و استاد مواجهیم که در بهترین حالت عروسک های ساکت و بی اختیاری هستند که برای پول و مقام، خودشان را فروخته اند؛ اگر نگوییم همدستان این سرکوب ظالمانه هستند.
گزارشی از اتفاقات ۷ آبان در پردیس فنی دانشگاه تهران:
در روز ۷ آبان، تقریبا ساعت ۱۱ بود که دانشجویان اعتراضات خود را مقابل بوفه پردیس فنی دانشگاه تهران آغاز کردند، طولی نکشید که جمعیت به یک باره افزایش یافت و به سمت سر در اصلی حرکت کردند. همزمان، ساندیس‌خورهای دانشگاه مقابل مکانیک تجمعی را با جمعیتی اندوه آغاز کردند. هدف اینان گرفتن سر در بود که خوشبختانه به همت بچه‌ها موفق نشدند و سر در بطور کامل دست دانشجویان معترض بود. از جمله اتفاقات عجیب ۷ آبان در پردیس فنی دانشگاه تهران، باز بودن در اصلی بطور کامل بود که در روز‌های قبل بی‌سابقه بود و همزمان نیرو‌های امنیتی مقابل دانشگاه قرار داشتند. اما دانشجویان معترض غیرت به خرج می‌دادند و با وجود خطرات ممکن در را چندین بار بستند که مانع ورود نیرو‌های امنیتی شوند. اعتراضات تقریبا تا ساعت ۱ ظهر با حضور جمعیت باشکوهی از دانشجویان معترض ادامه پیدا کرد، تا اینکه جمعیت از مقابل سردر به سمت سلف دانشگاه حرکت کردند. جمعیت آنقدر زیاد بود که نیروهای حراست و بسیجی جرات نکردند مقابل دانشجویان بایستند و آن‌ها با زدن تونل، دختران را به سمت سلف پسرها راهی کردند و در سلف ندای آزادی آزادی سر دادند. بعد از ناهار تقریبا ساعت ۲ بود که دانشجویان مجدد از مقابل سلف اعتراضات را آغاز کردند و پس از افزایش جمعیت به سمت سر در حرکت کردند. بسیجی ها از ترس اینکه دانشجوها دوباره سردر را تصرف کنند از قبل با جمعیتی بسیار کم جلوی سردر ایستاده بودند و شعار می‌دادند. اما طولی نکشید که صدای دانشجویان معترض که چندین برابر صدای بسیجی‌ها بود بلند شد و حتی به گوش مردم بیرون از دانشگاه هم رسید. اعتراضات با جمعیت پرشکوه بچه ها تا ساعت ۵:۳۰ ادامه داشت که در آخر جنایت بزرگی توسط نیروهای شخصی و کادر حراست و نیرو های یگان ویژه رقم خورد.
نیرو‌های لباس شخصی با بی‌رحمی تمام وارد دانشگاه شدند و دانشجویانی که در داخل دانشگاه مستقر بودند را دستگیر می‌کردند و به ون بیرون از دانشگاه انتقال می‌دادند. دانشجویانی هم که می‌خواستند از دانشگاه خارج شوند یا باید کارت خود را تحویل می‌دادند یا مستقیم به سمت ون می‌رفتند. این تهدیدی بود که حراست دیروز دانشجویان را به آن هشدار داد. بسیاری از دانشجویان در روز ۷ آبان توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر شده‌اند و مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. بعضی از دانشجویان خوشبختانه توانستند از دانشگاه خارج شوند اما در کوچه‌های حوالی دانشگاه تحت تعقیب نیروهای لباس شخصی قرار گرفته‌اند و توی خیابان‌ها همچنان شعار می‌دادند.
متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان معترض دیروز در تاریخ ۷ آبان در پردیس فنی دانشگاه تهران دستگیر شده‌اند و هنوز معلوم نیست به کجا منتقل شده‌اند. نیروهای سرکوب دیروز پردیس فنی امیرآباد را بطور کامل سرکوب کردند و جنایتی به بزرگی شریف دوباره رقم خورد، اما متاسفانه به بزرگی شریف صدایش در نیامد ...
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه سوره در اعتراض به سرکوب فراگیر دانشجویان
به نام زن، زندگی، آزادی
در روزگاری که تعداد دانشجویان در زندان بیشتر از دانشگاه است و مطالبات به حق مردم با گلوله و باتوم پاسخ داده می‌شود، تلاش شما برای خاموش کردن صدای دانشجویان حق‌طلب بیهوده است. این صدا، صدای آزادی است و این جنبش دیگر نه با تهدید و ارعاب و نه با خشونت‌های روزافزون شما پایان نمی‌یابد.
از گفتگو و انتقاد سازنده می‌گویید اما حتی به قانون خودتان نیز پایبند نیستید. دانشگاه را به لانه‌ی لباس‌شخصی‌ها و بسیجی‌ها تبدیل کرده‌اید. فضای دانشگاه را مصادره کرده‌اید و به نفع خودتان از زبان عموم دانشجویان و خانواده‌هایشان حرف می‌زنید. خانواده‌های داغداری که به فرزندانشان درس آزادی و آزادگی می‌دهند.
چطور می‌توانید پیشنهاد گفتگو دهید وقتی در برابر این همه ظلم آشکار سکوت کرده‌اید؟ وقتی بازداشت صدها دانشجوی بی‌گناه راه دیدید و دم نزدید، تعرض به حریم دانشگاه را دیدید و هیچ نگفتید. کشته شدن انسان‌های بی‌گناهی که تنها جرمشان آزادی‌خواهی بود هم نتوانست سکوت بی‌شرمانه‌ی شما را بشکند‌ اما حالا برای تهدید دانشجویان، زبان باز کرده‌اید.
شما را چه به گفتگو؟ شما که حتی معنای کلمات را نمی‌دانید. حراست که وظیفه‌اش حفاظت از دانشجوست را به بازوی سرکوب تبدیل کرده‌اید و دانشجویی که تنها با قدرت کلمات در برابر ظلم و شقاوت شما ایستاده است را دشمن می‌بینید. تقابل ما، تقابل خیر و شر است‌. روزگار بیداد شما به پایان رسیده است‌‌.
ما عزادار، خشمگین و دادخواهیم. دادخواه دانشجویان و هنرمندان و همه‌ی انسان‌‌های آزاده‌ای که به جرم فریاد حق‌طلبی در بند هستند. عزادار تمام کشته‌شدگان اعتراضات اخیر و قربانیان جنایت‌های بی‌شمارتان. امروز شعله‌ی خشم ما، برافروخته‌تر از همیشه است. امروز ما شجاع‌تر از همیشه با آگاهی و راستی به جنگ جهل و دروغ شما آمده‌ایم. آمده‌ایم تا بگوییم که خون خواهران و برادرانمان را تسلیم تهدیدها و زورگویی‌های همیشگی‌تان نخواهیم کرد.
ما جمعی از دانشجویان دانشگاه سوره، هرگونه سرکوب و خشونت علیه دانشجویان را محکوم می‌‌کنیم و فریاد آزادی‌خواهی‌مان را بلندتر از همیشه به گوشتان می‌رسانیم.
بیانیه دانشگاه فردوسی و نمایش دروغین حمایت از دانشجویان
بهانه‌ی جدید و غیر قانونی دانشگاه‌ها با عنوان "تجمع بدون مجوز" برپاست و تحت پوشش این عنوان که اساسا حقوق دانشجویان را پایمال می‌کند، اقدامات سرکوبگرانه‌ی خود را پیش می‌برند. این بیانیه در صورتی منتشر شده که در جریان تجمعات روزهای ۷ و ۸ آبان چندین دفعه، دانشجویان معترض توسط افراد بسیجی «غیر دانشجو» در داخل دانشگاه مورد حمله و ضرب و شتم شدید حتی توسط چماق‌های پرچم قرار گرفتند.

اطلاعیه
استمرار وقاحت نیروهای امنیتی در ربودن دانشجویان و غصب کانالهای دانشجویی
طبق گزارشات دریافتی کانال دانشجویی توییتر فردوسی ( @FumTweet ) که مختص اطلاع رسانی اخبار دانشگاه فردوسی مشهد بود پس از ربوده شدن مدیر آن در اختیار نیروهای امنیتی قرار گرفته است و با توجه به استیصال ناشی از ناکامی و ناتوانی در سرکوب اعتراضات دانشجویی سعی دارند با سواستفاده از این کانال و انتشار عکس دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، آنرا به ابزاری برای ایجاد ارعاب، سرکوب و پرونده سازی برای دانشجویان تبدیل کنند.
مخاطبین میتوانند با گزارش این کانال بعنوان ترویج دهنده خشونت از ادامه فعالیت آن جلوگیری کنند و همراهی خود را با دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و اعتراضات سراسری دانشجویان نشان دهند.
منع غیرقانونی ورود جمعی از دانشجویان دانشگاه الزهرا به مدت یکماه توسط حراست
در پی ادامه‌ی جریان اعتراضات و اعتصابات دانشگاه الزهرا، حراست دانشگاه امروز در عملی شنیع و غیرقانونی با خانواده‌‌ی جمع کثیری از دانشجویان که تعداد زیادی از ایشان شامل دانشجویان خوابگاهی می باشد، ضمن تماس تلفنی اعلام نموده است که فرزند ایشان به دلیل حضور در تجمعات اعتراضی به مدت یک ماه از حضور در دانشگاه محروم بوده و محکوم به تعلیق می باشد!
این عمل در صورتی اتفاق افتاده است که برای هیچ یک از دانشجویان تهدید شده کمیته‌ی انضباطی به صورت قانونی تشکیل نگردیده و در کمال تعجب و حیرت بعضی از دانشجویان حتی سابقه حضور در یک تجمع را نیز ندارند اما مورد تعلیق قرار گرفته‌اند!
لازم است که برای این حرکت ابهام برانگیز و بی اساس هرچه از زودتر سمت دستگاه های مربوطه از جمله ریاست و مجموعه حراست دانشگاه، پاسخ دهی منطقی، قابل اقناع و در شأن دانشجو صورت گیرد.
بیانیه جمعی از دانشجویان هنر دانشگاه الزهرا در پی تعلیق بی شرمانه تعداد کثیری از دانشجویان این دانشگاه
آقایان! خانم‌ها! تصمیم‌گیران و مسئولان دانشگاه الزهرا! باور کنید که بر سر شاخ، بُن می‌برید.
امروز خبردار شدیم که جمع زیادی از هم‌دانشگاهی‌‌هایمان، بدون برگزاری کمیته‌ی انضباطی و بدون بررسی منصفانه، به بهانه‌ی شرکت در اعتراض، به مدت یک ماه ممنوع‌الورود و از حق تحصیل تعلیق شده‌اند. به‌راستی این همه تدبیر و کاردانی را چگونه قدر بدانیم؟! نه خواسته‌هایمان را برآورده می‌کنید، نه تلاشی در این راه می‌کنید، و نه توان گفت‌وگو با دانشجو را دارید. امکان امیدی به ماحصل کارهایتان نیست.
نخست آنکه، اعتراض حق دانشجو است، حق هر انسان دارای حیات است؛ دوم اینکه، اثبات حضور دانشجویان در اعتراض (اگر آن را خطا فرض کنیم.) احتیاج به شورإ و کمیته‌ی اخلاقی و انضباطی دارد و مورد به مورد باید بررسی شود.
دست بردارید از این رفتارهای هیئتی و قبیله‌ای، فله‌ای توبیخ کردن برای دهه‌ی هفتاد بود که نتیجه‌اش شد کوی دانشگاه! با این تصمیم منتظر چنین نتیجه‌ای هستید؟! این دانشجویان اغلبشان ساکن تهران نیستند، چنین تصمیمی حتی زندگی روزانه‌ی آن‌ها را مختل می‌کند و فقط در تحصیل و آموزششان خلل وارد نمی‌کند. به این‌ها فکر کرده‌اید؟
ما دانشجویان هیچ‌گاه چنین ظلمی را نادیده نخواهیم گرفت. این بیانیه قدم نخست برای حل مشکل است. به حراست و ریاست دانشگاه هشدار می‌دهیم که اگر تعلیق دانشجو‌ها را متوقف نکنند، راهی جز صدور بیانیه را در پیش می‌گیریم. در هیچ کلاسی شرکت نمی‌کنیم، فضای دانشگاه را ثانیه‌ای آرام نمی‌گذاریم، و مطمئن باشید که لحظه‌ای روی آرامش به خود نخواهید دید. دلیل این خشم را در تصمیم‌های خود بجویید.
از تمام دانشجویان دانشکده‌های الزهرا می‌خواهیم تا به این تصمیم دانشگاه، به این لجبازی کودکانه، واکنش نشان دهند، سکوت امروز هرکدام از ما، دست‌درازی و وقاحت مسئولان را در پی خواهد داشت. امروز سکوت کنید، فردا برای تعلیق خودتان به ناچار فریاد خواهید زد.
در آخر امیدواریم تا اساتید که همیشه همراه دانشجویان بوده‌اند در این ماجرا نیز کنار ما بایستند و همان‌طور که انتظار می‌رود، وظیفه‌ی اخلاقی و انسانی خود را به‌جا بیاورند.
تعلیق دانشجویان دانشگاه یزد به علت تظاهرات و مختلط کردن سلف در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه
تمام دانشجویان معترضی که توسط کارمندان دانشگاه و خوابگاه(که از چهارشنبه به بعد، روزانه برای شناسایی در دانشگاه حاضر شدند) مورد تعلیق یکماهه قرار گرفته‌اند. حتی در برخی موارد دانشجویانی که حضور نداشتند و صرفا سبب بازنشر فراخوان بودند نیز، تعلیق و مجبور به تخلیه خوابگاه شدند. آنچه به نظر می‌رسد اقدامات گفته شده تنها در صورتی که دانشجویان از حمایت یکدیگر عقب‌نشینی کنند، می‌تواند گسترش یابد و اکنون ادامه‌ی اعتصاب تنها راه مقابله با برخوردهای غیرقانونی سرکوبگرانه است.
پیامک تهدیدآمیز دانشگاه یزد جهت جلوگیری از تجمعات
شنبه تعداد زیادی لباس شخصی، کارمند و هلی‌شات‌های فیلمبردار در دانشگاه حاضر شدند.
مسئولین دانشگاه مدعی شدند دادستانی گفته در صورت تمام نشدن اعتراضات، از امروز دخالت خواهد کرد و پرونده قضایی خارج از دانشگاه برای دانشجویان معترض گشوده می‌شود.
تنها راه مقابله با این اقدامات غیرقانونی، اعتصاب دانشجویان و حمایت از یکدیگر جهت مقابله با سرکوب است.
بنا به اطلاعیه کمیته انضباطی دانشگاه محقق اردبیلی در تاریخ ۷ آبان ماه ۱۴۰۱، تعدادی از دانشجویان با محرومیت و تعلیق مواجه شدند که عبارتند از:
۱- ۵ نفر از دانشجویان به مدت دو(۲) ترم از خدمات آموزشی محروم شدند.
۲- ۴ نفر از دانشجویان به مدت یک(۱) ترم از خدمات رفاهی و خوابگاهی محروم شدند.
۳- ۳ نفر از دانشجویان به مدت یک(۱) ترم از خدمات تغذیه ای محروم شدند.
در ادامه، تهدید میکند که در صورت تکرار هنجارشکنی ها، برخوردهای سختگیرانه تری خواهد داشت. در حالی که اساسی‌ترین هنجارشکنی و رفتار غیرقانونی همین رویکرد غیرقانونی و سلیقه‌ای کمیته‌های انضباطی است و تنها راه مقابله با این رفتارهای فراقانونی، همراهی و حمایت از دانشجویان تعلیقی و اعتصاب در جهت احقاق حق انان است.
لیست دانشجویان بازداشتی روز ۷ آبان دانشگاه یزد که تاکنون از آنها خبری در دست نیست:
#امیر_زندکریمی، رشته معدن ورودی ۹۹
#امیر_رحیمیان، رشته معدن
#محمد_نصری، رشته شهرسازی ورودی ۱۴۰۰
#مهتاب_مغنی‌نژاد، رشته شهرسازی ورودی ۱۴۰۰
#حمیدرضا_فربد، دانشجوی علوم ورزشی
خلاصه‌ای از وضعیت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در حال حاضر:
۲ دانشجوی زندانی(ایلیا تابعی، علیرضا عباسی)
۴۱ دانشجوی ممنوع الورود به دانشگاه و خوابگاه[بدون طی مراحل قانونی]
صدور رای «منع موقت از تحصیل به مدت دو نیمسال» برای ۲ دانشجو[بدون ابلاغ کتبی] (احکام سایر دانشجویان هنوز صادر نشده است)
احضار بیش از ۲۰ دانشجو به کمیته انضباطی
اقدامات دانشگاه علم و صنعت در این روزها، نقض فاحش حقوق قانونی دانشجویان است.
آرمیتا پاویر فعال دانشجویی و دانشجوی زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه مدنی آذربایجان، امروز ۹ آبان مقابل درب دانشگاه توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده است‌.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
مرضیه امیری دانش‌آموخته اجتماعی دانشگاه تهران، توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
بازداشت وحشیانه کریم محمدی در لاهیجان
کریم محمدی دانش‌آموخته‌ی موسیقی دانشگاه هنر تهران، معلم پیانو و زبان آلمانی روز ۷آبان در شهر لاهیجان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
بنا به گفته همسایگان که شاهد بازداشت این فرد بوده‌اند حداقل ۲۰ موتورسوار لباس شخصی به همراه یک خودرو تیبا سفید کریم محمدی را درب منزل ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کرده اند
شایان ذکر است افرادی که قصد ممانعت از بازداشت وی را داشته اند از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله ساچمه ای و ضرب و شتم قرار گرفته اند.
پدرام حسین‌زاده دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه مازندران ورودی ۹۷، روز ۸ آبان حوالی ساعت ۴ عصر پس از خروج از دانشگاه توسط نیروهای امنیتی ربوده شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
حمیدرضا فربود، دانشجوی علوم ورزشی دانشگاه یزد، ۷ ابان در تجمعات درون دانشگاهی توسط نیروهای لباس‌شخصی ربوده شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
تداوم بی‌خبری از وضعیت آرمین کریمی دانشجوی معماری دانشگاه آزاد تهران پونک، که روز ۴آبان، در برابر دانشگاه توسط نیروهای امنیتی به طرز خشونت‌آمیزی بازداشت شده است.
تداوم بازداشت و بلاتکلیفی محمدجواد مقدسی با گذشت ۳۶ روز از بازداشت
محمدجواد مقدسی دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی، روز ۳مهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و اکنون با وجود گذشت ۳۶ روز از زمان بازداشت، همچنان در زندان فشافویه به سر می‌برد.
علی‌رغم پیگیری‌های خانواده ایشان همچنان وضعیت او مبهم است و دلیل عدم آزادی او مشخص نیست. مسئولین دانشگاه بهشتی نیز از پیگیری وضعیت این دانشجو سر باز می‌زند و البته با توجه به برخورد امنیتی حراست و ممنوع‌الورود کردن دانشجویان، پیگیری دانشگاه بهشتی امری دروغین به نظر می‌رسد.
رایحه حسینی فعال دانشجویی و دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه الزهرا ورودی ۹۸، شامگاه شنبه شب ۷ آبان در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
میلاد ربیعی، دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ دانشگاه مازندران، روز گذشته ۸ آبان ۱۴۰۱ پس از پایان کلاس و هنگام خروج از درب دوم دانشگاه با هجوم نیروهای امنیتی ربوده شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
علیرضا برادران دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یکشنبه ۸ آبان با دعوت حراست دانشگاه به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات در خیابان برادران مظفر مراجعه کرد، اما امروز دوشنبه ۹ آبان با تماس با خانواده، از بازداشت و نگهداری خود در زندان اوین خبر داد.
مسئولیت این بازداشت مستقیما بر عهده ریاست و حراست دانشگاه صنعتی امیرکبیر که خواهد بود.
محمد ساعد دانشجوی ارشد مطالعات جوانان دانشگاه علامه طباطبایی ورودی ۹۹ و اهل سنندج، روز چهارشنبه در سقز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و اکنون در زندان سقز به سر می‌برد.

سبحان عرب‌زاده دانشجوی معماری دانشگاه باهنر کرمان ورودی ۹۷، روز ۵ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمد مرادی دانشجوی کارشناسی علوم کامپیوتر دانشگاه رازی کرمانشاه، شامگاه ۷آبان در خوابگاه اشرفی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
۴۰ روز بلاتکلیفی سجاد جبرئیلی در زندان اوین
سجاد جبرئیلی دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه بین‌المللی قزوین، روز ۳۰ شهریور توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است و با وجود گذشت ۴۰ روز از بازداشت، در زندان اوین به سر می‌برد و خبری از آزادی ایشان نیست.
مهدیارکاظمی دانشجوی صنایع غذایی دانشگاه آزاد تهران شمال ورودی ۱۴۰۰، روز گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و حراست دانشگاه به جای فرزند، گوشی همراه را تحویل خانواده داده است!
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
آرمان کریمی سلوک‌بن، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نقشه برداری دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۱ و رتبه ۲ کنکور ارشد این رشته در سال ۱۴۰۱، روز ۷ آبان در جریان یورش نیروهای لباس شخصی به‌ داخل دانشکده فنی امیرآباد، ربوده شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
سعید نجفیان دانشجوی مهندسی مواد و متالوژی دانشگاه شاهرود ورودی ۹۶، شب گذشته مورخ ۸آبان در حالی که سوار بر اسنپ بوده، دو خودروی ۴۰۵ راه را سد کرده و وی را ربودند.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
اوستا علیزاده، اهل شهرستان گچساران و دانشجوی کارشناسی مهندسی دریا دانشگاه نوشیروانی بابل، روز پنجشنبه مورخ ۵مهر به همراه ۲۶ نفر از دانشجویان این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه از نهاد بازداشت‌کننده و وضعیت ایشان اطلاعی در دست نیست.
حمید رستمی، دانش‌آموخته ارشد متالورژی دانشگاه تهران و مسئول آزمایشگاه در پردیس فنی امیرآباد دانشگاه تهران، روز شنبه ۷آبان در جریان یورش لباس شخصی‌ها و بسیج به دانشکده فنی، ابتدا نیروها وارد آزمایشگاه شده و گوشی وی را چک کرده و سپس او را بازداشت کردند.

محمد عرب، فعال دانشجویی و دانشجوی‌کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه نوشیروانی بابل، صبح امروز ۹آبان، پس از احضار به اطلاعات سپاه و مراجعه به این نهاد، مجدداً بازداشت شد.

محمد خانی دانشجوی دکترای رفاه دانشگاه علامه، بعد از گذشت یک هفته بستری شدن بدلیل جراحت شدید ناشی از برخورد چند گلوله در وقایع شبانگاه ۲۳مهرماه زندان اوین، روز گذشته مجددا به زندان اوین بازگردانده شد.
این درحالی است که علی‌رغم پیگیری‌ خانواده، با مرخصی وی جهت مراقبت‌های پس از عمل تاکنون موافقت نشده است.
در لشت‌نشا مدرسه را تبدیل به بازداشتگاه موقت کردند
بر اساس برخی اخبار واصله در لشت‌نشای گیلان در مکانی که در گذشته مدرسه‌ی دانش آموزان استثنائی بود (نزدیک محل بازار لشت نشا و آن سوی رودخانه) محل نگهداری زندانیان دستگیر شده لشت‌نشا و زندانی‌های منتقل شده از رشت در روزهای گذشته، شده است و متأسفانه شرایط نگهداری آن‌ها بسیار بد گزارش شده و زندانیان هر شب مورد آزار و شکنجه قرار می‌گیرند.
طبق این گزارش‌ها در روستایی اطراف خشک‌بیجار هم محلی مخفی و غیر قانونی برای بازداشت زندانیانی که از رشت به آن‌جا منتقل می‌شوند، در نظر گرفته شده است.
پویا آبسالان دانش‌آموز مدت یک هفته است که در خیابانی در لنگرود توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده و تاکنون خبری از وی منتشر نشده است.
خانواده‌ی این دانش‌آموز شدیداً در فشار هستند که اطلاع‌رسانی نکنند. با این‌حال ما همکلاسی‌های پویا نگران و پیگیر وضعیت او هستیم.
كيومرث واعظی همچنان در زندان بسر می برد.
معلم شریف و آزاده اهل سنقر کلیایی، با وجود بیماری و نیازمند مراقبت پزشکی همچنان در زندان دیزل آباد کرمانشاه بسر می برد. نوری، قاضی شعبه سوم دادگاه انقلاب کرمانشاه از تعیین وثیقه برای آزادی وی خودداری می نماید.
برخی گزارش ها حاکی از آن است که در اعمال فشاری مضاعف، توسط جواد حسینی کیا، نماینده سنقر، در‌ مجلس شورای اسلامی, که با پیگیری، اعمال نفوذ، رایزنی و در هماهنگی با حراست اداره کل آموش و‌پروش استان کرمانشاه و دستگاه های امنیتی انجام شده است، مانع آزادی این معلم زندانی شده اند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، خواهان آزادی بدون قید و شرط این معلم زندانی است. مسئولیت جان کیومرث واعظی، و بقیه زندانیان بر عهده دستگاه قضای استان و متعاقب آن قوه قضائیه است.
پیام قدردانی مسعود قبادی
مسعود قبادی معلم شریف اهل کهگیلویه و بویراحمد، با انتشار پیامی از همه آنان که پیگیر وضعیت ایشان بودند، تشکر کرده است.
درود و سپاس خدمت همه دوستان عزیزتر از جانم....
لازم میدانم از ابراز لطف و‌‌‌ محبت همه بزرگواران بویژه دانش آموزان و دانشجویان و جوانان باشور و‌ شعور که اگر نای نفس کشیدنی هست به امید و عشق وجود نازنین این عزیزان می‌باشد نهایت سپاسگزاری و قدردانی را داشته باشم..
امیدوارم که همچنان اولویت اول زندگیم آینده فرزندان وطنم باشد..
لازم است خدمت عزیزانی که پیگیر وضعیت این برادر و‌‌‌ فرزند کوچک‌ خودشون هستند [اطلاع دهم] فعلا با قرار آزادم‌ و‌‌‌ اولین جلسه رسیدگی به پرونده ام جهارشنبه یازدهم همین ماه می باشد.. و جرمی که دادستانی اعلام کرده اغوا یا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم‌ زدن امنیت کشور
با سپاس بیکران و به امید فردایی بهتر
فرزند کوچک ایران مسعود قبادی
ستاره سرشناس والیبال نشسته ایران ممنوع الخروج شد!
مرتضی مهرزاد بازیکن بلندقامت و بین المللی تیم ملی والیبال نشسته ایران به علت انتشار استوری در حمایت از اعتراضات مردم در آستانه مسابقات جهانی ممنوع الخروج شد!

وحید موسوی خواننده خرم آبادی دستگیر شد
بنابر خبر رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۹ آبان‌ماه وحید موسوی خواننده مشهور خرم‌آبادی توسط ماموران اطلاعات سپاه دستگیر شده است. از دلایل بازداشت وی اطلاع دقیقی در دسترس نیست.
دادگاه کیوان مهتدی برگزار شد. قاضی دادگاه علی رغم گذشت شش ماه از بازداشت موقت کیوان مهتدی، با آزادی ایشان به قید وثیقه مجددا مخالفت کرد.
امروز نهم آبان‌ماه، جلسه اول رسیدگی به پرونده کیوان مهتدی از متهمین سناریوسازی نخ‌نما پرونده دو فعال سندیکایی فرانسوی در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم برگزار شد.
قاضی دادگاه علی رغم گذشت شش ماه از بازداشت موقت کیوان مهتدی، با آزادی ایشان به قید وثیقه مجددا مخالفت کرد.
همچنین، با ارائه دلایل مختلف مبنی بر وجود نواقص و ایرادات مشهود در پرونده از جانب وکیل، ادامه دادگاه به جلسه دوم موکول شد.
کیوان مهتدی مترجم و معلم از ۱۹ اردیبهشت ماه امسال تا کنون به اتهامات واهی در بازداشت موقت به سر میبرد و از آزادی موقت ایشان ممانعت به عمل می آید.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه هرگونه پرونده سازی را علیه فعالین کارگری و ‌مدنی محکوم می‌کند و خواستار آزادی بی قید و شرط کیوان مهتدی است.
کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌ حومه
۹ آبان ۱۴۰۱
اعتصاب کارگران راه آهن اراک برای اعتراض به سطح پایین حقوق و تبعیض در پرداخت حقوق بین همکاران
روز دوشنبه 9 آبان، کارگران نگهداری خط وابنیه فنی راه آهن اراک برای اعتراض به سطح پایین حقوق و تبعیض در پرداخت حقوق بین همکاران منجمله بین کارگران خط و نیروهای تجمیعی دست از کارکشیدند.
براساس گزارش های منتشره درشبکه های اجتماعی و رسانه ها به گفته کارگران اعتصابی پرداخت مطالبات مزدی آن‌ها به صورت حداقلی است و درخواست آن‌ها رفع تفاوت حقوق بین کارگران خط و نیروی کار تجمیعی است.
این کارگران به رویه پرداخت حقوق خود نیز معترض هستند.
کارگران نگهداری خط وابنیه فنی راه آهن اراک می گویندعموم مشکلات ما از زمان واگذاری خطوط ابنیه فنی به بخش خصوصی آغاز شده است. درخواست ما کارگران حذف پیمانکار و عقد قرارداد مستقیم با راه‌آهن است.
بنا به گفته آنها،کارگران راه‌آهن اراک به عنوان نگهدارنده و تعمیرات خطوط ریلی از برخی مزایایی که همکاران تجمیعی بهره‌مند هستند، محرومند به عنوان مثال نیروهای تجمیعی حقوق به موقع دارند و به آن‌ها مزایای عرفی و مناسبتی تعلق می‌گیرد و امنیت شغلی آنها به نسبت ما کارگران خط بیشتر است.
تجمع اعتراضی کارگران مخابرات گیلان نسبت به حذف اعتبار بیمه و قربانی اختلافات مالی سازمان تامین اجتماعی و شرکت مخابرات شدن
روز دوشنبه 9 آبان، کارگران مخابرات گیلان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به حذف اعتبار بیمه و قربانی اختلافات مالی سازمان تامین اجتماعی و شرکت مخابرات شدن دست به تجمع زدند.
براساس گزارش رسانه ای شده، شرکت مخابرات 8 ماه حق بیمه کارگران را پرداخت نکرده و سازمان اجتماعی هم زورش به کارگران رسیده و برخلاف قانون اعتبار بیمه را حذف کرده است.
از دوم آبان‌ماه در پی حذف اعتبار بیمه هیچ خدماتی به نیروهای مخابرات داده نشده و وقتی بیمه پایه اعتبار ندارد، بیمه تکمیلی هم پاسخگو نیست و حدود 1200 نفر از کارگران مخابرات گیلان اسیر بیمارستان و کلینیک‌ها و آزمایشگاه‌ها هستند و بیمه ندارند و هیچ کس هم پاسخگو نیست.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید