اخباروگزارش های کارگری 22 آبان ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

پنجاه و نهمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران: اگه با هم یکی نشیم، یکی یکی تموم می‌شیم! نگاهی به خبرهای روز یکشنبه 22آبان ماه، پنجاه و نهمین روزاعتراضات نسبت به قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران که از روزجمعه 25 شهریوربا برپایی تجمع مقابل بیمارستان کسری تهران آغازشد: الف - تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای زیر: - ادامه اعتراضات اهالی روستای بیوران سردشت نسبت به قتل همین حمزه با تجمع ،راهپیمایی ومسدود کردن راە ترانزتی مرز کیلە بین اقلیم کردستان

- بوکان
- تهران(اکباتان)
- اعتصاب وتحریم کلاس،تجمع،راهپیمایی و حضور بدون تفکیک جنسیتی در سلف،دیوار نویسی دانشجویان و انتشار بیانیه های اعتراضی دانشجویان:
- دانشگاه آزاد تهران جنوب
- دانشکده ادبیات دانشگاه بهشتی
- دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بهشتی
- دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر دانشگاه تهران
- دانشکده فنی دانشگاه تهران (پردیس مرکزی)
- دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
- دانشگاه سوره
- دانشگاه علامه طباطبایی(پردیس مرکزی)
- دانشگاه هنر و معماری پارس
و
- اعتراض روز یکشنبه 21 آبان دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به تفکیک جنسیتی بوفه
و
- فراخوان دانشجویان دامپزشکی دانشگاه تهران برای تجمع روزسه شنبه 24 آبان جهت گرامیداشت یاد جان باختگان آبان 98

- دانش آموزان در مدارس وخیابان شهرهای :
- تهران
- دهگلان
- سقز
- کرج
و
- فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برای دعوت از اقشار مختلف ملت شریف ایران پیرامون عدم پرداخت قبوض آب، برق وگاز
نه به پرداخت قبوض
- بیانیه عمومی علیه سناریوی اعدام بازداشت‌شدگان در خیزش سراسری
ماشین اعدام و کشتار باید متوقف شود!
همچنین
- یکشنبه اعتراضی دیگر:
از سرگیری اعتراضات کارگران بازنشسته صنعت فولاد نسبت به عدم پاسخگویی به مطالباتشان با تجمع مقابل ساختمان صندوق باز نشستگی درخیابان نشاط اصفهان با شعار«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران برای دعوت از اقشار مختلف ملت شریف ایران پیرامون عدم پرداخت قبوض آب، برق وگاز
نه به پرداخت قبوض
روز شنبه 21 آبان، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران فراخوانی تحت عنوان« نه به پرداخت قبوض»بشرح زیر برای دعوت از اقشار مختلف ملت شریف ایران پیرامون عدم پرداخت قبوض آب، برق وگاز،منتشرکرد:
ملت شریف و بزرگوار ایران
همکاران، اولیای محترم دانش آموازان ایران زمین
۴۳ سال از حکومتی که وعده ی رفاه، آزادی، عدالت، عزت و انسانیت را به مردمانی از خود گذشته و آزاده داده بود گذشت.
با شعار آزادی و عدالت بر اریکه ی قدرت نشستند اما این قدرت را در جهت به استضعاف کشاندن بیشتر همان کسانی که به آنان وعده ی سرافرازی داده بودند، به کار گرفتند.
شوربختانه این شعارها و وعده ها نه تنها هرگز تحقق نیافت بلکه هر بار به بهانه های مختلف کارکردی جز توهین به شعور مردم نیافت!
مردم نجیب و فرهیخته ی ایران تمام ناملایمات و رویدادهای تلخ و ناگوار از حمله ی نظامی بیگانه گرفته تا تحریم و... را تاب آورد، به امید اینکه روزی میوه های آنچه را که کاشته بودند، حاصل کنند اما صد افسوس که بدعهدی ها، ناکارآمدی ها، ناسپاسی ها و سو استفاده های عده ای نامسئول فریبکار، این فرصت را از ایشان دریغ داشت.
بیش از یک دهه است مسئله ی تحریم خود ساخته که ابعاد گوناگون زندگی مادی و معنوی مردم را به مرز فنا و تباهی کشانده است، از دولتی به دولت دیگر احاله شده و ابزاری برای قدرت طلبی، فساد و فرصت خواهی باندها و جناح های سیاسی گشته است و سازش با غرب نه برای توسعه و تعالی کشور و رفاه مردم بلکه به رقابتی بین این جناح ها برای هوسرانی و اهداف پلید و نامشروع بدل گشته است.
تمام سرمایه ها و منابع کشور صرف ماجراجویی های هسته ای در داخل، اختلاس و ایجاد نا آرامی در خارج به بهانه ی مبارزه با امپریالیسم و داعش و... شد اما در عمل نه مبارزه ای صورت گرفت و نه داعشی از میان رفت.
اشتهای سیری ناپذیر دسته ها و باندهای قدرت به سرکشیدن منابع خدادادی رضایت نداده و پی در پی با حربه هایی جدید می خو اهد تار و پود معیشت مردم رنج دیده و تهیدست را از هم بپاشاند یکی از این نمونه ها گرفتن مالیات کمر شکن نامحسوس و غیرمستقیمی ست که با خلق پول بی پشتوانه توسط بانک مرکزی و ایجاد تورم ساختگی و لحظه ای بیش از ۷۰ درصد مردم ایران را پله ها زیر خط فقر برده است!
خط فقری که توسط مراکز آمار و نهادهای مسئول خود این حاکمیت تعریف شده است!
علی رغم تمامی این گذشت ها، اکنون مردم و جوانانی که هیچ افق روشنی را در آینده ی مبهم و تار خود نمی بینند و زندگی خود را باخته و به تاراج رفته می دانند با تکیه بر اصول قانونی و حقوق شهروندی که حق اعتراض را برایشان به رسمیت شناخته، به خیابان آمده اند اما پاسخی جز باتون، گلوله و گاز اشکاور دریافت نکردند!
حکومتی که دست در جیب مردم دارد این پول ها را صرف سرکوب خشن و غیرقانونی همین شهروندان به تنگ آمده از جعل، جور و جبر می کند. دانشجویان نخبه و دانش آموزان را در خون خود می غلتاند و با گلوله های جنگی سر و قلب آن ها را نشانه می رود!
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت و به رسمیت شناختن حضور مسالمت آمیز مردم در خیابان ها و همچنین نکوهش و محکوم نمودن سرکوب عریان و غیر انسانی نیروهای سرکوب در راستای حقوق مشروع، قانونی و نافرمانی های مدنی از همکاران خود، اقشار مختلف و مردم فهیم و نجیب ایران می خواهد به منظور کاهش و تحدید بخشی از درآمدهای دولت که صرف سرکوب و کشتار کودکان و زنان آزاده می شود از پرداخت قبوض آب_برق_و_گاز خودداری نمایند و به پرداخت این قبوض نه بگویند و این را حق مردمی می داند که به مراتب زیر فشار و خط فقر تحمیلی واقع شده اند.
همچنین این شورا حمایت خود را از رویکرد تحریمی مردم نسبت به شرکت ها و نهادهایی که در جریان این سرکوب های خشونت آمیز، بازوی نیروهای سرکوبگر بوده اند، اعلان داشته، توسعه و اشاعه ی آن را واجب و ضروری می داند.
- بیانیه عمومی علیه سناریوی اعدام بازداشت‌شدگان در خیزش سراسری
ماشین اعدام و کشتار باید متوقف شود!
بیش از پنجاه روز از خیزش سراسری مردم به دنبال قتل مهسا امینی توسط گشت ارشاد می گذرد و در این مدت صدها نفر کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال با گلوله های ساچمه ای و جنگی و یا با ضربات باتوم نیروهای سرکوبگر به قتل رسیده اند که بیش از 50 نفر از آنها کودکان و نوجوانان زیر 17 سال هستند. طی این مدت هزاران نفر نیز زخمی و بازداشت شده و هم اکنون زیر شکنجه های جسمی و روحی قرار دارند.
حکومت برای زهر چشم گرفتن از مردم بپا خواسته برای دفاع از حقوق برابر و پایان دادن به هر گونه تبعیض، برای دفاع از حق زندگی، رفاه، امنیت و آسایش و به دست گرفتن سرنوشت خود بدون وجود هر گونه آقابالاسری که با شعار کلیدی و سراسری "زن، زندگی، آزادی" در اعتراضات و تظاهرات‌های روزانه فریاد زده می شود، دستگاه قضایی و دادگاه‌های انقلابش که طی 43 سال گذشته بخشی از دستگاه سرکوب مردم بوده اند را با تمام توان و شتاب بکار گرفته است تا سناریوی اعدام بازداشت‌شدگان در خیزش جاری را عملی نماید.
دادگاه‌های انقلاب جمهوری اسلامی که اندک میزانی از ویژگی ها و خصوصیات دادگاه‌های مستقل از حاکمیت ندارند و صدور احکام را نه بر مبنای بررسی های حقوقی و قضایی مدرن که رعایت حقوق انسانی را اصل بدانند، بلکه حفظ حاکمیت و منافع حکومتی اصل و اساس رأیشان است، با تعجیل و سراسیمگی برای تعدادی از بازداشت شدگان پرونده هایی با اتهام نخ نمای محاربه گشوده اند و تاکنون برای چند نفر از جمله محمد قبادلو جوان 22 ساله و سامان یاسین صیدی خواننده رپ اهل کرمانشاه در دادگاه های نمایشی و بدون دادن اجازه دسترسی به وکیل انتخابی، حکم اعدام صادر کرده اند.
مردم به جان آمده طی این مدت ثابت کرده اند که نهایت ددمنشی و جنایات سرکوبگران نتوانسته است خللی در عزم راسخشان برای رسیدن به خواستهایشان را ایجاد کند.
شعار عمومی "هر یک نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه" امروز به یک واقعیت در مبارزات مردم تبدیل شده است. حضور ده ها هزار نفری در مراسمات جانباختگان معتبرترین گواه بر این ادعاست که مردم دیگر با سرکوب و کشتن و اعدام کردن توسط حکومت دچار ترس و عقب نشینی نمی شوند.
باید با خواست آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت‌شدگان و زندانیان سیاسی در خیابان، دانشگاه، مدرسه، کارخانه و هر جا و هر مکان عمومی و اجتماعی ماشین اعدام و کشتار را متوقف کنیم.
امضاء
1-انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه
2-سندیکای نقاشان البرز
3-ندای زنان ایران
4-گروهی از رانندگان تاکسی شهرک ظفر کرمانشاه
5-گروهی از فارغ‌التحصیلان بیکار دانشگاه رازی کرمانشاه
6-گروهی از مهندسان نرم‌افزار پاساژ میرداماد کرمانشاه
7-گروهی از ورزشکاران رزمی کار کرمانشاه
8-گروهی از کارگران اداره آب و فاضلاب کرمانشاه
9-گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی و خدمات درمانی سقز
10-گروه هایی از کارگران ساختمانی سقز
11-گروهی از کارگران نقاش ساختمانی سقز
12-گروهی از کارگران برق کار ساختمانی سقز
13-گروهی از کارگران لوله کشی ساختمانی سقز
14-گروهی از جوانان محله کریم آباد سقز
15-گروهی از جوانان محله تپه شافعی سقز
16-گروهی از جوانان محله تپه‌ مالان سقز
17-گروهی از جوانان محله برد بران سقز 18-گروهی از جوانان محله بهارستان سقز
19-گروهی از زنان خانه‌دار سقز
20-گروهی از فعالین لغو کار کودکان تهران
گزارشی درباره اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به تفکیک جنسیتی بوفه
روز گذشته( ۲۱ آبان) بوفه‌ای که در دانشگاه آزاد ارومیه تا هفته‌ی گذشته بدون تفکیک جنسیتی برقرار بود، توسط دانشگاه تفکیک گردید و به همین دلیل، امروز دانشجویان با سوزاندن بنر با نوشته‌ی "بوفه‌ی خواهران/برادران" و سر دادن شعارهای اعتراضی مانع تفکیک بوفه‌ی دانشگاه شدند.
۲۲آبان۱۴۰۱
دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران علی‌رغم جو شدید امنیتی و حضور حراست با تعدادی افزون بر روزهای عادی، در اعتراض به :
-بازداشت ریحانه معروف، دبیر شورای صنفی دانشکده علوم اجتماعی
-حکم قضایی غیرقانونی برای علی داعی ناصری
-فشار قضایی بر روی محمد جواهری
- بازداشت ماهان گچپزان، دبیر کل شورای صنفی دانشگاه تهران
و تمامی دانشجویان بازداشتی دست به برگزاری تجمع اعتراضی زدند.

از جمله شعارها:
«دانشجو تعلیق بشه، دانشگاه تعطیل می‌شه»
«مهسای ما نیکای ما، ندای آزادی ما»
«دانشجو بیدار است، از ظلمتان بیزار است»
«دانشجو داد بزن حقتو فریاد بزن»
«دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»
«تا حقمو نگیرم سر کلاس نمی‌رم»
۲۲ آبان ۱۴۰۱
گزارش تکمیلی از تحصن امروز دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران
امروز ۲۲ آبان، جمعی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران واقع در پردیس مرکزی این دانشگاه، در اعتراض به بازداشت بهرام بوشهری‌زاده دانشجوی مهندسی شیمی ورودی ۹۹ که ۴۳ روز از بازداشت وی می گذرد، در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه تحصن خود را آغاز کردند. پس از گذشت نیم ساعت نیروهای حراست وارد دانشکده‌ی فنی شده و با دانشجویان درگیر شدند. نیروهای حراست در این درگیری عکس و پلاکاردهای دانشجویان را پاره کردند و عده‌ای از آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
۲۲ آبان ۱۴۰۱
تجمع امروز دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس با همخوانی سرود "آزادی"
◾از جمله شعارها:
"حسین حسین شعارتون جنایت افتخارتون"
"جونمون دستمونه ظلم و ستم بسمونه"
"زن زندگی آزادی"
"با خون ما نوشتین مهسارو ما نکشتیم"
فراخوان دانشجویان دامپزشکی دانشگاه تهران برای تجمع روزسه شنبه 24 آبان جهت گرامیداشت یاد جان باختگان آبان 98
زمان و مکان: سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱، ساعت ۱۲، لابی طبقه همکف
برای تجمع روزسه شنبه 24 آبان جهت گرامیداشت یاد جان باختگان آبان 98

نیروهای سرکوب اردلان قاسمی را در حال شعارنویسی به رگبار گلوله بستند
نیروهای سرکوب در گیلان غرب پس از این‌که اردلان قاسمی را از پشت هدف رگبار گلوله قرار دادند، او را به بیمارستان منتقل کردند، اما مانع رسیدگی پزشکی به او شدند.
بنابر گزارش منتشرشده، یک شهروند ۴۸ ساله اهل گیلان غرب به نام اردلان قاسمی در تاریخ پنج‌شنبه ۱۹ آبان با تیراندازی نیروهای نظامی- امنیتی کشته شده است.
بر اساس این گزارش، نیروهای سرکوب در حال شعارنویسی اردلان قاسمی را هدف شلیک گلوله قرار دادند.
درباره نحوه تیراندازی و جزئیات کشته شدن این شهروند ۴۸ ساله گیلان غرب، آمده است:
«اردلان قاسمی و دوستش هنگامی که در بلوار طاق‌بستان شهر کرمانشاه مشغول شعار نویسی بودند، توسط نیروهای نظامی-امنیتی شناسایی و از پشت هدف چندین گلوله جنگی که به صورت رگباری به سوی آنها شلیک شده است، قرار گرفتند.»
«در نتیجه تیراندازی مأموران سه گلوله به کتف، کلیه و کشاله ران اردلان اصابت کرده است. مأموران او را که دچار خونریزی شدید بوده به بیمارستان طالقانی کرمانشاه منتقل کردند اما اجازه ندادند که سریعاً مورد عمل جراحی قرار گیرد و اردلان پس از چند ساعت در نتیجه خونریزی شدید جان باخته است.»
گزارش شده که در جریان تیراندازی نیروهای سرکوب، فرد همراه اردلان قاسمی از ناحیه کمر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به شدت زخمی شده و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است. تا این لحظه در رابطه با وضعیت این فرد به جزیات بیشتری اشاره نشده است.
هم‌چنین منبع نزدیک به خانواده اردلان قاسمی، گفته است:
«نهادهای امنیتی در ازای تحویل پیکر اردلان قاسمی به خانواده‌اش مبلغ ۱۶ میلیون تومان از آنها دریافت کرده‌اند. هم‌چنین خانواده را مجبور به امضای نوشته‌ای کرده‌اند که در آن قید شده، اردلان قاسمی در حین سرقت خودرو هدف تیراندازی ماموران انتظامی قرار گرفته است.»
در نهایت روز شنبه ۲۱ آبان پیکر اردلان قاسمی در فضایی به شدت امنیتی و بدون اعلام عمومی در آرامستان طاقیل گیلان‌ غرب استان کرمانشاه به خاک سپرده شد. شبکه حقوق بشر کردستان، در این‌باره گزارش کرده به دلیل شدت جراحات و خونریزی جسد اردلان قاسمی را در کیسه پلاستیکی به محل دفن منتقل کردند.
برگرفته ازکانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
آذین سعیدی نسب، دانشجوی ورودی ۹۹ رشته محیط زیست دانشگاه تهران، روز ۳۱ شهریور در چهارراه ولیعصر تهران بازداشت شده است
و تا به امروز از حق داشتن وکیل نیز محروم بوده است. آذین در ابتدا در بند ۲۰۹ زندان اوین بوده و در حال حاضر به زندان قرچک منتقل شده است.
محمدحسین عربی دانش‌آموخته رشته برق دانشگاه رازی کرمانشاه و فعال سابق دانشجویی، روز ۲۱ آبان حوالی ساعت ۱۸ مقابل درب منزل خود بازداشت شده است.
وی مبتلا به بیماری کلیوی است و شرایط بازداشت می‌تواند سلامت وی را به خطر بیاندازد.
نیما انصاری، دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه تهران ورودی ۹۹، روز ۷ آبان طی یورش نیروهای لباس شخصی به پردیس فنی دانشگاه تهران واقع در امیرآباد بازداشت شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.
با وجود گذشت دو هفته از زمان بازداشت این دانشجو، همچنان خبری از آزادی ایشان در دست نیست.
علی مومنی، دانشجوی فیزیک دانشگاه اصفهان ورودی ۹۹، روز ۱۸ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
یونس مشایخی، دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان، روز ۱۸ آبان طی یورش نیروهای امنیتی بازداشت و وسایل الکترونیکی وی و خانواده‌اش ضبط شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
سارینا صادقی دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه الزهرا ورودی ۱۴۰۰، روز ۱۷ آبان توسط نیروهای لباس شخصی در دانشگاه بازداشت شده است. گفته می‌شود حراست این دانشگاه، زمینه شناسایی و معرفی وی را فراهم کرده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
ناپدیدسازی قهری یک معلم در سنندج
سهیلا خالدیان، معلم ناحیه ۱ سنندج و از فعالین صنفی و مدنی این شهر، روز شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ از منزل شخصی خود ربوده شده و خانواده‌ی ایشان تاکنون از محل نگهداری و وضعیت سلامتی او بی اطلاع هستند.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت این اقدام غیر قانونی و ناپدیدسازی‌های قهری که به نام بازداشت در این روزها توسط نیروهای نظامی و نیروهای موسوم به لباس شخصی حاکمیت صورت می‌گیرد، خواهان آزادی هرچه زودتر و بدون قید و شرط کلیه‌ی معلمان زندانی و خانم خالدیان است.
اعتصاب غذا و بی خبری از وضعیت مسعود کردپور فعال صنفی معلمان و روزنامه‌نگار در زندان
مسعود کردپور، از فعالان صنفی معلمان بوکان و سردبیر آژانس خبری موکریان، کە بیش از یک ماە است در بازداشتگاە اطلاعات ارومیە بە سر می‌برد، از روز جمعە ٢٠ آبان‌ماە، دست بە اعتصاب غذا زدە و با توجه به این‌که آخرین تماس او با خانواده، روز ۱۰ آبان بوده، خانواده او از آن روز تاکنون در بی خبری از وضعیت این روزنامه‌نگار زندانی به‌سر می‌برد.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه‌ی معلمان زندانی است و اعلام می‌دارد مسئولیت هر آسیبی که به زندانیان وارد شود، با قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواهد بود.
بازداشت علی حاجی معلم در جلفا
در ادامه‌ی فشار بر فعالین صنفی امروز یکشنبه ۲۲ آبان ماه آقای علی حاجی از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۲ دادیاری جلفا، به دلیل عدم پذیرش قرار ۱۵۰ ملیون تومانی توسط دادستان، زندانی شد. همچنین، برای اعمال فشار بیشتر بر این فعال صنفی، پرونده‌ی قبلی ایشان با وجود قرار منع تعقیب نیز جهت بررسی به دادگاه ارجاع داده شده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکومیت بازداشت آقای حاجی خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط همه‌ی معلمان زندانی است.
آزادی سوسن رازانی از فعالین جنبش زنان و کارگری شهر سنندج
امروز یک‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه ١۴٠١، سوسن رازانی از فعالین جنبش کارگری و جنبش زنان سنندج پس از گذشت شانزده روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه موقتاً و تا زمان پایان مراحل دادرسی از زندان سنندج آزاد شد.
شنبه هفتم آبان‌ماه ١۴٠١، سوسن رازانی در جریان دستگیری‌های گسترده اخیر توسط نیروهای امنیتی شهر سنندج بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.
منبع: کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
یکشنبه اعتراضی دیگر:
از سرگیری اعتراضات کارگران بازنشسته صنعت فولاد نسبت به عدم پاسخگویی به مطالباتشان با تجمع مقابل ساختمان صندوق باز نشستگی درخیابان نشاط اصفهان با شعار«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
روزیکشنبه 22 آبان، کارگران بازنشسته صنعت فولاد برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پاسخگویی به مطالباتشان دست به تجمع مقابل ساختمان صندوق باز نشستگی درخیابان نشاط اصفهان با شعار«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»زدند ویکشنبه اعتراضی دیگری برپاداشتند.
درهمین رابطه:مبلغ عیدی کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و فولادی باید تغییر کند
?با توجه به روال سالهای قبل انتظار میرود که دولت بی توجه به تورم افسارگسیخته ی فعلی عیدی کارمندان و بخصوص ما بازنشستگان را با اندکی تفاوت چنان سالهای قبل اعلام کند( یک میلیون و خرده ای!!!!)
?همانطور که سالهای قبل هم این مبلغ تحقیرآمیز مورد اعتراض ما بوده ، الان هم به صراحت اعلام میکنیم که میزان عیدی میبایست متناسب با گرانی ها مخصوصا" هزینه های ایام عید باشد و گرنه جز مضحکه و تحقیر ما و خانواده هایمان نیست.
?در نتیجه اعلام میکنیم امسال پایان دادن به چنین عیدی های توهین آمیزی است و مصرانه پشت این خواسته مان خواهیم ماند که حداقل دوماه حقوق برای عیدی مقرر گردد.
?وعده های همسان سازی که بر باد هوا رفت و مطالبات هم که پرداخت نشده و آنهم وضعیت درمانمان که فجیع تر از همیشه است.
هرگونه اعتراضی هم با تهدید و اتهام زنی و زندان موجه میشود ولی هر حکومتی میداند که نمیتوان به نارضایتی و اعتراض بدنه مزدبگیران جامعه بی توجه بود. دیر یا زود تبعات سیاسی-اجتماعی اش گریبان حکومت را میگیرد.
?ما از حقوق طبیعی خود برای رسیدن به رفاه و شادی و برابری استفاده میکنیم و هیچ قدرت و هیچ درجه ای از سرکوب هم مانع نخواهد بود.
جمعی از بازنشستگان مستقل کشوری و فولادی
پیام ارسالی جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز به اتحادیه آزاد کارگران ایران
اخراج شش نفر از کارگران شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز بدلیل مطالبه گری طرح طبقه بندی مشاغل از سوی برخی کارگران که اتفاقا مصوبه شورای تامین شهرستان اهواز را داشته توسط سرپرست انتصابی و ضعیف را شدیدا محکوم کرده و خواهان بازگشت به کار همکاران اخراجی هستیم . طبق کدام قانون کشور کارفرما می‌تواند کارگران با سابقه ۱۷ سال را بدون اثبات دلیل و مدرک در دادگاه ها اخراج کند ؟ این نوع قراردادها با برده داری فرعون چه فرقی می کند !!! چرا عوامل نظارتی و قضایی با مدیر عاملی که با زد و بند نماینده شهر اهواز به مدیریت رسیده و دو تن از نزدیکان خود را بعنوان معاونین مدیر عامل منصوب کرده برخورد نمی کنند ؟ دخالت های نماینده سوسنگرد طی این چند سال و انتصاب خواهرزاده اش بعنوان رئیس حراست لکه ی ننگی بر مدیریت این استان است !! متاسفانه تمام وعده های مسولین در استانداری جهت حل و فصل به سرانجام نرسیده است و فقط در حد شعار باقی ماند .
لذا در صورت عدم بازگشت به کار کارگران اخراجی همانند گذشته بصورت یکدل و منسجم جرثومه ها و زالو صفتان را از محل ارتزاق خود بیرون خواهیم کرد.
جمعی از کارگران شرکت گروه ملی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید