تداوم اعتراض کارکنان رسمی نفت با اقدام نمادین اعتصاب غذا

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روز سه‌شنبه ۱۷ آبان‌ماه ۱۴۰۱، کارکنان عملیاتی رسمی وزارت نفت که از روز گذشته در اعتراض به عدم تحقق مطالبات‌شان و در اقدامی هماهنگ دست به اعتصاب غذا زده و از دریافت سهم غذایی از غذاخوری‌ها امتناع کرده بودند برای دومین روز متوالی اعتراضشان را ادامه دادند. لازم به ذکر است که کارکنان رسمی در برخی مراکز که زودتر این حرکت اعتراضی را آغاز کرده بودند امروز سومین روز امتناع از دریافت غذا را پشت سر گذاشتند.

این اقدام اعتراضی مطابق فراخوانی از پیش اعلام شده و در اعتراض به عدم اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات کارکنان وزارت نفت صورت گرفته است.
ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات کارکنان وزارت نفت پس از ده سال از تصویب آن هنوز اجرا نشده است و اعتراضات این کارکنان در طول چند سال گذشته نسبت به عدم اجرای این قانون تنها با وعده و وعیدهای مسئولین پاسخ گرفته است.
این ماده قانونی، تعیین افزایش حقوق کارکنان عملیاتی وزارت نفت را از چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی می‌کند و اجرای آن می‌تواند تأثیر چشم‌گیری بر دستمزد این کارکنان داشته باشد.

تصاویر فوق مربوط به اعتراض کارکنان پالایشگاه پنجم پارس جنوبی، منطقه عملیاتی آغار، منطقه عملیاتی دالان، و چند مرکز دیگر است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران
https://t.me/Ettehadyeh20