اخباروگزارش های کارگری 2 - 3 بهمن ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شوش، هفت تپه، کرخه و حربرای نسبت به سطح پایین حقوق وعدم پاسخگویی به مطالبات دیگر مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرستان شوش - تجمع اعتراضی جمعی از کارگران شرکتی شهرداری های خوزستان نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری- کنش های دامنه دار کارگران شرکتی پتروشیمی چوار نسبت به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ووعده های توخالی مدیران وعدم پاسخگویی مسئولان شهرستان- ادامه اعتراضات کارگران شهرداری یاسوج نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه با تجمع مقابل ساختمان شورای شهر

- تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت سراسر کشور نسبت به حذف ردیف بودجه قانون معلولان درلایحه بودجه 1402مقابل مجلس وسازمان برنامه وبودجه
- تجمع همزمان افراد دارای معلولیت مقابل استانداری مشهد
- تجمع اعتراضی جمعی از فرهنگیان نسبت به عدم به تحویل واحدهای طرح مسکن ملی فرهنگیان مقابل وزارت آموزش وپرورش
- رای هیات تخلفات اداری بر علیه محسن عمرانی
- بازداشت همکار فرهنگی محمد رضا علیجانی، از مشهد
- فرهاد شیخی بازداشت شد
- تجمع اعتراضی مالباختگان تاج خودرو کاسپین مقابل دادستانی قزوین
- تجمع اعتراضی مال باختگان صرافی کریپتولند نسبت به عدم رسیدگی به پرونده شان و وعده های توخالی مقابل ساختمان رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگستری تهران
- بازهم واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران اینبار دراراک وجان باختن یک کارگرومصدومیت چندنفر
- جان‌باختن 2 کارگر شهرداری های بندرعباس و پاوه براثر تصادف
**********
تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته شوش، هفت تپه، کرخه و حربرای نسبت به سطح پایین حقوق وعدم پاسخگویی به مطالبات دیگر مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرستان شوش
روز یکشنبه 2 بهمن، جمعی ازکارگران بازنشسته شوش، هفت تپه، کرخه و حربرای نسبت به سطح پایین حقوق وعدم پاسخگویی به مطالبات دیگر دست به تجمع مقابل سازمان تامین اجتماعی شهرستان شوش دراستان خوزستان زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: افزایش ناچیز دریافتی‌ها که ناشی از اعمال نادرست قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از سوی تامین اجتماعی است، منطبق با میزان تورم و هزینه‌های زندگی ما نیست بنابراین سازمان باقیمانده 25 درصد همسان‌سازی حقوق آنها را با تامین منابع مالی بپردازد.
آنها افزودند: حق این است که براساس تورم حقوق‌مان افزایش پیدا کند و خواسته اضافه‌ای نداریم.
آنها تاکید کردند: علاوه بر اجرای 25 درصد متناسب‌سازی سال1400، اجرای متناسب‌سازی سال 1401، پرداخت عیدی کارگری، اجرای ماده 89 تامین اجتماعی و درمان رایگان، اجرای انتخابات کانون بازنشستگان شهرستان و عدم واگذاری بانک رفاه درقالب اصل 44 به بخش خصوصی، از دیگر خواسته‌های ما است.
تجمع اعتراضی جمعی از کارگران شرکتی شهرداری های خوزستان نسبت به عدم تبدیل وضعیت مقابل استانداری
روز یکشنبه 2 بهمن، جمعی از کارگران شهرداری خوزستان که از سال گذشته بر اساس بخشنامه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌های کشور مشمول تبدیل وضعیت شغلی شده‌اند،برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت دست به تجمع مقابل استانداری در کلانشهر اهواز زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: حدود 200 نفر از کارگران شرکتی تحصیلکرده شهرداری‌های مختلف استان خوزستان هستیم که بر اساس بخشنامه سال گذشته وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها مشمول تبدیل وضعیت استخدامی از شرکتی به قرارداد مستقیم شده‌ایم.
یکی از کارگران با بیان اینکه استانداری خوزستان از تبدیل وضعیت استخدامی کارگران مشمول این طرح خودداری می‌کند، درباره دلیل مخالفت استانداری گفت: استانداری و سازمان امور شهرداری‌ها با استناد به رایی که 22 شهریور ماه سال جاری از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت یکی از شاکیان خصوصی در استان گیلان صادر شده است، از تبدیل وضعیت استخدامی کارگران مشمول این طرح خوداری می‌کند.
او گفت: طبق ماده 4 قانون آیین دادرسی و ماده 13 دیوان عدالت اداری اثر ابطال مصوبات از زمان صدور رای هیات عمومی است این در حالی است که همه ما 200 کارگر قبل از صدور این رای مراحل قانونی استخدامی خود را پشت سر گذاشته و باید تبدیل وضعیت شویم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر امیدمان به اجرای بخشنامه طرح تبدیل وضعیت استخدامی است که وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها برای تامین امنیت شغلی کارگران آن را به شهرداری‌های کشور ابلاغ کرده‌اند، گفت: قرار بود موضوع تبدیل وضعیت شغلی ما طی سال گذشته و سال جاری مشخص شود اما سازمان امور شهرداری‌های استان خوزستان از صدور احکام کارگران مشمول کوتاهی می‌کند.
کنش های دامنه دار کارگران شرکتی پتروشیمی چوار نسبت به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ووعده های توخالی مدیران وعدم پاسخگویی مسئولان شهرستان
روزیکشنبه 2 بهمن، کارگران شرکتی پتروشیمی چواراز کنش های دامنه دارشان نسبت به سطح پایین حقوق منجمله عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ووعده های توخالی مدیران وعدم پاسخگویی مسئولان شهرستان ،خبردادند.
نمایندگان این کارگران که تعداد آن‌ها حدود ششصد نفر است،به خبرنگاررسانه ای گفتند: علیرغم بیش از یکسال و نیم انتظار، هنوز طرح طبقه‌بندی برای ما اجرایی نشده است.
این کارگران که از سطح پایین دستمزد و مزایای مزدی خود انتقاد دارند؛اضافه کردند: به هر نهادی که فکرش را بکنید مراجعه کرده‌ایم، اما بی‌نتیجه بوده است؛ با رئیس اداره کار استان ایلام صحبت کردیم، چندین بار به اداره کار استان رفتیم، با مدیرعامل پتروشیمی صحبت کردیم، اما جواب‌مان کردند.
به گفته‌ی این کارگران، پیش از این مسئولان پتروشیمی قول داده بودند برای گروهی از کارگران طبقه بندی مشاغل اجرایی می‌شود (برای آن‌هایی که از ابتدای ساخت پتروشیمی مشغول بوده‌اند) اما بعد گفته‌اند تعدادتان زیاد است و امکان‌پذیر نیست! مدام امروز و فردا می‌کنند.
این کارگران می‌گویند: در این شرایط کاری؛ کسی جواب روشنی به ما نمی‌دهد.
دررابطه با اعتراضات کارگران پتروشیمی چوار ایلام:
اعتصاب وتجمعات کارگران پتروشیمی چوار ایلام دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت
روز چهارشنبه 14 دی، کارگران پتروشیمی چوار ایلام دراعتراض به عدم تبدیل وضعیت دست از کارکشیدند وتجمعاتی را در محل کار،اداره کار وفرمانداری شهرستان برپاکردند.
تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: بیش از صد نفر از کارگران به دلیل عدم تعیین تکلیف، در محوطه مجتمع و سپس مقابل فرمانداری چوار جمع شدیم؛ در مرحله‌ی بعد به اداره کار رفتیم؛ در فرمانداری به ما گفتند نباید پیگیر باشیم!
این کارگران خواسته‌های خود را تبدیل وضعیت و جذب در پتروشیمی می‌دانند و می‌گویند: حدود سیصد نفر از ما از ابتدای ساخت این پالایشگاه با مجموعه همکاری داشته‌ایم و قرار بود سال قبل تبدیل وضعیت شویم که این اتفاق نیفتاد؛ اکنون با سیستم پانزده- پانزده با حداقل حقوق و مزایا کار می‌کنیم و علیرغم سابقه کار و تخصص، همچنان «کارگر ساده» هستیم.
آن‌ها افزودند: هشتاد نفر از ما نیروی مکانیک واحد الفین هستیم‌ که با شرایط سخت کار می‌کنیم؛ اما همگی در لیست بیمه کارگر ساده هستیم.
ادامه اعتراضات کارگران شهرداری یاسوج نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه با تجمع مقابل ساختمان شورای شهر
روزیکشنبه 2 بهمن، کارگران شهرداری یاسوج درادامه اعتراضات دامنه دارشان+ نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه با تجمع مقابل ساختمان شورای شهر مقابل ساختمان شورای شهرتجمع کردند.

یکی از این کارگران حاضردرتجمع به خبرنگاررسانه ای گفت: پاکبانان از شهریورماه امسال تاکنون حقوق نگرفته ایم و بیمه برای ما واریز نشد.
وی با بیان اینکه بیمه ما نیز مرتب پرداخت نمی شود، افزود: به همین دلیل ما بامشکلاتی زیادی مواجه هستیم.
یکی دیگر از کارگران شهرداری حاضر در این تجمع نیزگفت: ما گرسنه ایم و تجمع ما تنها برای مطالبه حقوق‌مان است.
وی تصریح کرد: مسئولان و متولیان از جمله اعضای شورا و شهردار خودشان اگر پنج ماه حقوق نگیرند چکار میکند؟ چطور زندگی خود را می چرخانند.
یکی دیگر از این کارگران گفت: خدا خوش میاد ما زندگی خود را با قرض بگذرانیم آیا مسئولان می توانند بدون حقوق و بیمه همچون ما زندگی کنند.
وی تصریح کرد: آیا کسی نیست به داد ما برسد؟ چند مرتبه است که ما تجمع کرده و خواستار حقوق و مطالبات‌مان هستیم، مسئولان به قول و وعده هایی که می دهند عمل کنند.
یک کارگر دیگر عنوان کرد: کسی ما را تحریک نمی‌کند، بحث ما سیاسی نیست فقط و فقط حقوق و مزایای خود را مطالبه می کنیم ما نان برای زن و بچه مان نداریم.
وی با بیان اینکه کارگران فضای سبز نزدیک به 13 ماه است که حقوق نگرفتیم، بیان کرد: اختلافات و بحث های شورا سر نان و حقوق ما کارگران نیست.
+ادامه کنش های کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وبی خیالی مسئولان شهرستان واستان بابرپایی تجمع مقابل فرمانداری بویراحمد و استانداری کهگیلویه و بویراحمد
کنش های کارگران شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وبی خیالی مسئولان شهرستان واستان با برپایی تجمع مقابل فرمانداری بویراحمد و استانداری کهگیلویه و بویراحمدادامه پیدا کرد.

روز شنبه یکم بهمن،یکی از کارگران معترض شهرداری یاسوج به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: با وجود پیگیری مداوم برای دریافت مطالبات خود، هنوز هیچ مسئولی پاسخگوی آنها در شهرستان نیست.
او افزود: کارگران شهرداری به دنبال وصول مطالبات و مشخص شدن وضعیت شغلی خود هستند چرا که بی‌پولی و سرگردانی آنها، مشکلاتی را برای خانواده‌های آنها ایجاد کرده است.
این کارگر با بیان اینکه ما کارگران شهرداری خواستار آن هستیم تا مسئولان چاره‌ای برای پرداخت دستمزدمان بیاندیشند، اضافه کرد: انتظار داریم مسئولان شهرستانی و اعضای شورای شهر یاسوج در حمایت از کارگران شهرداری به موضوع مشکلات آنان ورود کنند تا همه مطالبات کارگران پرداخت شود.
تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت سراسر کشور نسبت به حذف ردیف بودجه قانون معلولان درلایحه بودجه 1402مقابل مجلس وسازمان برنامه وبودجه
صبح روزیکشنبه 2 بهمن،بدنبال فراخوان منتشره افراد دارای معلولیت سراسر کشورخودرا به پایتخت رساندند و برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به حذف ردیف بودجه قانون معلولان درلایحه بودجه 1402 دست به تجمع مقابل مجلس زدند وبدنبال عدم پاسخگویی بهارستان راهی سازمان برنامه وبودجه شدند وبه تجمعشان با سردادن شعارهایی ادامه دادند.

کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت:
معلولان تجمع اعتراضی برگزار کردند/مجلسی‌ها بیرون نیامدند
بیش از ۱۵۰ فرد دارای معلولیت و خانواه‌های آنان از سراسر کشور به دلیل حذف ردیف بودجه قانون معلولان صبح امروز مقابل مجلس تجمع اعتراضی کردند.
در طول مدت اعتراض (از ساعت 7 تا 14) هیچ نماینده‌ای در میان معترضان حضور نیافت و معلولان راهی سازمان برنامه و بودجه شده شعار داده و به تجمع پایان دادند.
با تشکر و قدردانی از تمامی عزیزانی که علیرغم معلولیت و مشکلات تردد، از سراسر کشور در این تجمع شرکت نموند
معلولان اعتراضات را ادامه خواهند داد...
تجمع همزمان افراد دارای معلولیت مقابل استانداری مشهد

تجمع اعتراضی معلولان مشهدی
جمعی از معلولان صبح امروز و همزمان با تهران، مقابل معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان مشهد در اعتراض به حذف بودجه قانون معلولان و مشکلات معیشتی، توانبخشی و مسکن خود و عدم رسیدگی بهزیستی، تجمع اعتراضی برگزار کردند
در پی این تجمع، معلولان با معاون فرماندار پیرامون مشکلات خود دیدار و گفتگو کردند و مقرر گردید معاون فرماندار ظرف 2 الی 3 ماه گزارشی از رسیدگی به موضوعات مطروحه را به معترضان ارائه نماید.
همراه شو عزیز، کین درد مشترک، هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود!
منبع:کانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
تجمع اعتراضی جمعی از فرهنگیان نسبت به عدم به تحویل واحدهای طرح مسکن ملی فرهنگیان مقابل وزارت آموزش وپرورش
روز یکشنبه 2 بهمن،جمعی جمعی از فرهنگیان برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم به تحویل واحدهای طرح مسکن ملی فرهنگیان دست به تجمع مقابل وزارت آموزش وپرورش زدند.

رای هیات تخلفات اداری بر علیه محسن عمرانی
هیات تخلفات اداری طبق تصویر پیوستی، محسن عمرانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان بوشهر را با اتهام شرکت در مطالبه‌گری معلمان و عضویت در کانون صنفی بوشهر به کسر یک سوم کل حکم حقوقی محکوم کرد ( یک سوم حکم تقریبا پنجاه درصد فیش دریافتی می‌شود)

محسن عمرانی پیش از این با اتهام مشابه بارها توسط نیروهای امنیتی بصورت دومینو وار دستگیر و سال ۹۶ به مدت ۳۶۵ روز حبس تحمل کرده‌اند.
در حال حاضر آقای عمرانی با شکایت وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و پلیس امنیت دارای سه پرونده‌ی باز در دادگاه می‌باشند.
کانال رسمی کانون صنفی بوشهر
بازداشت همکار فرهنگی محمد رضا علیجانی، از مشهد
بنا بە اخبار ارسالی بە شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، محمدرضا علیجانی، دبیر دبیرستان‌های مشهد و گلبهار، در جریان دستگیری‌های گسترده اخیر روز شنبه یکم‌ بهمن ماه ١۴٠١، با احضاریه به دادسرای مراجعه کرده بودند و در همانجا بازداشت، و سپس به زندان وکیل آباد منتقل شدند.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم‌کردن سرکوب خشونت‌بار اعتراضات مردمی، بازداشت و قتل دانش‌آموزان و فرهنگیان، خواستار آزادی بدون قید شرط و سریع آقای علیجانی و سایر دانش‌آموران و معلمان زندانی است.
فرهاد شیخی بازداشت شد
بنابر اخبار منتشرشده در فضای مجازی، فرهاد شیخی از فعالین کارگری روز شنبه اول بهمن‌ماه پس از یورش ۱۰ نفر از مأموران امنیتی به منزلش بازداشت شده است.
بنابر خبرها، وی پس از بازداشت به زندان رجائی‌شهر منتقل شده است.
فرهاد شیخی پیشتر و در جریان تجمع روز جهانی کارگر سال ۹۸ در مقابل مجلس نیز دستگیر شده بود.
اتحادیه آزاد کارگران ایران بازداشت فرهاد شیخی را قویاً محکوم می‌کند و خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط او و تمامی کارگران و معلمان زندانی و همچنین بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲ بهمن ۱۴۰۱
تجمع اعتراضی مالباختگان تاج خودرو کاسپین مقابل دادستانی قزوین
روزیکشنبه 2 بهمن، مالباختگان تاج خودرو کاسپین مقابل دادستانی قزوین دراعتراض به عدم رسیدگی به پرونده شکایاتشان، مقابل دادستانی قزوین تجمع کردند.

تجمع اعتراضی مال باختگان صرافی کریپتولند نسبت به عدم رسیدگی به پرونده شان و وعده های توخالی مقابل ساختمان رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگستری تهران
روز یکشنبه 2 بهمن، مال باختگان صرافی کریپتولند برای اعتراض نسبت به عدم رسیدگی به پرونده شان و وعده های توخالی مقابل ساختمان رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگستری تهران اجتماع کردند.

بازهم واژگونی سرویس رفت و آمد کارگران اینبار دراراک وجان باختن یک کارگرومصدومیت چندنفر
صبح روز یکشنبه 2 بهمن،مینی‌بوس حامل کارگران در شهرک صنعتی خیرآباد اراک واژگون شد ویک کارگر در دم جان باخت و چندنفر هم مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
جان‌باختن 2 کارگر شهرداری های بندرعباس و پاوه براثر تصادف
بامداد روز یکشنبه 2 بهمن،یک کارگر پاکبان شهرداری بندرعباس حین کار در مسیر میدان فرودگاه (پایگاه هوایی)براثر تصادف در دم جان باخت.
صبح روز یکشنبه 2 بهمن،یک کارگر 50 ساله شهرداری پاوه براثرسقوط از ماشین حمل زباله جان خود را از دست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 3 بهمن ماه 1401
- تجمع اعتراضی سراسری کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید
- کارکنان مخابرات استان چهار محال و بختیاری خواستار استعفای مجید سلطانی از مدیریت شرکت مخابرات شدند
- تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته نسبت به سطح پایین حقوق مقابل وزارت آموزش وپرورش
- تجمع اعتراضی کارگران نوبت کار وشیفت‌کار توزیع و بهره‌بردار برق کشور نسبت به عدم تبدیل وضعیت استخدامی مقابل وزارت نیرو
- شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:حرف ما کارگران نفت چیست؟
- دوربین‌های گشت ارشاد
- اشکان عمرجویی دانشجوی ادبیات کُردی دانشگاه کُردستان در تاریخ ۲بهمن توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شد.
- تداوم بازداشت و انتقال علیرضا نوری به زندان فشافویه
- آزادی موقت علیرضا برادران مظفری
*********
تجمع اعتراضی سراسری کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید
روز دوشنبه 3 بهمن، کارگران بازنشسته مخابرات کشوربرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت کاهش قدرت خرید از جمله عدم اجرای آیین‌نامه سال 89 و افزایش 30 درصدی سهم بیمه تکمیلی و عدم پرداختِ سهم خواروبارومطالبات دیگر از دی ماه سال1400 دست به تجمع درتهران مقابل وزارت ارتباطات،استان چهارمحال بختیاری مقابل استانداری ودراستان های اردبیل، اصفهان،خراسان رضوی،کردستان،کرمانشاه،گیلان،لرستان،مرکزی،همدان ویزد مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات در مرکز استان زدند.یکی از بازنشستگان معترض به خبرنگار رسانه ای گفت: مخابرات سهم بیمه تکمیلی بازنشستگان را 30درصد افزایش داده است. به طوری که قبلا بازنشستگان 20 درصد سهم بیمه تکمیلی پرداخت می‌کردند و 80درصد باقی را شرکت می‌داد اما الان این سهم 50-50 شده است.
کارکنان مخابرات استان چهار محال و بختیاری خواستار استعفای مجید سلطانی از مدیریت شرکت مخابرات شدند
جمعی از کارکنان رسمی مخابرات استان چهار محال و بختیاری با امضای توماری و به دلیل ناتواتی در پرداخت به موقع حقوق و دستمزد و اجرای تعهدات درقبال کارکنان و بازنشستگان مخابرات خواستار استعفای مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات شدند.
برپایه گزارش منتشره در شبکه های اجتماعی،در این تومار کارکنان مخابرات استان چهار محال و بختیاری به دلیل ناتوانی در پرداخت به موقع حقوق و دستمزد کارکنان ،ناتوانی در اجرای آیین نامه استخدامی و پرسنلی مصوب مخابرات ایران، تعیین نکردن سازو کار فوری پرداخت حقوق کارکنان ناشی از عضویت در صندوق پس انداز 6 درصد ، عدم ایفای تعهدات در خصوص بازنشستگان و ناتوانی در پرداخت مطالبات معوق کارکنان ، عدم استفاده از مدیران خلاق و توانمند در مخابرات ایران و استانها خواستار استعفای مجید سلطانی از مدیریت مخابرات شده اند .
قابل یاد آوری است که مطابق ماده 21 اساسنامه شرکت مخابرات ایران مدت ماموریت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره مخابرات 2سال است که این مدت آذر ماه سال جاری به پایان رسیده است.
تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته نسبت به سطح پایین حقوق مقابل وزارت آموزش وپرورش
روز دوشنبه 3 بهمن، فرهنگیان بازنشسته برای اعتراض به سطح پایین حقوق ازجمله عدم صدور احکام رتبه بندی وپاداش و همسان سازی نشدن حقوق مقابل وزارت آموزش وپرورش در تهران تجمع کردند.
تجمع کنندگان شعار می دادند:« گرانی، تورم بلای جان مردم»، «ننگ ما ننگ ما وزیر الدنگ ما
»،«وزیر بی‌کفایت استعفا استعفا»،«مشکل ما حل نشه، تجمع تکرار میشه»و....
تجمع اعتراضی کارگران نوبت کار وشیفت‌کار توزیع و بهره‌بردار برق کشور نسبت به عدم تبدیل وضعیت استخدامی مقابل وزارت نیرو
روزدوشنبه 3 بهمن، کارگران نوبت کار وشیفت‌کار توزیع و بهره‌بردار برق کشور که به صورت پیمانکاری مشغول کارند خودرا به تهران رساندند وبا برپایی تجمع مقابل وزارت نیروضمن اعتراض به عدم تبدیل وضعیت استخدامی،خواستار تغییر عنوان شغلی خود به کارگری شدند.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع اعتراضی به خبرنگاررسانه ای گفت: اعتراض کارکنان نوبت کار و شیفت‌کار توزیع برق کشور که از نقاط مختلف به تهران آمده و مقابل ساختمان وزارت نیرو حاضر شدند، به عنوان شغلی خود است.
وی گفت: ما کار کارگری انجام می‌دهیم اما قراردادهایمان کارمندی است به همین دلیل نسبت به همکاران «کارگر» خود از دستمزد کمتری برخورداریم و از مزایای شغلی که آنها دریافت می‌کنند، محروم هستیم.
وی ادامه داد:عدم پرداخت دستمزد کافی و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، سختی کار، جمعه‌کاری، حق جذب و… برای کارگرانی که با عنوان شغلی کارمند در پست‌های انتقال نیرو مشغول کارند، مشکلات زیادی به وجود آورده است.
او درباره اختلاف دریافتی حقوق خود با همکاران کارگری‌اش گفت: مقایسه فیش‌های حقوقی نشان دهنده افزایش این فاصله زیاد است به گونه‌ای که بین دو نفر که با دو عنوان کارگر و کارمند در یک محیط کار شاغلند، فاصله دریافتی وجود دارد.
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت:حرف ما کارگران نفت چیست؟
ما کارگران نفت لب و اساس حرفمان را در بیانیه بیست و یکم دیماه خود بر سر اوضاع خطیر جاری زده ایم.
در آن بیانیه بر آزادی اعتراض، تجمع، اعتصاب، تظاهرات و تحزب و آزادی های بدون قید و شرط تاکید کردیم.
خواستار پایان دادن به هرگونه ستم و تحقیر و تبعیض علیه زن شدیم.
بر حقوق برابر همه شهروندان کشور مستقل از عقیده، مذهب، قومیت، جنسیت، و از بین رفتن هرگونه تبعیض و نابرابری ای در جامعه تاکید نمودیم .
گفتیم باید به پرونده سازی های امنیتی پایان داده شود و هیچکس نباید بخاطر عقیده در زندان باشد.
بر آزادی فوری و بدون قید و شرط همه دستگیرشدگان اعتراضات اخیر مردمی و لغو احکام اعدام تاکید کردیم و فریاد زدیم که اعدام قتل حکومتی است.
و امروز در پاسخ به هیاهوی کمپین"وکالت سیاسی" به این و آن محکم تر و استوار تر بر روی خواستهایمان اصرار داریم و بار دیگر و با صدای بلند اعلام میکنیم که اجازه نمیدهیم با چنین هیاهوهایی صدای ما کارگران و ما مردم را حاشیه ای کنید.
تصمیم گیرنده ما کارگران و ما مردم هستیم و همین جا همگان را به بند ششم بیانیه ۲۱ دی ماه خود جلب کرده و اعلام میکنیم:
ما هیچگونه اعمال قدرتی از بالای سر خود را چه در کار و چه در زندگی بر نمی تابیم. خواست ما اداره شورایی و جمعی جامعه است. اعلام این خواستهای حداقلی اولین قدم برای اعمال اراده جمعی ما مردم برای اتحاد و رقم زدن به سرنوشت و آینده مان است.
کارگران ! اوضاع خطیر است.
اتحاد، اتحاد
تاکید ما همچنان بر اعتصابات سراسری است.
سوم بهمن هزار و چهار صد و یک
دوربین‌های گشت ارشاد
در چند روز اخیر، نهاد رهبری با تعدادی از دانشجوهای دختر دانشگاه تماس گرفته و آنها را به جلسه‌ای دعوت کرده که در آن، ضمن اشاره به مواردی از کشف حجاب در دانشگاه و تذکر بابت آن، این دانشجوها را تهدید کرده که در صورت تکرار، پرونده‌شان به کمیته انضباطی خواهد رفت.
این‌طور که پیداست علاوه بر گزارش‌های مأمورین حراست، تصاویر دوربین‌های پرتعداد نصب‌شده در سطح دانشگاه هم در ماه‌های اخیر هم برای شناسایی موارد کشف حجاب و برخورد با دانشجوها، مورد استفاده قرار گرفته است.
هم‌چنین در ماه‌های اخیر تماس‌هایی با خانواده‌های برخی دانشجوهای دختر از سوی دانشگاه گرفته شده تا درباره پوشش فرزندشان به آنها تذکر بدهند.
در شیوه‌نامه قبلی آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، «اصرار و تکرار» در عدم رعایت «ضوابط پوشش» در بدترین حالت می‌توانست منجر به یک ترم تعلیق بدون احتساب سنوات بشود (ماده51)، اما مطابق شیوه‌نامه جدید که در بحبوحه اعتراضات در دانشگاه‌ها ابلاغ شد، «اصرار و تکرار» بر این «تخلف» می‌تواند منجر به چهار ترم تعلیق با احتساب سنوات شود (ماده52).
اشکان عمرجویی دانشجوی ادبیات کُردی دانشگاه کُردستان در تاریخ ۲بهمن توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شد.
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت‌کننده‌ی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
تداوم بازداشت و انتقال علیرضا نوری به زندان فشافویه
علیرضا نوری دانشجوی ریاضی ورودی ۹۹ دانشگاه امیرکبیر که در تاریخ ۲۴آبان ماه بازداشت شده بود از ۲۲آذر به زندان فشافویه منتقل شده است.
آزادی موقت علیرضا برادران مظفری
علیرضا برادران مظفری دانشجوی مهندسی پزشکی ورودی ۹۸ دانشگاه امیرکبیر که از تاریخ ۱۰ آبان در بازداشت به‌سر می‌برد، امروز، ۳بهمن، به قید وثیقه آزاد شد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید