اخباروگزارش های کارگری 19-20 شهریورماه 1400

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- تجمع اعتراضی همزمان جمعی از معلمان اهواز،تهران وشیرازنسبت به عدم اجرای رتبه بندی ووضعیت نامناسب شغلی ومعیشتی مقابل اداره کل آموزش وپرورش - آغازهفته دوم دورجدید تجمع شبانه روزی اعتراضی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون) نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان مقابل وزارت آموزش وپرورش - تجمع اعتراضی همزمان کارگران فضای سبز مناطق یک تا سه شهرداری آبادان و منطقه آزاد اروند نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری و عدم پرداخت بموقع مطالبات مقابل ساختمان شهرداری مرکزی و دفتر شورای شهر

- بلندشدن دوباره صدای اعتراض کارگران شهرداری کوت عبدالله نسبت به وعده های توخالی مسئولان مبنی برپرداخت مطالباتشان

- تجمع اعتراضی کارگران پروژه توسعه میدان زیلایی نسبت به اخراج ازکار و عدم پرداخت 8 ماه حقوق وحق بیمه مقابل فرمانداری مسجدسلیمان

- تجمعات اعتراضی کارکنان کارگاه سد سازی سرداب نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل فرمانداری فریدونشهر، دفتر امام جمعه و دادگستری

- کنش های دامنه دارکارگران حمل و نقل سبک و سنگین مجتمع چادرملوبرای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم وصدور رای بنفعشان

- ممانعت از آزادی امیرعباس آذرم وند با وجود تامین وثیقه

- تجمع اعتراضی دوباره مالباختگان پرونده 20 ساله پروژه انبوه سازی نگین غرب تهران مقابل قوه قضائیه

*تجمع اعتراضی همزمان جمعی از معلمان اهواز،تهران وشیرازنسبت به عدم اجرای رتبه بندی ووضعیت نامناسب شغلی ومعیشتی مقابل اداره کل آموزش وپرورش

روز شنبه 20شهریور، جمعی از معلمان اهواز،تهران وشیرازبرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم اجرای رتبه بندی ووضعیت نامناسب شغلی ومعیشتی همزمان دست به تجمع مقابل اداره کل آموزش وپرورش خوزستان،تهران وفارس زدند.


+گزارش رسانه ای شده:معلمان اهوازی خواستار تعیین تکلیف رتبه‌بندی شدند

جمعی از معلمان اهوازی با هدف پیگیری رتبه‌بندی، به اداره آموزش و پرورش استان خوزستان مراجعه کردند.

معلمان اهوازی، خواستار روشن شدن تکلیف لایحه رتبه‌بندی در مجلس و تامین اعتبار کافی برای آن هستند؛ این معلمان می‌گویند: در شرایطی که کارمندان سایر وزارتخانه‌های دولتی، حقوق‌های مکفی دارند، چرا با رتبه‌بندی عادلانه و براساس قانون، مخالفت می‌شود.

در عین حال، جمعی از بازنشستگان فرهنگی این استان که سال ۹۹ بازنشست شده‌اند، خواستار پرداخت هرچه سریعتر پاداش پایان خدمت خود شدند و اعلام کردند: علیرغم وعده رئیس سابق سازمان برنامه و بودجه کشور، هنوز پاداش‌ها پرداخت نشده؛ ما انتظار داشتیم معوقات خود را قبل از پایان مردادماه دریافت کنیم؛ حالا شهریور هم دارد به پایان می‌رسد و خبری از پرداخت نیست.

این بازنشستگان اعلام کردند: مسئولان باید روشنگری کنند که گره کار کجاست و معوقات ما در چه مرحله‌ای متوقف مانده است

*آغازهفته دوم دورجدید تجمع شبانه روزی اعتراضی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون) نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان مقابل وزارت آموزش وپرورش


روز شنبه 20 شهریور،دورجدید تجمع شبانه روزی اعتراضی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون) نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان مقابل وزارت آموزش وپرورش وارد هفته شد.


*شعارهایی که معلمان معترض وخشمگین اینروزهای مقابل وزارت آموزش وپرورش سرمیدهند:

- این همه بی عدالتی هرگزندیده ملتی

- نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت

- مسئول بی‌کفایت نماد ضعف و خفت

- مسئول بی‌کفایت عامل خواروخفت

- مسئول بی لیاقت عامل فقروخفت

- تاحقمو نگیرم ازاینجا نمیرم

- کارنامه سبز مییمرد ذلت نمی پذیرد

- سکوت فایده نداره کارنامه سبز بیداره

- کارنامه سبز داد بزن حقتو فریاد بزن

- یامرگ یا استخدام

*تجمع اعتراضی همزمان کارگران فضای سبز مناطق یک تا سه شهرداری آبادان و منطقه آزاد اروند نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری و عدم پرداخت بموقع مطالبات مقابل ساختمان شهرداری مرکزی و دفتر شورای شهر

روز شنبه 20 شهریور، کارگران فضای سبز مناطق یک تا سه شهرداری آبادان و منطقه آزاد اروند برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به پایمالی حقوقشان توسط شرکت های پیمانکاری و عدم پرداخت بموقع مطالبات همزمان دست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری مرکزی و دفتر شورای شهرآبادان زدند.


تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند:مطالبات مزدیشان از ابتدای سال جاری به تاخیر افتاده است.

آن‌ها افزودند:د از فروردین تا تیر ماه (که آخرین حقوق خودرا دریافت کرده‌اند) هر ماه به صورت علی‌الحساب پایه حقوق دریافت کرده‌اند و از سایر مزایای حقوقی خود همانند اضافه‌کاری و نوبت کاری محروم بوده‌اند.

به گفته کارگران فضای سبز شهرداری آبادان؛ پس از هر بار پیگیری، مسئولان شهری یک ماه از معوقات مزدی آن‌ها را آنهم به صورت پایه حقوق به حساب کارگران واریز می‌کنند.

این کارگران معترض ادامه دادند:شهرداری از ابتدای سال جاری، وضعیت استخدامی کارگران شاغل در مناطق یک تا سه و منطقه ویژه را تحت مسئولیت یک پیمانکار مشترک برده است. از ابتدای سال جاری نیز پیمانکار به دلیل نداشتن منابع مالی کافی هر ماه به کارگران یک پایه حقوق پرداخت کرده است.

کارگران خدماتی با بیان اینکه مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان توجهی به مخالفت کارگران این مجموعه در زمینه حضور پیمانکار نکرده‌اند،اضافه کردند: این بی‌توجهی‌ها در حالی ادامه دارد که طی سال‌های گذشته کارگران واحد فضای سبز بدنبال عقد قرارداد مستقیم با شهرداری بودند که شهرداری بدون توجه به کارگران مسئولیت کارگران را به یک پیمانکار مشترک واگذارکرد.

شرکت کنندگان در تجمع امروز با بیان اینکه مخالف تصمیم شهرداری برای تغییردادن رابطه استخدامی خود به پیمانکار هستیم، گفتند: برخلاف ادعای مدیران شهری که مدعی هستند ورود پیمانکار باعث افزایش درآمد کارگران می‌شود، با باز شدن پای پیمانکار در مجموعه شهرداری، نه تنها وضعیت معیشتی آن‌ها بطور جدی آسیب دیده بلکه امنیت شغلی آن‌ها هم تهدید شده است.

آن‌ها بایادآوری اینکه هر یک از آن‌ها دو تا شش سال سابقه همکاری با واحد فضای سبز شهرداری آبادان را دارند، افزودند: در طول چند سالی که با شهرداری آبادان بدون واسطه و حتی بدون قرارداد کار می‌کردیم احساس آرامش و تامین امنیت شغلی‌مان بیشتر بود اما اتفاقی که از ابتدای سال جاری با ورود پیمانکار برای ما افتاده باعث نگرانی ما شده است.

*بلندشدن دوباره صدای اعتراض کارگران شهرداری کوت عبدالله نسبت به وعده های توخالی مسئولان مبنی برپرداخت مطالباتشان

روزشنبه 20 شهریور برای باری دیگر، کارگران شهرداری کوت عبدالله اعتراضشان را نسبت به وعده های توخالی مسئولان مبنی برپرداخت مطالباتشان ابرازکردند.

یکی از کارگران این شهرداری در استان خوزستان در ارتباط با میزان معوقات مزدی خودبه خبرنگاررسانه ای گفت: برج 11 و 12 سال قبل به همراه برج 1 و 2 سال جدید را هنوز طلبکاریم؛ بخشی از معوقات سال گذشته را دریافت کردیم اما در انتظار دریافت بقیه معوقات مزدی خود هستیم.

این کارگر افزود:در سال جاری بارها به مقامات شهری مراجعه کردیم و خواستار به روز شدن پرداخت‌ها شدیم.

کارگران شهرداری کوت عبدالله با بیان اینکه خواسته اصلیشان پرداخت به موقع دستمزدهاست،اضافه میکنند: وقتی عیدی پایان سال را سال بعد بگیریم یا دستمزد ما یک را ماه چهار دریافت کنیم، نظم زندگی ما کامل به هم می‌ریزد؛ ضمن اینکه حق بیمه ما را نیز به موقع و مرتب پرداخت نمی‌کنند و گاهاً در دریافت خدمات درمانی با مشکل مواجه می‌شویم.

*تجمع اعتراضی کارگران پروژه توسعه میدان زیلایی نسبت به اخراج ازکار و عدم پرداخت 8 ماه حقوق وحق بیمه مقابل فرمانداری مسجدسلیمان

روز شنبه 20 شهریور،جمعی از کارگران پروژه توسعه میدان زیلایی واقع درهفت شهیدان(شرکت اکسین صنعت) برای اعتراض به اخراج ازکار و عدم پرداخت 8 ماه حقوق وحق بیمه مقابل فرمانداری مسجدسلیمان تجمع کردند.


یکی ازکارگران حاضردرتجمع به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: متاسفانه مسئولان شرکت در این اوضاع بد اقتصادی بی دلیل عده ای را اخراج و حدود 8 ماه است که حقوق و حق بیمه ما را نیز پرداخت ننموده اند و عملاً بدون آن که تسویه حساب کنند عده ای را نیز اخراج نمودند.

*تجمعات اعتراضی کارکنان کارگاه سد سازی سرداب نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل فرمانداری فریدونشهر، دفتر امام جمعه و دادگستری

کارکنان کارگاه سد سازی سرداب اعمم از مهندسان، کارگران، رانندگان و سایر کارکنان برای اعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی تجمعاتی را مقابل فرمانداری فریدونشهر، دفتر امام جمعه و دادگستری برپاکردند

برپایه گزارش شنبه 20 شهریوریک منبع خبری محلی،این کارکنان نسبت به تعطیلی دو ماهه این پروژه آن هم در شرایطی که فصل کاری در شهرستان محدود به همین فصول بهار و تابستان است و بی توجهی کارفرما نسبت به رفع مشکلات پیش آمده و ازسرگیری پروژه و همچنین پرداخت حقوق و معوقات کارکنان معترض هستند.

این پروژه تاکنون چندین مرتبه به دلیل پرداخت نکردن حق و حقوق معارضین شخصی با اعتراض و تجمع مردم ذی حق محلی متوقف شده است و هم اکنون نیز حدود 50 روز است در تعطیلی به سر می‌برند.

پروژه احداث سد سرداب از حدود 10 سال پیش توسط شرکت آب منطقه ای استان اصفهان در حد فاصله روستاهای سرداب بالا و سرداب پایین در شهرستان فریدونشهر عملیاتی شده است اما از همان ابتدای کار به دلیل تخریب گسترده محیط زیست، عدم تامین اعتبار مالی لازم و نپرداختن حق و حقوق کارکنان و همچنین اعتراض معارضین شخصی با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده و بارها موجب تجمع و اعتراضات در این شهرستان شده و چندین مرتبه متوقف و دوباره عملیات اجرایی آن از سرگرفته شده است.

یکی از کارکنان معترض در مورد مشکلات پیش آمده در این پروژه اظهار کرد: بارها به دلایل مختلف این طرح متوقف شده است و معیشت حدود 60 کارمند، کارگر، راننده و مهندس آن تهدید شده است.

وی گفت: کارکنان این کارگاه در شرایط سختی پای کار بوده‌اند در حالی که هیچ گاه حقوق خود را به طور کامل دریافت نکرده‌اند و هر از گاهی هم به دلایل مختلف و عدیده پروژه تعطیل شده و آن‌ها برای یک ماه، دو ماه از کار بیکار شده‌اند.

وی افزود: دفعه قبل که با اعتراض مردم ذی حق، پروژه تعطیل شد با حکم دادستان آغاز به کار کرد تا پس از تأمین اعتبار بدهی معارضان شخصی داده شود اما مردم دوباره تجمع کرده و طرح را تعطیل کردند.

*کنش های دامنه دارکارگران حمل و نقل سبک و سنگین مجتمع چادرملوبرای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم وصدور رای بنفعشان

بدنبال کنش های دامنه دارکارگران حمل و نقل سبک و سنگین مجتمع چادرملوبرای حذف شرکت پیمانکاری و عقد قرارداد مستقیم هیئت تشخیص به استناد تبصره 2 ماده 7 قانون کار و با توجه به‌ عدم تعیین مدت در قرارداد، نوع قرارداد کارگران چادرملو را دائمی اعلام کرد و کارفرما موظف شد کلیه‌‎ی مطالبات این کارگران را بپردازد.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ20 شهریور،پیشتر 46 نفر از از پرسنل واحد ترانسپورت سنگین معدن چادرملو که بعد از پایان پیمانشان با شرکت تعاونی مصرف و به دلیل نیاز مجتمع به صورت مستقیم و بلاواسطه و بدون انعقاد قرارداد کتبی با کارفرمای اصلی بکار گرفته شدند، با معرفی شرکت جدیدی برای بستن قرارداد پیمانکاری مخالفت کردند و خواستار انعقاد قرارداد دائم با شرکت اصلی شدند.

هیئت تشخیص به استناد تبصره 2 ماده 7 قانون کار و با توجه به‌عدم تعیین مدت در قرارداد، نوع قرارداد این کارگران را دائمی اعلام کرد و کارفرما موظف شد کلیه‌‎ی مطالبات این کارگران از جمله حقوق، اضافه کاری، جمعه کاری، تعطیل کاری و… را بپردازد.

بنابهمین گزارش،رای هیئت تشخیص به استناد ماده 159قانون کار ظرف 15 روز قابل تجدیدنظرخواهی در هیئت حل اختلاف می‌باشد و کارگران امیدوار به تائید این رای در هیئت حل اختلاف هستند.

*ممانعت از آزادی امیرعباس آذرم وند با وجود تامین وثیقه

امروز ۲۰ شهریور و در یازدهمین روز بازداشت امیرعباس آذرم‌وند، پدر او با مشقت فراوان توانست وثیقه را تهیه کند اما پس از مراجعه به شعبه دو بازپرسی، قاضی پرونده او را نپذیرفته و بدون گرفتن هیچ خبر جدیدی از وضعیت فرزندش بازگشته است. او همچنان در انفرادی و تحت بازجویی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران تداوم بازداشت امیرعباس آذرم‌وند را به شدت محکوم می‌نماید و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران- ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

*تجمع اعتراضی دوباره مالباختگان پرونده 20 ساله پروژه انبوه سازی نگین غرب تهران مقابل قوه قضائیه

روزپنج شنبه 18 شهریور، مالباختگان پرونده 20 ساله پروژه انبوه سازی نگین غرب تهران مقابل قوه قضائیه تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواستار تحویل واحدهایشان طبق شرایط قرارداد یا تحویل خانه‌ای معادل خانه خریداری شده با همان شرایط و یا پول خانه‌ای معادل خانه خریداری شده هستند در حالی که اکنون بعد از گذشت حدود 20 سال از زمان سرمایه‌گذاریشان، حالا با مبلغی اندک برای تسویه حساب مواجه شده‌اند؛ مبلغی که حتی برای رهن یک خانه هم کافی نیست.

یکی ازتجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: الان بعد از بیست سال صاحبان واقعی پروژه دستشان به هیچ جایی بند نیست و نمی دانیم که واحدها را به کجا واگذار کرده اند! به هر مرجعی هم که فکر می کردیم مراجعه کرده ایم و این آخرین تلاش های ماست.

وی اضافه کرد: همه ما موهایمان سیاه بوده و حالا پیر شده ایم و موهایمان سفید شده ولی هنوز هیچ مقام رسمی به ما جواب قانع کننده ای نداده است.


این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
اخباروگزارش های کارگری 19 شهریورماه 1400

- اعتراض کارگران پیمانی معدن زغال سنگ پروده طبس نسبت به سطح پایین حقوق ،مشکلات بیمه وشرایط سخت کاری همزمان با بازدید رئیسی

- تجمعات اعتراضی کارگران معدن زغال سنگ گِلتوت زرند نسبت به عدم همسان سازی حقوق و واریزنشدن نرخ واقعی بیمه مقابل دادستانی و فرمانداری

- تجمع شبانه روزی اعتراضی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون) نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان مقابل وزارت آموزش وپرورش یک هفته را پشت سرگذاشت

- روزنامه‌نگاران مستقل ایران:بازداشت مجید سعیدی عکاس خبری روزنامه شرق

- مرگ ومصدومیت 3 کارگرمقنی در رودبارجنوب

- جان باختن یک کارگرمقنی جوان در حادثه ریزش آوارچاه اصفهان

- جان باختن یک کارگرواحد تجهیزات کشت وصنعت نیشکرهفت تپه براثرسکته قلبی

- جان باختن یک کارگر سیمبان شرکت توزیع برق کرمانشاه بر اثر بیماری کووید19

*اعتراض کارگران پیمانی معدن زغال سنگ پروده طبس نسبت به سطح پایین حقوق ،مشکلات بیمه وشرایط سخت کاری همزمان با بازدید رئیسی

روز جمعه 19 شهریورهمزمان بابازدید رئیسی ازمعدن زغال سنگ پروده طبس،کارگران پیمانی این واحد معدنی دراستان خراسان جنوبی طی سخنانی اعتراضشان را نسبت به سطح پایین حقوق ومشکلات بیمه ابرازکردند وخواهان تبدیل وضعیت شدند.


*تجمعات اعتراضی کارگران معدن زغال سنگ گِلتوت زرند نسبت به عدم همسان سازی حقوق و واریزنشدن نرخ واقعی بیمه مقابل دادستانی و فرمانداری

روزدوشنبه 15شهریور، کارگران معدن زغال سنگ گِلتوت زرند برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم همسان سازی حقوق و واریزنشدن نرخ واقعی بیمه روزدوشنبه 15شهریور مقابل دادستانی وروزچهارشنبه 17 شهریورمقابل فرمانداری این شهرستان دراستان کرمان تجمع کردند و خواستار اخراج مدیرعامل این معدن شدند.


یکی از کارگران معترض این معدن در گفتگو با خبرنگاریک رسانه محلی علت تجمع روزچهارشنبه را عدم واریز نرخ واقعی بیمه تامین اجتماعی و عدم همسان سازی حقوق کارگران عنوان کرد واضافه کرد: به طور مثال اگر کارگری 10 یا 8 میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است کارفرما دریک اقدام غیرقانونی نصف مبلغ را به عنوان بیمه در لیست ثبت و ما بقی را در حساب جداگانه ای واریز می کرده که شامل بیمه کارگر نمی شده است.

وی ادامه داد: حال که کارگر به سن بازنشستگی رسیده است (20 سال مشاغل سخت) متوجه شده است که مستمری وی پایه حقوق اداره کار است.

وقتی کارگران این مسئله را به کارفرما معترض می شوند وی در پاسخ می گوید: که این شرکت خصوصی است و درآمدش بیش از این نیست و باید بخشی از بیمه شما کم شود و اگر بخواهیم آن را به طور کامل پرداخت کنیم شرکت ورشکسته خواهد شد.

این کارگرافزود: کارگران حقوق خود را با معادن همجوار مقایسه می کنند به شکلی که این معدن زغال سنگ گلتوت نسبت به معادن همجوار تولید بیشتری دارد اما حقوقی که کارگران دریافت می کنند یک سوم معادن دیگر نیست در حالی که معادن همجوار وابسته به فرآوری و چرخه تولید فولاد است اما این معدن از چرخه تولید فولاد خارج است.

به همین دلیل برای کارگر افزایش حقوقی در نظر گرفته نمی شود و باید حقوق پایه کار را دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته این تجمع اعتراض آمیز دو روز قبل در مقابل دادستانی زرند انجام شد و با حضور دادستان شهرستان زرند در معدن و صحبت با کارگران متاسفانه نتیجه ای در بر نداشت.

و به همین دلیل امروز نیز کارگران برای رساندن صدای خود به فرمانداری زرند مراجعه کردند و فرماندار قرار شد با هیئت مدیره شرکت در این رابطه صحبت کند.

وی گفت: این شرکت 250 کارگر دارد که همگی آنها سهامدار این شرکت و مدعی این هستند که مالک این معدن زغال سنگ می باشند، این کارگران می گویند برای اینکه ما به حق خود برسیم این معدن باید از بخش خصوصی به دولتی برگردد و مدیرعامل نیز باید اخراج گردد.

*تجمع شبانه روزی اعتراضی قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون) نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان مقابل وزارت آموزش وپرورش یک هفته را پشت سرگذاشت

پنج شنبه شب راهم قبول شدگان آزمون سال 99 آموزش و پرورش کشور(صاحبان کارنامه سبز آزمون)در خیابان تهران به سحررساندند وروزجمعه 19 شهریور با برپایی تجمع مقابل وزارت آموزش وپرورش دورجدید اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی استخدامی و وعده های توخالی مسئولان یک هفته را پشت سرگذاشت.

شعارهایی که معلمان معترض وخشمگین درهفته ای که گذشت مقابل وزارت آموزش وپرورش سردادند:

- این همه بی عدالتی هرگزندیده ملتی

- نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت

- مسئول بی‌کفایت نماد ضعف و خفت

- مسئول بی‌کفایت عامل خواروخفت

* روزنامه‌نگاران مستقل ایران:بازداشت مجید سعیدی عکاس خبری روزنامه شرق

مجید سعیدی عکاس مطرح ایرانی حدود ۲ هفته قبل حین عکاسی و تهیه گزارش از وضعیت پناهجویان افغان در ایران، در آذربایجان غربی بازداشت شده است.

این عکاس مستند که پیش‌تر برای مدت چند سال در افغانستان زندگی کرده و از مردم این کشور به‌ویژه وضعیت زنان و کودکان افغانستان گزارش‌های متعددی تهیه کرده بود، این‌بار سراغ تهیه گزارشی از وضعیت مهاجران افغان در مرزهای ایران و ترکیه رفته و قرار بود عکس‌ها را برای انتشار در روزنامه شرق آماده کند، اما چند روز قبل در منطقه مرزی استان آذربایجان غربی به همراه یکی از خبرنگاران این روزنامه بازداشت شده است.

طبق پیگیری‌ها، خبرنگار روزنامه شرق پس از چند روز با قرار وثیقه آزاد شده است، اما مجید سعیدی همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

*مرگ ومصدومیت 3 کارگرمقنی در رودبارجنوب

روزپنج شنبه 18 شهریور،3 کارگرمقنی حین کار در روستای مجتمع از توابع شهر رودبارجنوب استان کرمان دچارحادثه شدند ودونفرشان دردم جان باختند ویک نفرهم مصدوم شد.

براس گزارش رسانه ای شده بتاریخ19 شهریور یکی از کارگران جان باخته تبعه افغانستان بود.

*جان باختن یک کارگرمقنی جوان در حادثه ریزش آوارچاه اصفهان

عصر روزجمعه 19 شهریور،یک کارگر 26 ساله تبعه افغانستان حین کار در چاهی واقع در خیابان هفت دست اصفهان براثر ریزش و مدفون شدن زیر تلی ازآوار جان خود را از دست داد.

*جان باختن یک کارگرواحد تجهیزات کشت وصنعت نیشکرهفت تپه براثرسکته قلبی

صبح روزجمعه 19 شهریور،یک کارگرواحد تجهیزات کشت وصنعت نیشکرهفت تپه حین ورود به مجتمع دچارسکته قلبی شد وپس ازانتقال به بیمارستان جان خودراازدست داد.

*جان باختن یک کارگر سیمبان شرکت توزیع برق کرمانشاه بر اثر بیماری کووید19

روز پنج شنبه 18 شهریور، یک کارگر سیمبان پیمانکاری باسابقه شرکت توزیع برق کرمانشاه بنام آزاد مرادی 40 ساله پس از یک هفته دست وپنجه نرم کردن با بیماری کووید 19 دربیمارستان جانش راازدست داد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید