فراخوان معلمان به تجمع در مقابل مجلس اسلامی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

گروههای مختلف معلمان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و برای پیگیری مطالباتشان در ائتلاف با یک دیگر برای ساعت ده صبح روز ۲۳ شهریور به تجمع بزرگ در مقابل مجلس اسلامی فراخوان داده اند. همسان سازی حقوقها با حداقل۸۰ درصد هیئت علمی، جداسازی نظام پرداخت معلمان از کارمندان و ایجاد نظام پرداخت جدید مبتنی بر سند تحول، اعتراض به عدم پرداخت فوق العاده ویژه از جمله موضوعات اعتراضی اعلام شده در این فراخوان است.

اینها از جمله موضوعاتی است که در این مدت بر سر آن اعتراض داشته و تجمع قبلی آنها در همین رابطه در ۱۴ شهریور برگزار شد. معلمان در مبارزاتشان نقش پیشتازی در جلو آوردن خواستهای سراسری جامعه چون تحصیل رایگان و درمان رایگان و داشتن حق مسکن داشته اند. از دیگر مطالباتی که آنها بارها در تجمعاتشان اعلام کرده اند عبارتند از: همسان سازی مشاغل و افزایش سطح دستمزدها به بالای ۱۲ میلیون، واکسیناسیون رایگان و همگانی، پایان دادن به دزدی ها و اختلاس ها و بازگشت پولهای دزدی شده به صندوق ذخیره فرهنگیان، پایان دادن به امنیتی کردن محیط های کار و بسته شدن پرونده های امنیتی تشکیل شده برای تمامی فعالین اجتماعی و آزادی بدون قید و شرط معلمان زندانی و همه زندانیان سیاسی
هم اکنون کارزار بزرگی در میان معلمان بر سر آزادی معلمان زندان از جمله اسماعیل عبدی و اسماعیل گرامی معلم بازنشسته در جریان است و برای آزادی آنها طومارهای اعتراضی بسیار منتشر شده است. بعلاوه در شرایط امروز که کرونا بیداد میکند معلمان با تاکید بر حق تحصیل رایگان برای همه کودکان بر تامین امکانات آموزشی از راه دور از جمله برخورداری دانش آموزان از اینترنت، تبلت و دیگر لوازم تحصیلی رایگان برای همه دانش آموزان تاکید دارند و هم اکنون در این رابطه کارزارهایی در جریان است که معلمان و فعالین دفاع از حقوق کودک و خانواده ها نیروی فعال این کارزارها هستند و باید وسیعا از آنها حمایت و پشتیبانی کرد.
گفتنی است که هم اکنون تحرکات اعتراضی بسیاری در میان بخش های مختلف معلمان که بصورت موقت در آموزش و پرورش کار میکنند در جریان است. از جمله روز یکشنبه ۲۱ شهریور جمعی از قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۹ آموزش و‌ پرورش ( کارنامه سبز ها) با خواست استخدام در آموزش و پرورش برای نهمین روز متوالی در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش تجمع برگزار کردند و تظاهرات کردند. خواست آنها استخدام رسمی در آموزش و پرورش است. در تجمع این روز این معلمان با شعار "معلم داد بزن حقتو فریاد بزن" صدای اعتراضشان را بلند کرده و بر ادامه اعتراضاتشان تا رسیدن به خواستهای خود تاکید کردند. بنا به یک خبر دیگر جمعی از معلمان در اهواز و شیراز در روز شنبه ۲۰ شهریور ماه مقابل اداره آموزش و‌ پرورش این دو شهر تجمع کرده و خواهان اجرای رتبه‌بندی و رسیدگی به وضعیت نامناسب معیشتی و کاری خود شدند.
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ شهریور۱۴۰۰ ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱

تجمع اعتراضی بازنشستگان صندوق بازنشستگی، کارگران شهرداری و چند خبر دیگر

روز یکشنبه ۲۱ شهریورماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در خوزستان و اصفهان برای پیگیری خواستهایشان مقابل ساختمان این صندوق در این دو شهر تجمع کردند. در این تجمع اعتراضی یکی از بازنشستگان میگوید : ماهی دو میلیون تومان دارند از مردم برای همسان سازی میگیرند و این پول را بالاکشیده اند و جواب ما را نمیدهند. ما تا وقتی حقمان را نگیریم از خیابان نمی رویم. همسان سازی حقوقها و افزایش آن به بالای ۱۲ میلیون، درمان و تحصیل رایگان و داشتن حق مسکن، پایان دادن به اختلاسها و دزدی ها از جمله مطالباتی است که بازنشستگان در تجمعات اعتراضی خود بارها بر روی آن تاکید کرده و پیگیر آن هستند.

- روز شنبه ۲۰ شهریورماه جمعی از کارگران خدمات و فضای سبز شهرداری هویزه در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق و حق بیمه خود در محوطه شهرداری تجمع کردند.

- روز شنبه ۲۰ شهریور ماه جمعی از کارگران پیمانی فضای سبز شهرداری مناطق یک، دو و سه آبادان و منطقه آزاد اروند مقابل ساختمان شهرداری مرکزی و دفتر شورای شهر آبادان تجمع کردند. به گفته این کارگران مطالبات مزدی آنها از آغاز سال جدید تا تیر ماه پرداخت نشده و هر ماه به صورت علی‌الحساب پایه حقوق دریافت کرده‌اند و از سایر مزایای حقوقی خود همانند اضافه‌کاری و نوبت کاری محروم بوده‌اند. اعتراضات در میان کارگران شهرداری گسترده است. پرداخت بموقع دستمزدها، دائمی شدن قراردادهای کاری، واکسیناسیون رایگان، افزایش سطح حقوقها از جمله موضوعات اعتراضات این کارگران بوده است. ایجاد شورای سازماندهی اعتراضات و متحد شدن حول این مطالبات میتواند یک قدم مهم در سراسری شدن اعتراضات کارگران شهرداری و جلو بردن قدرتمند تر مبارزات این کارگران باشد.


حزب کمونیست کارگری ایران

۲۱ شهریور۱۴۰۰ ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱

تاکیدات کارگران نیشکر هفت تپه در آستانه دیدار هیاتی از وزارت صنعت از شرکت

بنا بر خبرهای منتشر شده امروز یکشنبه ۲۱ شهریور قرار است هیاتی از سوی وزارت صنعت از این شرکت دیدار کند. در رابطه با این موضوع کارگران نیشکر هفت تپه در راستای نظارت شورایی در امر اداره شرکت بر نکات زیر بعنوان موضع و حرف همه کارگران تاکید کرده اند:

۱- تعیین سریع مدیریت با نظر کارگران

۲-تمدید قرارداد همکاران فصلی

۳-پرداخت سریع حقوق معوقه

۴-بازگشت به کار اخراجی ها

۵- اقدام سریع مدیریت با همکاری مسئولین منتخب کارگران در بخش های مختلف جهت تسریع در برنامه و عملیات کشت و راه اندازی موثر کارخانه.

۶-عدم به کارگیری مدیران بازنشسته و خروج هر چه سریعتر مدیران دوران اسدبیگی و باند وی

کارگران نیشکر هفت تپه جهت اجرایی کردن نظارت شورایی خود بر تشکیل مجمع عمومی و انتخاب سریع نمایندگان خود و تشکیل مجمع نمایندگانشان تاکید کرده اند. این مجمع را باید هر چه زودتر رسما و علنا اعلام داشت. کارگران نیشکر هفت تپه از هم اکنون نظارت شورایی خود را اعمال کرده و بر روی مطالباتشان مصر هستند. زنده باد کارگران نیشکر هفت تپه.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۱ شهریور۱۴۰۰ ، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱

--
tel:00447435562462

tel:00447435562462