اخباروگزارش های کارگری 14 اسفند ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 - شوراهای صنفی دانشجویان:در مسیر روشن معلمانِ خود در مکتب‌خانه‌های خیابان ایستاده‌ایم - حمایت خانه فرهنگیان ایران از فراخوان تجمع شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در روز سه‌شنبه ۱۶اسفند - اتحاد کارگران انقلابی ایران: با همه نیرو در تجمعات اعتراضی علیه حملات شیمیایی زنجیره ای به مدارس کشور شرکت کنیم - ادامه وگسترش مسمومیت های دانش آموزان و اعتراضات خانواده ها ودانش آموزان تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های دانش اموزان کاشان مقابل اداره آموزش و پرورش


تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های دانش اموزان رامهرمزمقابل بیمارستان مادر
خشم وفریاد اعتراض دانش‌آموزان هنرستان فاطمیه همدان: نمیخوایم بمیریم…
- استشمام بوی بد و مشکوک در خوابگاه دخترانه‌ی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
- تجمع امروز «زنان گیلان» مقابل اداره‌ی آموزش و‌ پرورش رشت
- چهارمین یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به سطح نازل حقوق وعدم همسان سازیش،عیدی کارمندی(مبلغ ناچیز یک میلیون و هشتصد هزار تومانی) وعدم برخورداری از درمان رایگان باتجمع دراهواز، شوش،شوشتر و کرمانشاه
- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته فولاد خوزستان نسبت به عدم تحقق مطالباتشان وپاسخگونبودن مسئولان مقابل درب شماره 1 کارخانه فولاد خوزستان
- تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت مقابل سازمان برنامه و بودجه
- تجمع اعتراضی اعضای مالباخته تعاونی مسکن کارکنان نهاد ریاست جمهوری مقابل ساختمان ریاست جمهوری برای چندمین بار
- همبستگی با 2 دانشجوی در اعتصاب غذا
- چیدن سینی‌های غذا در اعتراض به کیفیت پایین غذای سلف؛ دانشکدگان کشاورزی و علوم طبیعی دانشگاه تهران
- جان باختن یک کارگر جوان در گوهردشت براثر سقوط از ارتفاع
*******
*شوراهای صنفی دانشجویان:در مسیر روشن معلمانِ خود در مکتب‌خانه‌های خیابان ایستاده‌ایم
در پس این تاریکی نور امید می‌درخشد و ما نه تنها آن را دیده‌ایم که به واسطه‌ی #قیام_ژینا و در پی تاریخ جمعی مبارزت‌مان، آن را چشیده‌‌ایم. در این میان اما حاکمان تاریکی در تلاشند تا بر سیاهی و تباهی بیافزایند بلکه درخشش این امیدِ جمعی را کم‌سو کنند.
هنوز نمی‌دانیم برای آنچه اتفاق می‌افتد از کدام واژگان استفاده کنیم! «تهاجم_شیمیایی»؟ «مسمومیت_سریالی»؟ «انتقام_شیمیایی»؟ نمی‌دانیم. آنچه رخ می‌دهد غیرقابل باور است اما در دل این فاجعه حداقل دو نکته مشخص است:
اول: هدفش زنان است!
دوم: ابعاد فاجعه آنقدر بزرگ است که امکان ندارد دور از چشم سردمداران این سیستم و بدون برنامه‌ریزی و امکانات در حال وقوع باشد!
هدف قرارگرفتن دختران دانش‌آموز این سرزمین در حالی رخ می‌دهد که طی روزهای گذشته پای این «عقده‌گشایی سمی» به تعدادی از خوابگاه‌های دخترانه دانشجویی نیز باز شده است.
بدون شک تلاش برای این حذف جنسیتی در تداوم سیاست‌های کلی حاکمیت در راستای خانه‌نشین کردن زنان و حذف آنان از خیابان و دانشگاه و بازار کار و مداخلات سیاسی است.
در این میان نه تنها نقش معلمان به عنوان حلقه اتصال دانش‌آموزان به جامعه اهمیت دارد بلکه خاصه در مورد نقش ‌آنان به عنوان یکی از معدود گرو‌هایی که به صورت جمعی، تشکیلاتی و دموکراتیک، سپر بلای این جامعه در برابر سیاست‌گذاری و انتقام‌جویی حاکمیت شده است اهمیتی غیرقابل انکار و اساسی دارد. به این اعتبار حمایت معلمان و فراخوان تجمع اعتراضی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان نه فقط به معنای حمایت از تمامیت حق آموزش و صیانت از مدرسه و دانشگاه است که به معنای دفاع از نفسِ زندگی، آزادی، رفاه و آبادی در آینده‌ی رو به پیش ماست.
از سوی دیگر اعتراضات صنفی/معیشتی معلمان برای ما نه مطالباتی معطوف و محدود به صنف خویش که اعتراضی فراگیر در راستای درد و رنجی عمومی است که آن را نمایندگی می‌کنند و عرصه را برای اعتراضات جمعی‌تر می‌گشاید.
شوراهای صنفی دانشجویان از دیرباز و همواره در کنار هم‌سرنوشتان خود در تشکل‌های صنفی معلمان ایستاده است و بدین وسیله کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور ضمن اعلام حمایت از فراخوان ۱۶ اسفند شورای هماهنگی معلمان، اعلام می‌دارد در مسیر روشن معلمانِ خود در مکتب‌خانه‌های خیابان ایستاده‌ایم.
*حمایت خانه فرهنگیان ایران از فراخوان تجمع شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در روز سه‌شنبه ۱۶اسفند
افکار مسموم؛ اتاق‌های تاریک!
اعضای تحریریه خانه فرهنگیان ایران و جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان
◾سناریوی ایجاد رعب و استرس فراگیر برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان به نقطه اوج خود رسیده و شهرهای زیادی را درگیر کرده است.
◾سه ماه از ترواش افکار مسموم علیه دانش‌‌آموزان دختر می‌گذرد اما آن‌ها مثل بقیه سوژه‌ها ظرف ۲۴ساعت دستگیر نمی‌شوند! تعجب ندارد؛ چاقو دسته خودش را نمی‌برد.
◾اکنون با فراگیری جغرافیایی و درگیری تعداد زیادی از دانش‌آموزان و همچنین ضرب و شتم دانش‌آموزان و اولیای آنان سیستم سرکوبی که خسته شده در حال ارعاب از دو طریق است. ۱- مسمومیت و خانه نشین کردن دانش‌آموزان و به تبع اولیا! ۲- نمایش اقتداری که در برابر پرسش درباره یک ترور بیولوژیک سازمان یافته شهروند را زیر مشت و لگد می‌گیرد.
◾طی چند روز اخیر اکثر تشکل‌ها، ان‌جی‌اُ ها و اساتید و فعالین صنفی معلمان، دانشجویان و کارگران نسبت به ابعاد مختلف این جنایت هشدار داده‌اند و حکومت چند روزی بیشتر فرصت ندارد تا با پاسخی قانع کننده و معرفی آمرین و مجریان این ترور سازمان یافته فضا را کمی آرام کند.
◾در صورت مسکوت گذاشتن بحران، دلایل حکومتی بودن ترور بیولوژیک تکمیل شده و قطعا مردم تصمیمی جدی‌تر خواهند گرفت.
◾در پایان به عنوان جمعی از معلمان جوان کشور و پیرو بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از دانش‌آموزان عزیزمان می‌خواهیم که در روز سه‌شنبه ۱۶اسفند همراه با اولیا و دوستان خود، شانه به شانه معلمان خود در مکان‌های ذیل جمع شویم و همراه یکدیگر نسبت به یک ترور سازمان یافته بیولوژیک فریاد دادخواهی سر دهیم.
◾همچنین به یاد و احترام جان‌های عزیز که جمهوری اسلامی در جنبش انقلابی #زن_زندگی_آزادی از ما ستانده ادامه دهنده راه عزیزانمان باشیم و تا آزادی یاران دبستانی و معلمان شریف صدای آنان باشیم.
? منتظر همه شما در تهران، مقابل مجلس هستیم.( ایستگاه مترو بهارستان یا ایستگاه پل چوبی خط BRT آزادی- تهرانپارس)
?مراکز استان‌ها در مقابل ادارات کل آموزش و پرورش استان
? شهرستان‌ها در مقابل ادارات آموزش و پرورش شهرستان
*اتحاد کارگران انقلابی ایران:
با همه نیرو در تجمعات اعتراضی علیه حملات شیمیایی زنجیره ای به مدارس کشور شرکت کنیم
?موج حملات شیمیایی و بیولوژیک علیه مدارس، دبیرستان های دخترانه و خوابگاه‌های دختران در ده‌ها شهر ادامه دارد و هر روز دامنه اش گسترده تر می شود. سازمانیافتگی و همزمانی حملات در دهها شهر و صدها مدرسه دخترانه، و در مواردی پسرانه، استفاده از مواد خاص شیمیایی در حملات صورت گرفته که نه در دسترس افراد و نهادهای غیرحکومتی است؛ نه امکان آزمایش و تشخیص آن توسط آنان وجود دارد و نه تجربه و تخصص استفاده از آن در دسترس عموم است، فقدان هر گونه پیگیری امنیتی و مجازات قضایی و بازداشت عاملان و آمران این حملات علیرغم گذشت حدود سه ماه از آغازش؛ فرافکنی آشکار و دروغ پراکنی نهادهای حکومتی در مورد ابعاد و دلایل این حملات و در عوض، برخورد شدید سرکوبگرانه و امنیتی با خانواده های دانش آموزان مسموم شده به خاطر اعتراض علنی و تجمع آنان در برابر مدارس و ادارات آموزش و پرورش؛ همچنین تهدید خانواده ها به برخورد در صورت رسانه ای کردن خبر مسمومیت ها، همه و همه جای هیچ تردیدی باقی نمی گذارد که عامران این حملات سازمانیافته باندهای آدمکشان حرفه ای همین نظام هستند. عامران این جنایات آن دسته از پاسداران ولایت خون و وحشت این رژیم پوسیده فقاهتی هستند که قبلا در حمایت از رژیم اسد در حملات شیمیایی آن رژیم علیه معترضان در سوریه شرکت کرده و اثرات آن را در انگیزش وحشت عمومی و حفظ رژیم اسد تجربه کرده اند.
?حاکمیت توانایی قتل عام گسترده مردم در اعتراضات مسالمت آمیز خیابانی را زیر نورافکن های شبکه های اجتماعی در شرایطی که خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی با حمایت گسترده افکار عمومی در جهان روبرو شده و خود دچار ریزش نیرو شده اند، از دست داده است. انقلاب و ضد انقلاب حاکم در مرحله حساس توازن قوای فلجی قرار گرفته اند که نه عقب نشینی کامل و نه پیشروی قطعی هیچ یک از دو طرف رویارو به شکل ضربتی امکان ندارد. رژیم در چنین شرایطی به موج حملات شیمیایی دست زده است تا هم از زنانی که حجاب از سر برداشته و در آتش انداخته اند، و دانش آموزانی که در مدارس عکس خامنه ای را آتش زده و در خیابان ها مرگ بر دیکتاتور گفته و عمامه پرانده اند، انتقام بگیرد، هم در پرتو موج وحشت ناشی از حملات شیمیایی تعادل فلج بین نیروی انقلاب با ضد انقلاب حاکم را به سود خود به شکل قطعی دگرگون کند. تجربه قتل های محفلی، قتل های زنجیره ای، اسید پاشی های اصفهان و دهها جنایت دیگر که با هدف وحشت پراکنی سازمان داده شده و بحران آفرینی هایی که برای پرده پوشی بحران های لاعلاج دیگر سازمان داده اند جای تردیدی نمی گذارد که حملات زنجیره ای شیمیایی به مدارس دخترانه در سراسر کشور از سوی باندهای جنایتکار وابسته به حاکمیت سازمان یافته است.
?فقط مقاومت گسترده و سازمان یافته مردم است که می تواند حملات زنجیره ای شیمیایی به مدارس را متوقف کند. دفاع از دختران دانش آموز، از حق آموزش زنان، از برابر حقوقی زنان و مردان و از «زن، زندگی، آزادی» مستلزم مقاومت در برابر حاکمیت و بلندتر کردن صدای اعتراض به حملات شیمیایی و بیولوژیک و مسمومیت های زنجیره ای در سراسر کشور است. با همه نیرو در تجمعات اعتراضی علیه حملات شیمیایی به مدارس کشور براساس فراخوان های منتشره از سوی تشکل های مستقل کارگری، معلمان و زنان شرکت کنیم
?اتحاد کارگران انقلابی ایران ضمن حمایت از فراخوان‌های اعتراض به حملات بیولوژیک و شیمیایی از همه خانواده های دانش آموزان، زنان، دانشجویان و مردم عاصی ‌و رنج دیده می خواهد تا در تجمعات اعتراضی هر چه گسترده تر شرکت کنند.
*ادامه وگسترش مسمومیت های دانش آموزان و اعتراضات خانواده ها ودانش آموزان

/لیست مسمومیت زنجیره ای دانش آموزان در روز یکشنبه 14 اسفند:
مدارس رقیه، زینب، شاهد و شهید فرحانی آبادان
مدرسه ای درآبیک
دبیرستان های دخترانه عصمت و ابتدایی غنچه شهر ابهر
درسه دخترانه متوسطه اول شاهد نرجس اسفراین
مدرسه دخترانه پیام شاهد اصفهان
هنرستان پسرانه عسگری ارومیه
مدارس خیام وجلالی اهواز و دبیرستان دخترانه‌ توانا در شهرک دانشگاه این شهر
دبیرستان دخترانه‌ قدیسه ایلام
مدرسه دخترانه زهره‌ صادقپور از ایوان
مدرسه ابتدایی مختلط روستای گُلی بجنورد
مدرسه دخترانه کوثر در بندرعباس
دبیرستان های دخترانه رازی و پروین اعتصامی بوشهر
مدرسه فاطمیه تبریز
مدرسه ابتدایی نارمک تهران
دبیرستان دخترانه زینبیه خرم آباد
دبیرستان پسرانه دستغیب خرم‌آباد
مدرسه زینب رامهرمز
دبیرستان دخترانه سپیده کاشانی زنجان
مدرسه‌ی دخترانه‌ی نیمه شعبان در گرم‌ دره کرج
مدرسه ای در کوهنجان شهرستان سروستان
مدرسه بانوامین شهر حنای شهرستان سمیرم
چند مدرسه درشیرازازجمله دبیرستان دخترانه ایرج کمالی و مدرسه معطری
مدرسه‌ی دخترانه‌ شایستگان در فولادشهر اصفهان
دبیرستان دخترانه الزهرا فیروزآباد
مدرسه آلومتک قزوین
مدرسه‌ی دخترانه ثنا در قزوین
آموزشگاه دکتر موتمن کاشان
مدرسه راهنمایی دخترانه لاله در شهر کامیاران
مدرسه راهنمایی دخترانه معصومیه شاهد گیلانغرب
مدرسه درگنبدکاووس
مدارس صداقت و تدین در ناحیه 1 مشهد
مدرسه نجمه در ناحیه 4 مشهد
یک مدرسه در ناحیه 5 مشهد
دبیرستان نظام‌الدین بقراط نیشابور
مدرسه هنرستان فاطمیه همدان
دبیرستان‌های دخترانه‌ی سید الشهدا و امام حسین یزد
*تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های دانش اموزان کاشان مقابل اداره آموزش و پرورش
*تجمع اعتراضی جمعی از خانواده های دانش اموزان رامهرمزمقابل بیمارستان مادر
*خشم وفریاد اعتراض دانش‌آموزان هنرستان فاطمیه همدان: نمیخوایم بمیریم…
*استشمام بوی بد و مشکوک در خوابگاه دخترانه‌ی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
بنا بر اخبار واصله در خوابگاه حضرت فاطمه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی حوالی ساعت ۸ امشب، بویی شبیه به بوی سوختگی در تمام فضای خوابگاه حس شده است. دانشجویان پس از استشمام این بو، به مسئولین خوابگاه اطلاع داده و از خوابگاه بیرون آمدند. پس از گذشت حدود ۳ ساعت و حضور آتش‌نشانی و پلیس در محل به دانشجویان گفته شد این بو ممکن از مربوط به سوزاندن چیزی در اطراف خوابگاه باشد و از آنان خواسته شد که به اتاق‌هایشان بازگردند در حالی که بو در خارج از ساختمان خوابگاه حس نمی‌شود.
در حال حاضر هیچ تضمینی برای سلامت دانشجویان وجود ندارد. لازم به ذکر است مسئولیت حفط سلامت دانشجویان و اتفاقات احتمالی بر عهده‌ی مسئولین این دانشگاه است.
گفته می‌شود پس از گزارش این حادثه توسط ساکنین خوابگاه، هیچ‌یک از مسئولین دانشگاه در محل حاضر نشده‌اند و سرپرست خوابگاه پاسخ مشخصی به دانشجویان نداده‌ است. همچنین گزارش شده است آمبولانس در محل حاضر شده است و چندین نفر را معاینه کرده است. اما هنوز از وضعیت جسمانی این دانشجویان اطلاع دقیقی در دست نیست.
*تجمع امروز «زنان گیلان» مقابل اداره‌ی آموزش و‌ پرورش رشت
گزارش ارسالی به بیدارزنی
«در پی صدور فراخوان تجمع زنان گیلان، امروز 14 اسفندماه، عده‌ای از مادران و فعالان حقوق زنان، به مدت 1 ساعت (از 11 تا12 ظهر) مقابل درب اداره آموزش و پرورش جمع شدند.
چندین ون پلیس همراه با ماموران مرد و زن در مکان تجمع حضور داشتند.
معترضین، خواستار حضور و پاسخگویی رییس اداره درباره مسمویت دانش آموزان بودند اما هیچ مسئولی در محل حاضر نشد.
▪معترضین شعارهایی در راستای حفظ امنیت دانش آموزان سر دادند و سرود «یار دبستانی» را هم‌خوانی کردند، همچنین شعارهای:
امنیت بچه‌ها، تامین باید گردد
مسئول بی کفایت، استعفا استعفا
در جمع، سر داده شد.
با آغاز شعارها، تعداد نیروها به شدت افزایش یافت و با اسپری فلفل اقدام به متفرق کردن معترضین کردند.
پلیس اقدام به بازداشت چند زن و یک مرد نمود که با مقاومت معترضین رو به رو شد که مانع بازداشت آنها شدند.
ماموران امنیتی و پلیس، هر معترضی که اقدام به فیلمبرداری داشت را متوقف و گوشی وی را ضبط میکردند و در مقابل نیز، معترضین گوشی‌های مامورانی را که مشغول فیلمبرداری از مردم کرده بودند را از دست آنان خارج کرده و به اطراف، پرتاب کردند.»
*چهارمین یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نسبت به سطح نازل حقوق وعدم همسان سازیش،عیدی کارمندی(مبلغ ناچیز یک میلیون و هشتصد هزار تومانی) وعدم برخورداری از درمان رایگان باتجمع دراهواز، شوش،شوشتر و کرمانشاه
روزیکشنبه 14اسفند، کارگران بازنشسته ومستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی چهارمین یکشنبه اعتراضیشان را نسبت به سطح نازل حقوق وعدم همسان سازیش،عیدی کارمندی(مبلغ ناچیز یک میلیون و هشتصد هزار تومانی) وعدم برخورداری از درمان رایگان با تجمع مقابل سازمان اجتماعی اهواز، شوش،شوشتر و کرمانشاه رقم زدند.

چند شعارتجمع امروز:
«رئیسی بی عرضه برگردد برو تو حوزه»
«یخچال بازنشسته خالی تر از گذشته»
«ظلم و ستم کافیه، سفری ما خالیه»
گزارش رسانه ای شده: درخواست بازنشستگان کارگری شوش برای تحقق مطالبات خود
تعدادی از کارگران بازنشسته شهرستان شوش، صبح امروز (یکشنبه 14 اسفند ماه) مقابل ساختمان تامین اجتماعی شوش، بر خواسته‌های صنفی خود تاکید کردند.
یکی از بازنشستگان گفت: مهم‌ترین خواسته‌های ما ضمن برخورداری از مستمری بالاتر از خط فقر، درمان رایگان و حذف بیمه تکمیلی با اجرای قانون الزام، عدم واگذاری بانک رفاه و اجرای 25درصد متناسب‌سازی است.
وی به تغییر ساختار مدیریتی سازمان به شورای عالی، افزایش سالیانه حقوق طبق ماده41 قانون کار و ماده96 و 111 تامین اجتماعی، دریافت عیدی کارگری و تایید صلاحیت تعدادی از کاندیداهای کانون بازنشستگان نیز اشاره کرده و آنها را از خواسته‌های همکاران خود عنوان کرد.

*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته فولاد خوزستان نسبت به عدم تحقق مطالباتشان وپاسخگونبودن مسئولان مقابل درب شماره 1 کارخانه فولاد خوزستان
روز یکشنبه 14 اسفند، کارگران بازنشسته فولاد خوزستان برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم تحقق مطالباتشان وپاسخگونبودن مسئولان مقابل درب شماره 1 کارخانه فولاد خوزستان تجمع کردند.

اهم خواسته های بازنشستگان فولادخوزستان :
☑تسریع در پرداخت حق مناطق کمتر توسعه یافته
☑درمان بدون واسطه در شهرستانها و بهینه کردن درمان
☑رفع مغایرتهای قانونی در رسیدگی بین شاغلین و بازنشستگان
☑ بازگشت جایگاه واقعی بازنشستگان فولاد خوزستان در جایگاه رفیع خود

*تجمع اعتراضی افراد دارای معلولیت مقابل سازمان برنامه و بودجه
جمعی از معلولان و اعضاء خانواده‌هایشان و مدیران مراکز نگهداری و توانبخشی و مثبت زندگی بهزیستی، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات 8 ماهه و عدم پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به مطالباتشان، مقابل این سازمان تجمع اعتراضی بر پا کردند.

تجمع امروز چه دستاوردی داشت؟!
گزارش تجمع امروز معلولان و مدیران مراکز نگهداری و توانبخشی و مثبت زندگی
مسئولان برنامه و بودجه با امضاء صورت‌جلسه‌ای متعهد شدند تا 25 اسفندماه تمامی معوقات و بودجه بهزیستی را تخصیص و پرداخت نمایند.

برگرفته ازکانال کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت
گزارش رسانه ای شده: تجمع اعتراضی معلولان مقابل سازمان برنامه / بودجه ما کجاست؟
صبح امروز جمعی از معلولان و مدیران مراکز توانبخشی مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. معلولان می‌گویند دلیل این تجمع بی‌توجهی مسئولان در عمل به وعده‌ها است.
درحالی که پیش از این مسئولان وعده پرداخت معوقات را داده بودند اما هنوز با اینکه چند هفته‌ای بیشتر تا پایان سال نمانده، پرداختی انجام نشده است.
معلولان درب سازمان برنامه و بودجه را گِل گرفتند
بهروز مروتی فعال حوزه معلولان در این باره: امروز ۱۴ اسفند است، ما در تاریخ ۲۴ بهمن هم تجمعی برگزار کردیم و مسئولان در آن تاریخ وعده دادند که تا ظرف مدت ده روز معوقات پرداخت خواهد شد اما این اتفاق نیفتاده است.
وی افزود: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از بخش مسکن مددجویان و معلولان، غربالگری شنوایی و بینایی، شهریه دانشجویان، حق پرستاری معلولان، کمک هزینه ماده ۲۷، کمک هزینه لوازم بهداشتی و ما به تفاوت پنج ماه از افزایش حق پرستاری پرداخت نشده است. سازمان برنامه و بودجه توجهی به مطالبات ما ندارد.
مروتی عنوان کرد: افزایش ۴۰ درصدی مستمری هم در حد پیشنهاد است و هنوز به تصویب نهایی مجلس نرسیده است.
وی اضافه کرد: ردیف بودجه قانون حمایت از معلولان هم حذف شده اما برخی نماینده‌ها پیشنهاداتی برای بازگرداندن ردیف بودجه مطرح کرده‌اند که امیدواریم به نتیجه برسد.
بنا بهمین گزارش، ۴۹ درصد از بودجه‌های سازمان بهزیستی در حوزه‌های اجتماعی، پیشگیری و توانبخشی، تاکنون پرداخت نشده است و این مسئله، جامعه هدف بهزیستی، به ویژه معلولان، را دچار مشکلات مضاعف کرده است!
*تجمع اعتراضی اعضای مالباخته تعاونی مسکن کارکنان نهاد ریاست جمهوری مقابل ساختمان ریاست جمهوری برای چندمین بار
روزچهارشنبه 10 اسفند برای چندمین بار، اعضای مالباخته تعاونی مسکن کارکنان نهاد ریاست جمهوری برای اعتراض به عدم پاسخگویی دست به تجمع مقابل ساختمان ریاست جمهوری زدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 14 اسفند،در سال 1399 تعاونی مسکن نهاد ریاست جمهوری اقدام به فروش 83 واحد مسکونی از فاز 11 زون 2 و 3 پروژه پردیس می‌کند که هر یک از اعضاء حدود 500 میلیون تومان را طی 5 قسط در ظرف پنج ماه به حساب تعاونی مسکن ریاست جموری واریز کردند.
تعداد این افراد که مبلغ را واریز کرده اند، 83 نفر است.
طبق وعده شفاهی علوی مدیرعامل تعاونی مسکن ، مقرر شده بود که این افراد تا شهریور سال 1400بعد از پرداخت مبلغ 200 میلیون دیگر، کلید خانه‌های خود را دریافت کنند.
اعضای تعاونی از شهریور 1400 تاکنون منتظر دریافت واحد بوده، اما علوی و فرد خاص دیگری که بدون پروانه وکالت، مدعی پیگیری مساله از مراجع قضایی است هنوز هیچ پاسخ شفافی به اعضا تعاونی نداده و حتی در مواردی طبق اظهار اعضای تعاونی با لحنی تمسخر آمیز پاسخ‌های نامناسبی داده اند.
تنها پاسخ دقیق این بوده که «فروشنده اصلی فرد کلاهبرداری به نام ر. ف اسدی بوده و ایشان از تحویل خانه‌های شما خودداری می‌کند.»
با این حال، هیچ توضیح قانع کننده‌ای ارائه نمی‌دهند که تعاونی مسکن نهاد ریاست جمهوری چگونه به فرد معلوم الحال مذکور اعتماد کرده و سرمایه کارمندانی که اموال و دارایی‌های خود را برای تامین مبلغ 500میلیون فروخته اند به این فرد تقدیم کرده است.
*همبستگی با 2 دانشجوی در اعتصاب غذا

در پی اعتصاب غذای کمال صالح زاده دانشجوی سینما و علیرضا اجدادی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه هنر در اعتراض به سرکوب‌های صورت گرفته و احکام ناعادلانه‌ی صادر شده برای شماری از اساتید و دانشجویان، تعدادی از دانشجویان این دانشگاه با ایشان اعلام همبستگی کرده و خواستار لغو احکام صادره یا استعفای ریاست دانشگاه، محمدرضا حسنایی، شدند.
۱۳اسفند ۱۴۰۱
*چیدن سینی‌های غذا در اعتراض به کیفیت پایین غذای سلف؛ دانشکدگان کشاورزی و علوم طبیعی دانشگاه تهران.
۱۴اسفند۱۴۰۱

*جان باختن یک کارگر جوان در گوهردشت براثر سقوط از ارتفاع
روز جمعه 12 اسفند، یک کارگر جوان میهمان حین کار در یک ساختمان نیمه کاره واقع در گوهردشت کرج بدنبال اثر سقوط از بالکن طبقه سوم جان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید