اخباروگزارش های کارگری 13 اسفند ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فراخوان به‌مناسبت روز جهانی زنان در اعتراض به حمله‌ی بیوتروریستی علیه دختران دانش‌آموز و دانشجو: تهران، میدان فردوسی، ابتدای خیابان سپهبد قرنی، ساختمان شهید رجایی (مرکزی)، یکشنبه ۱۴ اسفند، ساعت ۱۱ صبح «گروهی از زنان مبارز داخل کشور» (تهران)«جمعی از فعالین زنان داخل کشور» (کرج)گروه «بیدارزنی»فراخوان به‌مناسبت روز جهانی زنان در اعتراض به حمله‌ی بیوتروریستی علیه دختران دانش‌آموز و دانشجوو رشت، میدان فرهنگ، مقابل درب آموزش و پرورش، یکشنبه ۱۴ اسفند، ساعت ۱۱ صبح


«فعالان زنان گیلان»

تجمع سراسری معلمان، سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱
آمران و عاملان مسمومیت دانش آموزان باید بدانند که دانش‌آموزان خط قرمز معلمان هستند و ما معلمان شاغل و بازنشسته در چنین شرایط دردناکی فرزندانمان را تنها نخواهیم گذاشت
زمان تجمع: سه‌شنبه ۱۶ اسفند
مکان‌های تجمع
? تهران: مقابل مجلس
? مراکز استان‌ها: مقابل اداره کل آموزش ‌پرورش
? شهرستان‌ها: مقابل ادارات آموزش و پرورش
- اعلام حمایت انجمن صنفی معلمان فارس از فراخوان اعتراضات و اعتصابات ۱۶ اسفند شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان
- اتحادیه آزاد کارگران ایران :
سناریوی ایجاد فضای رعب و وحشت در کشور، شعله‌ی خیزش‌های مردمی را برافروخته‌تر خواهد کرد
به فراخوان ۱۶ اسفند شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان بپیوندیم
- کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران :
زن ، زندگی ، ازادی
عمل تروریستی مسمومیت دانش اموزان را شدیدن محکوم میکنیم


- فراخوان حضور در خیابان، به مناسبت روز جهانی زنان، در اعتراض به حمله بیوتروریستی علیه دختران دانش‌آموز و دانشجو
- ادامه وگسترش مسمومیت های دانش آموزان ، تجمعات اعتراضی خانواده ها ودانش آموزان و یورش ددمنشانه نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به تجمع کنندگان در برخی از شهرها وضرب وشتم خانواده ها و بازداشت تعدادی از آنها
- ربایش قهری دو دانش‌آموز از سوی لباس شخصی‌ها در دبیرستان رضوان شهر فردیس پس از حمله شیمیایی شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
- سارینا محمودصالحی دانشجوی رشته انیمیشن دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه‌ی کرج پس از خبر مسمومیت خوابگاه این دانشگاه شامگاه پنجشنبه، ۱۱اسفند، توسط ماُمورین لباس شخصی ربوده شد.
- دیوارنویسی دانشجویان دانشکدهٔ روانشناسی و علوم‌ تربیتی دانشگاه تهران در اعتراض به مسمومیت‌های زنجیره‌ای دانش‌آموزان در مدارس
- بیانیه‌ی 420 فعّال مدنی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در محکومیت جریان مسموم سازی مدارس دختران ایران
- بیانیه جمعی از استادان دانشگاه چمران اهواز درباره مسمومیت های مشکوک چند مدرسه دخترانه کشور
- تجمعات کارگران پست های فشار قوی برق مقابل مجلس و وزارت نیرو برای افزایش حقوق و دراعتراض به دخالت مجلس در تعیین دستمزد سالیانه واجرای نشدن طرح طبقه بندی مشاغل از طرف وزارت نیرو
- تجمع اعتراضی کارگران شهرداری یاسوج نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه مقابل استانداری برای چندمین بار
- دیدار جمعی از زنان آزاد شده بند زنان زندان اوین با ستاره جلالی مادر هیراد پیربداقی فعال کارگری زندانی
- رها کردن سینی‌های غذا در سلف در اعتراض به کیفیت پایین غذا و احتمالِ شروع موج جدیدی از مسمومیت‌ها در دانشگاه‌ها؛ دانشکده‌ی زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران
- چیدن سینی‌های غذا در اعتراض به کیفیت غذای سلف؛ دانشگاه بهشتی
- گشت‌زنی حراست در دانشگاه‌ها
- ایجاد مزاحمت‌های لفظی و فیزیکی برای بسیاری از دانشجویان توسط موتورسواران حراست پردیس مرکزی دانشگاه تهران
- درخواست کمک از خبرگزاری‌ها، خبرنگاران و اهالی رسانه برای پوشش اخبار تجمع اعتراضی
*******
*اعلام حمایت انجمن صنفی معلمان فارس از فراخوان اعتراضات و اعتصابات ۱۶ اسفند شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان
فرهنگیان فرهیخته استان فارس نیز همراه با دیگر فرهنگیان کشور، از فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران حمایت می‌کنند.
به امید حضور حداکثری معلمان، اولیا و دانش آموزان
وعده دیدار مان:
سه شنبه ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰ صبح
*اتحادیه آزاد کارگران ایران :
سناریوی ایجاد فضای رعب و وحشت در کشور، شعله‌ی خیزش‌های مردمی را برافروخته‌تر خواهد کرد
به فراخوان ۱۶ اسفند شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان بپیوندیم
پس از گذشت چند هفته از حملات زنجیره‌ای به مدارس دخترانه و گسترش هر روزه آن در سراسر کشور، دیگر بر کسی پوشیده نیست که این حملات جنایت‌بار بدون سازماندهی در نهادهای سرکوبگر و موافقت بالاترین مراجع حکومتی با آن انجام نگرفته است.
بدون تردید هدف آمران و عاملان این جنایات، ایجاد فضای رعب و وحشت در کشور و بویژه در میان دختران و زنان مبارزی است که در طول شش ماه گذشته پرچمدار اعتراضات جسورانه درمقابل استبداد حاکم در خیابان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و محلات شهرهای مختلف کشور بوده اند تا مانع از اوج گیری دوباره این اعتراضات بنیان‌کن شوند.
در اعتراض به این جنایات عریان که منجر به مسمومیت صدها دختر دانش‌آموز در کشور شده است، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان فراخوانی را برای برگزاری تجمع اعتراضی در روز سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور اعلام کرده است.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با حمایت قاطعانه از این فراخوان، اعلام می‌دارد که تنها راه مقابله با این جنایت ضد بشری، اعتراض متحدانه‌ی دانش‌آموزان، والدین و معلمان در سراسر کشور و حمایت و همراهی کارگران و دیگر بخش‌های مردم ایران با این اعتراضات است.
بی‌تردید، معماران جنایتکار چنین وحشت آفرینی‌های نفرت انگیزی، نه تنها در برابر موج اعتراضات قابل پیش بینی مردمی راه به جایی نخواهند برد بلکه با این جنایات، عزم و اراده کارگران و معلمان و زنان و جوانان کشور را برای پایان دادن به شرایط جهنمی موجود جزم‌تر و صفوف آنان را به هم فشرده‌تر خواهند کرد‌.
۱۳ اسفندماه ۱۴۰۱
*کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران :
زن ، زندگی ، ازادی
عمل تروریستی مسمومیت دانش آموزان را شدیدن محکوم میکنیم .
جنبش انقلابی که با مرگ مهسا ( ژینا ) امینی شروع شد . حاصل بیش از چهار دهه از ظلم مضاعفی است ، که به زنان ایران تحمیل کرده اند . از همان اغاز این حکومت اسلامی چنان تیغ عمیقی را بر جان و روان و فیزیک و موقعیت اجتماعی زنان کشیدند که ، موجب باز پس گیری دستاوردهای مبارزاتی تا ان زمان انان گردید . و به موجب همین سرکوب خشن توانست وجود منحوس خودش را تا کنون حفظ و حراست نماید .
سرکوب زنان به مثابه مصداق اشکار و عینی دیکتاتوری عریان حکومت فاشیستی بشمار میرود .
جنبش انقلابی که به نام " زن ، زندگی ، ازادی " در ماه های اخیر شروع شد ،با نام یک زن پا به عرصه گذاشت . چنانکه زنان بویژه دختران نوجوان و جوان ، فوری به پیشروان و رهبران خیابانی این خیزش انقلابی در جلو صفوف اعتراضات و تجمعات قرار گرفتند .
از مدارس تا دانشگاه ها ، خیابانها و میادین حضوری انقلابی داشتند . علاوه بر اینکه بخش بزرگی از جان باخته گان و مجروحان و مصدومین دختران جوان بودند . مانند نیکا ، سارا ، و حدیث و ده ها دختران قهرمان این جنبش انقلابی را تداوم بخشیدند .
شعار " زن زندگی ازادی " به مفهوم کامل" نه "به شرایط اجتماعی حاضر بود .
انان که مقابل مستقیم مبارزات انقلابی زنان قرار گرفتند ، با شیوه کاملا تروریستی شیمیایی به جنگ علیه دختران جوان ، این پیشروان و نیروی محرک اعتراضات برخاستند . این یک جنگ تمام عیارضد انقلابی با مردم انقلابی بشمار میرود . این جنگ بر علیه جمعیت ۹۹٪ جامعه بشمار میرود . کودکان مورد هدف تنها از این خانواده ها برگزیده شدند . وقایع هرگز پنهان نمیماند .
جنگی که با سلاح شیمیایی بر علیه کودکان و نوجوانان ادامه دارد ، قطعن محکوم است و حتمن شکستی مفتضح را در پیش خواهد داشت . جنگ بر علیه کودکان یک جنایت اشکار و نزد اذهان عمومی جهانیان ، جنایات جنگی محسوب میشود .
ما کارگران ، از همه فراخوان های اعتراضی در محکومیت عمل تروریستی مسمویت کودکان و معلمان حمایت خود را اعلام میکنیم .
ما کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران حمایت و پشتیبانی خود را از فراخوان ۱۶ اسفند " شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران " اعلام میکنیم .
ما همچنین 8 مارس که به عنوان برگ زرینی در مبارزات خونین زنان جهان بوده است را گرامی می داریم . و معتقدیم انقلاب اغاز شده با جان باختن یک زن و تداوم ان با حضور پر شور و انقلابی و جسورانه زنان همراه بوده است . این انقلابی زنانه است که تمام امال و ارزوها و مطالبات جامعه ایران را نمایندگی میکند .
دوازدهم اسفند ۱۴۰۱
*فراخوان حضور در خیابان، به مناسبت روز جهانی زنان، در اعتراض به حمله بیوتروریستی علیه دختران دانش‌آموز و دانشجو
? نزدیک به ۶ماه از خیزش سراسری در ایران با شعار محوری #زن_زندگی_آزادی می‌گذرد؛ قیامی که پرچم‌داران آن به‌ویژه زنان جوان و دختران نوجوان، بالاخص در کردستان و بلوچستان، از خیابان گرفته تا مدارس و دانشگاه‌ها بودند.
? حالا علاوه بر محرومیت‌های بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان از تحصیل، محرومیت بسیاری از دانشجویان از حضور در خوابگاه‌ها، بازداشت‌های وسیع و صدور احکام سنگین، شلیک به چشم‌ها و نابیناسازی، تجاوز و آزار جنسی به بازداشت‌شدگان معترض، اعدام و به قتل رساندن بسیاری از معترضان، از جمله بیش از ۷۰ کودک، در خیابان‌ها و بازداشتگاه‌ها، حملات بیوتروریستی را علیه عمدتا دختران از دبستان تا دانشگاه آغاز کرده‌اند تا این گونه انتقام خود را از این قیام سراسری که به ویژه به دنبال دستیابی به حقوق و آزادی‌های نوجوانان، جوانان، زنان و برابری و عدالت جنسیتی است، بگیرند و حضور ماموران امنیتی در مدارس را به بهانه‌های مختلف توجیه کنند.
? اکنون سه ماه از حمله به مدارس عموما دخترانه و‌ دولتی می‌گذرد؛ حملات سازمان‌یافته‌ای که از هنرستان ‌دخترانه‌ای در قم آغاز شد و به سرعت شهرهای دیگر گسترش یافته و تا کنون بیش از ۲۰۰۰ دانش‌آموز دختر را در بیش از ۹۰ مدرسه مسموم کرده است.
? گسترش این حملات به خوابگاه دختران دانشجو، بیش از همه اسیدپاشی‌های سازمان‌یافته‌ی سال ۹۳ بر چهره‌ی زنان در اصفهان را تداعی می‌کند و نشان‌دهنده انتقام‌جویی و کینه‌ورزی سازمان‌یافته‌ی حکومت علیه دختران نوجوان و جوان،‌ به‌ویژه به‌دلیل نقش مهم آنان در خیزش اخیر است.
? دسترسی به «آموزش رایگان» و «با کیفیت» حق همه انسان‌هاست و حکومت‌ها موظف به برقراری عدالت و برابری فرصت‌ها در دسترسی به آموزش برای همه افراد هستند. اما جمهوری اسلامی نه تنها اعتقادی به این امر مهم ندارد بلکه از هر گزینه ضدانسانی برای سرکوب این حق ابتدایی به‌ویژه علیه دختران بهره می‌برد.
? در ایران زنان سال‌های بسیاری برای به دست آوردن «حق آموزش» مبارزه کردند، سال‌ها مدارس خانگی آنها سنگباران شد تا بالاخره توانستند به این حق طبیعی، به‌واسطه ایجاد مدارس دولتی، تا حدودی دست یابند.
? بعد از انقلاب ۵۷ و روی کار آمدن جمهوری اسلامی، زنان به واسطه‌ی انواع طرح‌های جنسیت‌زده و ضد زن و سیاست‌های منزوی‌سازی از اجتماعْ با محدودیت‌ها و محرومیت‌های بسیاری در ورود به بسیاری از رشته‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها مواجه شدند. با این وجود آنها به خوبی درک کرده بودند که دستیابی به این حق، می‌تواند آنها را از انزوای اجتماعی خارج کند و برای‌شان استقلال به ارمغان آورد. برای همین هرگز از تلاش دست برنداشتند.
? در حالی که در سال‌های اخیر حذف شدن از چرخه تحصیل به دلیل کیفیت پایین و «خصوصی‌شدن تدریجی مدارس دولتی»، پولی کردن سرویس‌های رفت‌وآمد و خوابگاه‌های مدارس که بیشتر دامن دختران را گرفته است، همراه با ترویج ازدواج کودکان، بسیاری از کودکان به ویژه دختران را از حق طبیعی درس خواندنْ منع کرده و به حاشیه رانده است.
? اکنون این حملات بیوتروریستی به مدارس دخترانه که نشان از ترس حاکمیت از ارتقای آگاهیِ دختران و زنان و تلاش آنها برای استقلال و بیان خواسته‌هایشان دارد، علاوه بر همه محرومیت‌های آموزشی دیگر، حاوی یک پیام روشن است: «دختران را در خانه نگه دارید»!
? در آستانه هشت مارس، روز جهانی زن، با نام مبارزات زنان کارگر و به دنبال آن، مبارزات تمام زنان در سراسر جهان برای تحقق آزادی‌ها و حقوق‌شان، ضمن محکوم کردن سرکوب سراسری معترضان در این چند ماه، حمله به دختران در مدارس و دانشگاه‌ها را محکوم می‌کنیم.
? ما اجازه نمی‌دهیم دخترانمان را به خانه بازگردانند و باید از امنیت آنها در مقابل جمهوری اسلامی کودک‌کش به شیوه‌های جمعی حراست کنیم.
? ما حکومت را مسئول و عامل اصلی این جنایات می‌دانیم و خواستار شناسایی و محاکمه آمران و عاملان این جنایات در پیشگاه مردم ایران و جهان هستیم.
? ما در کنار مادران و مردم به خشم‌آمده از حمله به کودکانمان در روزهای پیش‌رو (تاهشت مارس) به خیابان‌ها می‌آییم و از همه مردم به ویژه فعالان زنان، فعالان حوزه کودکان، معلمان و کارگران، دادخواهان و دانشجویان می‌خواهیم برای دفاع از کودکان و حقوق دختران و زنان به هر شکلی که می‌توانند، در این اعتراضات همراه شوند.
امضا کنندگان:
«گروهی از زنان مبارز داخل کشور» (تهران)
«جمعی از فعالین زنان داخل کشور» (کرج)
«فعالان زنان گیلان»
گروه «بیدارزنی»
*ادامه وگسترش مسمومیت های دانش آموزان ، تجمعات اعتراضی خانواده ها ودانش آموزان و یورش ددمنشانه نیروهای سرکوب دستگاه رهبری ودولت به تجمع کنندگان در برخی از شهرها وضرب وشتم خانواده ها و بازداشت تعدادی از آنها

/لیست مسمومیت زنجیره ای دانش آموزان در روز شنبه 13 اسفند:
مدرسه دخترانه شاهد نورالزهرا ارومیه
مدارس شایستگان، ثمین وپروین املش(استان گیلان)
مدرسه معصومه تبریز
مدرسه مرتضی محمدی درشهرپرند
دبیرستان ولیعصر زنجان
مدرسه بانو امین شهر حنای شهرستان سمیرم
دخترانه‌‌ توحید شهریار
مدارس امامت، القدیر و بهار پاکدشت(استان تهران)
دبیرستان دخترانه جمال‌الدین اسدآبادی عبدل آباد تهران
مدرسه دخترانه‌ی اعتمادی‌فر تهران
مدرسه‌ی دخترانه‌ی حمزه رفعتی رشت
شهرک شریعتی عبدل‌آباد تهران
دبستان دخترانه حجت، صفادشت تهران
مدارس باقرالعلوم، ام‌ابیها و اسدیان شهرستان اسلامشهر(استان تهران)
دبیرستان دخترانه فرزانگان نسیم شهر(استان تهران)
دبیرستان عصمت و دبستان حجت در صفادشت
هنرستان کتابچی کاشان
مدرسه برجسته کرج
مدارس فاتحی ومهاجر متوسطه اول ناحیه یک کرج
یک مدرسه در منطقه اسلام آباد ناحیه یک کرج
دبیرستان زینبیه مشگین شهر
دبرستان ن تاجگردون لاهیجان
دبیرستان فاطمه الزهرا شهرستان کوار
مدرسه ای در شهرستان گرمی
دبیرستان هاجرهفتکل
دو مدرسه دخترانه در همدان و کبودراهنگ
/لیست تجمعات اعتراضی خانواده ها و دانش آموزان در روز شنبه 13 اسفند:
مقابل آموزش و پرورش اردبیل
آموزش وپرورش اصفهان
مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان – رشت
مقابل دبیرستان تاجگردون لاهیجان
تجمع در کرمانشاه
مقابل اداره کل آموزش و پرورش شمیرانات
مقابل دبستان بهار آزادی تهرانپارس
مقابل آموزش و پرورش منطقه‌ی 1 تهران
مقابل آموزش و پرورش منطقه‌ی 2 تهران
مقابل آموزش و پرورش منطقه‌ی 4 تهران
مقابل آموزش و پرورش منطقه‌ی 5 تهران
مقابل آموزش و پرورش منطقه‌ی 8 تهران
مقابل دبیرستان معصومه کرمانشاه
مقابل آموزش وپرورش کرمانشاه
تجمع مادران، در اعتراض به مسمومیت‌ دانش آموزان در تهران بالاتر از وزارت آموزش و پرورش در تقاطع طالقانی و قرنی علی‌رغم تهدیدات امنیتی برگزار شد.
اعتصاب دانش‌آموزان مدرسه پسرانه ابن سینا و هنرستان فنی علاقه مندان در تهرانسر و خودداری از حضور در کلاسهای درس در حمایت از دختران دانش‌آموزی که مورد حمله شیمیایی و مسمومیت قرار گرفته‌اند.
اعتراض خیابانی دانش‌آموزان مدارس پسرانە در سنندج به دلیل تشدید مسمومیت دانش آموزان
/شعارهای تجمعات:
« آهای آّهای نشسته ها مسموم بعدی از شماست»
«اسید پاشی مسمومیت هر دو یک جنایت»
«مرگ بر حکومت بچه‌کش»
«مسئول بی کفایت خجالت خجالت»
« دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست»
«سپاهی، بسیجی، داعش ما شمایید»
« مسئول بیا بیرون مسئول بیا بیرون»
« بی شرف بی شرف»
/تصاویر:


*ربایش قهری دو دانش‌آموز از سوی لباس شخصی‌ها در دبیرستان رضوان شهر فردیس پس از حمله شیمیایی شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
*سارینا محمودصالحی دانشجوی رشته انیمیشن دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه‌ی کرج پس از خبر مسمومیت خوابگاه این دانشگاه شامگاه پنجشنبه، ۱۱اسفند، توسط ماُمورین لباس شخصی ربوده شد.
از نهاد بازداشت کننده و وضعیت فعلی ایشان اطلاع دقیقی در دست نیست.
*دیوارنویسی دانشجویان دانشکدهٔ روانشناسی و علوم‌ تربیتی دانشگاه تهران در اعتراض به مسمومیت‌های زنجیره‌ای دانش‌آموزان در مدارس

*بیانیه‌ی 420 فعّال مدنی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در محکومیت جریان مسموم سازی مدارس دختران ایران
?مسموم نمودن مدارس دخترانه و در موارد کمتری مدارس پسرانه در کنار انواع آسیب‌ها و فشارهای اجتماعی ناشی از ناکارآمدی و سوءمدیریت، جامعه ما را به‌سوی بحران‌ جدیدی از نگرانی و بی‌اعتمادی هم‌تراز با بحران‌های سیاسی و اقتصادی سوق داده‌است.
? این بحران‌ها به طور خاص برای زنان و دختران‌مان‌، مضاعف است و همچون رویدادهای پیاپی و مخوفی نظیر اسیدپاشی و شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای به دختران، قتل‌های زنان و ..، موجب بی‌اعتمادی و خشم بیشتر شده‌است. این بار مسمومیت دختران دانش‌آموز از قم آغاز و به صورت زنجیره‌ای در قریب ۹۰ مدرسه و ۱۵ شهر و بیش از ۱۱ استان تکرار شده است. این مسمومیت‌ها آسیب‌های جدی بر جسم و روان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان وارد ساخته و به نگرانی ملّی تبدیل شده‌است.
? علی‌رغم گذشت صد روز از این وقایع ناگوار که منجر به نگرانی و احساس ناامنی والدین و دانش‌آموزان شده‌است، نه تنها اطلاع‌رسانی شفافی در مورد علت این اتّفاقات صورت نگرفته بلکه شاهد واکنش و اقدام بازدارنده‌ای از سوی مقامات آموزش و‌پرورش و نیروهای امنیتی‌ همیشه حاضر در صحنه‌های اعتراضی مردم نیز نبوده‌ایم. وضعیت کنونی این نگرانی را به همراه دارد که آیا توان برخورد با این مسئله وجود ندارد و یا برنامه‌ریزان و مسببان این واقعه اسفناک جایگاه ویژه‌ای دارند و به همین دلیل تا کنون شناسایی و یا معرفی نشده‌اند.
? به مدد ابزار رسانه، تهاجم خشونت بار به مادران دل‌نگران، بار دیگر همگان را در بهت فرو برد و بیزاری ملت را از این‌گونه رفتارهای خصمانه با مردم برافروخت‌ و اين پرسش را نیز در افكار عمومى زنده ساخت كه بی‌اعتنایی حاكميت در قبال این‌گونه رفتارهای غيرانسانى تا كى و تا كجا ادامه خواهد يافت؟
? ما امضا کنندگان این بیانیه، ضمن محکوم کردن این جنایت‌های "زنجیره‌ای" دیگر، تاکید بر شناسایی فوری و برخورد عاجل با آمران و عاملان برای جلوگیری قطعی از ادامه این تبه‌کاری‌های سازمان یافته را داریم و از مطالبات خانواده‌های دانش‌آموزان در تجمعات و تظاهرات معلّمان در این راستا حمایت می‌کنیم.
*بیانیه جمعی از استادان دانشگاه چمران اهواز درباره مسمومیت های مشکوک چند مدرسه دخترانه کشور
هموطنان عزیز
همچنانکه مستحضرید بیش از دو هفته است اخباری زجرآور در زمینه مسمومیت های مشکوک چند مدرسه دخترانه در چند شهر کشور منتشر می‌شود. این رویداد شوم مایه تاسف و انزجار اقشار مختلف مردم سرتاسر کشور گردیده است، بویژه که هدف این مسمومیت ها دختران معصوم نوجوان ایران بوده‌اند. با توجه به خبررسانی‌های غیرشفاف سازمان‌ها و نهادهای ذیربط حاکمیتی در این زمینه و در عین حال ظن قوی عمدی بودن این جنایات از مقامات و نهادهای ذیربط حکومت به جد خواستاریم تا بی پرده پوشی، سریع، و با قاطعیت به این فاجعه‌های جنایتکارانه احتمالی در محیط های آموزشی کودکان و نوجوانان پایان دهند و موجب بازیابی اعتماد همگانی شوند. بی‌تردید، هر گونه تعلل، پرده‌پوشی و مماشات با عاملان این جنایات هولناک، باعث فوران خشم شهروندان سرتاسر کشور خواهد گردید.
با 71 امضا
*تجمعات کارگران پست های فشار قوی برق مقابل مجلس و وزارت نیرو برای افزایش حقوق و دراعتراض به دخالت مجلس در تعیین دستمزد سالیانه واجرای نشدن طرح طبقه بندی مشاغل از طرف وزارت نیرو
روز شنبه 13 اسفند، کارگران پست های فشار قوی برق(کارگران بخش دولتی)برای افزایش حقوق ابتدا مقابل مجلس تجمع کردند و اعتراضشان نسبت به دخالت مجلس در تعیین دستمزد سالیانه کارگران بنمایش گذاشتند وسپس راهی وزارت نیرو شدند تا باتجمع نسبت عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل اعتراض کنند.

کلاه زردهای حاضر در تجمع به خبرنگاررسانه ای گفتند: تعیین دستمزد برای تمام کارگران کشور، چه در بخش خصوصی شاغل باشند و چه در دولت، برعهده‌ی شورایعالی کار است و نباید افزایش دستمزد کارگران دولت در لایحه بودجه مشخص شود.
آنها افزودند: از همه‌ی مزایا و امکانات دولت محرومیم اما می‌خواهند افزایش مزد ما را به اندازه‌ی کارمندان درنظر بگیرند، این نهایت بی‌عدالتی‌ست.
آنها درادامه گفتند: طرح طبقه بندی ما از سال 99 در وزارت نیرو معطل مانده است؛ انتظار داریم به سرعت این طرح اجرایی شده و موجب افزایش حقوق ما شود.
*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری یاسوج نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه مقابل استانداری برای چندمین بار
روز شنبه 13 اسفند برای چندمین بار، کارگران شهرداری یاسوج دست به تجمع مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تا صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه را هرچه بیشتر منعکس کنند.

کارگران شهرداری یاسوج که از از مردادماه و شهریورماه تاکنون حقوق معوقه دارند بعد از اینکه از تجمع خود جلوی شورای شهر نتیجه ای نگرفتند، این بار جلوی استانداری تجمع کردند، این دومین بار است که کارگران جلوی استانداری تجمع می کنند و هنوز در بلاتکلیفی به سر می برند.
یکی از این کارگران به خبرنگاریک رسانه محلی گفت: پاکبانان از شهریورماه امسال تاکنون حقوق نگرفته اند و بیمه برای ما واریز نشده، و بطور کلی پرداخت بیمه خیلی نامرتب انجام می گیرد برای همین هم ما با مشکل مواجه هستیم.
یکی دیگر از کارگران شهرداری حاضر در این تجمع بیان کرد: ما گرسنه ایم و تجمع ما تنها برای مطالبه حقوق‌مان است.
وی اضافه کرد: مسئولان و متولیان از جمله اعضای شورا و شهردار خودشان اگر پنج ماه حقوق نگیرند چکار می‌کنند؟ چطور زندگی خود را می‌چرخانند.
یکی دیگر از پاکبانان شهرداری یاسوج با بیان اینکه جمعی کارگران فضای سبز نزدیک بیش از 8 ماه حقوق نگرفته اند، بیان کرد: انتظار می‌رود مسئولان و اعضای شورای شهر یاسوج در حمایت از کارگران شهرداری به موضوع مشکلات آنان ورود کنند تا مطالبات کارگران پرداخت شود.
کارگر دیگری نیز گفت: با این شرایط که چند ماه حقوق نگرفته‌ایم چطور می‌توانیم جواب زن و بچه‌مان را بدهیم، از مسئولان می‌خواهیم چاره‌ای برای پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری یاسوج در آستانه سال نو بیندیشند.
*دیدار جمعی از زنان آزاد شده بند زنان زندان اوین با ستاره جلالی مادر هیراد پیربداقی فعال کارگری زندانی

*رها کردن سینی‌های غذا در سلف در اعتراض به کیفیت پایین غذا و احتمالِ شروع موج جدیدی از مسمومیت‌ها در دانشگاه‌ها؛ دانشکده‌ی زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران.

در گزارش دانشجویان آمده‌ است:
همه‌ی ما می‌دانیم که ارائه‌ی غذای باکیفیت در سلف‌های غذاخوری دانشگاه و تضمین سلامت دانشجویان، یکی از مهم‌ترین وظایف مسئولین دانشکده و به خصوص رئیس آن دانشکده است.
از شروع ترم جدید تا به امروز، اعتراض شفاهی دانشجویان نسبت به کیفیت پایین غذای سلف و پیگیری آنان از طریق مسئولین مربوطه بی‌پاسخ مانده‌است. (هفته‌ی گذشته در غذای برخی دانشجویان "مو" پیدا شده بود!)
در نتیجه شنبه ۱۳اسفند غذای سلف تحریم شد و در صورت بی پاسخ ماندن اعتراض‌مان از سوی مسئولین، تحریم سلف ادامه خواهد یافت.
باشد تا مسئولین بدانند دانشجو به حقوق خود آگاه است و در مقابل نقض حقوقش سکوت نخواهد کرد.
*چیدن سینی‌های غذا در اعتراض به کیفیت غذای سلف؛ دانشگاه بهشتی.

در پی این اعتراض حراست به سمت دانشجوها هجوم آوردند، ظرف‌های غذا را جمع کرده و کارت دانشجویی برخی را با زور ضبط کردند.
گفتنی است دانشجویان زیر باران ایستاده و تا شعار "دانشجو داد بزن حقتو فریاد بزن" سر دادند.
حراست این دانشگاه این اعتراض صنفی را غیرصنفی دانسته و با جملاتی مانند "شما از یک جایی خط می‌گیرین"، "شما رو تحریک کردن" و "مشکل شما غذا نیست" سعی در سرکوب و پرونده‌سازی برای دانشجویان داشتند.
*گشت‌زنی حراست در دانشگاه‌ها
بنا بر گزارشات واصله، در هفته‌های گذشته بسیاری از دانشگاه‌ها محل گشت‌زنی‌های متعدد نیروهای حراست بوده‌اند. این افراد به بهانه‌های مختلف دانشجویان را مورد بازخواست قرار می‌دهند و بنظر می‌رسد هدفی جز اعمال و نمایش قدرت ندارند.
بر این اساس، در دانشگاه چمران اهواز نیروهای حراست اقدام به گشت‌زنی موتوری در دانشگاه کرده‌اند و به بهانه‌های واهی از جمله پوشش دختران، بسیاری از دانشجویان را مورد بازخواست قرار داده‌اند.
همچنین گزارش شده است که در دانشگاه گیلان نیز نیروهای حراست در سالن‌های مطالعه و کتابخانه‌ها گشت می‌زنند و با توهین و رفتار زننده‌ تذکر حجاب می‌دهند و کارت دانشجویان را ضبط می‌کنند‌.
از دانشگاه تهران هم گزارش شده است که پس از برگزاری تجمعات صنفی و لغو مصوبه مجازی شدن دانشگاه، فشار نیروهای حراست بر دانشجویان بخصوص در پردیس مرکزی دانشگاه افزوده شده است و اینان به بهانه پوشش و استعمال سیگار دانشجویان را تهدید کرده و‌ مورد بازخواست قرار می‌دهند. پیش‌تر نیز عنوان شده بود که در این دانشگاه بسیاری از دانشجویان به دلیل "پوشش نامناسب" اخطار گرفته و‌ به ساختمان حراست احضار شده‌اند.
*ایجاد مزاحمت‌های لفظی و فیزیکی برای بسیاری از دانشجویان توسط موتورسواران حراست پردیس مرکزی دانشگاه تهران
بنابر گزارش‌های مکرر دانشجویان حاضر در پردیس مرکزی دانشگاه تهران، امروز، شنبه ۱۳ اسفند، چهار تن از افراد حراست دانشگاه سوار بر دو دستگاه موتورسیکلت، دائماً درحال گشت‌زنی در محوطهٔ این پردیس و ایجاد مزاحمت‌‌های جدی برای دانشجویان دختر، به‌بهانهٔ تذکر حجاب، مشاهده شده‌اند. در مواردی نیز میان دانشجویان و نیروهای موتورسوار حراست، مشاجرات جدی لفظی و حتی فیزیکی رخ‌ داده است.
طبق گزارش‌های دریافتی، این افراد با موتور سد راه تعدادی از دانشجویان که قصد رفتن به دانشکدهٔ خود را داشته، شده‌اند.
از دانشجویان درخواست می‌شود که مشاهدات و روایات خود را در این زمینه، برای ما ارسال کنند.
*درخواست کمک از خبرگزاری‌ها، خبرنگاران و اهالی رسانه برای پوشش اخبار تجمع اعتراضی
?سازمان برنامه و بودجه حدود ۴۹ درصد از بودجه بهزیستی را هنوز پرداخت نکرده و اراده‌ای نیز برای پرداخت معوقات تا پایان سال جاری از خود نشان نمی‌دهد. همچنین سال آینده نیز تعهدی برای پرداخت بودجه‌های سال قبل ندارد.
?عدم پرداخت بودجه، در وضعیت اقتصادی اسف‌بار کشور مشکلات مضاعفی را برای جامعه هدف بهزیستی(معلولان، سالمندان، زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و...) که همانا از محروم‌ترین و مستضعف‌ترین اقشار جامعه هستند، به وجود آورده است.
?در همین راستا معلولان و مدیران مراکز نگهداری، توانبخشی و مثبت زندگی پس از طی تمام مراحل اداری و عدم پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به مطالباتشان، فراخوانی به منظور تجمع اعتراضی در مقابل سازمان مذکور منتشر نموده‌اند.
?لذا بدین وسیله از خبرگزاری‌ها، خبرنگاران و اهالی محترم رسانه تقاضا دارد برای پوشش اخبار تجمع اعتراضی، روز یکشنبه ۱۴ اسفند از ساعت ۹ به بعد مقابل سازمان برنامه و بودجه( میدان بهارستان،خیابان دانشسرا) حضور به هم رسانیده و صدای مظلوم‌ترین و مستضعف‌ترین قشر جامعه را به گوش همگان برسانند.
پیشاپیش از حمایت مشارکت‌کنندگان در این برنامه تشکر می‌نمائیم.
یاد آوری:فراخوان تجمع معلولان مقابل سازمان برنامه و بودجه
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست

با توجه به وضعیت اسف‌بار معیشتی افراد دارای معلولیت، حدود ۵۰ درصد بودجه‌ معوقه، حذف ردیف، و عدم اراده سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت بودجه‌های معوقه و رسیدگی به مطالبات معلولان، کمپین معلولان با استناد به اصل ۲۷ قانون اساسی کشور اقدام به برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز و صنفی می‌نماید.
حضور افراد دارای معلولیت‌( شنوایی، بینایی، ذهنی، سندرم داون، اتیسم، جسمی حرکتی، اس ام ای SMA، ام اس MS و غیره) و اعضاء خانواده‌ و فعالان این حوزه ضروری است.
زمان؛ یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۹ صبح( در صورت عدم حصول نتیجه مثبت، تجمع بعدی شنبه ۲۰ اسفند در همین ساعت و مکان. برنامه تجمعات بعدی نیز متعاقبا اعلام خواهد شد)
مکان؛ تهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، مقابل سازمان برنامه و بودجه
همراه شو عزیز، کین درد مشترک، هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود!
ای معلول بپا خیز، برای رفع تبعیض
ای معلول داد بزن، حقتو فریاد بزن
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید