مردم سنندج سفر رئیسی را ناکام گذاشتند 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

رئیسی با تدابیر نظامی و بسیج مزدوران از شهرهای  کردستان و خارج از کردستان به سنندج رفت. در مجلس گردهمایی او تعدادی از کاسه لیسان و مزدوران حکومتی حضور داشتند. در میدان اقبال نیز چند صد مزدور بسیجی و لباس شخصی را جمع کردند تا بتواتند تبلیغات کذایی خود را حول استقبال باشکوه! مردم سازمان بدهند. جوانان انقلابی سنندج مقدم قاتل حکومتی را با آتش زدن لاستیک در برخی خیابانها و با شعار علیه او گرامی داشتند!

پلاکاردهایی با عبارت «کوچه و خیابان های سنندج هنوز بوی خون جوانان بیگناه ما را میدهد. انتظار خوشامدگویی از مردم سنندج را داری!»، «رئیسی قاتل جوانان و مردم کردستان گورت را از سنندج گم کن. کوچه های کردستان هنوز بوی خون شهیدان میدهد ژن ژیان ئازادی» «#رئیسی ـ قاتل» و «کردستان جای قاتلان نیست رئیسی برو گمشو»، در برخی محلات شهر، احساس عمیق مردم سنندج و کردستان را از رئیس جمهور حکومت بیان میکرد. 
هنوز خون جوانانی که در یک سال گذشته بدستور مقامات حکومت ریخته شد خشک نشده  و نفرت از  مقامات حکومت از در و دیوار میبارد. کردستان و هیچ کجای ایران جای این جنایتکاران نیست. 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
١١ آبان ١٤٠٢
٢ نوامبر ٢٠٢٣
      

 


کردستان جای جلادان نیست! رئیسی برو گمشو
حکومت اسلامی قرار است اواخر این هفته رئیسی را با صرف هزینه‌های میلیونی به کردستان بیاورد. تبلیغات حکومتی برای این سفر شروع شده است. این بخشی از کارزار حکومت علیه مردم کردستان است. میخواهند وانمود کنند که رئیس قاتلشان، حتی توانست به کردستانی که از روز اول سر کار آمدن این حکومت هیچگاه سر خم نکرد و در انقلاب زن زندگی آزادی نیز یک سنگر مستحکم انقلاب بود، سفر کند و با درست کردن صحنه‌های نمایشی و سازمان دادن جمعیت کرایه ای از شهرهای دیگر وانمود کنند که با استقبال مردم مواجه شده‌اند. سفر این جلاد را به افتضاح سیاسی و ناکامی رژیم تبدیل کنیم. 
 
مردم مبارز شهرهای کردستان!
کارنامه رئیسی برای همه ما مردم روشن است. جواب ما هم روشن است جلاد برو گمشو! حکومت اسلامی به خوبی آگاه است که مراسمهایی که در زیر تیغ نظامی کردن خیابان‌ها و شهرها برگزار میشود، با بی اعتنایی و بایکوت مردم روبرو خواهد شد. سراسر شهرهای کردستان، زنان و جوانان و دانش‌آموزان، خانواده‌های جانباخته، کارگر و معلم و همه مردم این استان سراپا خشم و نفرتند. در روز گذشته دختران تعدادی از مدارس سنندج حاضر نشده اند در مراسم استقبال از جلاد حکومت در تمرین سرود حکومتی شرکت کنند. این مقاومت و ایستادگی را سراسری کنیم و در همه شهرها، در دانشگاهها و مدارس و کوچه‌ها و خیابان‌ها همه جا را با شعار جلاد برو گمشو پر کنیم. در مقابل تبلیغات نفرت انگیز حکومت، ما هم تبلیغات خودمان را شروع کنیم. بیانیه بدهیم، شعارنویسی کنیم، از تمرین سرود اجباری خودداری کنیم. والدین دانش آموزان علیه تحمیل سرود به فرزندان خود دست به اعتراض بزنند. فضا را از همین الان علیه حکومت و سفر قاتل حکومتی تنگ کنیم. 
 
جوانان مبارز کردستان!
شما در ناکام کردن سفر رئیسی به کردستان می توانید نقش برجسته و موثر داشته باشید. در محلات شهرها، مدارس و دانشگاه ها همه جا را از شعار «کردستان جای رئیسی قاتل نیست»، «جلاد برو گمشو» پر کنید. خانواده ها در مقابل بردن تحمیلی دانش آموزان به مراسم کنار فرزندان خود قرار گیرند و با تجمع در مقابل مدارس مانع زورگویی به فرزندان خود شوند. نفرت از حکومت اسلامی را به اعتراض یکپارچه خود تبدیل کنیم. 
 
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری
١٠ آبان ١٤٠٢
١ نوامبر ٢٠٢٣