خشونت و تروریسم را محکوم می کنیم و اعدامهای جمهوری اسلامی جنایت علیه ملت ایران است

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دستهای پلید و جنایتکار تروریست‌های ددمنش و کوردل بار دیگر تنی چند از هموطنان بی گناه و عزیز ما را در کر مان در روز ۱۳ دی ماه با انفجار بمب به خاک و خون کشیدند. این اقدام ضد انسانی و اسف بار موجب کشته شدن بیش از صد نفر و مصدومیت صدها نفر گردید. جبهه ملی ایران این فاجعه خونین را به ملت بزرگ ایران به ویژه به هموطنانی که در این حادثه تلخ و هولناک عزیزان خود را ازدست داده اند تسلیت می گوید و ضمن محکوم کردن شدید این جنایت هولناک، خواهان پیگیری و مجازات عاملان آن می باشد.

جبهه ملی ایران افزون بر محکوم کردن یک چنین کشتار بی رحمانه ای، دستگاه امنیتی کشور را به خاطر ناتوانی در جلوگیری از چنین ترور دهشتناک و دردآوری مسئول و مقصر می داند.
چگونه است که دستگاه های امنیتی رنگارنگ جمهوری اسلامی در سرکوب دانشجویان، کارگران، معلمان، بانوان گرانقدر و تمام ملت ایران که با روش های مدنی و متمدنانه نسبت به شرایط ناهنجار کشور اعتراض می کنند، هیچ کم و کاستی ندارند و با روش های غیر قانونی، مردم حق طلب و معترض ایران را مورد سرکوب شدید قرار می دهند، اما برای پیشگیری و مقابله با اقدامات جنایتکارانی که فاجعه کرمان را آفریدند عاجز و ناتوانند؟
جبهه ملی ایران بسته بودن فضای سیاسی کشور و فقدان آزادی های اولیه و ضروری برای جوامع بشری مانند آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات و آزادی انتخابات و عدم امکان بروز اعتراضات قانونی و مسالمت آمیز را عامل اصلی ساخته شدن بستر برای اقدامات خشونت آمیز وتروریستی در جامعه می داند.
هیات رهبری اجرائی جبهه ملی ایران
تهران-پانزدهم دی ماه 1402


 
اعدامهای جمهوری اسلامی جنایت علیه ملت ایران است
حکومت اسلامی تنها راه ادامه حیاتش را در کشتار و خونریزی و ایجاد رعب و وحشت می‌بیند. ماشین اعدام رژیم بخاطر ترس از قیام مردمی همچنان فعال است و بویژه از میان آنانی که امکان دادخواهی ندارند بیشتر قربانی می‌گیرد.
این بار آقای رضا رسایی از یارسانان کرد در ارتباط با خیزش سراسری مردم با اعتراف اجباری محکوم به قتل عمد رییس اطلاعات سپاه پاسداران شهر صحنه نادر بیرامی به اعدام ‌(قصاص) محکوم شده است. وی هم اکنون در زندان دیزل آباد کرمانشاه بسر میبرد و به گفته سازمان عفو بین‌الملل در خطر اعدام است. عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای در ۲۹ آذر همچنین نسبت به خطر جدی اجرای اعدام مجاهد کورکور، منوچهر مهمان نواز، منصور دهمرده و محمد قبادلو هشدار داده است که آنها نیز بدون رعایت استانداردهای حقوقی، ارائه مدارک کافی و خلاف شواهد موجود به اعدام محکوم شده‌اند. 
شمار اعدامهای جمهوری اسلامی که نسبت به جمعیت بالاترین در جهان است، حکایت از جنایت علیه بشریت دارد. ما جنایات جمهوری اسلامی علیه مردم ایران را به شدت محکوم میکنیم و خواستار آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی هستیم.
سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
جبهه ملی ایران – اروپا
16 دیماه 1402 برابر 6 ژانویه 2024