درباره اهدای جایزه حقوق بشری پارلمان اروپا به مهسا امینی

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روز سه شنبه ۲۱ آذر در شهر استراسبورگ (فرانسه) جایزه آزادی بیان پارلمان اروپا (جایزه ساخاروف) به مهسا امینی، حدیث نجفی  و مرسده شاهین‌کار از آسیب دیدگان انقلاب زن زندگی آزادی اهدا شد. مژ‌گان افتخاری، امجد امینی و همچنین اشکان امینی برادر مهسا قرار بود در این مراسم شرکت کنند اما جمهوری اسلامی جلو خروج آنها را گرفت و صالح نیکبخت به نمایندگی از این خانواده جایزه را دریافت کرد و پیام مژگان افتخاری مادر مهسا را قرائت کرد.

صالح نیکبخت در بخشی از پیام خود گفت: «ژینا تجلی زندگانی و زندگی است. نام او رمز آزادی شد و رویای آزادی از محل تولدش یعنی کردستان تا خاورمیانه و سراسر جهان گسترده شد.» مادر مهسا امینی در این پیام با تاکید بر این که «داغ ژینا برای من ابدی است و برای همه مردمان جهان جاودان» ابراز اطمینان کرد که « نام او همراه نام ژاندارک، نماد آزادی خواهد ماند.» 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری اهدای این جایزه به ژینا/ مهسا امينی را به مردم ایران و به خانواده مهسا صمیمانه تبریک میگوید. 

 جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی و جایزه آزادی بیان پارلمان اروپا به مهسا امینی، بعنوان بزرگداشت جنبش پرشکوه زن زندگی آزادی و مبارزات مردم بویژه زنان ایران برای بزیر کشیدن جمهوری اسلامی ثبت خواهد شد. 

برگزاری دو مراسم و اهدای این جوایز در دو روز متوالی ۲۰ و ۲۱ آذر ۱۴۰۱ یکبار دیگر سرها را بطرف مبارزات مردم ایران، وضعیت زندانیان سیاسی در ایران و انقلاب زن زندگی آزادی چرخاند. هزاران نفر در اسلو و استراسبورگ  حمایت خود را از انقلاب مردم ایران اعلام داشتند. اهدای این جایزه ها تحول مهمی در تقویت انقلاب در ایران بود. 
 
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ آذر ۱۴۰۲