اخبار نفت:شماره ۴۳و ۴۵ ادامه اعتراضات کارگران رسمی شرکت نفت و گاز آغاجاری و خبری دیگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

کارگران رسمی نفت به اعتراضات خود در مناطق مختلف ادامه میدهند. امروز چهارشنبه ۲۲ آذرکارگران رسمی شرکت نفت و گاز آغاجاری بار دیگر دست به تجمع زدند و با دست نوشته های اعتراضی شان بر سر خواستهای مطالباتی  خود صدای اعتراض خود را بلند کردند. اعتراض کارگران رسمی نفت  به سقف پایین حقوقها و کاهش سطح دریافتی‌هایشان، مالیات‌های سنگین، محدودیت ۳۰ سالهٔ سنوات بازنشستگی و کسورات بازنشستگی‌شان و نیز دست اندازی به صندوق بازنشستگی و اختلاس ها و دزدی هاست.

بدین ترتیب هزاران کارگر رسمی که نقش تعیین‌کننده‌ای در نفت دارند کانون داغ اعتراضی در مراکز نفتی را رقم زده اند. اهم مطالبات این کارگران عبارتند از: حذف سقف‌حقوق، اصلاح کف‌حقوق، حذف محدودیت پرداخت حق‌سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده۱۰ و پرداخت معوقات آن ، عودت کسورات مازاد مالیات و عدم دست اندازی به صندوق بازنشستگی نفت و پایان دادن به چپاولگری ها.  
شرکت بهره وری نفت و گاز آغاجاری که اعتراضاتشان هر روزه است، با تولید روزانه ۶۱۵ هزار بشکه نفت خام، سومین تولیدکننده نفت در زیرمجموعه های مناطق نفتخیز جنوب است .
از خواستها و اعتراضات کارگران نفتن فعالانه حمایت کنیم و صدایشان را بازتاب دهیم. 
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۲،  ۱۳ دسامبر ۲۰۲۳

 

اخبار نفت:شماره ۴۵
ادامه اعتراضات کارگران رسمی نفت در شرکت فلات قاره در لاوان
اعتراضات کارگران رسمی نفت همچنان ادامه دارد. روز ۲۴ آذر کارگران شرکت فلات قاره  در لاوان در ادامه اعتراضاتشان علیه تعرضات معیشتی حکومت و بی پاسخ ماندن خواستهایشان دست به تجمع زدند و مطالباتشان را با نوشته هایی سر دست بلند کردند.  
جزیرهٔ لاوان یکی از جزایر استان هرمزگان در خلیج‌فارس و از توابع دهستان لاوان در بخش کیش شهرستان بندر لنگه است. با توجه به دما و رطوبت بسیار بالای جزیره زندگی و کار در این جزیره بسیار سخت و طاقت‌فرسا است.
اعتراض کارگران رسمی نفت  به سقف پایین حقوقها و کاهش سطح دریافتی‌هایشان، مالیات‌های سنگین، محدودیت ۳۰ سالهٔ سنوات بازنشستگی و کسورات بازنشستگی‌شان و نیز دست اندازی به صندوق بازنشستگی و اختلاس ها و دزدی هاست. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ آذر ۱۴۰۲،  ۱۵ دسامبر ۲۰۲۳

 

جای جمهوری اسلامی در مجمع جهانی پناهندگان نیست! 

مجمع جهانی پناهندگان که از ۱۳ تا ۱۵ دسامبر در ژنو برگزار می‌شود، میزبان یکی از عناصر تروریستی حکومت اسلامی، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی است. قرار بود به دعوت این مجمع ابراهیم رئیسی، از اعضای مؤثر هیئت مرگ در دهه ۶۰ شرکت کند. اما با ثبت شکایت سه نفر از جان بدر بردگان هولوکاست اسلامی و قتل عام زندانیان سیاسی و تقاضای دستگیری او، رئیسی از ترس دستگیری، جرات نکرد به اروپا قدم بگذارد و با سرافکندگی وزیر امورخارجه‌ را به این مجمع فرستاد. 

اما امیر عبداللهیان نیز وزیر دستگاه تروریستی دیپلماتیک کشوری است که حرفه اصلی آن آدمکشی در داخل و ترور در خارج و حمایت از دستجات تروریست اسلامی در منطقه است. دیپلمات - تروریست‌های ‌آن به جرم بمب‌گذاری و ترور مخالفین در خارج کشور توسط پلیس کشورهای اروپایی دستگیر و در محاکم رسمی قضایی به جرم جنایت به حبس‌های سنگین محکوم شده‌اند.

نفس دعوت از سران جمهوری اسلامی توسط نهادهای بین‌المللی به هر عنوان و هر بهانه‌ای شدیداً محکوم است. تا جایی که به مساله پناهندگی مربوط می‌شود نیز جمهوری اسلامی از یک طرف بانی فرار و آوارگی میلیونها نفر از شهروندان ایرانی است و از طرف دیگر با زیرپا گذاشتن قوانین و مصوبات کنوانسیون‌های پناهندگی یکی از خشن‌ترین، ضد بشری‌ترین و نژادپرستانه‌ترین رفتارها را با مهاجرین و پناهندگان افغانستانی در ایران دارد موضوعی که به قدر کافی روشن و شناخته شده است. 

کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل «UNHCR» با دعوت از حکومت‌هایی مانند جمهوری اسلامی، مشروعیتی برای خود باقی نمی‌گذارد. اگر این نهاد ربطی به حقوقی پناهندگی داشت حکومت فاشیست اسلامی را به عضویت خود نمی‌پذیرفت. این موضوع با طوماری با امضا ۲۰۰ نفر از شخصیت‌های سیاسی بین‌المللی به سازمان ملل گوشزد گردید.

کمیته خارج کشور حزب کمونیست کارگری حضور سران جنایتکار جمهوری اسلامی را در هر مجمع و نهاد بین‌المللی اکیداً محکوم می‌کند و خواستار بایکوت حکومت اسلامی است. سران جمهوری اسلامی باید به جرم جنایات سیستماتیک علیه بشریت دستگیر و در محاکم بین‌‌المللی محاکمه شوند. 

کمیته خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران 
۱۴ دسامبر ۲۰۲۳