در مورد عملیات تروریستی در مسکو

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اطلا عیه حزب حکمتیست(خط رسمی) بنا به گزارش خبرگزاری رسمی روسیه بعد از ظهر روز جمعه، ۲۲ مارس ۲۰۲۴، حمله ای تروریستی و خونین در سالن کنسرت "کروکوس سیتی هال" در حومه شهر مسکو رخ داد. طبق آخرین اخبار تا کنون بیش از ۱۳۳ نفر، منجمله ۵ کودک، جان خود را از دست داده و تعداد بسیار بیشتری مجروح شده اند.

طبق گزارشها حداقل چهار نفر مسلح به سلاح های خودکار به سوی بیش از شش هزار نفر مردم بیگناه، که برای کنسرت به این سالن رفته بودند، تیراندازی کردند. همزمان انفجارهایی در ساختمان رخ داد که منجر به آتش سوزی و تخریب طبقات بالای ساختمان شده است.
به گفته دولت روسیه تا کنون ۱۱ نفر در حین فرار و در مرز اوکراین، از جمله افرادی که در این عملیات مستقیما نقش داشتند، به اتهام شرکت در این حمله تروریستی دستگیر شده اند.
تا کنون داعش مسئولیت این عملیات را به عهده گرفته است، ادعایی که تا این لحظه رسما از جانب دولت روسیه تائید نشده است. مقامات روسیه تا کنون انگشت اتهام را به سوی دولت اوکراین نشانه گرفته اند.
مستقل از اینكه این عملیات تروریستی، کار كدام نیرو، جریان و دولت جنایتكاری  است، مستقل از اهداف تروریستهایی که دست به چنین حمله خونینی زده اند، مردم بیگناه قربانی چنین عملیات هایی هستند.  

این عملیات تروریستی وخونین در فضای ملتهب جهان، بر متن فضای میلیتاریستی در جهان و تبلیغات جنگی دول غربی، بر متن جنگ در اوکراین، اقدامی تحریك كننده و خطرناك است که میتواند عواقب و تاثیرات مخربی را به دنبال داشته باشد. چنین اعمال تروریستی میتواند نا امنی، جنگ و ترور و جنایت را در ابعاد وسیعتری در سرتاسر جهان گسترش دهد. نا امنی، میلیتاریسم، جنگ و تروریسمی که باز مردم بیگناه قربانیان آن خواهند بود.
حزب حكمتیست (خط رسمی) این عملیات تروریستی  و كشتار مردم بیگناه را به هر بهانه و توجیهی به شدت محكوم میكند. دست تروریسم را باید از زندگی مردم کوتاه کرد.
 
حزب حكمتیست (خط رسمی)
۲۳ مارس ۲۰۲۴