بیانیه کمپین برای آزادی کارگران زندانی سالروز انقلاب، سالروز دادخواهی مردم ایران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

۲۵ شهریور سالروز گرامیداشت انقلاب زن زندگی آزادی و یاد مهسا امینی نماد این انقلاب است. انقلابی که با قتل مهسا امینی بدست جانیان اسلامی فوران پیدا کرد و مردم خشمگین از ۴۴ سال فقر و بردگی به خیابان آمدند و فریاد سرنگونی حکومت را سر دادند. انقلاب علیه تبعیض علیه زن، فقر و بی تامینی و بساط چپاول و سرکوب حکومت  خود را در سه کلمه زن زندگی آزادی بیان کرد  و توانست وسیعترین حمایتهای جهانی را همراه کند. 

اکنون در یکسالگی انقلاب بخش های مختلف جامعه با بیانیه ها و فراخوانهایشان از آمدن دوباره به خیابان و پایان دادن به کار حکومت و رسیدن به فردای پیروزی سخن میگویند. از جمله شبکه سراسری انقلاب زن زندگی آزادی، هشت تشکل از کارگران، دادخواهان و فعالین دفاع از حقوق زن،  دادخواهان سیستان و بلوچستان و ال جی بی تی ها و تشکلهای دیگر به مناسبت سالگرد انقلاب و قتل مهسا امینی بیانیه داده و از مردم خواسته اند که در ۲۵ شهریور با تعطیلی کار و حضور گسترده در خیابانها و با اعلام اعتصاب ‌و تجمع بر مزار مهسا ژینا امینی،  شروع دوباره‌ای  را در روند انقلاب خود رقم بزنند. در این بیانیه ها بر گرد امدن حول منشور خواستهای حداقلی بیست تشکل تاکید شده است. منشوری که محتوای انقلاب را بازتاب داد و با بیان روشن خواستهای حداقلی مردم در عرصه های مختلف میتواند پلاتفرم مبارزات متحد صفوف مردم علیه حاکمیت باشد. در این منشور اعلام شده بود که این انقلاب میخواهد به بیش از صد سال استثمار و بردگی پایان دهد و نقطه پایانی باشد برای تصمیم گیری از بالای سر مردم و بر شوراها تاکید کرد.
جمهوری اسلامی سرکوب و جنایت بسیاری کرد تا انقلاب را عقب زند. اما اکنون در یکسالگی انقلاب اعتراضات در جامعه از کف خیابانها تا درون زندانها گسترده است. بخشهای مختلف بازنشستگان در اعتراضات هفتگی خود خیابانها را به صحنه اعتراض خود تبدیل کرده و مردم را به اتحاد علیه فقر و فساد فرا میخوانند. فضای مراکز نفتی ملتهب است و در مرکز بزرگی چون ماشین سازی اراک دو هزار کارگر یکماه است که در اعتصاب هستند. در برابر چنین سیل بنیان کنی که به حرکت در آمده است حکومت نیروی سرکوبش را در شهرهای مختلف مستقر کرده و بر دستگیریها و سرکوبگریهایش را شدت داده است. اما مردم ایستاده اند و از تداوم اعتراضاتشان سخن میگویند. 
انقلاب در ایران توانسته است توجه وسیع افکار جهانی را بخود جلب کند. عفو بین الملل در بیانیه ای در سی مرداد که علیه فشار به خانواده های جانباختگان صادر کرده  خواهان بازداشت مقامات جمهوری اسلامی شده و از همه دولتها خواسته است که از "صلاحیت قضایی جهانی" استفاده کنند و برای مقامات جمهوری اسلامی "از جمله آن‌هایی که مسئولیت فرماندهی دارند" و "مظنون به مسئولیت کیفری برای جنایاتی هستند که بر اساس قوانین بین‌المللی در جریان خیزش و یا پس از آن مرتکب شده‌اند، حکم بازداشت صادر کنند" . این بیانیه خواستار فشار جهانی به حکومت اسلامی برای دست برداشتن از بازداشت و تهدید خانواده های دادخواه، لغو محکومیت‌ها و احکام ناعادلانه و آزادی همه کسانی شده است که به دلیل دفاع از حقیقت و عدالت در زندان هستند. کنگره نمایندگان آمریکا قانونی بنام قانون مهسا را با اکثریت قاطع نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه تصویب کرده که سران حکومت اسلامی را محکوم و تحریم میکند. اتحادیه های کارگری متعددی جمهوری اسلامی را به خاطر نقض پایه ای ترین حقوق کارگران و مردم محکوم کرده اند. 
امروز مردم ایران به بیشترین حمایت های جهانی نیاز دارند.  در جریان این انقلاب و یکسالی که گذشت حکومت اسلامی جنایتها کرده است. بنا بر گزارشات  از ۲۶ شهریور تا ۲۰ دی ۱۴۰۱، ۵۴۰ نفر با گلوله حکومتیان به قتل رسیدند که  ۷۴ نفر آنها کودک بودند. و بیشترین قتلها در استانهای سیستان و بلوچستان، و کردستان صورت گرفته است. بعلاوه هزاران نفر دستگیر و زندانی شده اند. این حکومت با شلیک مستقیم به چشم معترضین شمار زیادی را نابینا کرد. زندانیان را زیر وحشیانه ترین شکنجه ها قرار داد. آنها را مورد تجاوز و اذیت و آزار قرار داد. دارو و درمان را از آنها قطع کرد. زندانیان را روانی خواند و داروهای روان درمان به آنها داد تا جاییکه بعضا بعد از آزادی زندانیانی دست به خودکشی زدند و در واقع به قتل رسیدند.  ۷ نفر تنها به جرم اعتراض اعدام شدند و بعد از فروکش کردن اعتراضات در کف خیابان نیز کشتارها ادامه یافت.  اکنون هم با نزدیک شدن سالگرد انقلاب سرکوبها شدت گرفته است. حکومت با استقرار نیروی سرکوب فراوان در شهرها حالت حکومت نظامی برقرار کرده است. تعداد زیادی از معلمان ، فعالین کارگری، فعالین زن، دانشجویان و استادان، وکلا، پزشکان، هنرمندان و سینما گران، و اکتیویست های بخش های مختلف جامعه تحت پیگرد قرار گرفته و برایشان پرونده های امنیتی تشکیل شده و احکام اخراج از کار و انفصال از خدمت و زندان گرفته اند. خانواده های دادخواه نیز زیر فشاری سنگینی هستند تا مراسم یادمان عزیزانشان را برگزار نکنند. از جمله امجد امینی پدر مهسا را که گفته بود مراسم برگزار میکنیم، احضار و تهدید کردند. و دادخواهان با شعار "قسم به خون یاران ایستاده ایم تا پایان" و با فراخوانشان پاسخ محکمی داده اند.  بعلاوه زندانها از معترضین پر است و هم اکنون تعداد بسیاری از فعالین کارگری و معلمان و مردم معترض در زندانند و فشار در زندانها نیز فزونی یافته است..کمپین برای آزادی کارگران زندانی همصدا با همه مردم ایران سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی و یاد مهسا امینی را گرامی میدارد. کمپین از همه نهادهای کارگری و انساندوست در سراسر جهان میخواهد که در این مقطع حساس تاریخی بیش از پیش همراه و حامی مردم ایران و انقلاب آنها برای رهایی از جهنم جمهوری اسلامی باشند. کمپین بر یک اعتراض سراسری در ایران و در جهان  بر آزادی تمامی زندانیان سیاسی، توقف سرکوبگریهای حکومت و اعدامها تاکید دارد. بایکوت جهانی جمهوری اسلامی یک قدم مهم در سرنگونی این حکومت جنایت و سرکوب است. کمپین برای آزادی کارگران زندانی بار دیگر برحمایت وسیع  از کارزار برای بایکوت جهانی جمهوری اسلامی و پیوستن به آن تاکید دارد. تمامی سران این حکومت به جرم جنایاتشان باید محاکمه و تحت پیگرد قرار گیرند.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران
https://free-them-now.com/
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
۲۲ شهریور، ۱۳ سپتامبر  ۲۰۲۳