آزادی زندانیان به قید وثیقه، ادامه اسارت در خانه خود و بخرج خود است!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

فشار بر زندانیان سیاسی و عقیدتی و اجتماعی در ایران ادامه دارد. نرگس محمدی برنده جایزه نوبل در اعتراض به نقض دایمی حقوق بشر، دادگاه های فاقد صلاحیت حقوقی و شرایط نامناسب زندان های ایران، دست به اعتصاب غذا زده است. جمهوری اسلامی ایران از آغاز حیات خود جهت نقض آزادی های فردی و اجتماعی، به سرکوب زنان، سنگسار، شلاق کشی، زندان، شکنجه و حتی حذف فیزیکی مخالفان معترض در زندان و میدان دست زده است!

ما ضمن محکوم کردن این تضییقات، تبعیضات و سرکوب هرگونه اعتراض اجتماعی، بر این نکته تاکید می کنیم که حاکمیت مذهبی ایران در مواردی که دستگیری مخالفان، باعث رسوایی نهادهای سرکوب این حاکمیت قرون وسطایی می شود، دست به آزادی مشروط این زندانیان به قید وثیقه می زند!
توماج صالحی از این جمله است که در اثر فشار اجتماعی در اعتراض به ربودن او، با قید وثیقه آزاد شده است. این  وثیقه های سنگین، در حقیقت وسیله ای برای جلوگیری از ادامه فعالیت اجتماعی زندانی ست و باعث می شود زندانی برای عدم مصادره وثیقه بوسیله قوه قضاییه اسلامی، از ادامه هر نوع فعالیت فرهنگی و اجتماعی آزادی‌خواهانه، خودداری کند.
ما بار دیگر خواستار آزادی بدون قید و شرط و وثیقه تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی و اجتماعی از سیاه‌چال های حکومت اسلامی ایران هستیم!

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران - پاریس
 
آبان‌ماه ۱۴۰۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید