اعتراض به سفر معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به ایران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بیانیه کمیته آزادی زندانیان سیاسی:  سفر معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به ایران دستاویزی جهت خریدن اعتبار برای جمهوری اسلامی است!  نادا النشیف معاون  کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ بهمن به ایران سفر خواهد کرد. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده است  این سفر جهت بررسی دو موضوع حقوق بشری در زمینه «اعدام» و «حقوق زنان» صورت می گیرد.

سفر معاون کمیساریای عالی به ایران، در شرایطی که تعداد افراد زیر حکم اعدام و یا در خطر اعدام به بیش از صد نفر رسیده است،  دست کم در روزهای گذشته دو نفر از معترضین انقلاب زن،  زندگی، آزادی اعدام شدند و مهدی موسویان با اتهام دروغین کور کردن چشم یک نیروی حکومتی به قصاص محکوم شده و در معرض خطر از دست دادن یک چشم خود می باشد و در شرایطی که زنان با اعتراض به حجاب اجباری دستگیر،  شکنجه و زندانی می شوند و در شرایطی که زنان و مردان زندانی با تحصن و اعتصاب در زندان علیه اعدامها اعتراض میکنند، تنها و تنها دست آورد این سفر اعتبار بخشیدن به و پروپاگاندا برای رژیمی است که امروز می بایست بدلیل «جنایت علیه بشریت» در دادگاههای بین المللی محاکمه شود.

کمیته آزادی زندانیان سیاسی قویا از نادا النشیف میخواهد در اعتراض به اعدامهای بیشمار طی چهار دهه عمر حکومت اسلامی، حجاب اجباری،  تبعیض جنسیتی، ازدواج کودکان، تجاوز به زنان زندانی و ستم مضاعف و بی حقوقی زنان سفر خود به ایران را لغو کند

ما همچنین از النشیف در صورت سفر احتمالی خود به ایران میخواهیم در حمایت از زنان مبارزی که سالهاست علیه حجاب اجباری، فقر، فساد و نابرابری موجود در جامعه مبارزه میکنند حجاب بر سر نکرده، محکومین به اعدام،  زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را ملاقات کند. امروز بیش از شصت نفر از فعالین سیاسی و خانواده های دادخواه در زندان اوین بسر میبرند.

کمیته آزادی زندانیان سیاسی همچنین از مردم آزادیخواه، شریف و انساندوست، اتحادیه ها، نهادهای حقوق بشری و نهادها و سازمانهای سیاسی و اجتماعی در سراسر جهان میخواهد با فرستادن ایمیل به آدرسهای زیر، به سفر نادا النشیف اعتراض کنند.

نامه های اعتراضی خود را به ایمیلهای زیر بفرستید.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته آزادی زندانیان سیاسی
۲۵ ژانویه ۲۰۲۴
۵ بهمن ۱۴۰۲

برای اطلاعات بیشتر با 
شیوا محبوبی سخنگوی کمیته آزادی زندانیان   تماس بگیرید 
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید 
Tel/WhatsApp 
00447572356661

لینکهای تماس با ما:
https://linktr.ee/cfppi