اعدام دو زندانی سیاسی را شدیدا محکوم میکنیم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
امروز ۲۳ ژانویه حکومت اسلامی دو تن از زندانیان سیاسی را در زندان قزلحصار اعدام کرد. محمد قبادلو یکی از معترضان انقلاب "زن زندگی آزادی" بهمراه فرهاد سلیمی یک زندانی سیاسی – عقیدتی که ۱۴ سال در زندان بود امروز توسط قاتلان اسلامی اعدام شدند.
اعدام این دو زندانی خشم مردم را برانگیخته و در رسانه ها و مدیای اجتماعی و در سطح جامعه  و در کشورهای مختلف بخشهای مختلف مردم به این جنایت ابراز خشم و انزجار میکنند. در درون زندانها نیز بیش از ۶۰ نفر از زندانیان سیاسی بیانیه ای علیه اعدام این دو زندانی منتشر کرده و آنرا محکوم کرده اند.  زنان زندانی سیاسی - عقیدتی در زندان اوین در اعتراض به اعدام های اخیر و برای "توقف اعدام" از روز پنج شنبه پنجم بهمن ماه، بطور عمومی اعلام  اعتصاب غذا کرده اند.
نهاد "دادخواهان" نیز از حرکت اعتراضی این زندانیان حمایت کرده و از همگان خواسته است  برای روز پنج شنبه پنجم بهمن را به روز اعتراض و تجمعات همگانی بر علیه اعدام ها بدل کنیم. کمپین برای آزادی کارگران زندانی از این فراخوان حمایت کرده و بر اتحاد سراسری علیه اعدام و سرکوب تاکید میکند. 
کمپین برای آزادی کارگران زندانی - فری دم ناو (FTN) اعدام محمد قبادلو و فرهاد سلیمی را شدیدا محکوم میکند، و مجازات اعدام را توحش و قتل عمد توسط حکومت میداند که در همه جا در خدمت سرکوب و کنترل مردم توسط اقلیت حاکم قرار دارد. فری دم ناو از لغو مجازات اعدام و پایان دادن قطعی به این نوع مجازات فعالانه دفاع میکند.   
هم اکنون ۲۰  نفر دیگر از زندانیان سیاسی در خطر فوری اعدام قرار دارند. جمهوری اسلامی مورد نفرت عمیق همه مردم در کشور قرار دارد. اعتراضات کارگران و بازنشستگان و دانشجویان و بخشهای مختلف مردم هر روز در گوشه ای از کشور زبانه میکشد. حکومت تصور میکند با جنایت و اعدام  میتواند مانع انفجار اجتماعی و فوران مجدد خشم گسترده و سراسری مردم سرنگونی طلب شود. اعتراف گرفتن از زندانیان زیر شکنجه و فشارهای خردکننده یک روش شناخته شده حکومت اسلامی علیه زندانیان است.  برای توقف اعدامها و لغو  مجازات اعدام به کارزار جهانی علیه اعدام بپیوندیم.
اعدام زندانیان سیاسی توسط حکومت اسلامی باید توسط همه سازمانها و اتحادیه ها و تشکلهای انسان دوست و همه مردم محکوم شود. جمهوری اسلامی به دلیل زیرپا گذاشتن ابتدایی ترین استانداردهای انسانی و به کارگیری شکنجه و فشار و زندان علیه زندانیان باید در سطح جهان بایکوت و منزوی شود. 
کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران (FTN)
۲۳ ژِانویه ۲۰۲۴ – ۳ بهمن ۱۴۰۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید