۲۶ شهریور: تظاهرات مردمی در همدان،  تجمع خانواده های بازداشت شدگان در تهران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

۲۶ شهریور: تظاهرات مردمی در همدان،  تجمع خانواده های بازداشت شدگان در تهران و اخباری دیگر: امروز ۲۶ شهریور خبرها از به خیابان آمدن شبانه مردم در شهر همدان و فریاد شعارهای ضد حکومتی گزارش میکند. مردم شعار میدهند: مرگ بر جمهوری اسلامی.  نیروهای سرکوب به سوی مردم شلیک میکنند و جوانان با آنها درگیر شده اند. حکومت اقدام به دستگیری از تظاهر کنندگان کرده است.  

امروز همچنین خانواده های دستگیر شدگان اعتراضات روز گذشته در تهران در مقابل “ستاد فرماندهی یگان امداد تهران” تجمع کردند و خواستار آزادی آنها شدند . نیروهای سرکوب به خانواده های خشمگین حمله کردند و سعی در پراکنده کردن تجمع  کنندگان داشتند. طبق گزارشات در شهرهای دیگر هم دستگیری هایی بوده است. خبرها از دستگیری ۱۵ نفر در دهدشت حکایت میکند. 
خبر دیگر تحصن و اعتصاب غذای سروناز احمدی زندانی سیاسی در اوین و همسر کامیار فکور در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان تبعیدی به قزل‌حصار  است.  سروناز احمدی در نامه اعتراضی خود از زندان در رابطه با این اعتصاب غذا مینویسد: "دوازدهم شهریور کامیار را به‌همراه دوازده زندانی دیگر با دروغ در روز ملاقات به بند امن زندان قزلحصار کرج تبعید کردند، .. هر روز هم خبری از وضعیت اسفبارشان می‌رسد، از ضرب‌وشتم تا بی‌هوشی جعفر ابراهیمی، معلمی که به‌جای تبعید به‌خاطر وضعیت وخیم سلامتی‌اش باید عدم تحمل حبس دریافت می‌کرده است. در روز این تبعید پس از اعتراضم با همراهی همبندیانم به من وعده داده شد که کامیار تا یک هفته آینده به‌خاطر حضور من در زندان اوین به این زندان بازمی‌گردد اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. حالا این سیزده نفر در اعتصاب غذا هستند در حمایت از قیام ژینا و بار دیگر نشان داده‌اند که هر جا ستمی هست مقاومتی هم هست. من هم از امروز بیست‌وششم شهریور در همراهی با مقاومت این زندانیان در اعتصاب غذا خواهم بود و پس از پایان اعتصاب غذای این زندانیان هم اعتراضم به این تبعید و سرکوب مضاعف در زندان از طریق تبعید را با تحصن و در صورت لزوم مجددا اعتصاب غذا نشان خواهم داد، تا زمانی که همسرم به این زندان بازگردانده شود و هر دو در یک زندان باشیم".  گفتنی است که سیزده زندانی تبعید شده به زندان قزلحصار در همراهی با انقلاب  و حمایت از اعتراضات مردمی در ایران از صبح روز۲۵ شهریور به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا زده اند. 
در ادامه سرکوبگریهای حکومت امروز ۲۶ شهریور جلسه رسیدگی به اتهامات کامران ساختمانگر از فعالین کارگری شهر سنندج در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج و بدون داشتن وکیل برگزار شد. اتهامات او از جمله عبارتند از:" فراخوان دادن مردم به اعتراض و اعتصاب در اعتراض به قتل مهسا امینی از طریق مصاحبه با رسانه‌ها، حضور در تجمعات اعتراضی پاییز ۱۴۰۱ و جنبش ژن ژیان ئازادی، انتشار تصویر و پیام دایه شریفه در اعتراض به مرگ مهسا امینی و حمایت علنی از خانواده رامین حسین پناهی و تشویق مردم به اعتراض و حضور در خیابانها علیه نظام از طریق فضای مجازی و همکاری با احزاب سیاسی کردستان". همچنین بنا برخبرها در روز گذشته آرمان سهرابی از معلمان دیواندره و در ۲۴ شهریور کودکی ۱۵ ساله به اسم کاوان رضایی در سنندج بازداشت شدند. آزادی بازداشت شدگان انقلاب یک خواست فوری همه مردم است و  شعار زندانی سیاسی  آزاد باید گردد یک شعار اعتراضی مردم در روز گذشته بود. 
روز ۲۶ شهریور بازنشستگان تامین اجتماعی در ادامه یکشنبه های اعتراضی در کرمانشاه به خیابان آمدند و علیه فقر و گرانی و بی تامین شعارهای اعتراضی خود را سر دادند. بازنشستگان شعار میدادند: "دولت ورشکسته دشمن بازنشسته"، "بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن"، "بازنشسته به پا خیز برای رفع تبعیض"، "کشور پر در آمد چه بر سر تو آمد"، "حقوق نصفه نیمه ، سکوت کنی همینه"، "نه دولت، نه مجلس نیستند به فکر ملت"،"دولت خیانت میکند، مجلس حمایت میکند"، و "خواسته ما این زمان، معیشت است و درمان". 
در تجمع بازنشستگان دو بنر با نوشته های "معیشت، منزلت ، حق مسلم ماست" و "لشکری، کشوری، تامین اجتماعی ، اتحاد اتحاد" توجه ها را بخود جلب میکرد. این نوشته ها و شعارهای بازنشستگان  معترض فراخوانی به اتحاد سراسری همه بازنشستگان علیه فقر و گرانی و دزدیها و اختلاسهاست.  
لازم به یاد آوری است که با وجود تمهیدات سرکوبگرانه حکومت روز گذشته در گرامیداشت سالگرد انقلاب و مهسا امینی این نماد انقلاب زن زندگی آزادی در دست کم ۲۲ شهرتجمع و اعتراض جریان یافت . مردم به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی و مرگ بر دیکتاتور سر دادند. این شهرها از جمله عبارت بودند از: تهران، مشهد، مریوان، زاهدان، مهاباد، رشت، آبدانان،  اصفهان، خرم  آباد، اراک، بندرانزلی، لاهیجان، بوکان، سنندج، بیجار، قرچک، کرمانشاه، گوهردشت کرج، بانه و دهدشت.  بعلاوه از صبح روز گذشته در پاسخ به فراخوان نیروهای اپوزیسیون در شهرهای کردستان اعتصاب عمومی کامل برقرار بود و چندین شهر نیز از استانهای دیگر به اعتصاب پیوستند و مجموعا دامنه این اعتصاب به بیست شهر کشیده شده است.  
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ شهریور  ۱۴۰۲،  ۱۷ سپتامبر  ۲۰۲۳

۲۵ شهریور: تجمعات و شعاردهی های شبانه در شهرهای متعدد  
امشب ۲۵ شهریور در اولین سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی، علیرغم فضای نظامی و تهدیدات و قرق کردن محلات و میدانها توسط مزدوران حکومت اسلامی، شهرهای مختلف کشور صحنه تجمعات و شعاردادن علیه جمهوری اسلامی بود.  
در تهران در قلعه حسن خان تظاهرات و شعار دادن با شرکت شمار قابل توجهی از دختران و پسران جریان یافت.  در مناطق مختلفی از تهران همچون چیتگر، اکباتان، سعادت آّباد، فردیس، دروازه تهران، و شریعتی، شعار دهی های شبانه علیه جمهوری اسلامی و فریاد مرگ بر دیکتاتور طنین انداخته است. در شهرک چیتکر مردم شعار میدادند:" مرگ بر خامنه ای"، "خامنه ای ضحاک می کشیمت زیر خاک" و در غرب شهر تهران شعار "مرگ بر سپاهی  آدم کش"، "مرگ بر دیکتاتور" طنین انداخته بود. 
در رشت زنان و جوانان شهر به خیابان آمدند و  با کف زدن و شادی شعار آزادی آزادی آزادی سر دادند. خودروها نیز با بوق ممتد ماشینها با جمعیت همراهی میکردند. در شهر کرد تجمع کنندگان شعار میدادند: " توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه"،  "مرگ بر دیکتاتور"، و "ما همه با هم هستیم".
در سنندج جوانان مبارز و انقلابی در محله حسن آباد به خیابان آمدند، آتش روشن کردند و شعار مرگ بر دیکتاتور بر فضای شهر طنین انداخت. در مشهد در پارک ملت مردم جمع شده و شعار میدادند: "  امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه".
در اراک جمعیتی از جوانان و مردم به خیابان آمده و با کف زدن و سوت کشیدن شعار میدادند: " امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه"، "مرگ بر دیکتاتور"، و "مرگ بر خامنه ای". 
در کرمانشاه جوانان و مردم معترض به خیابان آمدند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند. درگیریها به خیابانها و کوچه های اطراف و به بازار روز کشیده شد و با تاریک شدن هوا درگیری ها بیشتر شد.  فضای شهر بشدت ملتهب است. جوانان بسوی نیروهای سرکوب سنگ پرتاب میکنند و نیروهای یگان ویژه زیر حملات جوانان عقب رانده شدند. در کرمان فضای شهر به شدت امنیتی بود  و مردم با روشن کردن چراغ ماشین ها و بوق ممتد در خیابانها، انقلاب را فریاد می زدند.
در گرگان در خیابان خرم تا کشتارگاه مردم به خیابان آمده و شعارهای ضد حکومتی میدادند. جوانان در آبدانان نیز به خیابان آمده و علیه حکومت شعار می دادند. سرکوبگران به سوی جمعیت تیراندازی کردند و برق شهر قطع است. در لاهیچان تعدادی از جوانان در خیابان و شعار میدادند:"سید علی بی ریشه، خیزش تمام نمیشه". در این شهر نیز نیروهای سرکوب به مردم معترض حمله ور شدند.
در زاهدان شماری از جوانان به خیابان آمده و شعار میدادند: " مرگ‌ بر دیکتاتور"، "مرگ بر خامنه ای"، "مرگ بر ستمگر"
علاوه بر این شهرها در مناطقی چون جونقان، گوهر دشت کرج و  ایذه شعاردهی شبانه بر قرار بود.در کرج شعار میدادند:  "این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت". در ایذه جوانان به خیابان آمده و شعار اعتراضی میدادند.
بنا بر گزارشات در سقز یکی از معترضین به نام  فردین جعفری که  در راە آرامستان آیچی با شلیک مستقیم سرکوبگران جنایتکار حکومت به شدت زخمی شده بود بعد از چند ساعت در بیمارستان  شفا در این شهر  علی‌رغم تلاش پزشکان جان باخت. جانباختن فردین جعفری را تسلیت میگوییم. بدنبال جان باختن فردین جعفری سرکوبگران جمهوری اسلامی خانواده وی را تحت فشار سنگینی قرار دادند تا اعلام کنند که پیشمرگه‌های احزاب کُردستانی به سوی وی تیراندازی کرده‌اند. اما مردم قاتل فردین جعفری را می شناسند و شهر ملتهب و یکپارچه خشم و اعتراض است. همچنین گزارشهای شبانه از تیراندازی به سوی مردم معترض در محله بهارستان بالا (حمال آباد) خبر میدهد و ده‌ها پهپاد شناسایی هم‌اکنون بر فراز شهر سقز در حال گشت‌زنی هستند.
آخرین خبر اینکه سیزده زندانی تبعید شده به زندان قزلحصار در همراهی با انقلاب  و  حمایت از اعتراضات مردمی در ایران از صبح امروز به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا زدند . این زندانیان در دوازدهم شهریور از اوین به قزلحصار تبعید شده بودند و  اسامی آنها عبارتند از: سعید ماسوری، جعفر ابراهیمی، کامیار فکور، لقمان امین‌‌پور، افشین بایمانی، سپهر امام‌‌جمعه، زرتشت احمدی‌راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده، و مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد.
بدین ترتیب ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ روز فوران مجدد انقلاب برای سرنگونی جمهوری اسلامی بود.مردم همان گونه که اعلام کرده بودند دوباره وسیعا در شهرهای بسیاری به خیابان آمدند و عزم راسخ خود را برای پایان دادن به بساط توحش و بربریت حاکم اعلام داشتند.
زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۶ سپتامبر   ۲۰۲۳

۲۵ شهریور: شعاردهی و تحرکات وسیع در سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی 
امروز ۲۵ شهریور سالگرد انقلاب و گرامیداشت یاد مهسا (ژینا) امینی این نماد انقلاب زن زندگی آزادی بود. مردم از مدتها قبل به تدارک این روز رفتند و با اعلام اینکه دوباره به خیابان ها می آییم عزم خود را برای سرنگونی حکومت اعلام داشتند. حکومت اسلامی با وحشت زدگی نیروهای وسیعی را همه جا گسیل کرد و با فضای حکومت نظامی تلاش کرد  جلوی اعتراضات و تحرکات در این روز را بگیرد. اما از همان روز گذشته شعاردهی و تجمع و به خیابان آمدنها شروع شد. گزارش کوتاهی از اهم رویدادها در این روز:  
- شهرهای کردستان امروز با فراخوان احزاب اپوزیسیون و نهادهای مردمی در اعتصاب عمومی کامل بودند و کسب و کار تعطیل بود. در دیگر استانها نیز برخی شهرها به اعتصاب پیوستند. شهرهایی که در اعتصاب عمومی بودند عبارتند از: سقز، سنندج، مریوان، کامیاران، دیواندره، پیرانشهر، بوکان، اشنویه، بانه، پاوه، دهگلان، مهاباد،  روانسر، بیجار. بعلاوه در کرمانشاه، رودهن، ایلام، میاندوآب، ماکو، ارومیه و نارمک تهران هم  کسبه و مغازه داران کار را تعطیل کردند و به اعتصاب عمومی پیوستند.
امروز صبح امجد امینی پدر مهسا را که اعلام کرده بود مراسم یادبود مهسا را برگزار میکنند، بازداشت کردند و پس از بازجویی و تهدید درباره عدم برگزاری مراسم، او را به منزل خود بازگرداندند و خانواده مهسا در حبس خانگی قرار گرفتند. بعلاوه تمامی راههای منتهی به آرامستان آیچی را بستند و تونل مسیر بانه به سقز را به بهانه تعمیر مسدود کردند و به تشبثات رسوایی نظیر جاری کردن  آب سد سقز در مسیر مزار  ژینا  مانع تجمع مردم شدند. اما شهر یکپارچه در خشم و اعتراض در اعتصاب عمومی بود. حکومت از ده روز قبل در سقز نیروکشی کرده و اطراف گورستان آیچی فضا بشدت امنیتی شده بود. در همین راستا شماری از اکتیویست های اجتماعی احضار و تهدید شدند .
امروز با بيسابقه ترين لشكركشى حكومت در تمام شهرها ، بویژه تهران و شهرهای کردستان روبرو بودیم.  همه لشگر مسلح و مزدوراز سپاهى، لباس شخصى، پلنگي ها ، هلال احمر، ١١٠، بسيج  و غیره در تمام ميادين مستقر شده بودند. اين روش حكومت تا كنون از ابتداى سال ٥٧ بدين سو حتی در آبان خونين و سال ٨٨ بيسابقه بوده است. در تهران راههای منتهى به ميدان انقلاب مسدود شده بود و مانع تجمع بیش از چهار نفر میشدند و هليكوپترها در آسمان تهران در پرواز بود و هزاران دوربين بويژه آشکارا بر روى لباسهاى نيروهاى سركوبگر براى ارعاب و شناسايى مردم معترض نصب بود.  
در تهران خبرها از تجمع در میدان انقلاب و جمالزاده گزارش میدهند. در این محدوده نیروهای سرکوب تجمع کنندگان را مورد حمله قرار داده و تعدادی بازداشت شدند. طبق گزارشات در حد فاصل درب اصلی دانشگاه تهران و میدان‌انقلاب نیروهای سرکوب حکومت بسوی تجمع کنندگان  گاز اشک آور زدند. در تهران تعدادی از زنان شجاع  در اتوبوسهای بی آر تی تهران در مسیر انقلاب به آزادی شعار هایی چون  "مرگ بر خامنه ای"، "توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه" سر دادند.
-امروز در مریوان شماری از جوانان به خیابان آمدند و آتش روشن کردند و خیابان را بستند و با فریاد شعارهای سرنگونی مردم را به آمدن به خیابان فراخواندند. همچنین در مشهد، کرج، اصفهان، میدان انقلاب و خیابان جمالزاده تهران حرکت های اولیه برای آمدن به خیابان آغاز شده است. در مشهد در خیابانهای وکیل آباد و احمد آباد جوانان همراه با شماری از مردم به خیابان آمدند . در احمد آباد گزارشات از درگیر شدن مردم با نیروی سرکوب خبر میدهند.  با وجود هجوم موتوری ها به داخل جمعیت و شروع تیراندازی، شمار قابل توجهی از مردم به حضور خود در خیابان ادامه دادند. در کرج شماری از مردم به خیابان آده و شعار میدادند: " "دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست".  در این شهر حکومت در هراس از گرد آمدن مردم، مسیرهای منتهی به مزار مجید رضا رهنورد، جوان معترضی که بدست حکومت اعدام شد را مسدود کرده است. 
در شیراز جوانان در تدارک آمدن به خیابن دوربین های امنیتی را از کار انداختند. 
طبق گزارشات در اصفهان جوانان و مردم اصفهان به سمت دروازه شیراز برای تجمعات اعتراضی سالگرد قتل حکومتی مهسا/ژینا امینی و سالگرد شروع انقلاب زن زندگی آزادی حرکت کرده اند. 
اشاره کنیم که از شب گذشته مراسم و تحرکات سالگرد انقلاب وسیعا جریان داشت. شب گذشته در مناطقی از تهران از جمله در محدوده خیابان انقلاب، گیشا، سعادت‌آباد، یوسف‌آباد، جردن، شهرک اکباتان، تهرانسر، کاشانی، شهرک چیتگر، شهرک باقری، شهرک پردیس، جردن،  نارمک و تهرانپارس و همچنین در مناطقی از شهرهای کرج، مشهد و شیراز، مریوان، مهاباد، سنندج، بانه، پیرانشهر شامگاه شعارهای ضد حکومتی از جمله "مرگ بر دیکتاتور"، "مرگ بر خامنه ای"، و "زن، زندگی، آزادی" سرداده شد. در جاهایی چون مهاباد و مریوان مردم سرودهای انقلابی پخش کردند و در مریوان مردم به خیابان آمدند و با روشن کردن آتش و بوق ممتد ماشینها فضایی از اعتراض آفریدند. در زاهدان نیز انبوهی از جمعیت به خیابان آمدند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند.
همچنین جمعی از زنان زندانی سیاسی بند زنان زندان اوین به اسامی  نرگس محمدی، سپیده قلیان،‌ آزاده عابدینی، شکیلا منفرد،‌ گلرخ ایرایی،‌ محبوبه رضایی و ویدا ربانی با اعلام "حمایت از مردم علیه حکومت و هم‌صدا با مردم ایران"  از روز گذشته در حیاط زندان دست به تحصن زدند.
بدین ترتیب مردم در مناطق و شهرهای بسیاری در سراسر کشور سالگرد انقلاب را گرامی داشتند و عزم خود برای ادامه انقلاب تا سرنگونی حکومت تاکید کردند. در بیش از بیست شهر اعتصاب عمومی برپا شد. و قرار و مدارها برای روزهای دیگر گذاشته شده است. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۶ سپتامبر   ۲۰۲۳

موج تازه انقلاب زن زندگی آغاز شد
اعتصاب عمومی سراسر کردستان را فرا گرفت
از بامداد صبح ٢٥ شهریور موج اعتصابی قدرتمند سراسر کردستان و برخی شهرهای دیگر را فراگرفت. کسبه و بازاریان حداقل ١۵ شهر سقز، سنندج،‌ مهاباد، پیرانشهر، بانه، کامیاران، مریوان، بوکان، دیواندره، اشنویه، ابلام، دهگلان، کرمانشاه، ارومیه و میاندوآب دست به اعتصاب زدند و در ابعاد بی سابقه ای مورد حمایت مردم قرار گرفتند. این اعتصاب جواب قاطع مردم به حکومت اسلامی بود که با دستگیری ها و احضارها و تهدیدهای گسترده تلاش کرد جلو اعتصاب را بگیرد. این اعتصاب که به فراخوان تعدادی از احزاب و سازمان‌های اپوزیسیون از جمله حزب کمونیست کارگری صورت گرفت، تودهنی بزرگی به سران حکومت اسلامی و شکست بزرگ دیگری برای آنها بود.
از عصر روز جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ مردم مبارز و انقلابی شهرهای کردستان مشعل سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی را با سردادن شعارهای، "مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور و زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی" در شهرهای، سقز، پیرانشهر، مهاباد، مریوان، سنندج، دهگلان، دیواندره، بوکان  بانه، کامیاران، روانسر و اشنویه را بلند کردند. شعاردهی های شبانه و بوق ممتد اتومبیلها در خیابانها، بار دیگر شیپور رفتن به مصاف با قاتلان اسلامی را به صدا درآورد. این در حالی است که مزدوران حکومت اسلامی از چند روز مانده به ۲۵ شهریور با سنگربندی خیابانی، با گذاشتن مراکز ایست بازرسی بین شهرها، با گسیل نیروهای نظامی به شهرهای کردستان و قرق خیابانها و میادین شهرها بویژه شهر سقز توسط یگان ویژه و نوپو و موتورسواران تفنگ بدست و لباس شخصی های اجیر شده تمام تلاش خود را بکار انداختند تا مردم را مرعوب کنند و مانع اعتصاب و تحرک مردم شوند. 
مزدوران حکومت اوایل بامداد امروز ۲۵ شهریور، امجد امینی پدر مهسا را به مجرد خارج شدن از خانه بازداشت کردند. جنایتکاران در هراس از واکنش تند و خشم مردم سقز او را آزاد کردند اما کل خانواده را در حبس خانگی نگه داشتند و اطراف منزل این خانواده و مسیرهای منتهی به آرامستان آیچی را نظامی کردند. حتی دریچه سد چراغ ویس را باز کردند که با افزایش آب رودخانه مردم نتوانند از مسیرهای فرعی نیز خود را به آرامستان آیچی برسانند.
در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر نیز زنان و جوانان انقلابی از چند هفته مانده به سالگرد انقلاب، در و دیوار شهرها را از شعار پر کردند و عصر روز جمعه مردم و جوانان انقلابی با شعاردهی های شبانه به استقبال سالگرد انقلاب رفتند. بیانیه‌های متعدد و پرشور دانشجویان، زنان، کارگران و بازنشستگان، نویسندگان و خانواده های دادخواه نیز عرصه دیگری از تحرک فعالین انقلاب و فضای پر تحرک و انقلابی در سراسر کشور را نشان میداد. 
امروز ۲۵ شهریور روز درخشانی دیگری در تاریخ انقلاب شکوهمند مردم ایران رقم خورد. سران جنایتکار حکومت باید بدانند، علیرغم تمامی تدابیر امنیتی، دستگیری و بازداشت، کنترل و بازرسی و اذیت و آزار خانواده های جانباخته و میلیتاریزه کردن شهرهای کردستان، موج دوم انقلاب از سنندج تا تهران و از زاهدان تا آذربایجان، برای به زیر کشیدن قاتلان اسلامی سربلند کرده است.
حاکمان اسلامی و نیروهای سرکوبگر آن رعشه سرنگونی را بر پیکر منحوس و فرتوت خود بخوبی احساس کرده اند. این مصاف بین مردم و رژیم،  در اشکال و قامتی متحد، همبسته و سازمان یافته و با قدرت هرچه تمام تر تا سرنگونی این حکومت درمانده و زخم خورده به راه خود ادامه خواهد داد.

یاد ژینا و همه جانباختگان گرامی باد
زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی
سرنگون باد حکومت جهل و جنایت اسلامی
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ شهریور ۱۴۰۲
۱۶ سپتامبر ۲۰۲۳

۲۴ شهریور: سرآغاز شعاردهی های شبانه به مناسبت سالگرد انقلاب
فردا سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی است و همه جا رنگ اعتراض را بخود گرفته است. سرکوبگران در هراس از سر بلند کردن قدرتمند تر انقلاب همه جا بسیج نیرو کرده اند. بنا بر گزارشات در بسیاری از محلات تهران و شهرهای کردستان و سیستان و بلوچستان مزدوران جمهوری اسلامی به وفور مستقر شده اند. بویژه در شهر سقز و در اطراف آرامستان آیچی مزار مهسا امینی نیروی سرکوب بسیاری مستقر هستند. بعلاوه رژیم برای جلوگیری از بازتاب اعتراضات مردمی اینترنت را بشدت ضعیف کرده است. 
از سوی دیگر فشار به خانواده های دادخواه بویژه خانواده مهسا امینی شدید است. از جمله یکی از نزدیکان مهسا/ژینا امینی روز جمعه در گفتگو با رادیو فردا خبر داد که خانواده مهسا امینی هم‌چنان تحت فشار هستند تا از مردم بخواهند که برای سالگرد مهسا سر مزار او حاضر نشوند. امجد امینی پدر مهسا اعلام کرده است که مراسم را برگزار میکنیم.
در شب سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی شعاردهی های شبانه در محلاتی از تهران همچون اکبانان، تهرانپارس، چیتگر، سعادت آباد و جردن و در شهرهایی چون مهاباد، مریوان، سنندج،  بانه، کرج، مشهد، آبدانان جریان یافته و فریاد مرگ بر دیکتاتور ، مرگ بر خامنه ای سر داده شده است. طبق گزارشات امشب در پیرانشهر  رانندگان و مردم در اعتراض به مزاحمتهای ایست بازرسی نیروهای سپاه در ورودی شهر پیرانشهر با بوق زدن های ممتد دست به اعتراض زدند. در مهاباد جوانان معترض با پخش سرودهای حماسی در محلات به استقبال سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی رفتند. امروز در زاهدان نیز تظاهرات بزرگ مردمی برپا شد و مردم با شعار های ضد حکومتی و فریاد کرد بلوچ، آذری آزادی برابری ، پیشتاز دور جدید انقلاب شدند. در مشهد در هراس از گرد آمدن مردم، حکومت مسیرهای منتهی به مزار مجید رضا رهنورد که بدست حکومت اعدام شد را مسدود کرده است. 
در سنندج جوانان معترض  با پخش‌ نورهای رنگی و ترانه خوانی علیه حکومت و مزدوران حکومت دست به اعتراض زدند و  در مریوان با روشن کردن آتش و چراغهای ماشین ها  و بوق زدن ممتد اعتراض خود را اعلام کردند.  مروز همچنن فراخوانها برای گرامیداشت سالگرد انقلاب ادامه داشت. از جمله  جمعی از فعالین جنبش زنان و دیگر جنبشهای اعتراضی به مناسبت ۲۵ شهریور؛ پیامی دادند. در بخشی از این پیام آمده است:"اعلام می داریم که تا تغییر ریشه ای وضعیت ضدانسانی موجود، تا پیروزی کامل انقلاب‌مان، و رهایی زنان و رهایی کل جامعه از نظام استثمار و سلطه مذهب، دست از دادخواهی و مبارزه در داخل و خارج کشور، برنداشته و هرگز عقب نمی کشیم. ". همچنین جمعی از فعالان اجتماعی تهران به مناسبت سالگرد انقلاب پیام داده و اعلام کردند:"۲۵ و ۲۶ شهریورماه، ساعت ۶ عصر، تهران، بلوار کشاورز تا میدان هفت تیر و محلات مبارز تهران.". پیام دیگر از سوی گروه انقلابی دختران آفتاب ارومیه به اعتصاب و اعتراض در ۲۵ شهریوراست. در این پیام امده است: "مردم شریف و شجاع ایران بخصوص شهرهای ارومیه ،ماکو ،نقده ،خوی ،سلماس که ترکیب چند اتنیکی دارند فریب ترفند همیشگی حکومت که تفرقه بندازد و حکومت کند را نخورید و متحد باشید . در ۲۵ شهریور به اعتصابات بپیوندید و ۲۶ شهریور نیز خیابانها را تسخیر کنید. به امید پیروزی نور بر تاریکی".  علاوه بر فراخوانها پیامهای بسیاری از سوی تشکلها و نهادهای مردمی به مناسبت گرامیداشت سالگرد انقلاب و یاد مهسا امینی داده شده است. از جمله در ادامه پیامهای گزارش شده قبلی کانون نویسندگان ایران ، ندای زنان ایران و شمار زیادی از فعالین دفاع  از حقوق زن و فعالین اجتماعی طی پیامهای پرشوری سالروز انقلاب را گرامی داشتند. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ شهریور ۱۴۰۲،  ۱۵ سپتامبر   ۲۰۲۳