بازداشت مجدد سپیده قلیان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۵۷: تجمعات گسترده بر مزار جانباختگان انقلاب در آخرین هفته سال و دو خبر دیگر.امروز پنجشنبه ۲۵ اسفند در هفته آخر سال ۱۴۰۱ خانواده های جانباختگان انقلاب در همراهی با مردم بر سر مزار عزیزانشان جمع شدند . حضور گسترده مردم در این مناسبت بیش از پیش نشانگر عزم جزم مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. از جمله در این روز مزار جانباختگان انقلاب در شهرهایی چون سقز، سنندج، بوکان، اراک، تبریز، دیواندره و.... به محل اجتماعات بزرگ مردمی و گرامیداشت این عزیزان تبدیل شد.

در سقز بسیاری از مردم همراه با خانواده مهسا بر سر مزار مهسا امینی این نماد انقلاب زن، زندگی، آزاد در قبرستان آیچی جمع شدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.
در سنندج جمعیت زیادی از مردم برای گرامیداشت یاد جانباختگان به سوی قبرستان آرامستان بهشت محمدی شهر رفتند و شمار بسیاری از آنها در حسن آباد و قبرستان این شهر گرد آمدند. از صبح این روز نیروهای اطلاعاتی پیرامون این آرامستان جولان میدادند و تا مانع ورود این نیروها به آرامستان شوند. علیرغم آن جمعیتی گسترده در این شهر به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی و فریاد زن، زندگی، آزادی را سر دادند. از جمله جمعیت زیادی بر سر مزار هومن عبدالهی گرد آمدند.
در بوکان در روز گذشته ۲۴ اسفند پیکر شیرزاد احمدی‌نژاد، که یکماه پس از ربایش، زیر شکنجه نیروهای اطلاعات سپاه ارومیه جانباخت، در حال انتقال به شهر بوکان بود که مردم در تمامی خیابانهای این شهر با خشم و اعتراض به خیابان‌ها آمدند و شعار دادند.
در دیواندره مردم بر مزار محسن محمدی، حبیب مرادی، فواد سواری و فواد قدیمی گرد آمدند و یاد آنها را گرامی داشتند. در اراک مردم مزار مهرشاد شهیدی را گلباران کردند و در تبریز مردم بر سر مزار یلدا آقافضلی جمع شدند و یاد او را گرامی داشتند. در کامیاران نیز مردم به همراه سهیلا ابراهیمی همسر فواد محمدی بر سر مزار او در روستای ماویان شهرستان کامیاران جمع شدند و یاد او را گرامی داشتند. در مهاباد مردم بر مزار جانباختگان انقلاب از جمله مزار سمکو مولودی جمع شدند و در خرم آباد تجمعی بر سر مزار نیکا شاکرمی با حضور خانواده و گروهی از مردم بر پا شد. در شاهین‌شهر نیز مردم مزار محمد حسن ترکمان را گلباران کردند و به یاد او جمع شدند. در تهران گروهی از مردم بر مزار محسن شکاری که بدست جانیان اسلامی در هفدهم آذر ماه اعدام شد و بر مزار حمیدرضا روحی در بهشت زهرای تهران جمع شدند. تجمع دیگر در مزار نگین عبدالملکی در آرامستان قلعه در قروه انجام گرفت. در تبریز نیز در آرامستان وادی رحمت مراسم گرامیداشت و تجدید پیمان با آیلار حقی یکی دیگر از جانباختگان انقلاب بود. این تجمعات علیرغم اینکه نیرو های انتظامی همه جا را امنیتی کرده بودند، صورت گرفت.
در این مراسم ها مردم شعار میدادند:"مرگ بر دیکتاتور"، "مرگ بر خامنه ای"، "زن زندگی آزادی"، " نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری"، "خامنەایی قاتلە، حکومتش باطلە"، "مرگ بر حکومت کودک کش"، "ژن ژیان ئازادی".
امروز همچنین معلمان در مریوان در اعتراض به پاسخ نگرفتن خواستهای خود و فشارهای امنیتی حکومت در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع کردند.
بنا بر خبر دیگر حسین رمضانپور از فعالنن معلم در بجنورد بازداشت و راهی زندان شد.
و خبر مهم دیگر بازداشت دوباره سپیده قلیان چهره شناخته ای که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود بعد از چند ساعت آزادی است. او روز ۲۴ اسفند در ادامه آزاد کردنهای بازداشت شدگان انقلاب و زندانیان سیاسی در زیر فشار مبارزات مردمی آزاد شده بود. سپیده قلیان پس از آزادی در مقابل زندان اوین شادمان از موفقیت جنبش برای آزادی زندانیان سیاسی علیه خامنه ای شعار اعتراضی سر داد و در ایسنتاگرامش نوشت: "بعد از چهار سال و هفت ماه از پرونده هفت‌تپه آزاد شدم. این‌‌بار به امید آزادی ایران اومدم بیرون!" آزادی او همگان را شاد کرد. اما این شادی به چند ساعت نرسید که خبر بازداشت مجدد وی توسط ۲۰ مامور سرکوب حکومت در مسیر دزفول منتشر شد. خانواده‌ی قلیان برای پیگیری وضعیت سپیده قلیان به ستاد خبری اطلاعات اراک رفتند و هنوز خبری از او در دست نیست. سپیده قلیان یک اسطوره انقلاب است. سپیده قلیان ، دستگیر شدگان انقلاب و همه زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند. با قدرت انقلاب در زندانها را باز میکنیم.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱۶ مارس ۲۰۲۳

 

تا خاتمه حملات شیمیایی به مدارس با اعتصاب کلاسهای درس را تعطیل کنید!

نزدیک به چهارماه از حملات سازمانیافته شیمیایی تروریستی جمهوری اسلامی به مدارس می‌گذرد و تناقض‌گویی مسئولین حکومتی برای لاپوشانی این جنایت تنفرانگیز ادامه دارد. یاوه‌گویی اخیر سخنگوی قوه قضائیه برای لاپوشانی کردن جنایت زنجیره‌ای حکومت بدون تردید بخش دیگری از ادامه سناریوی تروریستی دستگاه‌های امنیتی برای حملات بعدی به مدارس و پنهان کردن نقشه‌های شوم حکومت است. او وقیحانه می‌گوید کسی مسموم نشده. از لفظ مسمومیت استفاده نکنید بگویید بدحالی! تهدید می‌کند قوه قضائیه پیگیری مستقل بررسی این حملات را نخواهد پذیرفت چرا که "روان جامعه را پریشان می‌کند"! و خبر از تشکیل ۳۰ پرونده و درخواست اشد مجازات در رابطه با آنچه خودش «شایعه‌پراکنی سلبریتی‌ها» می‌خواند داده است. ادعای پوچ پلیس در باره گشت ۴ هزار نفره و دستگیری ۱۱۰ نفر و مصادره بمب‌های بد بو، بخش دیگری از همین سناریوسازی ها است!
این در حالی است که معاون درمان وزیر بهداشت، می گوید ۱۳‌هزار دانش آموز مسموم تحت معالجه قرار گرفته‌اند. یکهزار دانش‌آموز در مدرسه درمان شده‌اند و بیش از صد دانش‌آموز بستری گردیده‌اند.
روز یکم اسفند، محمدجعفر منتظری دادستان کل قوه قضائیه اعلام کرده است مسمومیت‌ها اقدام مجرمانهٔ عمدی است. به فاصله چند روز، وزارت کشور اطلاعیه داده است که صدنفر از عوامل مسمومیت دانش‌آموزان دستگیر شده‌اند. غلامحسین اژه‌ای، رییس قوه قضاییه نیز در تأیید این دستگیری‌ها روز ۲۲ اسفند اعلام کرد: «قضات ذی‌صلاح به پرونده عناصر دستگیرشده، رسیدگی کنند، نوع کار و انگیزه عاملان این ماجرا باید برای مردم تبیین شود»! امامحسنی بندپی نماینده مجلس از نوشهر صریحاً می‌گوید دستگیری‌ عوامل مسمومیت دانش‌آموزان کذب محض است.
دروغگویی و تناقض‌گویی‌ها اما پایانی ندارد. در یک نمونه دیگرستاد حقوق بشر قوه قضائیه مدعی می‌شود که طبق بررسی کمیته تحقیق شامل۳۰ متخصص برجسته وزارت بهداشت، کمتر از ۱۰ درصد دانش‌آموزان در ۵۲ مدرسه و ۲۵۰ کلاس یک ماده محرک که از نوع گازهای جنگی، خطرناک و کشنده نبوده، استنشاق کرده‌اند و برخی افراد در رابطه با مواد محرک دستگیر شده‌اند! این در حالی است که محمدحسن آصفری، نماینده مجلس و از اعضای کمیته حقیقت‌یاب! حکومت، می‌گوید۲۵ استان شامل تقریبا ۲۳۰ مدرسه درگیر این مسمومیت‌ها شده‌اند! هیچ اشاره‌ای هم به نوع گاز و مسمومیت نمی‌شود.
نفس این تناقض‌گویی‌های آشکار ارگانها و مقامات بالای حکومت، تعلل چهارماهه در بررسی این فاجعه، کمرنگ کردن این فاجعه و برعکس خط و نشان کشیدن برای کسانی که انگشت اتهام را به طرف حکومت گرفته اند بخوبی نشان می‌دهد که راس حکومت اسلامی مشغول این جنایت فجیع است. چندین فقره اعترافات اجباری نخ‌نما و بی‌ارزش هم پخش شده که تماما ساختگی است. قوه قضائیه اما بصورت خزیده سراغ معلمان رفته و میخواهد عاملین جنایات سازمان یافته را معلمان و دانش آموزان معرفی کند.
روشن است که جامعه زیر بار این حقه‌بازی کثیف امنیتی نمی‌رود. جان و امنیت میلیونها دانش‌آموز و معلم در خطر جدی است و حملات شیمیایی کماکان در گوشه و کنار کشور در جریان است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان با فراخوان‌ تجمع فرهنگیان در روز ۱۶ اسفندماه در سراسر کشور در مقابل این توطئه کثیف ایستاد و اعلام کرد خط قرمز معلمان امنیت دانش‌آموزان است و نهادهای حاکمیتی و انتظامی، قضایی و امنیتی مسئول این فجایع هستند. معلمان و اولیاء دانش‌آموزان نیز‌ در حداقل ۳۶ شهر دست به اعتراض زدند. حکومت همچنین با حمله وحشیانه و شلیک گلوله ساچمه‌ای و پرتاب گار اشک‌آور به تجمعات اعتراضی معلمان و خانواده های دانش اموزان حمله کرد و تعدادی از معلمان را دستگیر کرد.
حکومت اسلامی با حمله شیمیایی به دانش آموزان و برخی خوابگاههای دختران دانشجو انتهای توحش خود را به نمایش گذاشته است.
این توطئه کثیف، این کودک کشی شیمیایی را باید بر سر جمهوری اسلامی خراب کنیم. جهان متمدن نمی‌تواند این جنایات هولناک را ببیند و واکنشی نشان ندهد! دولت ها و نهادهای بین‌المللی باید صریحا به این اعمال تروریستی اعتراض کند و هر نوع رابطه با این حکومت را قطع کند. همه آمرین و عاملین این فجایع تکان دهنده باید به جامعه معرفی شوند و حکومت اسلامی به جرم جنایت حملات شیمیایی به دانش‌آموزان از کلیه مجامع بین‌المللی اخراج شود. مردم ایران در چنین شرایطی بیش از پیش به حمایت گسترده بین‌المللی نیاز دارند.
تنها راه تامین امنیت جانی دانش‌آموزان و معلمان، اعتصاب معلمان و برپائی تجمعات اعتراضی معلمان و دانش آموزان و خانواده های آنان است.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱٦ مارس ۲۰۲۳
tel:00447435562462
tel:00447435562462