سومین روز شعاردهی و اعتراضات در چهارشنبه سوری

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۵۶ امروز ۲۴ اسفند در سومین روز فراخوان تشکلهای دانشجویی و جوانان انقلابی محلات به مناسبت چهارشنبه سوری و در تداوم انقلاب، در مناطق مختلف تهران و شهرهای دیگر مردم به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی سردادند. در تهران در روی پل هوایی گروهی از زنان با شعار مرگ بر دیکتاتور حجاب بر گرفتند. در تهرانسر جمعی از مردم در خیابان شعار میدادند:" امسال سال خونه، سید علی سرنگونه"، "مرگ بر دیکتاتور"، "مرگ بر سپاهی "، "مرگ بر کل نظام"، "زن زندگی آزادی".

در اکباتان جوانان شعار امسال سال خونه سید علی سرنگونه را سر دادند. در ساری جمعیت زیادی از مردم به خیابان آمدند و علیه گرانی و تورم شعار دادند. یکی از جوانان علیه فقر و گرانی صحبت کرد و فریاد مرگ بر دیکتاتور در خیابان طنین انداخت.
در بوکان جمعیتی از مردم راهپیمایی کردند و شعار زن زندگی آزادی سر دادند. در فلکه اول گوهر دشت کرج مردم شعار زن، زندگی، آزادی را در خیابانها طنین انداز کردند. در گوهردشت جمعیت بزرگی راهپیمایی کردند و شعار زن زندگی آزادی سر دادند.
امروز همچنین در شوش و اهواز بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به فقر و گرانی و بی تامینی و برای پیگیری خواستهایشان بار دیگر دست به اعتراض زدند. بازنشستگان در اهواز در حالیکه راهپیمایی میکردند شعار میدادند "یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه" و "درمان رایگان حق مسلم ماست". در شوش بازنشستگان در حالی که راهپیمایی میکردند سرود "زیر بار ستم نمیکنیم زندگی" را با خشم همخوانی میکردند.
در ادامه آزادی دستگیر شدگان انقلاب و زندانیان سیاسی امروز سپیده قلیان این چهره شناخته که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت و چهار سال و هفت ماه در زندان بود آزاد شد. او پس از آزادی در مقابل زندان اوین علیه خامنه ای شعار اعتراضی سر داد و در ایسنتاگرامش نوشت: "بعد از چهار سال و هفت ماه از پرونده هفت‌تپه آزاد شدم. این‌‌بار به امید آزادی ایران اومدم بیرون!" این آزاد کردنها نشانگر قدرت انقلاب است و با این قدرت میتوان در زندانها را گشود و تمام زندانیان را آزاد کرد.
امروز همچنین رقص حمایتی دیگری برای دختران اکباتان را شاهد بودیم. دختری در فضای عمومی باغ غدیر اصفهان در حمایت از دختران اکباتان در روز جهانی زن رقص گروهی خود را منتشر کرد. در اعتراض به پیگرد دختران اکباتان از سوی حکومت، کارزاری حمایتی با وسعت به جریان افتاده است. جامعه با کل بساط آپارتاید جنسی حکومت فعالانه در جدالست.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵ مارس ۲۰۲۳