هشت مارس، ۱۷ اسفند، روز جهانی زن گرامی باد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

تجمع و مارش خیابانی بمانسبت هشت مارس، ۱۷ اسفند، روز جهانی زن، درشهر گوتنبرگ: ٨هشت مارس روز جهانی زن فرا میرسد. هشتم ماه مارس نماد مبارزۀ بین المللی زنان علیۀ هر گونه تبعیض، نابرابری، سرکوب و ستم جنسیتی در راه است. گرامیداشت روز جهانی زن، حمایت از مبارزات زنان در سراسر جهان و همبستگی از مبارزات زنان در ایران وافغانستان و ... همه شما را به شرکت فعال در این حرکت اعتراضی فرا میخوانیم.

جامعه ایران آبستن تحولات اجتماعی عمیقی شده است. زنان و دختران ایران قوانین قرون وسطایی و شرعیش را زیر پا نهاده و گام به گام حکومت اسلامی ضد زن را به عقب نشینی واداشته اند.جدالی که با قتل مهسا امینی در شهریور ما ۱۴۰۱و انفجار عمیق اجتماعی پس از آن، با شعار "زن، زندگی، آزادی"، سراسر ایران را به میدان نبرد برای سرنگونی جمهوری اسلامی، در دفاع از زنان، برای جامعه ای انسانی و برابر، تبدیل كرد. برابری زن و مرد در ایران این روزها به جدال جامعه برای "معیشت و کرامت انسانی" گره خورده است!

هشت مارس امسال بر بستر چنین موقعتی بر گزار می گردد. جنبش "زن، زندگی، آزادی" با ماگزیمالیستی ترین خواست و مطالبات برابری طلبانه
برای رهایی زن و برای دنیایی فارغ از ستم، جنبشی انسانی به وسعت ایران برای حق زن و برابری زن و مرد را به میدان آورد. این تحول به روشنی رنگ زنانه انقلاب سوم ایران را به نمایش گذاشت. انجمن پناهندگان ایرانی ـ گوتنبرگ: همراه و هماهنگ با سایر سازمانها و جریانات مترقی و برابری طلب در تظاهرات روزچهارشنبه بعدازظهر ٨ مارس در میدان مرکزی گوستاو آدولف توریت در شهر گوتنبرگ شرکت میکنیم.
ما خود را جزئی از کمپین بین اللملی در دفاع از حقوق زنان ایران میدانیم که برای جلب توجه افکار عمومی جامعه سوئد نسبت به ابعاد و اجزاء بیحقوقی زنان در ایران. اعمال فشار سیاسی به رژیم جمهوری اسلامی ؛ برای جلو گیری از گسترش بیشتر سرکوب سیستماتیک زنان و تلاش برای برچیده شدن قوانین دولتی علیه زنان؛ از طریق جلب حمایت مردم و نیروهای مترقی جامعه میزبان فراهم می گردد.
ما از همه مردم آزادیخواه و برابری طلب از همه پناهندگان و پناهجویان گریخته از جهنم رژیم آپارتاید جنسی اسلامی ایران دعوت میکنیم در این گردهمایی و تظاهرات با هم و در کنار همدیگر شرکت کنید.٨ مارس روزی است که ادعانامه میلیونها زن علیه اسلام سیاسی و قوانین رو در روی نظام حاکم علنا و آشکارا فریاد زده خواهد شد. مردم آزادیخواه و برابری طلب بیایید و این روز را به بلند کردن پرچم آزادی و رهایی زن بدل کنید!
!زنده باد رهایی زن
!زنده باد برابری زن مرد
زمان: روزچهارشنبه٨ مارس2022 ساعت 17:30 عصر در میدان گوستاو آدلف توریت،
سپس در ساعت شش راهپیمایی به طرف میدان یوتاپلاتسن ساعت00 ؛18
تلفنهای تماس:
مهوش رشیدی بیرگانی : 070321915
امید محمدیه : 0735823334
نیایش تقی پور: 0739382294
رضا بهپوری: 0764422468
انجمن پناهندگان ایرانی - گوتنبرگ/ سوئد