اعتصابات علیه حملات شیمیایی حکومت را آغاز کنیم

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 حمله شیمیایی و جنایتکارانه جمهوری اسلامی به مدارس دخترانه و مسمومیت‌های غذایی در دانشگاهها که از آذرماه شروع شده بود در سه روز گذشته ابعاد فوق‌العاده گسترده‌ای بخود گرفته است. در روزهای اخیر به تعداد زیادی از مدارس بویژه مدارس دخترانه و همچنین تعدادی خوابگاه دخترانه دانشجویی حمله کرده‌اند. هزاران نفر از فرزندان ما را مسموم کرده و تاکنون دو نفر از عزیزانمان را به قتل رسانده‌اند. امروز دامنه این جنایت به سراسر کشور رسیده و حداقل به یک مترو در تهران و به یک مرکز خرید در اهواز هم کشیده شده است.

بزدلان حاکم جنگ گسترده ای را علیه دانش‌آموزان و دانشجویان و مردم شروع کرده‌اند و دارند از آنها انتقام میگیرند. میخواهند ظرفیت‌های فوق جنایتکارانه خود را به رخ جامعه بکشند. سران حکومت که پایان حکومت ننگین خود را نزدیک میبینند در اوج استیصال و انزوا و تشتت میخواهند بگویند هر جنایتی را برای حفظ حکومت حاضرند انجام دهند.

باید تا قربانیان بیشتری از عزیزان ما نگرفته اند با پاسخ کوبنده همه مردم مواجه شوند. جامعه باید تمام قد بلند شود و جنایتکاران را سر جای خود بنشاند. مسموم‌سازی عزیزانمان باید فورا متوقف شود. باید امنیت در مدارس و دانشگاهها و سایر مراکز حاکم شود، و عاملان این جنایت معرفی و محاکمه شوند.

راه تحقق این خواستها اعتصاب و اعتراض سراسری است. از روز ۱۶ اسفند که معلمان فراخوان تجمعات سراسری داده اند، مدارس و دانشگاهها را به اعتصاب بکشانیم و وسیعا در تجمعات معلمان شرکت کنیم.

روز ۱۷ اسفند روز جهانی زن را به تجمعات هرچه بزرگتر علیه حجاب اجباری و بیحقوقی زنان و علیه حمله شیمیایی به مردم تبدیل کنیم و در روزهای بعد از آن با آمادگی بیشتر به استقبال تظاهرات‌های سراسری و اعتصابات سراسری و عمومی برویم.

معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان، جوانان انقلابی، کارگران، رانندگان،‌ بازاریان و همه مردم آزاده و ستمدیده در سراسر کشور را فرامیخوانیم که اعتصابات سراسری خود را شروع کنند. این حکومت رفتنی است و میتوانیم و باید به عمر ننگین‌اش هر چه زودتر پایان دهیم.

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۵ اسفند ۱۴۰۱، ۶ مارس ۲۰۲۳

**************

اعتراضات مردمی در برابر مسمومیت های سریالی در مدارس دخترانه

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۴۴  دومین دختر دانش آموز جان باخت. مسمومیت های عمدی و سریالی در مدارس دخترانه دامنه اش به خوابگاههای دانشجویان و مدارس پسرانه و امروز به مجتمع مسکونی در کرمانشاه نیز کشیده شده است. از جمله برخی گزارش‌ها از مسمومیت مشکوک ساکنان یک مجتمع در شهرک ظفر کرمانشاه و انتقال آنان به بیمارستان خبر میدهد. بنا بر خبر امروز در تبریز مدرسه دخترانه معصومه، در کرج دانش آموزان مدرسه دخترانه مهاجر، در تهران دانش آموزان مدرسه دخترانه جمال‌الدین اسدآبادی، در اسلام آباد و در رشت دانش آموزان دبستان حمزه رفعتی مورد حمله شیمیایی قرار گرفته و شماری از دانش آموزان مسموم شدند.

امروز همچنین در زنجان دختران دانش آموز دبیرستان ولیعصر مورد حمله شیمیایی قرار گرفتند و ۲۹ دانش آموز در بیمارستان بستری شدند . در ارومیه با مسمومیت دانش آموزان مدرسه ای دخترانه، ۳۰ دانش آموز مسموم و به بیمارستان منتقل شدند. بنا به گزارشات دومین دختر دانش آموز بنام ساناز جمشیدی در اثر مسمومیت جان باخته است. اطلاعات بیشتری از او منتشر نشده است. مرگ تکان دهنده این دختر بعد از مرگ فاطمه رضائی در قم روی میدهد.
این مسمومیتها آشکارا تروریسم شیمیائی جمهوری اسلامی است که علیه دانش آموزان به کار گرفته شده است و بر آتش خشم مردم بنزین پاشیده است. بر متن خیزش انقلابی زن زندگی ‌آزادی و علیه یکی از گرم‌ترین کانون‌های داغ انقلاب، بویژه مدارس دخترانه که بارها شاهد حجاب سوزان، پاره کردن عکس خامنه‌ای و عمامه پرانی از جانت آنها بودیم، حکومت داعشی کاملا هدفمند و عامدانه دست به تعرض زده است. موجی از اعتراض در شهرهای مختلف علیه حکومت بر پا شده و مردم در این تجمعات با خشم و نفرت شعار میدهند:"مرگ بر دیکتاتور"، "حکومت کودک کش، نمیخوایم، نمیخوایم". در همین رابطه امروز امروز شماری از خانواده های دانش آموزان از منطقه پنج و شمیرانات و اسلامشهر در اعتراض به مسمومیت سازی های سریالی حکومت مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند و سراپا خشم فریاد میزدند:"مسئول بیا پایین". تجمع کنندگان همچنین شعار میدادند:"سپاهی، بسیجی، داعش ما شمایی"، "دروغ میگن آمریکاست، دشمن ما همین جاست" . در این روز در منطقه ۱ شمیرانات و صفا داشت نیز خانواده ها تجمع داشتند و با شعار "مرگ بر حکومت بچه کش" خشم و نفرت خود را نسبت به جنایات حکومت فریاد زدند. در تهرانسر دانش آموزان پسرانه مدارس ابن سینا و هنرستان علاقه مندان در حمایت از دانش آموزان مدارس دخترانه به کلاس درس نرفتند. امروز همچنین در شهرهای اصفهان، سنندج، کرمانشاه، کوار استان فارس، لاهیجان و اردبیل خانواده های دانش آموزان بخاطر سناریوی جنایی مسمومیت های سریالی فرزندانشان تجمع داشتند و شعارهای ضد حکومت سر دادند. در اصفهان تجمع کنندگان شعار میدادند:" بچه هامون رو کشتین، الان یگان گذاشتین"، "اسید پاشی مسمومیت، هر دو یک جنایت". در کرمانشاه نیروهای سرکوب با تجمع کنندگان درگیر شدند. در سنندج نیز امروز دانش‌آموزان در میدان کوهنورد شهر تجمع کردند.
در محکومیت حمله ی شیمیایی حکومت به دختران در مدارس همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه آزاد تهران شمال و نیز خوارزمی (واحد کرج) برای امروز سیزدهم اسفند فراخوان به تجمع و اعتراض داده بودند.
شعارهای مورد تاکید این دانشجویان در بیانیه شان عبارت بودند از: "چه با حجاب چه بی حجاب میریم به سوی انقلاب"، "دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد"، "مرگ بر حکومت بچه کش"، "مرگ بر حکومت آدمکش"، "مرگ بر حکومت زن ستیز"، " فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی، "نه سلطنت نه رهبری، آزادی و برابری"، مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر".
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان برای روز شانزدهم اسفند فراخوان به اعتراضات سراسری داده اند که یک موضوع محوری آن اعتراض به مسمومیت سازیهای سریالی در مدارس است و این فراخوان با استقبال وسیع مردم روبرو شده و نهادها و تشکلهای مختلف مردمی روبرو شده و تراکت های آن توسط نهادها و تشکلهای مختلف از جمله تیم جوانان محلات گیلان وسیعا منتشر شده است. از جمله تشکل دانش آموزان‌انقلابی تهران طی بیانیه ای حملات شیمیایی و مسمومیت سریالی و عمدی دانش‌آموزان را محکوم کرده و از فراخوان شانزدهم اسفند شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان حمایت کرده است. شانزدهم اسفند یک روز قبل از هشت مارس روز جهانی زن است و حمله به مدارس دخترانه یک موضوع مهم فراخوانهای اعتراضی به مناسبت هشت مارس نیز هست.
فشار انقلاب و گستردگی اعتراضات بار دیگر دولتهای جهانی را وادار به واکنش کرده است. از جمله سازمان ملل و دولت آلمان خواستار تحقیقات درباره حملات با گاز سمی به مدارس ایران شدند. یونیسف نیز در واکنش به مسمومیت دانش‌آموزان در ایران اعلام کرد: این گونه حوادث می‌تواند تاثیر منفی بر نرخ بالای آموزش کودکان، به ویژه دختران که در دهه‌های اخیر به دست آمده است، بگذارد. و آمادگی خود را بر ارائه "هرگونه حمایت مورد نیاز" اعلام داشت. اما جنایات رژیم در ایران و امروز در قبال دانش آموزان دختر نیاز به تحقیق و بررسی ندارد و اعلام آمادگی برای حمایت مورد نیاز دردی از مردم دوا نمیکند. جمهوری اسلامی بخاطر همه این جنایاتش باید در سطح جهان بایکوت و فورا از کنوانسیون جهانی حقوق کودک بیرون انداخته شود. جواب فوری به جنایات رژیم تجمعات اعتراضی گسترده مردم، پیوستن وسیع به فراخوان اعتراضی روز شانزدهم اسفند و برگزاری یک هشت مارس بزرگ و قدرتمند است. پاسخ ادامه انقلاب برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی.
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۴ اسفند ۱۴۰۱، ۴ مارس ۲۰۲۳

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۴۵
فراخوان به اعتصابات و تجمعات در ۱۶ و ۱۷ اسفند، تجمعات بازنشستگان و اخباری دیگر
حملات شیمیایی حکومت به مدارس دخترانه و خوابگاههایی دانشجویی و در برخی جاها در اماکن عمومی بر خشم و انزجار مردم شدت داده و گفتمان مردم بر سر تجمع و اعتراض و اعتصاب است. مردم در تجمعاتشان با بنر "تا آخرین نفس، زن، زندگی، آزادی" و با فریاد مرگ بر دیکتاتور، در برابر این توطئه جنایتکارانه و تروریسم حکومت علیه انقلاب ایستاده اند. در همین راستا فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان از جانب تشکلهای معلمان در شهرهای مختلف مورد استقبال قرار گرفته و بخش های مختلف جامعه بازنشستگان، کارگران، نهادهای دفاع از حقوق زن از این فراخوان اعلام پشتیبانی کرده اند. از جمله در ادامه حمایت های قبلیشوراهای صنفی دانشجویان کشور، شورای دانش آموزان آزاد اندیش و کانون مدافعان حقوق بشر نیز از فراخوان شانزدهم آذر اعلام حمایت کرده اند. بعلاوه اینکه خانواده های دانش آموزان با تجمعات اعتراضی خود در شهرهای مختلفی چون تهران، رشت، اصفهان و سردادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور، حکومت کودک کش نمیخوایم، نمیخوایم، خشمگینانه مقابل حکومت ایستاده اند. این درحالیست که فراخوان های بسیاری نیز برای اعتراضات سراسری در روز ۱۷ اسفند به مناسبت روز جهانی زن داده شده است و بسیاری از نهادها و تشکل ها از فراخوان ۵۲ تشکل از دانشجویان و دانش آموزان و نهادهای مدافع حقوق زن اعلام پشتیبانی کرده اند. به این ترتیب مردم با تجمعات بزرگ و سازمانیافته مقابل حکومت داعشی جنایتکار صف آرایی میکنند.
در کنار این فراخوان تجمعات و اعتراضات بازنشستگان ادامه دارد و در بسیاری از مراکز کارگری و بخش های مختلف جامعه مردم در اعتراض به فقر و گرانی در اعتراض هستند و سناریوی جنایتکارانه حملات شیمیایی، مردم را از پیگیری اعتراضات عقب نمیزند. از جمله شعاردهی های شبانه با فریاد مرگ بر دیکتاتور برقرار است.
در همین راستا یک خبر مهم امروز پانردهم اسفند ماه تجمعات اعتراضی متوالی بازنشستگان علیه فقر و گرانی است. مردم با شعار فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی، در عرصه های مختلف با حکومت فقر و چپاول و دزدی در جدالند. امروز بازنشستگان مخابرات در ادامه اعتراضات خود علیه فقر و گرانی و برای پیگیری خواستهایشان در شهرهای تهران، اصفهان، اهواز، تبریز، کرج، یزد، سنندج، ارومیه، کرمانشاه، مشهد ..... مقابل ساختمان مخابرات تجمع کردند. در این تجمعات بازنشستگان شعار میدادند:" حسین حسین شعارشون، دزدی و غارت کارشون "، "مدیر بی کفایت استعفا"، "بازنشسته داد بزن، حقتو فریاد بزن"، "یخچال بازنشسته خالی تر از گذشته".
روز گذشته چهاردهم اسفند نیز بازنشستگان تامین اجتماعی بار دیگر در شهرهای شوش و اهواز تجمع کردند. این بازنشستگان در شهر شوش شعار میدادند: "رئیسی بی عرضه، برگرد برو به حوزه"، "ننگ ما ننگ ما، صدا و سیمای ما". در اهواز بازنشستگان معترض دست به راهپیمایی زده و شعارهای اعتراضی شان بر فضای خیابانهای شهر طنین انداخت. در این روز همچنین جمعی از معلولان بار دیگر در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات هشت ماهه خود مقابل سازمان برنامه و بودجه تجمع کردند. وضعیت بد و اسفناک معیشتی، حدود ۵۰ درصد بودجه‌ معوقه، حذف ردیف در بودجه سال ۱۴۰۲، از جمله موضوعات اعتراضی آنهاست. حرکت اعتراضی دیگر در روز گذشته تجمع کارگران شهرداری یاسوج بخاطر ۹ تا ۱۲ ماه دستمزد پرداخت نشده مقابل شهرداری و استانداری کهلگیلویه و بویر احمد بود. این کارگران در همین رابطه در روز قبلش نیز تجمع داشتند. یک تجمع اعتراضی دیگر در روز گذشته از سوی کارگران شاغل در دستگاههای دولتی از جمله کارگران شاغل در وزارت نیرو در مقابل مجلس بود. اعتراض آنها نیز به گرانی و سطح نازل حقوقها و بی تامینی ها بود.
حزب کمونیست کارگری همه مردم را به حمایت و پیوستن گسترده به فراخوانهای اعتراضی برای روز های ۱۶ و ۱۷ اسفند علیه حملات شیمیایی حکومت و هشت مارس روز برزگداشت انقلاب زن، زندگی،‌آزادی و به اعتصابات سراسری در سطح جامعه علیه توطئه گری های جنایتکارانه حکومت علیه انقلاب فرا میخواند. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۵ اسفند ۱۴۰۱، ۵ مارس ۲۰۲۳