مراجعه کفیل توماج صالحی به سفارت ایران در وین

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

هلموت برندشتتر، نماینده پارلمان اتریش که کفیل توماج صالحی را برعهده دارد پس از عدم پاسخگویی سفارت جمهوری اسلامی به نامه خود، درخواست‌نامه آزادی توماج را به سفارت جمهوری اسلامی در وین تحویل داد. او همچنین خواستار مطلع‌شدن از وضعیت سلامت این خواننده رپ ایرانی شد و گفت، توماج به خاطر انتقادهایی که حق اوست شکنجه شده است.بسیاری از نمایندگان پارلمان‌های دنیا کفالت سیاسی زندانیان سیاسی ایران را برعهده گرفته‌اند. اما در اتریش وضعیت متفاوت است و تمامی ١٨٣ نماینده مجلس شورای ملی اتریش، در اقدامی مشترک کفالت ١٨٣ زندانی سیاسی در ایران را بر عهده گرفته‌اند. برخی از این زندانیان محکوم بە محاربە شدەاند و با خطر قریب الوقوع اعدام روبرو هستند.

خواننده مشهور آلمان: سامان یاسین، خواننده کرمانشاهی را آزاد کنید
یکی از مشهورترین و محبوبترین خواننده هیپ‌هاپ آلمان از توماج صالحی و سامان یاسین (صیدی) حمایت کرد و خواستار آزادی فوری این دو هنرمند ش د.
سامان یاسین (صیدی)، خواننده رپ اهل کرمانشاه و ساکن تهران، روز ۱۰ مهر توسط نیروهای امنیتی در منزلش بازداشت شده است.

استمداد خواهر الماسی از سازمان‌های حقوق بشر و رسانه‌ها
خواهر الهام مدرسی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری، با انتشار ویدیویی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت خواهرش در زندان کچویی کرج، از سازمان‌های حقوق بشری و مردم درخواست کمک کرده است.
او گفته است: «الهام چهار روز اعتصاب غذا کرده و داروهایش را مصرف نمی‌کند. پزشکان گفتند که اگر او بستری نشود کبدش را از دست خواهد داد. اما بجای بستری شدن بازداشتش را تمدید کردند و با این وضعیت تحت شکنجه قرار گرفته است.»
او در ادامه خواسته است که به کمیته حقیقت‌یاب حقوق بشر فشار آورده شود تا برای بازدید از زندان‌ها اقدام کند.