پیام ششمین کنگره سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور، کنگره ژینا (مهسا) امینی، دختر ایران به زنان ایران

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

زنان قهرمان ایران!
جمهوری اسلامی از همان آغاز با زیر پا گذاشتن حقوق انسانی تصریح شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر شما را از ابتدایی ترین حقوق مدنی و انسانی‌تان محروم کرده، با وضع قوانین ارتجاعی شدیدترین تبعیضات را علیه شما اعمال نموده است. همچنین موانع حضور فعال شما در جامعه را روز افزون کرده، توسط سازمانهایی مانند گشت ارشاد به سرکوب شما پرداخته و زن ستیزی را به بالاترین درجات ممکن رسانده است.

شما زنان ایران از همان آغاز با شجاعت تمام در مقابل حکومت زن ستیز جمهوری اسلامی ایستادید و برای حقوق خود جنگیدید و اکنون پرچم مبارزه آزادیخواهی در ایران را به دست گرفته و الهام بخش و مایه افتخار تمام زنان جهان به ویژه زنان خاورمیانه شده اید.
درپی کشته شدن ژینا (مهسا) امینی به دست گشت ارشاد جهان شاهد اعتراضات همبسته و سراسری مردم ایران با پیشگامی شما زنان ایران زمین بوده است. جنبشی که با هدف‌گذاری و عملکرد خویش جهانیان را به تحسین واداشته است. جنبشی که طی آن صدها تن، از جمله دختران و جوانان این آب و خاک بدست سرکوبگران حکومت تاریک اندیش جمهوری اسلامی به قتل رسیده و اسامی خود را بر تارک تاریخ آزادیخواهی ایران جاودانه ثبت کرده اند.
ابراز همبستگی هنرمندان، روشنفکران و چهره ‌های سرشناس جهان با مبارزات شما، بریدن موهایشان به نشان پشتیبانی از مبارزات شما و ارسال پیام‌های همبستگی همه نشانه های اثربخشی جنبش شما می‌باشند.
جنبش انقلابی با شعار "زن، زندگی، آزادی" که امروز جهانی شده است بر نقش مرکزی زن و لزوم برابری حقوق زن و مرد تکیه دارد و به مقاومت بر ضد تبعیض علیه زنان خاورمیانه و جهان برخاسته است. این جنبش خواستار یک زندگی شرافتمندانه و در خور انسان امروزی است، مضافا برای کسب آزادی و احترام به کرامت انسانی تلاش میکند و به این ترتیب قلب نظام ارتجاعی حاکم را نشانه گرفته است.
شما با مبارزات خود رهبران نمونه ای چون نرگس محمدی، نسرین ستوده و سپیده قلیان و تلاشگران پرشمار دیگری را به جامعه عرضه نموده، علیرغم همه تضییقات، مشکلات و احکام سنگین زندان و رفتارهای ضد انسانی و ضد حقوق بشری در زندانها در صف مقدم جنبش های اجتماعی و مدنی قرار گرفته اید. همچنین با تحصیل در دانشگاهها و مراکز آموزشی، جایگاه محکمی را در مدیریت و تولید آینده کشور به خود اختصاص داده اید. امید است که جنبش انقلابی کنونی به شرکت بیشتر شما در مبارزات و تشکل های سیاسی نیز که با بکارگیری خرد جمعی به امر مدیریت کلان جامعه میپردازند کمک کند.
کنگره ژینا (مهسا) امینی بار دیگر سیاست های زن ستیزانه جمهوری اسلامی را محکوم میکند. نمایندگان کنگره همچنین تاکید میکنند که برابری حقوق زن و مرد، بدون رهایی از جمهوری اسلامی، پایان دادن به هرگونه دیکتاتوری، استقرار حاکمیت ملت و تصویب قانون اساسی جدیدی که کلیه حقوق و آزادی های ملت، جدایی دین از حکومت و برابری آحاد مردم را، صرفنظر از جنسیت، قومیت، باورهای سیاسی، مذهبی، اصل، نسب، نژاد، زبان، زادگاه و منشاء عقیده و ایمان تضمین نماید، میسر نمی باشد. ما اطمینان داریم که دیر یا زود شاهد غلبه جنبش انقلابی زنان و مردان ایران بر دیکتاتوری مذهبی و تحقق اهداف یادشده خواهیم بود.
۲۲ آبان ۱۴۰۱ برابر ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲
انتشار توسط:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
5 دی ۱۴۰۱ برابر 26 دسامبر ۲۰۲۲
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
http://www.iranazad.info/