۲۲ آذر: فراخوانها برای گرامیداشت یاد محسن شکاری در هفتمین روز قتل او

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۰۸: فردا چهارشنبه ۲۳ آذر هفتمین روز اعدام جوان معترض محسن شکاری است. به این مناسبت فراخوانهایی برای تجمعات و ابراز انزجار نسبت به حکومت جنایتکار اسلامی داده شده است. جوانان در ستارخان در محل بازداشت محسن شکاری برای فردا ساعت هشت شب فراخوان به تجمع داده اند. همچنین در ساعت یازده صبح این روز در بهشت زهرا در قطعه‌ی ۹۲ بهشت زهرا مراسم یادبود او برگزار میشود.

تجمع اعتراضی دیگر برای فردا از سوی پزشکان و کادر درمان در سطح سراسری در حمایت از حمید قره حسنلو پزشکی که در خطر اعدام است و علیه اعدام ها برگزار خواهد شد. اعتراضات علیه اعدام ها گسترده است. امروز دانشجویان دانشگاه الزهرای مشهد نیز با شعار مجیدرضا رو بردند جنازشو آوردن خشم و انزجار خود را به اعدام این جوان معترض اعلام داشتند. دانشجویان دانشگاه سوره نیز علیرغم جو امنیتی شدید، در اعتراض به اعدام ها تجمع کردند و شعار دادند: "ما همه با هم هستیم، شما باید بترسید" و "محسن ما رو بردن، جنازه‌شو آوردن". در همین رابطه دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات مشهد، دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز و دانشگاه هنر سوره تهران نیز تجمعاتی داشتند. بعلاوه دانش آموزان مدرسه ای در شیراز و مدرسه ای در اهواز نیز امروز به این مناسبت تجمع کردند و سرود اعتراضی سر دادند.
خبر دیگر نگرانی از اعدام سامان یاسین یکی دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات مردمی است که بعد ازانتقال وی به زندان رجایی شهر عفو بین الملل مردم در اشکال مختلفی اعتراض خود را اعلام میکنند. حمله به پایگاههای بسیج و آتش زدن نمادهای حکومت در شهرهای مختلف، حرکت های اعتراضی نمادین در دانشگاههای مختلف ودر خیابانها، نوشتن شعارهای ضد حکومتی بر دیوارهای همه شهرها از جمله اشکال مبارزه مردم است. شب گذشته جوانان در شهرهای تهران، شاهرود، تربت حیدریه، آستارا، شوش، و همدان، شیراز و فیروز آباد پایگاههای بسیج را آتش زدند. همچنین در آمل جوانان بار دیگر بسوی مجسمه قاسم سلیمانی کوکتل زدند. از سوی دیگر هر روزه ایرانیان در کشورهای مختلف در همبستگی با انقلاب مردم و علیه اعدامها جریان دارد و نقش مهمی در تقویت انقلاب دارد.
امشب نیز شعاردهی های شبانه در محلاتی از تهران مثل سعادت آباد، تهرانپارس و برخی شهرهای دیگر جریان یافت و فریاد مرگ بر دیکتاتور در خیابانها طنین انداخت.
امروز همچنین بار دیگر کارگران سیمان سپاهان دیزیچه در اصفهان بار دیگر در اعتراض به وضع بد معیشتی و تعویق پرداخت دستمزدهایشان اعتصاب کردند. این کارگران در روزهای اعتراضات سراسری 14 تا 16 آذر نیز در اعتصاب بودند و تجمعات اعتراضی برپا کردند.
بخش های مختلف جامعه تا کنون بیانیه هایی داده اند. از جمله وکلای مستقل دادگستری در نامه ای خطاب به وکلای حکومتی تحت عنوان "در محاکمات ظالمانه قرون وسطایی سهیم و نقش‌آفرین هستید" انزجار خود را از اعدام ها اعلام داشتند و از آنان خواستند که بیش از این به قدرت عنان ‌گسیخته اجازه ندهند تا با نام و حضورشان موجبات کشتار و اعدام شهروندان معترض را فراهم آورند. در بخشی از آن چنین آمده است:"بی‌شک این رویه حکومت و مشارکت شما که منتج به صدور احکام محاربه و اعدام شهروندان معترض شده، در تاریخ ضبط و ثبت خواهد شد و فارغ از این که نقض مطلق سوگندنامه وکالت است، همچنین پایمال شدن تمام حقوق بشری و قوانین داخلی کشور هم محسوب می شود.". ۲۶ وکیل امضا کننده این نامه از وکلای حکومتی خواسته اند که از کار خود اعلام برائت کنند و مراتب مخالفت خود را با اعدامها اعلام و حقایق را برای مردم اعلان کنند تا موجبات نجات جوانان زیرچوبه دار فراهم شود و در آماج نفرت و خشم اجتماعی قرار نگیرند. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۰۷
فراخوان شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت بر اعتصاب سراسری علیه اعدامها
شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت نیز در اطلاعیه ای تحت عنوان "علیه اعدامها و در محکومیت قتل مجید رضا رهنورد و محسن شکاری اعتصاب کنیم" کارگران نفت را به اعتصاب سراسری فرا میخواند. در بخشی از بیانیه این شورا چنین آمده است: "روز ۲۱ آذر خبرگزاری قوه قضاییه خبر اعدام مجیدرضا رهنورد جوان ۲۳ را اعلام کرد. این اقدام حکومت شمشیر کشیدن به روی همه مردم و از جمله ما کارگران است که بیش از ۴۳ سال زندگی و معیشتمان به یغما رفته و نابود شده است. معنای این کار یعنی خفه کردن هر صدای اعتراضی که به فقر و بیحقوقی و گرسنگی و چپاول و غارت بلند می شود. یعنی خفه کردن صدای مردمی که فریاد میزنند زن، زندگی، آزادی. بنابراین دیگر جای تامل نیست؛ این اعدامها و تهدید به مرگ عزیزانی که در بازداشت هستند، موضوع اعتراض همه ما مردم است".
در بخش آخر این بیانیه شورای سازماندهی کارگران پیمانی نفت ضمن اشاره به فراخوانهای اعتراضی از سوی کارگران رسمی نفت به تجمع سراسری برای روز ۲۶ آذر و در پتروپالایش ها برای روزهای سوم، چهارم و پنجم دیماه و اعلام حمایت از آنها، بر اعتصابات سراسری متشکل و همبسته تاکید کرده و مینویسد:" تاکید ما بر پاسخ فوری علیه سرکوب و اعدام توسط دستگاه قضاییه جنایتکار است و این پاسخ چیزی جز اعتصاب ما کارگران نفت و بستن شیرهای نفت نیست. ما کارگران پیمانی نفت در جاهایی توانسته ایم این آمادگی را ایجاد کنیم اما برای اعتصاب سراسری نیاز به آمادگی های سراسری است. بنابراین شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت از تمامی همکاران در همه بخشها درخواست میکند فعالانه با ادمین کانال ارتباط برقرار کرده تا سریعتر زمانی برای اعتراض سراسری تا پایان دادن به این جنایات را زمانبندی کنیم. باید کاری کرد تا این بساط قتل و جنایت و اعدام جمع شود. ما بر همه خواستها و مطالباتمان تاکید داریم.".
حزب کمونیست کارگری از فراخوان شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت قاطعانه حمایت کرده و کارگران ، معلمان و همه بخش های شاغل در جامعه را به اعتصابات سراسری و تدارک سازمانیافته آن از طریق ایجاد شوراهای سازماندهی و صندوق های اعتصاب در تمامی مراکز کاری فرامیخواند. با اعتصابات سراسری میتوان حکومت را زیر فشار جدی تری قرار داد و ماشین سرکوب این حکومت منفور را فلج کرد. اعتصابات سراسری یک حلقه مکمل انقلاب قدرتمند مردم برای سرنگونی حکومت است. زنده باد انقلاب زن، زندگی، آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۲۰۶
۲۲ آذر: گرامیداشت یاد مجیدرضا رهنورد در مشهد و چند خبر دیگر اعتراضی
امروز صبح ۲۲ آذر مردم زیادی برا ی شرکت در مراسم یادبود مجید رضا رهنورد جوان ۲۳ ساله ای که روز گذشته بیست و یکم آذر بدست جانیان اسلامی در مشهد به دار آویخته شد، حرکت کردند. از صبح این روز در تمامی کوچه‌های منتهی به مسجد "فاطمه الزهرا" در میدان امام حسین چراغچی که قرار بود مراسم برگزار شود یگان ویژه مستقر بود و اجازه ورود به مردم را نمیدادند و با بستن در مسجد مراسم را کنسل کرده بودند. مردمی که خود را به محل رسانده بودند در برابر سرکوبگران شعار "بیشرف، بیشرف " سر دادند . مردم همچنین شعار میدادند:" این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت"، " آهای آهای نشسته ها، جوان بعدی از شماست"، " اگر با هم یکی نشیم یکی یکی تموم میشیم". در برابر اعتراض مردم سرکوبگران نیروی بیشتری به محل آوردند تا جمعیت را متفرق کنند. بنا بر خبرها در خانه مادر بزرگ مجیدرضا به روی همه باز بوده و تعداد زیادی از مردم برای اعلام همدردی وحمایت خود به این خانواده به دیدارشان میرفتند. سرکوبگران حکومت از ترس تجمعات بزرگ مردمی به منزل و مغازه پدر مجیدرضا حمله نموده و خانه را تخریب کردند.
اعدام مجید رضا رهنورد بدنبال اعدام محسن شکاری آتشی بر خشم و نفرت مردم زده است. هم اکنون شهر مشهد یک پارچه خشم و اعتراض است. امروز دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات مشهد در اعتراض به اعدامها تجمع کرده و شعار میدادند:"آهای آهای نشسته ها، جوان بعدی از شماست". در همین رابطه در شب گذشته مردم در بندر عباس نیز به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی سردادند. در اکباتان تهران نیز مردم به خیابان آمده و شعار میدادند:" هر یه نفر کشته شه هزار نفر پشتشه".
امروز در شهر شوش نیز مراسم دفن عباس منصوری جوان ۱۹ ساله ای بود که در جریان اعتراضات مردمی در این شهر بازداشت شده بود و بعدا جان باخت. در این روز نیروی سرکوب در خیابانها در حرکت بود. بنا برخبرها عباس منصوری طی یک هفته گذشته دچار بیماری و حالت غیر عادی شده بود. او به نزدیکان خود گفته بود که دو روز قبل از آزاد شدن به وی قرص داده شده و پیش تر در مدت بازداشت به وی آمپول تزریق کرده اند. این درحالیست که وی جوانی کاملا سالم بوده و دارویی مصرف نمیکرده است. عباس منصوری روز دوشنبه پس از آزادی از بازداشت جانش را از دست داد. نیروهای سرکوب خانواده او را فراخوانده و با تهدید خواسته بودند که برای عباس منصوری مراسم نگیرند. حکومت او را به قتل رسانده و خانواده‌اش را وادار کردند که بپذیرند خودکشی کرده است.
بدنبال ربودن شبانگاه سیف الله حسینی امام جمعه اهل سنت جوانرود از منزلش و انتقال او به تهران به جرم سخنرانی هایش در مزار جانباختگان و حمایت علنی از انقلاب مردمی بامداد امروز ۲۲ آذر هزاران نفر از مردم این شهر مقابل فرمانداری تجمع کردند و شعار مرگ بر خامنه ای سر دادند.
در چهلمین روز جانباختن نسرین قادری دانشجویی که توسط حکومتیان به قتل رسید برای ساعت دو عصر روز چهارشنبه ۲۳ آذر مراسمی در گرامیداشت یاد او در گورستان "بهشت مصطفی" برگزار خواهد شد.
فراخوان ها در اعتراض به اعدام ها و خطر اعدام افراد بیشتری گسترش یافته است. سازمان عفو بین‌الملل در هشداری از خطر اعدام «سامان یاسین» در پی انتقالش به زندان رجائی‌شهر خبر میدهد. کادر درمان و پزشکی در حمایت از دکتر قره حسنلو و احکام فله‌ای اعدام برای همکاران و مردم معترض برای ساعت دوازده ظهر فردا ۲۳ آذر در تهران و کرج به تجمع در مقابل وزارت بهداشت محله ایوانک و در دیگر استانها مقابل درب اصلی دانشگاه علوم پزشکی فراخوان داده اند. از این فراخوانها باید فعالانه حمایت کرد. در فراخوان پزشکان از همکاران خواسته شده است که با روپوش سفید و ماسک حاضر شوند و از تجمعات اعتراضی ای که برپا میکنند حتما عکس و فیلم تهیه کنند. زنده باد انقلاب زن زندگی آزادی!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۳ دسامبر ۲۰۲۲