ابراز نگرانی درباره «خطر اعدام قریب‌الوقوع» فرهاد و فرزاد طه‌زاده

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

به دنبال انتشار گزارش‌ها درباره «اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام فرهاد و فرزاد طه‌زاده» اهل اشنویه، یک نماینده پارلمان آلمان اعلام کرد که در راستای توقف حکم اعدام این دو برادر کفالت سیاسی آنها را به عهده گرفته است. در ویدئویی که از مادر فرهاد و فرزاد طه‌زاده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده او برای نجات فرزندانش از مردم ایران درخواست کمک کرده است.مادر فرهاد و فرزاد طه‌زاده در این ویدئو می‌گوید: «سلام بر مردم ایران. تو را به خدا به داد بچه‌هایم برسید. دو تا پسرم بی‌گناهند. به آنها حکم دادند، بدون هیچ دادگاه و مدرکی. »

او اضافه کرده است: «دو پسرم جوان هستند و فرزندانشان چشم انتظارند. یک بچه هم در راه (تولد) است. تو را به خدا پسرهایم را نجات بدهید.»

فعالان کرد می‌گویند، پرونده فرهاد و فرزاد طه زاده فرایند قانونی را طی نکرده است و آنها بر اساس اعترافات زیر شکنجه به اعدام محکوم شده‌اند.

پایگاه خبری هه‌نگاو بامداد چهارشنبه ۲۳ آذرماه با اشاره به صدور حکم اعدام برای فرهاد و فرزاد طه‌زاده می‌گوید، نمی‌تواند گزارش‌ها درباره اجرای این حکم را تایید کند.

هنوز رسانه‌های حکومتی جمهوری اسلامی در خصوص حکم فرهاد و فرزاد طه‌زاده گزارشی منتشر نکرده‌اند.

هاکان دمیر، نماینده پارلمان آلمان از حزب سوسیال دمکرات از برلین، در ویدئویی در توییتر اعلام کرده است که کفالت فرزاد و فرهاد طه زاده را به عهده گرفته است.

هاکان دمیر در این ویدئو می‌گوید٬ گزارش‌ها در خصوص اجرای قریب الوقوع حکم اعدام فرهاد و فرزاد طه‌زاده «تکان‌دهنده» است.

این نماینده پارلمان آلمان اضافه کرده است که به همین خاطر وکالت سیاسی این دو را به عهده گرفته و نامه اعتراضی نیز به سفیر جمهوری اسلامی در برلین نوشته است.

هاکان دمیر گفته است: در این نامه درخواست کردم که اعدام آنها متوقف شود. حکومت ایران باید تمام احکام اعدام را متوقف کند.

او اضافه کرده است که به عنوان نماینده وعضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان آلمان این خواست را مطرح می‌کند.
رادیو فردا