۲۶ آبان: راهپیمایی کشاورزان در شهر اصفهان، تظاهرات در سراسر کشور

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۳۶: روز ۲۶ آبان اعتصاب عمومی در شهرهای مختلف ادامه یافت و علاوه بر شهرهایی که در اطلاعیه قبل گزارش کردیم در شهرهای دیگری ومثل دو روز قبل شمار شهرهای اعتصابی به بیش از ۶۰ شهر رسید. در این روز در اصفهان کشاورزان وسیعا به خیابان آمده و در اعتراض به وضع اسفناک معیشتی شعار میدادند:"مرگ بر این دولت مردم فریب"، "رئیسی بی عرضه برگرد برو به حوزه". بخش های مختلف جامعه دارند با اعتراضاتشان وارد انقلاب میشوند.

در دو روز گذشته اعتصاب کارگران ذوب آهن و شرکت گاز سوزان در اصفهان، اعتصاب کارگران شهرداری در بندر عباس را نیز شاهد بودیم. همچنین اعتصاب کارگران مجتمع سیتی‌سنتر در ۲۴ آبان و تجمع بازنشستگان فولاد در ۲۲ آبان را در این شهر داشتیم. توده ای شدن اعتراضات و گسترش دامنه آنها به شهرهای بیشتر همراه با اعتصابات عمومی در شهرهای مختلف بستر را برای به میدان آمدن گسترده تر کارگران آماده تر میکند.
امروز علاوه بر شهرهای بوکان و سنندج که امروز حالت قیام به خود گرفته بود، در محلات مختلف در شهرهای دیگر نیز اعتراضات مردمی جریان یافت. شمار شهرهای اعتراضی به بیش از صد شهر و روستا کشیده شده است و شهرهای بیشتری دارند به اعتراضات خیابانی وصل میشوند. امروز اعتراضات تمام استانها را در برگرفته است. در تهران در بسیاری از محلات اعتراض است و مترو ها به محل اعتراضات مردمی تبدیل شده است. دانشجویان و دانش اموزان اعتراضاتشان را به خیابان وصل کرده اند. در خیلی از شهرها مردم کنترل محلات را در دست دارند. مردم مراکز دولتی و نیروهای سرکوب را مورد حمله خود قرار میدهند. از جمله در بوکان بسیاری از اماکن دولتی و خانه های مزدوران رژیم توسط سرکوبگران حکومت به آتش کشیده شده است. در سقز مردم محلات مختلف را در دست دارد و امروز بسوی سازمان آب کوکتل و آتش پرتاب کردند. در گوهر دشت نیز مردم با آتش زدن لاستیک خیابانها را مسدود کردند. در سقز محلات مختلف دست مردم است و جوانان جاده سقز به بانه را بسته اند. در اصفهان در مراسم یادبود احمد شکراللهی که بدست جمهوری اسلام به قتل رسید مردم بسیاری شرکت کرده و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. در شهر ری مردم با کوکتل به پایگاه سپاه حمله کردند. در ایلام مردم مخابرات شهر را آتش زدند و سوزاندند. در مشکین شهر مردم تابلوی عکس خامنه ای را آتش زدند. در فولاد شهر مردم به خیابان آمده و شعار میدهند. درمشهد مردم در چهار راه میدان بار و میدان امام رضا و مطهری به خیابان آمدند و شعار میدادند. در تبریز مراسم یادبود علی عراقی بود و مردم بسیاری حضور داشتند و بین مردم و سرکوبگران درگیری شد. در سمیرم مردم وسیعا به خیابان آمده و شعارهای اعتراضی سر میدهند. طبق خبرها در این شهر در دو روز اخیردر اثر شلیک سرکوبگران حکومت تعدادی کشته و زخمی شده اند. در خبرها از هشت کشته گزارش میشود که اسامی پنج نفر آنها عبارتند از: علی (مراد)بهرامیان، هاشمی، آصفی، هوشنگی، داوودی وعلی عباسی. گزارش ها حکایت از این دارد که تعداد زیادی نیز دستگیر شده اند و در مواردی که نیروهای سرکوب موفق به دستگیری فرد مورد نظرخود نبوده اند عضوی از خانواده آن فرد را گروگان گرفته اند تا بدین وسیله فرد مورد نظرشان را مجبور به تسلیم کنند. این وضعیت به خشم مردم بیشتر دامن زده است. اعتراضات سه روز اخیر انقلاب را وارد مرحله جدیدی کرده است. مردم فراخوان به اعتراضات سراسری برای روزهای آتی ۲۷ تا ۲۹ آبان را داده اند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۷ نوامبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۳۵
۲۶ آبان: آغاز سومین روز پرخروش انقلاب در سالگرد آبان خونین
سیل جمعیت ا زمهاباد به بوکان و راهپیمایی عظیم مردم سنندج
روز ۲۶ آبان در سومین روز گرامیداشت خیزش آبان ۹۸ حرکت اعتراضی مردمی با اعتصاب عمومی آغاز شد. در دو روز گذشته در بیش از ۶۰ شهر اعصاب عمومی بود و کسبه و بازاریان با تعطیل کار به تظاهرات و اعتراضات خیابانی پیوستند. در بسیاری از شهرها نه فقط بازار بلکه مغازه های مکانیکی و تعمیرات نیز تعطیل و در حال اعتصاب بودند. امروز نیز اعتصاب عمومی ادامه دارد و تا هم اکنون خبرها از تعطیلی کامل بازار در تهران، خرم آباد، سنندج، مهاباد، ایلام،‌ تبریز، گرگان، صومعه‌سرا، اصفهان، مبارکه، مرودشت، شهرکرد و شیراز خبر میدهند.
اعتراضات خیابانی نیز آغاز شده است. در بوکان در مراسم خاکسپاری محمد حسن زاده که بدست جانیان اسلامی در ۲۵ آبان به قتل رسید جمعیت بزرگی جمع شده اند. برای شرکت در این مراسم هزاران نفر از مردم مهاباد از ساعات ابتدایی صبح امروز به صورت پیاده و با خودرو به سمت شهر بوکان در حرکتند. در این مراسم پدر محمد حسن زاده طی سخنانی از نقش زنان در انقلاب صحبت کرد و سپس جمعیت یک پارچه شعار زن‌ زندگی آزادی را سر دادند. در ادامه این مراسم شهر یکپارچه اعتراض و جوش و خروش شد. مردم خشمگین ساختمان شهرداری بوکان را به آتش کشیدند و آنرا به تصرف در آوردند. مردم همچنین فروشگاه افق متعلق به سپاه را گرفته اند.
امروز در سنندج نیز مراسم چهلمین روز جان باختن چهار جوان به اسامی پیمان منبری، یحیی رجبی، محمد امینی و داریوش علیزاده و همچنین مراسم یادبود زانیار الله مرادی است و مردم بسیاری در آرامستان بهشت محمدی جمع شده و به مدت یک ساعت شعارهای ضد حکومتی سر دادند. بدنبال این مراسم راهپیمایی عظیمی جریان یافت و تظاهر کنندگان در مسیر راهپیمایی پرچمها و نمادهای جمهوری اسلامی را پایین کشیدند. در این شهر مردم با ایجاد راهبندان و حضور وسیع خود کنترل خیابانها را به دست گرفته اند. بدین ترتیب امروز ما شاهد قیامهای شهری در شهرهای بوکان و سنندج هستیم.
در تهران مردم از شب گذشته سنگر بندی کرده اند. امروز صبح مردم در مترو شعارهای سرنگونی و ضد حکومتی سر دادند. در ایلام نیز امروز مردم ساختمان مخابرات سرابله را آتش زدند. در زنجان مردم پایگاه بسیج را آتش زدند. گستردگی اعتراضات در دانشگاهها حکومت را بشدت به هراس انداخته است. از جمله دستگیریها بسیار بوده است. امروز یگان ویژه به کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز هجوم برد. دانشجویان نیز در مقابل سرکوبگران ایستاده اند.
شب گذشته در شهرهای بسیاری و حتی در برخی روستاها مردم به خیابان آمدند ، آتش روشن کردند، شعار دادند، سنگر بستند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند. در جاهایی مثل تهرانسر مردم تابلوها را از جا کنده و خیابانها را مسدود کردند و تظاهرات بزرگ به راه انداختند. در این شب مردم در بسیاری از شهرها از جمله در شهرهای بابل، رشت،‌ مشهد، اصفهان، شیراز، بهشهر، بندرعباس و نیز درتهران در بسیاری از محلات همچون سعادت آباد یکم و اکباتان توانستند در درگیری با نیروی های سرکوب کنترل را بدست بگیرند و آنها را عقب برانند. در پونک در اثر شلیک گاز اشک‌ آور خانه‌ای آتش گرفت.
شب گذشته در کامیاران در ادامه یک روز پرخروش مردم همچنان در خیابان بودند و در جریان درگیری با سرکوبگران جوان دیگری به اسم برهان کرمی توسط جانیان اسلامی به قتل رسید و در هنگام خاکسپاری این جوان در روستای چروسانە سرکوبگران به مردم تیراندازی کردند. در اراک نیز در شب گذشته خیابانها به صحنه جنگ تبدیل شده و جوانان بسوی مرکز یگان ویژه حکومت کوکتل و آتش پرتاب کردند. در این شب در سنندج فضایی از جشن و مبارزه بود و مردم با رقص و کف زدن و شعار زن ، زندگی آزادی فضای پر شوری از اعتراض به پا کرده بودند.
شب گذشته جو شهر سقز نیز بسیار پرالتهاب بود و بدنبال انتقال نوجوانی شانزده ساله به بیمارستان بخاطر اصابت گلوله سرکوبگران، شمار زیادی از مردم شبانه به طرف بیمارستان تامین اجتماعی حرکت کرده و انجا تجمع کردند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. وخیلی جاها با نیروی سرکوب حکومت درگیر شدند
شب گذشته در جریان تیراندازی به مردم در شهر ایذه پنج نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند. یکی از کشته شدگان کیان پیرفلک پسر بچه ای ده ساله است. حال برخی از مجروحین هم وخیم گزارش میشود. جمهوری اسلامی عامل کشتار مردم را "عوامل ناشناس" گزارش کرد اما مردم این عوامل را بخوبی میشناسند. با این جنایت ایذه شب پر خروشی را پشت سر گذاشت و فضای خشم و اعتراض ادامه دارد. در این شهر مردم خشمگین یک مزدور بسیجی را گرفته و با سردادن شعار او را گوشمالی دادند.
شب گذشته در کوی دانشگاه تهران نیز تجمع بود و دانشجویان به حضور وجهی معاونت دانشگاه در خوابگاه اعتراض کردند. همچنین دانشجویان خوابگاه دانشگاه یزد با شعار، "بسیجی جیره خور آخرشه خوب بخور" تجمع کردند. در این شب نیروی یگان ویژه به مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی حمله برد.
شب گذشته همچنین در جاهایی چون شهرستان خنج ، سبزوار، آبدانان، مرودشت، آباده، نکا، برازجان، گلستان، هنگویه ، و بستک مردم به خیابان آمده و با سرکوبگران درگیر شدند. در اراک در شب گذشته مردم ستاد امربه معروف و نهی از منکر حکومت را آتش زدند. در سربندر هم مردم ورودی جاده را با آتش روشن کردن بستند.
یک حرکت جالب در شب گذشته حرکت جمعیتی از روستاهای اطراف به سمت بستک برای نجات دستگیر شدگان بود که میتواند الگویی در تمام شهرها برای آزادی بازداشت شدگان باشد. در این اعتراضات همچنین صحنه های زیبایی از همبستگی مردمی را شاهد بودیم. مردم در خانه ها را بازگذاشته و با گذاشتن میوه و خوراک مقابل در منازل به جمعیت خیابان یاری میرساندند.
مردم در اعتراضاتشان در شب گذشته پرچم و دیگر نمادهای جمهوری اسلامی را در خیلی جاها پایین کشیدند و زیر پا له کردند. به نیروهای سرکوب حمله کردند و در جاهایی مثل قادرآباد شیراز، هفشجان و گرگان آنها را فراری دادند. و نیز در جاهایی مثل بوشهر دوربین های حکومت در محلات را از کار انداختند. در شهرهایی مثل مشهد مردم بنر تبلیغاتی پل عابر پیاده و در دورود پرچم جمهوری اسلامی را پایین کشیدند و آتش زدند.
در شب گذشته نیروهای سرکوب در بسیاری جاها در حلقه محاصره مردم قرار گرفته و گوشمالی شدند. بنا بر خبرها حکومت از ترس اعتراضات مردم در شهر تبریز تجهیزات و خودروهای سرکوب خود را در چهارراه آبرسان مستقر کرده است. همچنین با پهپاد از تجمعات مردمی فیلم برداری میکند.
انقلاب زن زندگی آزادی با قدرت به پیش میرود و هر روز ابعاد گسترده تری بخود میگیرد. زنده باد انقلاب!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۶ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۷ نوامبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۳۵
۲۶ آبان: آغاز سومین روز پرخروش انقلاب در سالگرد آبان خونین
سیل جمعیت ا زمهاباد به بوکان و راهپیمایی عظیم مردم سنندج
روز ۲۶ آبان در سومین روز گرامیداشت خیزش آبان ۹۸ حرکت اعتراضی مردمی با اعتصاب عمومی آغاز شد. در دو روز گذشته در بیش از ۶۰ شهر اعصاب عمومی بود و کسبه و بازاریان با تعطیل کار به تظاهرات و اعتراضات خیابانی پیوستند. در بسیاری از شهرها نه فقط بازار بلکه مغازه های مکانیکی و تعمیرات نیز تعطیل و در حال اعتصاب بودند. امروز نیز اعتصاب عمومی ادامه دارد و تا هم اکنون خبرها از تعطیلی کامل بازار در تهران، خرم آباد، سنندج، مهاباد، ایلام،‌ تبریز، گرگان، صومعه‌سرا، اصفهان، مبارکه، مرودشت، شهرکرد و شیراز خبر میدهند.
اعتراضات خیابانی نیز آغاز شده است. در بوکان در مراسم خاکسپاری محمد حسن زاده که بدست جانیان اسلامی در ۲۵ آبان به قتل رسید جمعیت بزرگی جمع شده اند. برای شرکت در این مراسم هزاران نفر از مردم مهاباد از ساعات ابتدایی صبح امروز به صورت پیاده و با خودرو به سمت شهر بوکان در حرکتند. در این مراسم پدر محمد حسن زاده طی سخنانی از نقش زنان در انقلاب صحبت کرد و سپس جمعیت یک پارچه شعار زن‌ زندگی آزادی را سر دادند. در ادامه این مراسم شهر یکپارچه اعتراض و جوش و خروش شد. مردم خشمگین ساختمان شهرداری بوکان را به آتش کشیدند و آنرا به تصرف در آوردند. مردم همچنین فروشگاه افق متعقل به سپاه را گرفته اند.
امروز در سنندج نیز مراسم چهلمین روز جان باختن چهار جوان به اسامی پیمان منبری، یحیی رجبی، محمد امینی و داریوش علیزاده و همچنین مراسم یادبود زانیار الله مرادی است و مردم بسیاری در آرامستان بهشت محمدی جمع شده و به مدت یک ساعت شعارهای ضد حکومتی سر دادند. بدنبال این مراسم راهپیمایی عظیمی جریان یافت و تظاهر کنندگان در مسیر راهپیمایی پرچمها و نمادهای جمهوری اسلامی را پایین کشیدند. در این شهر مردم با ایجاد راهبندان و حضور وسیع خود کنترل خیابانها را به دست گرفته اند. بدین ترتیب امروز ما شاهد قیامهای شهری در شهرهای بوکان و سنندج هستیم.
در تهران مردم از شب گذشته سنگر بندی کرده اند. امروز صبح مردم در مترو شعارهای سرنگونی و ضد حکومتی سر دادند. در ایلام نیز امروز مردم ساختمان مخابرات سرابله را آتش زدند. در زنجان مردم پایگاه بسیج را آتش زدند. گستردگی اعتراضات در دانشگاهها حکومت را بشدت به هراس انداخته است. از جمله دستگیریها بسیار بوده است. امروز یگان ویژه به کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز هجوم برد. دانشجویان نیز در مقابل سرکوبگران ایستاده اند.
شب گذشته در شهرهای بسیاری و حتی در برخی روستاها مردم به خیابان آمدند ، آتش روشن کردند، شعار دادند، سنگر بستند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند. در جاهایی مثل تهرانسر مردم تابلوها را از جا کنده و خیابانها را مسدود کردند و تظاهرات بزرگ به راه انداختند. در این شب مردم در بسیاری از شهرها از جمله در شهرهای بابل، رشت،‌ مشهد، اصفهان، شیراز، بهشهر، بندرعباس و نیز درتهران در بسیاری از محلات همچون سعادت آباد یکم و اکباتان توانستند در درگیری با نیروی های سرکوب کنترل را بدست بگیرند و آنها را عقب برانند. در پونک در اثر شلیک گاز اشک‌ آور خانه‌ای آتش گرفت.
شب گذشته در کامیاران در ادامه یک روز پرخروش مردم همچنان در خیابان بودند و در جریان درگیری با سرکوبگران جوان دیگری به اسم برهان کرمی توسط جانیان اسلامی به قتل رسید و در هنگام خاکسپاری این جوان در روستای چروسانە سرکوبگران به مردم تیراندازی کردند. در اراک نیز در شب گذشته خیابانها به صحنه جنگ تبدیل شده و جوانان بسوی مرکز یگان ویژه حکومت کوکتل و آتش پرتاب کردند. در این شب در سنندج فضایی از جشن و مبارزه بود و مردم با رقص و کف زدن و شعار زن ، زندگی آزادی فضای پر شوری از اعتراض به پا کرده بودند.
شب گذشته جو شهر سقز نیز بسیار پرالتهاب بود و بدنبال انتقال نوجوانی شانزده ساله به بیمارستان بخاطر اصابت گلوله سرکوبگران، شمار زیادی از مردم شبانه به طرف بیمارستان تامین اجتماعی حرکت کرده و انجا تجمع کردند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. وخیلی جاها با نیروی سرکوب حکومت درگیر شدند
شب گذشته در جریان تیراندازی به مردم در شهر ایذه پنج نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند. یکی از کشته شدگان کیان پیرفلک پسر بچه ای ده ساله است. حال برخی از مجروحین هم وخیم گزارش میشود. جمهوری اسلامی عامل کشتار مردم را "عوامل ناشناس" گزارش کرد اما مردم این عوامل را بخوبی میشناسند. با این جنایت ایذه شب پر خروشی را پشت سر گذاشت و فضای خشم و اعتراض ادامه دارد. در این شهر مردم خشمگین یک مزدور بسیجی را گرفته و با سردادن شعار او را گوشمالی دادند.
شب گذشته در کوی دانشگاه تهران نیز تجمع بود و دانشجویان به حضور وجهی معاونت دانشگاه در خوابگاه اعتراض کردند. همچنین دانشجویان خوابگاه دانشگاه یزد با شعار، "بسیجی جیره خور آخرشه خوب بخور" تجمع کردند. در این شب نیروی یگان ویژه به مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی حمله برد.
شب گذشته همچنین در جاهایی چون شهرستان خنج ، سبزوار، آبدانان، مرودشت، آباده، نکا، برازجان، گلستان، هنگویه ، و بستک مردم به خیابان آمده و با سرکوبگران درگیر شدند. در اراک در شب گذشته مردم ستاد امربه معروف و نهی از منکر حکومت را آتش زدند. در سربندر هم مردم ورودی جاده را با آتش روشن کردن بستند.
یک حرکت جالب در شب گذشته حرکت جمعیتی از روستاهای اطراف به سمت بستک برای نجات دستگیر شدگان بود که میتواند الگویی در تمام شهرها برای آزادی بازداشت شدگان باشد. در این اعتراضات همچنین صحنه های زیبایی از همبستگی مردمی را شاهد بودیم. مردم در خانه ها را بازگذاشته و با گذاشتن میوه و خوراک مقابل در منازل به جمعیت خیابان یاری میرساندند.
مردم در اعتراضاتشان در شب گذشته پرچم و دیگر نمادهای جمهوری اسلامی را در خیلی جاها پایین کشیدند و زیر پا له کردند. به نیروهای سرکوب حمله کردند و در جاهایی مثل قادرآباد شیراز، هفشجان و گرگان آنها را فراری دادند. و نیز در جاهایی مثل بوشهر دوربین های حکومت در محلات را از کار انداختند. در شهرهایی مثل مشهد مردم بنر تبلیغاتی پل عابر پیاده و در دورود پرچم جمهوری اسلامی را پایین کشیدند و آتش زدند.
در شب گذشته نیروهای سرکوب در بسیاری جاها در حلقه محاصره مردم قرار گرفته و گوشمالی شدند. بنا بر خبرها حکومت از ترس اعتراضات مردم در شهر تبریز تجهیزات و خودروهای سرکوب خود را در چهارراه آبرسان مستقر کرده است. همچنین با پهپاد از تجمعات مردمی فیلم برداری میکند.
انقلاب زن زندگی آزادی با قدرت به پیش میرود و هر روز ابعاد گسترده تری بخود میگیرد. زنده باد انقلاب!
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۵ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۶ نوامبر۲۰۲۲