اطلاعیه شماره ٢٨: زنده باد اتحاد و همبستگی توده های رنجدیده

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز چهارشنبه ۲۵ آبان در ادامه اعتراضات اجتماعی در سراسر کشور، مردم انقلابی کردستان دور دیگری از اتحاد و همبستگی طبقاتی را در مقابل حاکمان سرمایه به نمایش گذاشتند. امروز برای دومین روز متوالی مردم مبارز کامیاران حماسه آفریدند. هزاران نفر از مردم انقلابی کامیاران در مقابل دژخیمان جمهوری اسلامی ایستاده و بر عزم راسخ خود برای تغییر و دگرگونی حاکمیت جهل و سرمایه پای فشردند. در خبر دیگری که بدست دفتر کردستان حزب حکمتیست( خط رسمی) رسیده است، توده های مردم، از پیر و جوان، با نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی، درگیر شده و مزدوران را فراری دادند .

نیروهای سرکوبگر از ترس مردم انقلابی، جرات بیرون آمدن از مقر و پایگاه های خود را نداشتند. شایان توجه است که پیر زنی جسور و شجاع، دو سنگ بزرگ در دستان خسته اش داشت که برای مقابله با مزدوران جمهوری اسلامی بمیدان آمده بود. همچنین در مراسم خاک سپاری یکی از جوانان رزمنده ، مردم شعار میدادند، “ مادر گریه نکن برای فرزندت، عهد می بندیم که انتقامش را از حاکمیت بگیریم”
بوکان هم برای دومین روز متوالی صحنه خروش مردم و جوانان انقلابی این شهر بود. محله ها و خیابانها در کنترل مردم انقلابی بودند و طبق اخبار رسیده، فرمانداری بوکان کاملا به کنترل مردم بپا خواسته در آمده است.
سنندج سرخ امروز هم میدان درگیری جوانان جسور و مردم آزادیخواه و برابری طلب با مزدوران جمهوری اسلامی بود. در مناطق بهاران و نایسر، جوانان انقلابی سنگر بندی کرده و منطقه را با آتش و سد معبر در کنترل خود درآورده بودند بطوریکه مزدوران سرکوبگر جرات نزدیک شدن به این مناطق را نداشتند. همچنین دانشجویان دانشگاه کردستان با مزدوران جمهوری اسلامی درگیر شده و فضای دانشگاه پر از صدای تیر اندازی و شعارهای دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب بود. همچنین مردم مبارز قلیان با شعار مرگ بر دیکتاتور ، مرگ بر خامنه ای به پایگاه بسیج حمله کرده و ان را کاملا به آتش کشیدند.
سقز امروز هم شهر مقاومت و اعتراض خروشان جوانان و آزادیخواهان بود. جوانان جسور سقز در چند منطقه با سرکوبگران جمهوری اسلامی در گیر شده و صدای تیر اندازی برای یکدقیقه هم قطع نمی شد. در مقابل مردم انقلابی با پرتاب کوکتل مولوتوف به مزدوران به مقابله پرداختند. همچنین متاسفانه یکی از نو جوانان رزمنده در محله کریم آباد مورد اصابت گلوله مزدوران اسلامی قرار گرفت که با تجمع مردم انقلابی در جلو بیمارستان تامین اجتماعی مانع ربودن جسد نوجوان بوسیله سرکوبگران شدند.
اعتراضات در شهرهای مختلف کردستان از جمله جوانرود و قروه و مهاباد، مریوان و ... نیز همچنان ادامه دارد. طبق اخبار رسیده، از دیروز تا به امروز تعدادی از مبارزین انقلابی در شهرهای مختلف کردستان از جمله بوکان، کامیاران، سنندج و سقز توسط جنایتکاران
جمهوری اسلامی جانشان را از دست داده اند و آمار زخمی و دستگیرشدگان نیز بسیار بالا میباشد، هر چند آمار دقیقی در دسترس نمیباشد.
زنده باد اتحاد و همبستگی مردم انقلابی و مبارز که برای بگور سپردن حاکمیت سرمایه داری اسلامی، دست به مبارزه متحدانه زده اند.
آزادی برابری حکومت شورایی
دفتر کردستان حزب حکمتیست( خط رسمی)
چهارشنبه ۲۵آبان ،۱۴۰۱