مارش بزرگ و زیبای کارگران ذوب آهن اصفهان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۳۱: مارش بزرگ و زیبای کارگران ذوب آهن اصفهان, وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه: امروز کارگران شرکت ذوب‌آهن اصفهان در راهپیمایی با شکوهی تجمع کرده و با راهپیمایی در وسط شهر اصفهان و با شعار "وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه" صحنه پرشوری از اعتراض آفریدند. جالب اینجاست که بدنبال فراخوان کارگران به این حرکت اعتراضی مدیریت شرکت از ترس گسترش اعتراض اقدام به واریز مبلغ یک میلیون تومان به حساب کارگران نموده است.

کارگران ذوب آهن اصفهان با حرکت اعتراضی خود فریاد اعتراضشان را بلند کردند. این کارگران بر مطالباتی چون افزایش دستمزدها، اجرای کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل و دیگر خواسته‌هایشان تاکید کرده بودند. در این روز کارگران مجتمع سیتی‌سنتر اصفهان نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب زده و در محوطه این مجتمع تجمع برپا کردند.
این بدان معناست که اعتصابات کارگری دارد به اعتراضات خیابانی وصل میشود.
- بازداشت شدگان اخیر شمارشان بسیار و به بالای ۱۵۰۰۰ نفر میرسد. جمهوری اسلامی با شکنجه وحشیانه بازداشت شدگان و اعتراف گیری های اجباری تلاش میکند برای آنها پرونده های سنگین تشکیل دهد. از جمله پرهام پروری از بازداشت شدگان سقز با اعتراف گیری اجباری متهم به محاربه شده است. با این نوع اتهامات جمهوری اسلامی میکوشد زمینه را برای احکام سنگین و حتی اعدام فراهم کند. مردم در برابر این سرکوبگری ها ایستاده اند. روز گذشته شماری از اقشار مختلف مردم و نهادهای صنفی و اجتماعی شهرستان سقز، اعم از هنرمندان، زنان، پزشکان، بازاریان، معلمان، ورزشکاران و کارگران، به دیدار خانواده پرهام رفتند و با شعار پرهام تنها نیست،‌ و سقز پشتیبان اوست همبستگی و حمایت خود را با او و خانواده اش اعلام داشتند. با قدرت انقلاب میتوان تمامی بازداشت شدگان را آزاد کرد و در زندانها را گشود.
- پیام همبستگی بزرگترین اتحادیه آموزشی اروپا، اتحادیه ملی آموزش و پرورش بریتانیا (NEU)، به شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران (CCITTA) یک نمونه از همبستگی بین المللی با خیزش و انقالب مردم است. در بخشی از این پیام چنین آمده است:"ما به عنوان دبیران عمومی مشترک اتحادیه‌ی ملی آموزش و پرورش بریتانیا، این نامه را برای گسترش همبستگی خود با شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، اعضای این شورا و نیز مردم در سراسر ایران می‌نویسیم که برای بدست آوردن حقوق بنیادی خود مبارزه می‌کنند و با یک سرکوب مرگبار دولتی روبه‌رو هستند.". در ادامه ضمن اشاره به سرکوبگری های حکومت اسلامی این بیانیه تاکید کرده و مینویسد: "ما در این روزهای سخت مبارزه و در این دوران طاقت‌فرسا در کنار شما ایستاده‌ایم."
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۵ نوامبر۲۰۲۲

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۳۲
۲۴ آبان یک روز حماسی در سالگرد خیزش آبان ۹۸
تجمعات و اعتصابات و اعتراضات در بیش از ۶۰ شهر
امروز روز مهمی در انقلاب مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی بود. تجمعات پرشور اعتراضی در شهرها و دانشگاههای بسیاری جریان یافت. در ۴۵ شهر از جمله تهران اعتصاب عمومی وسیعا حاکم بود. در بیش از ۳۰ شهر دانشجویان در دانشگاهها و دانشکده های مختلف اعتصاب و تجمع کردند و علیه قاتلین عزیزان مردم در آبان خونین شعار دادند و خشم خود را بیرون ریختند.
امروز مردم در بسیاری از شهرها در وسط خیابان ها آتش به پا کرده و سنگر بندی کردند. با نیروهای سرکوب درگیر شدند و در جاهایی آنها را گوشمالی داده و موتورهایشان را به آتش کشیدند. به مراکز حکومتی حمله بردند و بسوی آنها کوکتل و آتش پرتاب کردند و عکس ها ونمادهای جمهوری اسلامی را پایین کشیدند. امروز مردم یک روز حماسی را در انقلاب علیه جمهوری قاتلان اسلامی خلق کردند.
بنا بر گزارشها در این روز در تهران در حداقل سی و پنج محله مردم به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند. مترو ها به کانون تظاهرات و تجمعات و شعاردهی اعتراضی مردم تبدیل شده است. علاوه بر تهران مردم در بسیاری از شهرها در کف خیابان و در دانشگاهها تجمع و اعتراض داشتند و اعتصاب عمومی بود. لیستی از این شهرها عبارتند از: شیراز، اصفهان، ایلام، جوانرود، سقز، سنندج، شهریار،‌ مرودشت، رودهن، چالوس، مشهد، ایذه، رشت، ارومیه، هفشجان، بوکان، کرج، یزد، خمینی شهر، یافت آباد، دامغان، شاهرود، بابل، نجف آباد، تبریز، کرمان، کرمانشاه، گرمسار، بندرعباس،‌ اراک، کیش، بندرگناوه، کامیاران،‌ اشنویه، دیواندره، بانه، مریوان، مهاباد، لاهیجان،‌ خرمشهر،‌ ساری، همدان، زنجان، اهواز، بندر انزلی، گرگان، سمیرم، اوز، قائم شهر، کنارک، زاهدان، رویدر، روستای بلغان، فولادشهر، اقلید، شهسوار، قزوین، آباده، و بجنورد. در این شهرها مردم تجمع و تظاهرات کردند و یا در اشکال دیگری چون اعتصاب عمومی در اعتراض بودند.
یک اتفاق مهم در این روز مارش کارگران ذوب آهن اصفهان و ورود آنها به اعتصاب بود. به مناسبت سالگرد خیزش آبان همچنین بخش هایی از معلمان و پزشکان اعلام اعتصاب کردند. در مشهد پزشکان و کادر درمانی تجمع داشتند و بر خواست آزادی فوری همکاران بازداشتی خود تاکید نمودند. دانشجویان دانشگاه تهران غرب در ابتکاری جالب تظاهرات خود را به خیابان کشاندند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۴ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۵ نوامبر۲۰۲۲
tel:00447435562462
tel:00447435562462