ادامه گسترده اعتراضات در پنجاه و هشتمین روز انقلاب

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۲۵: ۲۱ آبان: تجمع بزرگ خانواده های بازداشت شدگان اخیر مقابل اوین: ‏ تجمعات خانواده های بازداشت شدگان ابعاد گسترده تری بخود میگیرد. امروز جمعیت زیادی از خانواده های بازداشت شدگان اخیر مقابل زندان اوین تجمع کردند و بر آزادی عزیزانشان تاکید کردند. یک موضوع اعتراضات گسترده در دانشگاه ها آزادی فوری دانشجویان بازداشتی است. معلمان بر آزادی دانش آموزان و دانشجویان و بازداشت شدگان اخیر تاکید کرده اند. باید وسیعا به این جنبش پیوست. طبق گزارشات بیش از ۱۵ هزار نفر در جریان انقلاب اخیر بازداشت و زندانی شده اند. خواست مردم آزادی همه دستگیر شدگان است.

اعتراضات مردمی امروز در شهرها و مناطق مختلف جریان یافت و در ادامه آن شبانه در محلات مختلف تهران از جمله اکباتان، بلوار کاوه، محله اتابک و نارمک و در شهرستانها در شیراز، سقز، مهاباد، اصفهان، بوکان، سنندج، بیوران سردشت، رشت، فردیس کرج، اهواز، بندرعباس، بوشهر، اراک، قزوین، ایلام، و دزفول تجمعات و اعتراضات جریان پیدا کرد. امروز در شهرهای کردستان از جمله سقز، بوکان، سردشت و سنندج اعتصاب عمومی همچنان جریان داشت. در این روز در بیوران سردشت مردم برای دومین شب در اعتراض به قتل هیمن حمزه جوان کولبری که با شلیک گلوله سرکوبگران به قتل رسید، به خیابان آمده و شعار دادند و اعتراض کردند. در بوشهر جوانان به پایگاه بسیج موسوم به امام رضا صلح آباد حمله کردند. در روستای خورخوره مهاباد نیز جوانان پایگاه بسیج را مورد حمله قرار دادند. امروز در خیابان گلشن سنندج دانش آموزان به خیابان آمدند و شعار "توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه" را سر دادند. در قزوین دانش آموزان دبیرستان صدرا در حرکتی نمادین یاد خدانور جوانی را که با قساوت بدست جانیان اسلامی به قتل رسید را گرامی داشتند. خبر دیگر اینکه در زنجان جمعی از دختران و پسران با همخوانی آهنگ، فضایی اعتراضی در خیابان بوجود آوردند. در جنت آباد تهران نیز مردم پارکی را به اسم نیکا شاکرمی از جانباختگان انقلاب نامگذاری کردند.
امروز دانشگاهها نیز مثل روزهای گذشته در اعتراض بودند. دانشگاههایی که درآنها اعتراض جریان داشت از جمله عبارت بودند از: دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه خوارزمی، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، علوم پزشکی هرمزگان علوم پزشکی هرمزگان، دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران، دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی، دانشگاه هنر اصفهان، علامه، نوشیرونی بابل، و خواجه نصیر پردیس ونک.
در اعتراضات امروز در دانشگاهها و در کف خیابان مردم فریاد میزنند: "زن، زندگی، آزادی"، "مرگ بر دیکتاتور"، "از زاهدان تا تهران، اتحاد، اتحاد"، " دانشجوی زندانی آزاد باید گردد"، " دانشجو داد بزن حقتو فریاد بزن"، "سکوت ما بردگیست مقاومت زندگیست"، "کشته شده خدانور به دست چند تا مزدور"، " این آخرین پیامه، اعدام کنین قیامه"، "این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت"، "آبان ماه تابان دیکتاتوری به پایان"، "سنندج زاهدان چشم و چراغ ایران"، "مهسای ما نیکای ما صدای آزادی ما"، و " آبان ماه تابان دیکتاتوری به پایان".
مراسم گرامیداشت جانباختگان به محل تجدید عهد مردم برای تداوم انقلاب تبدیل شده است. امروز مراسم خاکسپاری یلدا آقافضلی جوان ۱۹ ساله در بهشت سرا بود. او روز چهارم آبان در اطراف خیابان انقلاب بازداشت شده و بعد از ده روز آزاد شده بود و بعد در فاصله کمی پس از آزادی در خانه درگذشت. طبق رویه همیشگی جنایتکاران جمهوری اسلامی دلیل فوت این دختر را خودکشی اعلام کرده اند. طبق خبردیگری به نقل از اشکان محمودی نژاد همسر وی سمیه محمودی نژاد در تاریخ شانزدهم مهر ماه با شلیک گلوله یکی از سرکوبگران حکومت در قلعه گنج کرمان مقابل چشمان خانواده به قتل رسید. همچنین طبق گزارشات کمیل امیرخانلو اهل مازندران وشهرستان گلوگاه و ساکن کرج در ۱۲ آبان توسط نیروهای سرکوبگر جلوی درب خانه اش و مقابل چشمان همسر و فرزندش به قتل رسید. او در بیمارستان کرج به کما رفته بود و در شامگاه ۱۷ آبان جان باخت. در مراسم خاکسپاری او حضور لباس شخصی ها پر رنگ بود. جنایتکاری های جمهوری اسلامی هر روز بیشتر بر خشم و نفرت مردم دامن زده و اعتراضات در شهرهای مختلف ابعاد تعرضی تر و گسترده تری بخود گرفته است.
آخرین خبر اینکه در سالگرد خیزش آبان فراخوانهای برای اعتراض برای روزهای ۲۴ تا ۲۷ آبان داده شده است. امروز خواهر کمال فرجی یکی از جانباختگان خیزش آبان ۹۸ بر سر مزار برادرش دادخواهی کرده و فریاد میزد:"به چه جرمی برادر من رو کشتید؟ برای چی؟ الان سومین سال سالگردشه، باید جواب بدین، به بچه‌هاش جواب بدین. چرا پدرشونو کشتید؟...". مردم با شعار "کشته آبان ما ۱۵۰۰ نفر" دادخواهند و دست از سر جنایتکاران بر نمیدارند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۱ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۲ نوامبر۲۰۲۲