۲۰ آبان : اعتراضات شبانه در پنجاه و هفتمین شامگاه انقلاب

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۲۴: ‏در پنجاهمین و هفتمین شامگاه انقلاب اعتراضات و تظاهرات و شعاردهی شبانه امشب در محلات مختلف تهران از جمله نازی آباد، چهارراه سرسبز، تهرانپارس، شهریار - شهرک شاهد اندیشه، سعادت آباد، و در شهرهای مختلف چون سنندج، مهاباد، سبزوار، سقز، ایرانشهر، اصفهان، بوکان، یزد، بوشهر، سردشت، راسک، جریان دارد و شعار مرگ بر دیکتاتور بر فضای شهرها طنین انداخته است. در سعادت آباد تهران جوانان بسوی پایگاه بسیج آتش پرتاب کردند.

قتل هیمن حمزه یکی از کولبران با شلیک مستقیم سرکوبگران حکومت و خاکسپاری او در روستای بیوران از توابع سردشت فضای شدیدی از اعتراض در این روستا و در شهر سردشت دامن زده است. در بیوران مردم پایگاه بسیج را به آتش کشیدند. در قم مردم با به پرواز در آوردن بادبادک با نوشته زن، زندگی، آزادی، عزم خود برای ادامه انقلاب را ابراز کردند. در یزد نیز مردم به خیابان آمدند و تظاهرات کردند و آتش افروختند. در سبزوار جوانان معترض رییس دادگستری را در محاصره خود قرار دادند و علیه حکومت شعار دادند. در بوشهر نیز مردم به خیابان آمدند و با نیروهای سرکوب درگیر شدند.
در اعتراضات امشب مردم شعار میدهند: "مرگ بر دیکتاتور"،"مرگ بر خامنه ای"، جمهوری اسلامی نمیخوایم، نمیخوایم"، " حکومت بچه‌کش نمی‌خوایم نمی‌خوایم"،"آزادی نزدیک است"، و "آزادی، آزادی، آزادی".
هزاران نفر از جوانان و مردمی که در خیابانها اعتراض میکنند در واقع نماینده میلیونها نفر یعنی اکثریت مردم هستند که مصممند جامعه را از شر حاکمیت آدمکشان اسلامی حاکم در ایران خلاص کنند.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۱ نوامبر۲۰۲۲

۲۰ آبان : سیستان و بلوچستان یکپارچه در اعتراض و خشم

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۱۲۳: ادامه اعتراضات مردمی: امروز جمعه بیستم آّبان ماه شهرهای مختلف سیستان و بلوچستان در یادبود کشته شدگان جمعه خونین هشتم مهر ماه و قتل بیش از صد نفر بدست حکومت یکپارچه در اعتراض است. در شهرهای مختلف این استان از جمله در زاهدان، سراوان، چابهار، ایرانشهر، راسک و بخش "پیشین" راسک مردم بسیاری به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی دادند. درراسک مردم در مقابله با سرکوبگران حکومت با روشن کردن آتش محور ترانزیتی سرباز به چابهار را بستند و شعار مرگ بر خامنه ای سردادند.

در این شهر مردم همچنین فرمانداری این شهر را به محاصره خود درآوردند و پرچمها و نمادهای رژیم را به زیر کشیدند. در ایرانشهر و زاهدان و خاش سرکوبگران حکومت بسوی مردم گاز اشک آور شلیک کردند و مردم در برابر جنایتکاران مقاومت کرده و با آنها درگیر شدند و محلات مختلف را در دست دارند. در زاهدان سیل جمعیت به خیابان آمدند و شعارهای اعتراضی سر دادند. در این شهر مردم در اعتراض به کشتار جمهوری اسلامی مزار خدانور لجعی را با گلهای رنگینی آراستند. در چابهار مردم با کنترل محلات تابلوی سلیمانی جلاد را خرد کردند. در اطراف قلعه ناصری در ایرانشهر حضور مردم گسترده است. بر فراز ایرانشهر گشت هوایی هلیکوپتر سرکوبگران در جریان است. حکومت نیروی بسیاری به این استان آورده است. در این اعتراضات مردم از جمله شعار میدهند:"مرگ بر دیکتاتور"، "مرگ بر خامنه ای"، "تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت"، "مرگ بر بسیجی"، "مرگ بر سپاهی"، "بسیجی، سپاهی، داعش ما شماعی".. در زاهدان مثل بسیاری از شهرهای دیگر از مدرسه برای استقرار نیروی سرکوب استفاده کرده اند.
امروز همچنین در چهلمین روز قتل امیر مهدی فرخی پور مردم بسیاری در بهشت زهرای تهران جمع شدند و شعار جمهوری اسلامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم" را سر دادند. طبق گزارشات در هجدهم آبان "سام بیرانوند" نوجوان ۱۸ ساله اهل خرم آباد هنگام دیوار نویسی با شلیک دو گلوله اوباش بسیج به قتل رسید و در مراسم خاکسپاری وی در روستای ده سفید مردم بسیاری شرکت کردند و با شعار مرگ بر خامنه ای خشم و نفرت خود را فریاد زدند. از سوی دیگر امروز یک کولبر بنام هیمن حمزه توسط پاسداران به قتل رسید و جنازه وی به روستای بیوران در شهرستان سردشت منتقل شد. در اعتراض به این جنایت مردم خشمگین بیوران با نیروهای جنایتکار هنگ مرزی درگیر شدند و یک خودروی آنها را در هم کوبیدند و در شهر سردشت نیروی بسیاری به خیابانها آمده و شعارهای اعتراضی سر دادند. در دزفول امروز مراسم خاکسپاری محمد قائمی جوان ۱۷ ساله و دروازه‌بان تیم فوتبال امین بود. محمد قائمی در سی ام مهر هدف گلوله جانیان اسلامی قرار گرفته و پس از پانزده روز کما جان سپرد. خاکسپاری این جوان از وحشت رژیم از تجمع مردمی پیش از زمان فراخوان اعتراضی ای که داده شده بود، انجام گرفت. دزفول فضایی اعتراضی گرفته است.
اعتراضات شبانه آغاز شده است. در سنندج، سقز، سردشت و مهاباد مردم به خیابان آمده و با روشن کردن آتش و شعار دهی دست به اعتراض زده اند. در کازرون مردم بسوی پایگاه بسیج آتش پرتاب کردند و در گرگان مجسمه قاسم سلیمانی را به آتش کشیدند. در سردشت مردم به پایگاه بسیج آتش پرتاب کردند.
خبرهای دیگر پخش آهنگ "برای" از درون خانه ها و پنجره های منازل دو هزار واحد شرکت نفت در اهواز است. همچنین در مشهد جوانان بسوی یکی از پایگاههای کوکتل و آتش پرتاب کردند. در بوشهر جمعی از دختران با برداشتن حجاب کلیپی زیبا را در مدیای اجتماعی انتشار داده اند.
همبستگی های جهانی با انقلاب ایران و برای آزادی دستگیر شدگان گسترده است. سوزان هاپگود، رئیس هیئت مدیرەی آموزش بین‌الملل و دیوید ادواردز دبیرکل آموزش بین‌الملل طی پیامی در توییتر حمایت خود را از دانش آموزان و معلمان در ایران اعلام کرده و خواستار آزادی فوری دستگیر شدگان اخیر شدند.
فشار انقلاب و همبستگی های گسترده جهانی دولتها و نهادهای دولتی در سطح جهان را وادار به واکنش کرده و بعضا باعث اختلاف در صفوفشان شده است. از جمله یک نماینده پارلمان در آلمان، وزیر امور خارجه این کشور را به خاطر مماشات با جمهوری اسلامی و سپاه تروریستی مورد اعتراض قرار داد.
نابود باد حکومت اسلامی!
حزب کمونیست کارگری ایران
۱۹ آبان ۱۴۰۱ُ، ۱۰ نوامبر۲۰۲۲