دفتر کردستان حزب حکمتیست(خط رسمی): شهر مریوان یکپارچه مقاومت

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

اطلاعیه شماره ٢٦: بنا به اخبار رسیده از مریوان به دفتر کردستان حزب، نسرین قادری، دانشجوی دکترای فلسفه که چند روز پیش در تهران، در اثر ضربات باتوم مزدوران جمهوری اسلامی از ناحیه سر، به کما رفته بود، در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخت. پیکرنسرین قادری تحت فشار مزدوران سپاه و اطلاعات و با تهدید خانواده و بدون حضور مردم در مریوان صبح امروز، یکشنبه ۱۵ آبان، مخفیانه به خاک سپرده شد. مردم انقلابی مریوان در اعتراض به این جنایت وحشیانه از ساعات اولیه روز و در محلات مختلف مریوان از جمله محله های دارسیران، سردوشیها ، موسک، کوره موسوی، میدان نوروز، میدان جهاد، خیابان مردوخ تجمع کرده و با نیروهای مزدور رژیم درگیر شدند.

جمهوری اسلامی با گسیل نیروی سرکوب از سنندج، سقز و شهرهای اطراف به سوی مریوان تلاش کرد با ایجاد رعب و وحشت مردم مبارز و جوانان خشمگین مریوان را عقب براند. تلاشی که با مقاومت گسترده تر مردم روبرو شد و به جنگی خیابانی میان نیروی مسلح به تانک، با جوانان پرشوری که با دست خالی مقاومت و اعتراض کردند و با شعارهای "مرگ بر دیکتاتور" و "ژن ژیان آزادی"، "بترسید بترسید، ما همه باهم هستیم" سر میدادند، دامن زد.
درگیری میان مردم انقلابی مریوان و با نیروهای سرکوب رژیم در تمام مناطق مختلف مریوان ساعتها ادامه پیدا کرد. مردم مبارز در همان ساعات اولیه اعتراض خود به دفترشیوا قاسمی، نماینده شورای شهرمریوان و سروآباد، حمله کرده و آن را به تصرف خود در آوردند.
همچنین مردم در شهر کانی دینار در چند کیلومتری مریوان با مزدوران جمهوری اسلامی درگیر شدند و شهر را برای ساعاتی به تصرف کامل خود در آوردند و جاده ترانزیتی کانی دینار به مرز باشماق برای مدت طولانی در کنترل جوانان و مردم مبارز قرار گرفت.
تا تنظیم این اطلاعیه فضای شهر مریوان کاملا نظامی است. تا این لحظه تعداد وسیعی از جوانان و مبارزین زخمی و یا دستگیر شده اند. اما دیگر نه دستگیری و تعرض وحشیانه و نه رژه تانکها قادر به درهم شکستن اراده مردم مبارز، معترض و متحد مریوان نشده است.
مریوان امروز شاهد مقاومتی توده ای و جسورانه در مقابل نیروی سرکوب و وحشی جمهوری اسلامی و به شکست کشاندن جمهوری اسلامی در به خون کشیدن اعتراضات بود. امروز مردم مریوان حمله و لشکر کشی علیه خود را با مقاومت قهرمانانه شان به شکست کشاندند. درود بر جوانان انقلابی و جسور مریوان که زمین را زیر پای جمهوری اسلامی به لرزه در آوردند.

زنده باد آزادی و برابری
زنده باد حکومت شورایی
دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی)
١٥ آبان ١٤٠١