وحشت رژیم اسلامی از روز کارگر

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بازداشت شدگان باید فورا آزاد شوند! جمهوری اسلامی قبل از روز جهانی کارگر، به سیاق همیشه، دست به اقدامهای امنیتی مانند؛ احضار، تهدید و بازداشت زده است. هدف اینست که افراد و فعالین را وادار کند که در مراسم و اجتماعات روز کارگر شرکت نکنند و اصولاً اجتماعاتی برگزار نشود. دعوت معلمان برای اجتماعات روز کارگر و حمایت بخشهای مختلف دیگر جنبش کارگری، جمهوری اسلامی را دچار وحشت بیشتری کرده است. روزهای قبل احضار و تهدید در جریان بود و امروز شنبه رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، محمد حبیبی، علی‌اکبر باغانی از فعالین معلمان بازداشت شدند

. همینطور در شهر سنندج احضارهای فعالین در روزهای قبل صورت گرفته و مورد سوال و جواب و تهدید اداره اطلاعات قرار گرفته اند. شیث امانی، مجید کریمی، مظفر صالحی نیا، فاطمه زندکریمی، ظاهر مرادیان، مختار اسدی، غلامرضا شریفه، توفیق محمودی از جمله کسانی هستند که احضار و بازجوئی و تهدید شدند. احضار و بازداشت معلمان در روزهای گذشته در یاسوج و لنگرود و ابهر نیز در جریان بوده و دادگاههای حکومت تعدادی از فعالین معلمان از جمله کوکب بداغی‌ پگاه، اقبال تامرادی، بهینا بهمئی ‌نژاد، سیامک چهرازی، شهریار شیروانی و رادا مردانی را به جلسه محاکمه با اتهامات واهی فراخوانده اند.

حزب حکمتیست بازداشت و ضرب و شتم و احضار و تهدید و محاکمه معلمان و فعالین کارگری را قویا محکوم میکند. این نمایش وحشت رژیم اسلامی از تجمعات بدیهی کارگران در روز کارگر است. پاسخ ما اینست که فردا معلمان و کارگران و خانواده هایشان و مردم زحمتکش در اجتماعات و جشن روز کارگر وسیعا شرکت کنند و هرجا و به هر طرق ممکن روز کارگر را گرامی بدارند.

کارگران جهان متحد شوید!
مرگ بر جمهوری اسلامی!
آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران - حکمتیست