راهپیمایی پنجم آگست

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ما در روز پنجم آگست ساعت شش بعدازظهر از کویینز پارک تورنتو تا میدان نیتن فیلیپس راهپیمایی خواهیم کرد و به مدت یک ساعت در مقصد گردهم خواهیم آمد. از حضور همه‌ی عزیزان و حمایت‌کنندگان خانواده‌های پرواز برای حضور در این راهپیمایی استقبال می‌کنیم. در روز پنجم آگست برابر با چهاردهم مرداد ماه ابراهیم رییسی به عنوان رییس‌جمهور منصوب می‌شود. چهاردهم مرداد ماه روز صدور فرمان مشروطیت در ایران است و اینک بعد از صد و اندی سال تلاش ایرانیان آزادی‌خواه که از تقاضای تاسیس عدالت‌خانه آغاز شد متاسفانه به جایی رسیده‌ایم که دشمنان عدالت و آزادی در این روز جشن پیروزی می‌گیرند.

ابراهیم رییسی در جنایات بسیاری دست داشته است و کارنامه‌ی او در سال‌های اداره‌ی قوه‌ی قضاییه مشخص است. او در شب هجدهم دی ماه 1398 عضو شورای عالی امنیت ملی بود که دستور به باز گذاشتن آسمان ایران در شرایط جنگی دادند و طرفه این‌که در روز انتصابش به مقام جدید، یعنی چهاردهم مرداد ماه پروازهای تهران را متوقف خواهند کرد. در روز جنگ، عزیزان ما را به مسلخ فرستادند و در روز انتصاب‌شان بر اندوه ما نیشخند می‌زنند. توضیح واضحات است که او و مجموعه‌ی زیردستش در نوزده ماه گذشته از هیچ تلاشی برای قلب حقیقت و آزار خانواد‌ه‌ها در ایران فروگذار نکرده‌اند.

خواسته‌های ما در این راهپیمایی در این موارد خلاصه می‌شود:

یک. باز شدن پرونده‌ی جنایی در مورد این جنایت توسط پلیس فدرال کانادا
دو. درخواست از دولت کانادا برای ایفای نقش رهبری در بین پنج کشور و به پایان بردن هرچه زودتر مذاکرات با جمهوری اسلامی درحالی‌که دو ماه از ارسال Notice of Claim به دولت جمهوری اسلامی می‌گذرد.
سه. ایفای نقش جدی‌تر دولت کانادا در سازمان ایکائو و اعلام محکومیت اعمال جمهوری اسلامی در این کشتار دسته‌جمعی توسط اعضای شورای ایکائو.

نکاتی هم باقی‌ست که در ادامه می‌بینید:

یک. همه‌گیری کووید 19 همچنان ادامه دارد. حفظ فاصله‌ی اجتماعی و پوشیدن ماسک در این مراسم الزامی‌ست.

دو. مسوولیت برگزاری این مراسم به عهده‌ی انجمن خانواده‌هاست و انتظار می‌رود تمام شرکت‌کنندگان در طی مسیر، در گفتن شعارها و در مراسم پایانی با میزبانان این مراسم همراهی کنند. بسیاری از خانواد‌ه‌ها از شهرهای دور و نزدیک در این مراسم حاضر خواهند بود.

سه. پلیس تورنتو نهایت همکاری را در برگزاری این مراسم خواهد کرد، گروه انتظاماتی از سوی انجمن که اغلب از اعضای خانواده‌ها هستند وظیفه‌ی برقراری نظم را در کنار پلیس بر عهده دارد پس خواهشمندیم همه با پلیس تورنتو، گروه انتظامات و مجموعه‌ی شهرداری همکاری بفرمایند.

چهار. در مراسم پایانی نمایندگان انجمن، نمایندگان مجلس ایالتی و فدرال و نماینده‌ای از کنگره‌ی اوکراینی‌-کانادایی‌ها صحبت خواهند کرد. گروهی از هنرمندان مقیم شهر تورنتو نیز به اجرای موسیقی می‌پردازند. یاد جانباختگان با خواندن نام همه‌ی آن‌ها گرامی داشته خواهد شد.

پنج. از امروز تعداد محدودی تی‌شرت و ماسک انجمن در کتابفروشی پگاه و کتابفروشی سرای بامداد موجود است و دوستانی که علاقمندند می‌توانند از این مکان‌ها تهیه بفرمایند. حضور با تی‌شرت و ماسک انجمن رساندن پیغام دادخواهی خانواده‌ها را به جامعه‌ی میزبان آسان‌تر خواهد کرد.

پیشاپیش از حضور همه‌ی شما در کنار خانواده‌های جانباختگان سپاسگزاریم.
#دادخواهی #PS752 #ps752justice #rally