گزارش نوشتاری از آکسیون خیابانی لندن!

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

روز شنبه ۳۱ ژوئیه برابر با نهم مرداد ۱۴۰۰، تجمعی در حمایت از اعتصابات کارگران نفت، هفت تپه ‌و .....، همچنین اعتراضات خوزستان و شهرهای دیگر ایران با فراخوان چند سازمان چپ، کمونیستی و کارگری ایرانی از جمله تشکیلات لندن حزب حکمتیست - خط رسمی در میدان مرکزی شهر لندن ( ترافالگار) برگزار گردید.تجمع با نمایش تصاویری از مبارزات طبقه کارگر و اعتراضات شهری، پورتره هایی از جانباختگان اعتراضات، همچنین عکسهایی از جنایات جمهوری اسلامی در ایران و شعارهای انگلیسی روی بنرها شروع شد. این تصاویر توجه رهگذران زیادی را به خود جلب کرد و عکس و فیلم های زیادی ازش برداشت شد.

ادامه تجمع به زبان انگلیسی و شعارههای همیشگی ؛سرنگونی جمهوری اسلامی و برقراری حاکمیت شورایی، لغو زندان، شکنجه و اعدام اکتیویست ها در ایران، پایان ستم بر زنان و برابری زن و مرد، برقراری جامعه ای آزاد، برابر و امن، همچنین درخواست همبستگی بین المللی از اعتراضات در ایران ادامه یافت.
رفیق سونیا محمدی از طرف کمیته لندن حزب و همچنین رفیق ثریا محمدی، طی دو سخنرانی رو به مردم و رهگذران اعلام کردند "در حالیکه حق اعتصاب و اعتراض کارگران در ایران ممنوع است اما همین الان که ما اینجا هستیم بیش از صد هزار کارگر در ایران بیش از یکماهه در اعتصاب و اعتراض هستند، اعتراضات شهری روزانه در جریان است و جواب جمهوری اسلامی از ترس سرنگونی اش، تهدید، گلوله و به قتل رساندن معترضین و زندان و شکنجه آنها است. از پایمال شدن حق زنان، کودکان، معلمان، دانشجویان، پرستاران و کُلا طبقه کارگر حرف زدند و خواهان همبستگی بین‌المللی و حمایت سازمان ها و مردم آزادیخواه لندن و بریتانیا از این اعتراضات جاری در ایران شدند.
سخنرانانی های دیگری همچنین از طرف نمایندگان سازمان های چپ و سوسیالیستی که در تجمع حضور داشتند، با همان موضوع اوضاع ایران و اعتراضات گسترده رو به مردم و رهگذران ایراد شد.
رفقا محسن کریم و دشتی جمال از رهبری حزب کمونیست کارگری کردستان عراق، همچنین رادیو کُردی " پیشاهنگ" در همبستگی و اعلام حمایت از اعتصابات طبقه کارگر ایران و اعتراضات شهری، در این آکسیون شرکت داشتند.
رادیو تصویری پیشاهنگ مصاحبه ای را به زبان کُردی با رفیق بختیار پیرخضری از طرف تشکیلات لندن حزب انجام داد. رفیق بختیار رو به بینندگان و شنوندگان این رادیو دلیل این تجمع، بحران معیشتی طبقه کارگر در ایران بدلیل حاکمیت ننگین حاکمیت اسلامی و سرمایه ، همزمان اعتراضات و حضور چشمگیر طبقه کارگر در راس این اعتراضات، اوضاع متشنج و ضعیف شدن جمهوری اسلامی با فشار اعتصابات و اعتراضات گسترده طبقه کارگر و مردم آزادیخواه و همچنین همبستگی طبقاتی بین المللی را بیان کرد.
طی دو ساعتی که شرکت کنندگان در آکسیون با حضور فعال شان شرکت داشتند، با سر دادن شعارههای رادیکال و سوسیالیستی، سخنرانی ها، ترانه و سرودهای انقلابی و شعارهای نوشتاری برای جلب توجه مردم و رهگذران، همبستگی خودشان را با اعتصابات گسترده نفت، هفت تپه و اعتراضات شهرهای خوزستان و تهران و بخشهای دیگر جامعه که باعث بحران جدی در جمهوری اسلامی شده را ابراز کردند.

تشکیلات لندن حزب حکمتیست (خط رسمی) در راستای حمایت و تلاشهای متمرکز و پیگیرانه خود بعنوان یک بخش اصلی فعالیت های میدانی در لندن، برای رساندن صدای اعتصابات کارگری، اعتراضات شهری که بویژه از دی ماه ۹۶ در جریان است، بحران معیشتی و محیط زیست، عدم آب آشامیدنی سالم در خوزستان، بلوچستان، کردستان و بخش های دیگری از مرکز و مناطق دیگر ایران و رساندن صدای اعتراضات به این بحران ها به گوش فعالین کارگری و چپ و مردم آزادیخواه بریتانیا و کشورهای دیگر و همچنین فشار به دفاتر جمهوری اسلامی در لندن برای آزادی صدهها معترض در خوزستان، تهران، سایر شهرها و زندانیان سیاسی در ایران، به فعالیت های خودش در اشکال مختلف ادامه میدهد.
همچنین در تماس و ارتباط مستمر با سازمان های کارگری در بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر پیگیر گرفتن حمایت های طبقاتی برای کارگران و سایر مبارزات طبقاتی و آزادیخواهانه در ایران هستیم.
ما ضمن قدردانی از همه شرکت کنندگان که در این شرایط سخت کرونا در تجمع امروز شرکت داشتند، مدافعین طبقه کارگر و سازمان ها و مردم آزادیخواه را به همراهی بیشتر برای حمایت از اعتصابات گسترده کارگری و تظاهرات های شهری فرا میخوانیم .

تشکیلات لندن حزب حکمتیست - خط رسمی

۲۴ ژوئیه ۲۰۲۱ برابر با دوم مرداد ۱۴۰۰