محکومیت کارگران معترض به شلاق و زندان گستاخی و توحش است ۱۷ کارگر گروه فولاد به زندان و شلاق محکوم شده اند 

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در پی شکایت کارفرمای گروه ملی فولاد ایران ۱۷ کارگر معترض این شرکت در اهواز به زندان و شلاق و پرداخت جریمه محکوم شدند. این کارگران به اتهام "اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال" به پرداخت دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جزای نقدی بدل از سه ماه حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند. اسامی این کارگران عبارتند از: مهدی ولی‌پور، خالد شریفی، رعید عبیداوی، طارق خلفی، سیدرسول حراگ، نادر حردانی، علی نادری، مهدی نگراوی، مسعود حیدری، عبدالحسین حمیدی‌پور، مصطفی عبیات، عبدالکریم سیاحی، کاظم حیدری، علی الهی‌فر، هادی وائلی‌زاده، حسن جاوید حمودی و غریب حویزاری. 

 در حالیکه حکومت اسلامی در حلقه محاصره مردم قرار دارد و مردم با مبارزات هر روزه خود تداوم انقلاب را فریاد میزنند و سربلند کردن قدرتمند اعتراضات کارگری به کابوسی دائمی برای رژیم تبدیل شده است، جمهوری اسلامی با چنین احکام وحشیانه ای میکوشد که چنگ و دندان کثیفش را نشان دهد. اما خودش نیز میداند که سلاحش باروتی ندارد. از همین رو حکم شلاق این کارگران به‌مدت سه سال به حالت تعلیق در آمده است. تعلیقی است بخاطر اینکه حکومت جرات اجرای آنرا ندارد و میداند چه هزینه سنگینی برایش خواهد داشت. 
اعتراضات قدرتمند کارگران فولاد در سال ۹۷ که فریاد شعارهایشان فضای شهر را گرفت و اهواز را به تحرک در آورد گواه ناتوانی حکومت در برابر قدرت اعتراض کارگران است. بویژه امروز در شرایط انقلابی جامعه حتی طرح چنین  احکامی بر روی کاغذ بیش از هر چیز به  خشم و اعتراض کارگرن شعله میزند و برای حکومت بازی با آتش است. باید با اعتراضات گسترده به این گستاخی حکومت، قاطع و محکم پاسخ داد. 
پرونده محاکمه هفده کارگر گروه ملی فولاد اهواز با شکایت "شرکت صنعتی و بازرگانی شفق راهیان اکسین" و گزارش حراست این شرکت ، بخاطر اعتراضات کارگران این مجتمع کارگری علیه وضعیت مدیریتی شرکت و بساط دزدی ها و چپاولگریهایشان و اعتراض آنان به سطح نازل دستمزدها  از جمله عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل که میتواند بهبودی اندک در دستمزدها ایجاد کند، تشکیل شده است. این پرونده و احکام صادر شده علیه هفده کارگری گروه ملی  نمونه دیگری از همدستی و یکی بودن حکومت و قانون و دستگاه سرکوب با کارفرمایان مفتخور در مقابله با کارگران معترض  است. طبق روال کارگران بیست روز فرصت دارند تا شکایت خود را  برای تجدید نظر در این حکم ارائه دهند.  اما پاسخ درخور به چنین احکام عصر بربریت، را در خارج از این قوانین و بیدادگاههای حکومتی و در کف خیبان باید داد.  اعتراضات گسترده کارگری  بویژه اعتراض کارگران در  فولاد اهواز بسیار مهم است. 
گروه ملی فولاد اهواز یک کانون داغ اعتراضات کارگری با تجربیات بسیار ارزنده ای از مبارزه و مقابله با سرکوبگریهای حکومت است. طنین شعارهای اعتراضی این کارگران در کف خیابان که فریاد میزدند "ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد می جنگیم می جنگیم"، "کشور ما دزدخونه است توی جهان نمونه است" هنوز در اذهان جامعه زنده است.  این کارگران در سالهای گذشته اعتراضات گسترده ای علیه بساط دزدسالار حاکم و وضعیت بد معیشتی و کاری خود و خطر به تعطیلی کشیده شدن کارخانه داشتند و با مبارزاتشان موفق شدند جلوی به تعطیلی کشانده شدن شرکت و اخراج ها را بگیرند  و  اشتغال خود را حفظ کنند. 
احکام صادره علیه هفده کارگر گروه ملی باید با واکنش اعتراضی گسترده و محکم و سراسری پاسخ بگیرد. باید این احکام فورا لغو شود و پرونده های امنیتی تشکیل شده برای این کارگران بسته شود. شلاق این شکل وحشیانه مجازات اسلامی باید ممنوع گردد. باید با  اعلام اینکه  جای حکومت زندان و شلاق و اعدام پشت میز محاکمه است، صدای اعتراض خود را جهانی کنیم. جمهوری اسلامی باید در سطح جهان بایکوت و از همه نهادهای بین المللی بیرون انداخته شود. 
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
https://www.free-them-now.com/
۶ مهر ۱۴۰۲، ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳