اخباروگزارش های کارگری 9-10-11 خرداد ماه 1403

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- دومین روزتجمع اعتراضی کارگران حراست میدان نفتی یادآوران نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح نازل حقوق- کنش های کارگران شهرداری منجیل دراعتراض به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت بموقع مطالبات وبی خیالی مسئولان- مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان هراسان از پاسخگو بودن در قبال عملکرد خود، با پنهان شدن در پشت سر حراست از برگزاری همایش نمایندگان معلمان جلوگیری کرد- تجمع اعتراضی ثبت نام کنندگان زمین های مجتمع فن آوران 2 شهرکرد نسبت به سال های بلاتکلیفی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری

- بجای بازپرداخت سرمایه های مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین 3 نفرشان را بازداشت کردند
- کناره‌گیری «دکتر مهرداد قیومی بیدهندی» دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی از تدریس در دانشگاه بهشتی
- اعضای خانواده و حامیان کوهلر، پاریس و آرنو، روز دوشنبه ۲۷ می ۲۰۲۴ برابر با هفتم خرداد  ۱۴۰۳ با در دست داشتن تصاویری از بازداشت شدگان، مقابل دفتر سازمان ملل در ژنو تجمع و سخنرانی کردند.
*******
*دومین روزتجمع اعتراضی کارگران حراست میدان نفتی یادآوران نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح نازل حقوق
روزچهارشنبه 9 خرداد برای دومین روزمتوالی، کارگران حراست میدان نفتی یادآوران واقع در 10کیلومتری جنوب شرقی میدان آزادگان و 70 کیلومتری جنوب غربی اهواز برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت وسطح نازل حقوق دست به تجمع زدند وخواهان دست برداشتن شرکت مهندسی و توسعه نفت(متن) از سرآنها وقرارداد مستقیم با شرکت بهره برداری نفت وگازو ثبت درسامانه ساپنا در شرکت ملی نفت (سامانه اطلاعات پیمانکاران نیروی انسانی صنعت نفت )شدند.
 
*کنش های کارگران شهرداری منجیل دراعتراض به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت بموقع مطالبات وبی خیالی مسئولان
روز چهارشنبه 9 خرداد، کارگران شهرداری منجیل از کنش هایشان دراعتراض به سطح نازل حقوق،عدم پرداخت بموقع مطالبات وبی خیالی مسئولان،خبردادند.
آنهابه خبرنگار رسانه ای گفتند: شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه شهرداری منجیل در استان گیلان هستیم که درآمد برخی از ما کارگران نزدیک به حداقل حقوق است و دریافتی ماهانه‌مان کفاف معاش زندگی‌مان را نمی‌دهد.
آنها افزودند:کارگران شهرداری منجیل ماهانه با اضافه‌کاری، مبلغی در حدود 12 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند که این رقم باتوجه به افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی بسیار ناچیز است.
این کارگران که پیگیر وضعیت افزایش دستمزد خود و همکارانشان هستند، در ادامه گفتند: جدا از وضعیت دستمزد، کارفرمای شرکت پیمانکاری، پرداخت مطالبات مزدی، سنواتی و عیدی سال‌های گذشته آن‌ها را با تاخیر پرداخت می‌کرد که طی یک سال گذشته وضعیت به نسبت قبل بهبود پیدا کرده و کارگران هر ماه حقوق خود را در موعد مقرر دریافت می‌کنند.
آنها گفتند: همه ما سالهاست به صورت قرار دادی تحت مسئولیت شرکت پیمانکار مشغول کاریم و تلاش زیادی برای حذف فعالیت خود پیمانکار انجام داده‌ایم اما نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.
آنها اضافه کردند:دریافتی کارگران و کارکنان ساده شاغل در شهرداری در حدی است که مشکلات معیشتی زیادی برای آنان ایجاد کرده است.
به گفته یکی از کارگران، علیرغم اینکه مسئولان شهری از وضعیت زندگی آن‌ها باخبرند اما تا این لحظه در خصوص افزایش حقوق کارگران مجموعه شهرداری منجیل اقدامی صورت نداده‌اند.
او گفت: آنچه کارگران شهرداری منجیل هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند حداقل‌های مزدی است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد.
*مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان هراسان از پاسخگو بودن در قبال عملکرد خود، با پنهان شدن در پشت سر حراست از برگزاری همایش نمایندگان معلمان جلوگیری کرد
قرار بود امروز(چهارشنبه 9 خرداد) نشستی با حضور مطالبه گران صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شود که مدیر صندوق ذخیره فرهنگیان ، مانع از برگزاری این نشست شد .
 
برگرفته ازکانال صنفی معلمان ایران
*تجمع اعتراضی ثبت نام کنندگان زمین های مجتمع فن آوران 2 شهرکرد نسبت به سال های بلاتکلیفی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری
تصاویر منتشره درشبکه های اجتماعی از تجمع اعتراضی روزچهارشنبه 9 خرداد ثبت نام کنندگان زمین های مجتمع فن آوران 2 شهرکرد نسبت به سال های بلاتکلیفی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری خبر می دهند.
 
فن آوران ‌شماره 2 نام مجتمعی است که قرار است بخشی از خدمات صنعتی و خودرویی شهرکرد در این منطقه ایجاد شود و اکنون سال هاست که متقاضیان این مجتمع بدلیل سنگ اندازی جهاد کشاورزی  و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری و چشم‌انتظار نهایی شدن زمان بهره‌برداری و فعال شدن این مجتمع در مرکز چهارمحال و بختیاری هستند.
*بجای بازپرداخت سرمایه های مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین 3 نفرشان را بازداشت کردند
برپایه گزارش های منتشره درشبکه های اجتماعی بتاریخ 9 خرداد،در تجمع روز گذشته مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین مقابل استانداری قزوین+ 3 نفر بنام های علی بیگدلی، مصطفی رنجبرو سجاد محمدبیگی توسط نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت بازداشت شدند.
تا لحظه تنطیم این گزارش خبری از محل بازداشت واتهامات آنها منتشر نشده است.
+ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین با تجمع مقابل استانداری قزوین
روزسه شنبه 8 خرداد برای باری دیگر، مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
*کناره‌گیری «دکتر مهرداد قیومی بیدهندی» دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی از تدریس در دانشگاه بهشتی
دکتر مهرداد قیومی بیدهندی، دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بهشتی، عضو وابستۀ فرهنگستان هنر و عضو مدعو فرهنگستان علوم، پس از دهه‌ها تدریس و پژوهش از کار در دانشگاه کناره گرفت.
به گزارش کانال خبرنامه امیرکبیر،پس از شهریور 1401 و در پی خواست‌هاى حق‌جويانه‌ی دانشگاهيان، شاهد بوديم که دکتر قيومى نازنین در غم دانشجویان زندانی، استادان تعلیقی و جفاهاى جانكاهى که بر دانشگاهيان رفت، چگونه خونين‌دل نگران دانشجويان و آينده دانشگاهيان بود و از هیچ كوششى برای صيانت از جايگاه والاى دانشگاه دریغ نورزيد و در صدور بسيارى از بیانیه‌های استادان، در دفاع از کیان دانشگاه، پیشگام بود.
 اما حالا پس از سال‌ها بردبارى و تحمل فضاى خفقان‌آلود دانشگاه، از تحقیر دانش و دانشگاهیان متخصص تا بر صدر نشاندن هم‌فکران و مرتزقان، استادی بزرگ همچون مهرداد قیومی بیدهندی، ناگزير از كناره‌گيرى از دانشگاه می‌‌شود و عطای چنین دانشگاه را به لقایش می‌بخشد!
*اعضای خانواده و حامیان کوهلر، پاریس و آرنو، روز دوشنبه ۲۷ می ۲۰۲۴ برابر با هفتم خرداد  ۱۴۰۳ با در دست داشتن تصاویری از بازداشت شدگان، مقابل دفتر سازمان ملل در ژنو تجمع و سخنرانی کردند.
 
نومی کوهلر، خواهر سیسیل، اظهار امیدواری کرد که این تجمع بتواند توجه بین المللی را به “ وضعیت عزیزانمان، گروگان های ما در ایران” جلب کند و آزادی آنها را تسریع بخشد.
«سیسیل کوهلر» [Cécile Kohler]، نام یک معلم فرانسوی اهل آلزاس و عضو «انجمن ملی آموزش، فرهنگ و مهارت‌های حرفه‌ای فرانسه» است که از سال ۲۰۲۲؛ همراه همسرش، «ژاک پاری» [Jacques Paris] به اتهام تشویق معلم‌های ایران به ناآرامی و اعتصاب، در ایران بازداشت شده‌‌اند و در ایران زندانی هستند.
برگرفته ازشبکه های اجتماعی
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 10 خرداد ماه 1403
- اعتراضات جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس با تجمع مقابل معدن علیرغم بگیر و ببندها کماکان ادامه دارد
- تجمع اعتراضی گندمکاران خوزستان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان پس از 2 ماه تحویل محصول به دولت مقابل استانداری
- تجمع اعتراضی اهالی منطقه اسلام آباد خاش نسبت به قطعی نه روزه آب مقابل اداره آب و فاضلاب شهرستان 
- تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن ملی منظریه شهرکرد نسبت به بلاتکلیفی مقابل پروژه نیمه تمام 
- با تایید رای هیات تخلفات توسط دیوان عدالت اداری  ، حمید جعفری برای همیشه از شغل معلمی محروم شد
- مرگ ومصدومیت 6 کارگرمعدن زغال سنگ آبنیل جنوبی کرمان
*******
*اعتراضات جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس با تجمع مقابل معدن علیرغم بگیر و ببندها کماکان ادامه دارد
براساس آخرین گزارش های منتشره بتاریخ 10 خرداد، علیرغم بگیر و ببندها اعتراضات جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس با تجمع مقابل معدن کماکان ادامه دارد.
بنابهمین گزارش های منابع خبری محلی، نیروهای سرکوبگر دستگاه رهبری و دولت، تجمع کنندگان مقابل معدن را تهدید به پرونده سازی کرده و چند تن از آنها را بازداشت کردند که در آخرین مورد علیرضا نوری زاده روزیکشنبه 7 خرداد ماه بازداشت شده است.
بنابهمین گزارش ها،در روزهای آتی اعتراضات بدلیل عدم پاسخگویی به خواسته های تجمع کنندگان به مرکز استان سیستان وبلوچستان کشیده خواهد شد.
یادآوری:
/ادامه اعتراضات جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس وبازداشت 2 نفراز حق طلبان با تجمع مقابل معدن
اعتراضات جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس وبازداشت 2 نفراز حق طلبان بنام جمعه ترکمانی و احمد ترکمانی با تجمع مقابل معدن کماکان ادامه دارد.
برپایه گزارش روزپنجشبه 27 اردیبهشت یک منبع خبری محلی،اهالی رمشک حدود یک ماه است که در مقابل معدن مس تحصن کردند.
یکی از تجمع کنندگان گفت:در روزهای اخیر دو تن از معترضان توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند و فشار دستگاه های نظامی همچنان ادامه دارد اما با این وجود مردم به تحصن ادامه می دهند.
/تجمع اعتراضی خانوادگی و شبانه روزی جمعی از اهالی رمشک نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس 2 هفته را پشت سر گذاشت
حدود 2 هفته است که جمعی از اهالی شهر رمشک در استان کرمان برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به مصادره زمین ها جهت استخراج معادن مس  درتجمع خانوادگی و شبانه روزی مقابل معدن بسرمی برند.
 
 
 
 
به گزارش 7 اردیبهشت یک منبع خبری محلی،اهالی رمشک حدود دو سال است که سند زمین های کشاورزی خود را دریافت کردند اما این زمین ها توسط معدن مس و نهادهای جمهوری اسلامی مصادره شدند.
بنا بهمین گزارش،حدود دو هفته است که اهالی رمشک در مقابل معدن مس تحصن کردند و از سوی نیروهای نظامی و امنیتی تحت فشار هستند تا این تحصن را پایان دهند.
این معدن که زمینهای کشاورزی اهالی در داخل آن نیز است، هیچگونه سهمی از درآمد حاصل از آن ندارند و حتی از بکارگیری نیروهای بومی نیز خودداری می کنند.
در این تحصن، زنان و مردان حضور دارند و شب و روز خود را در مقابل معدن سپری می کنند اما تاکنون پاسخی دریافت نکردند.
گفتنی است، همزمان در معدن مس رمشک، طلا نیز وجود دارد.
*تجمع اعتراضی گندمکاران خوزستان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان پس از 2 ماه تحویل محصول به دولت مقابل استانداری
روز چهارشنبه 9 خرداد، گندمکاران خوزستان برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان پس از 2 ماه تحویل محصول به دولت مقابل استانداری تجمع کردند وخواهان پرداخت فوری طلبشان شدند.
*تجمع اعتراضی اهالی منطقه اسلام آباد خاش نسبت به قطعی نه روزه آب مقابل اداره آب و فاضلاب شهرستان 
روزپنج شنبه 10 خرداد، اهالی منطقه اسلام آباد خاش برای اعتراض به قطعی نه روزه آب مقابل اداره آب و فاضلاب شهرستان خاش دراستان سیستان وبلوچستان تجمع کردند.
*تجمع اعتراضی متقاضیان مسکن ملی منظریه شهرکرد نسبت به بلاتکلیفی مقابل پروژه نیمه تمام 
روز پنج شنبه 10 خرداد،خبری مبنی بر تجمع اعتراضی  جمعی ازمتقاضیان مسکن ملی منظریه شهرکرد که درسال های 1399 و 1400 ثبت نام کرده اند نسبت به بلاتکلیفی مقابل پروژه نیمه تمام منتشرشد.
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفت: متاسفانه زمان ثبت نام مسکن  ملی به ما کسی نگفت که سود مشارکتی به افراد می خورد و امروز که خانه ها آماده شده به ما اعلام شد که باید آورده خود را تکمیل کنید تا بتوانید خانه خود را تحویل بگیرید.
وی افزود: اکثر ما متقاضیان دیگر توان پرداخت هزینه‌های مربوط به آورده مسکن را نداریم آن هم در روزگاری که شرایط اقتصادی به شدت سخت است.
یکی دیگر از معترضین گفت: در پروژه ها اعلام شده است که تحویل مسکن دو ساله است ولی از سال 99 ما همچنان منتظر هستیم و به ما مبلغ دقیقی اعلام نمی کنند.
وی ادامه داد: کسی به درد و دل ما گوش نمی کند و از مسولین مربوطه خواهشمندیم که این مسئله را برای ما شفاف سازی کنند و ما را از این بلاتکلیفی در بیاورند.
وی اضافه کرد: نزدیک به پنج سال است که ما منتظر تحویل مسکن های خود می باشیم در حالی که اگر به پروژه ها نگاه کنید تنها 60 درصد پیشرفت دارند و قرار شد طی دو سال مسکن تحویل متقاضی شود که این وعده محقق نشد.
*با تایید رای هیات تخلفات توسط دیوان عدالت اداری  ، حمید جعفری برای همیشه از شغل معلمی محروم شد.
حمید جعفری نصرابادی، که  با حکم هیات تجدیدنظر اداره تخلفات وزارت آموزش و پرورش، بازخرید و اخراج شده بود ، بعد از شکایت به دیوان عدالت اداری و تایید نظر هیات تخلفات برای همیشه از شغل معلمی محروم شد .
وی که علاوه بر تدریس در مدارس تهران و کاشان، مربی رشته ورزشی فوتبال هم می‌باشد و در همین زمینه دو کتاب به رشته تحریر درآورده است. در جریان  جنبش زن زندگی آزادی ، در تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۴۰۱ بازداشت شد و در دادگاه انقلاب کاشان به ۱۵ ماه و یک روز حبس، دو سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم گردید.
در دادگاه تجدیدنظر فقط حکم حبس حمید جعفری، پنج سال به حالت تعلیق درآمد و سایر محرومیت‌ها به قوت خود باقی است.
در حکم هیات تخلفات اداری، دلیل اخراج و بازخرید وی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر جمهوری اسلامی ذکر شده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*مرگ ومصدومیت 6 کارگرمعدن زغال سنگ آبنیل جنوبی کرمان
روز پنج شنبه 10 خرداد،بدنبال ریزش موضعی قسمتی از لایه زغال‌ سنگ در محدوده کارگاه استخراج (کارگاه شماره 243 بین افق اول و دوم) در معدن زغال سنگ آبنیل جنوبی واقع  درروستای بی بی حیات 56 کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان یکی از کارگران جان خودرا ازدست داد و5 کارگر مصدوم شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اخباروگزارش های کارگری 11 خرداد ماه 1403
- جمعه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی به تخصصی وپشتیبانی برای ایجاد تفرقه،تعیین سقف حقوق ،اصلاح نشدن کف‌ حقوق برای کارکنان جدیدالاستخدام،عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی،تعیین سقف بازنشستگی و پرداخت نشدن کامل سنوات،اخذ مالیات غیر قانونی وعدم اجرای کامل ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره ایران در جزیره لاوان
- کنش های دامنه دار کارگران شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت دراعتراض به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای درست طرح طبقه بندی مشاغل
- تجمع اعتراضی کامیونداران نسبت به نرخ پایین حمل بار کارخانه سیمان ارومیه مقابل پایانه حمل ونقل بار
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی چابهارنسبت به قطعی برق مقابل اداره برق
- بلاتکلیفی امان جلالی‌نژاد پس از انتقال به زندان شیبان اهواز
- مرگ ومصدومیت 5 کارگر کشاورزی براثر تصادف در محور گچساران – دهدشت
*******
*جمعه اعتراضی کارگران صنعت نفت نسبت به تفکیک مشاغل در مناطق عملیاتی به تخصصی وپشتیبانی برای ایجاد تفرقه،تعیین سقف حقوق ،اصلاح نشدن کف‌ حقوق برای کارکنان جدیدالاستخدام،عدم ادغام صندوق بازنشستگی با سایر صندوق‌های بازنشستگی،تعیین سقف بازنشستگی و پرداخت نشدن کامل سنوات،اخذ مالیات غیر قانونی وعدم اجرای کامل ماده 10 قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت با برپایی تجمع کارگران شرکت نفت فلات قاره ایران در جزیره لاوان
 
*کنش های دامنه دار کارگران شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت دراعتراض به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای درست طرح طبقه بندی مشاغل
روز جمعه 11 خرداد، کارگران شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت تاکستان از کنش های دامنه دارشان دراعتراض به سطح نازل حقوق منجمله عدم اجرای درست طرح طبقه بندی مشاغل خبردادند.
تعدادی از کارگران کارگران قراردادی شرکت کشت و صنعت و دامپروری آوین دشت تاکستان با اشاره به اینکه طرح طبقه‌بندی مشاغل در این شرکت سال‌ها پیش (سال1388) تدوین شده،به خبرنگار رسانه ای گفتند: مطالبه اصلی کارگران این مجموعه تولیدی و دامپروری، بازنگری درست در طرح طبقه‌بندی مشاغل است چراکه از سال‌ها پیش تاکنون این طرح تغییری نکرده و کارایی ندارد.
این کارگران با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت آوین دشت تاکستان حدود 450 کارگر قراردادی شاغل دارد که کارگران آن‌ها نسبت به عدم بازبینی طرح طبقه‌بندی مشاغل از سال 88 انتقاد دارند، گفتند: حدود 70 تا 80 نفر از کارگران این واحد کشاورزی و دامپروری را کارگران مهاجر تشکیل می‌دهند که وضعیت معیشتی خوبی ندارند.
این کارگران در ادامه گفتند: در پیگیری مطالبات خود برای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل، کارگران بارها به دفتر مسئولان شرکت و اداره کار مراجعه کرده‌اند و تا زمانی که طرح طبقه‌بندی مشاغل به صورت درست بازنگری نشود به پیگیرهای خود ادامه می‌دهند.
آنها همچنین از وضعیت بد بهداشت محیط کار در این واحد دامپروری گلایه کردند و گفتند: حدود  450 نفر درحالی در این واحد مشغول کارند که از وضعیت بهداشت در حمام، دستشویی، رختکن و حتی محل غذاخوری رضایت ندارند.
این کارگران در پایان گفتند: درآمد کارگران به اندازه‌ای نیست که معاش‌شان تامین شود به همین دلیل درخواست بازنگری درست در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را داریم تا همه بتوانند از مزایای اجرای این قانون استفاده کنند.
*تجمع اعتراضی کامیونداران نسبت به نرخ پایین حمل بار کارخانه سیمان ارومیه مقابل پایانه حمل ونقل بار
روزجمعه 11 خرداد فیلم کوتاهی درشبکه های اجتماعی منتشرشد که از تجمع کامیونداران مقابل پایانه حمل ونقل بارارومیه برای اعتراض به نرخ پایین حمل بار کارخانه سیمان ارومیه واقع در كيلومتر 35 جاده ارومیه – مهاباد خبر می دهد.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی چابهارنسبت به قطعی برق مقابل اداره برق
روز جمعه 11 خرداد، جمعی از اهالی چابهاربرای اعتراض به قطعی برق در مناطقی از این شهرستان درهوای گرم 47 درجه وبی خیالی مسئولان مقابل اداره برق تجمع کردند و خواهان پاسخگویی شدند.
*بلاتکلیفی امان جلالی‌نژاد پس از انتقال به زندان شیبان اهواز
بر اساس آخرین اطلاعات رسیده به شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلم بازداشتی امان جلالی نژاد بعد از چند روز حضور در قرنطینه به بند امنیتی زندان شیبان اهواز منتقل شده‌ است.
علی‌رغم ثبت قرارداد وکالت، بعد از گذشت بیش از ۵۰ روز از زمان بازداشت و باتوجه به عدم ارسال پرونده به دادگاه همچنان دسترسی به پرونده ممکن نیست.
در این مدت، امکان تماس تلفنی روزانه و ملاقات هفتگی فراهم شده اما‌ آقای جلالی‌نژاد کماکان تا زمان تشکیل دادگاه و تبدیل قرار در بلاتکلیفی به‌سر می‌برد.
*مرگ ومصدومیت 5 کارگر کشاورزی براثر تصادف در محور گچساران – دهدشت
روزپنج شنبه 10 خرداد،خودرو حامل کارگران گوجه چین  در محور گچساران – دهدشت فیلگاه نرسیده به روستای نهضت آباد واژگون و2 کارگرزن 35 و40 ساله دردم جان باختند و 2 کارکر زن 33 و 40 ساله ویک کارگر مرد33 ساله مصدوم وبه بیمارستان منتقل شدند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید