اخباروگزارش های کارگری 16-17 اردیبهشت ماه 1403

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته: 1- اعتراض کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌، وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع درشهرهای اراک وکرمانشاه  مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان های مرکزی وکرمانشاه  شوش مقابل فرمانداری شهرستان و تهران مقابل سازمان تامین اجتماعی

- 2- اعتراض کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسان سازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی با راهپیمایی وبرپایی تجمع مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در شهرهای اصفهان،اهواز،تهران وشاهرود و یکی از شهرهای مازندران با شعار«یه اختلاس و کم کن مشکل مارو حل کن»
- بزرگداشت روز جهانی کارگر در یکی از کارگاه های شهرک صنعتی شماره 1 سنندج
- سخنان مجید کریمی، عضو انجمن صنفی کانون معلمان کوردستان_سنندج در روز ۱۲ اردیبهشت؛ روز جهانی کارگر و روز معلم
- اعتراض پرستاران میناب نسبت به اضافه کاری اجباری
- اطلاعیه هیئت‌های نظارت و اجرایی سومین دوره‌ی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان- سنندج
- تجمع اعتراضی جمعی از میوه ‌فروشان وانتی تبریز نسبت به جمع آوری  بساط‌شان مقابل ساختمان شهرداری
- تجمع اعتراضی جمعی از متقاضیان مسکن ملی کوی سلیمانی اراک نسبت به بلاتکلیفی مقابل ساختمان معاونت امور عمرانی استانداری مرکزی
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی منطقه تفتان نسبت به استخراج معادن طلای منطقه و تخریب محیط زیست
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی خوی نسبت به بوی  بد تصفیه خانه فاضلاب
- اعتصاب و تجمع کمپرسی داران شیرازوحومه دراعتراض به کمبود سوخت کافی و جریمه های شهرداری ونرخ کرایه
- تجمع اعتراضی بازاریان بندرعباس نسبت به افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده 
- ادامه اعتصاب طلا فروشان بازار شهرهای اصفهان ،تبریز،تهران، شیراز و مشهد در اعتراض به مقررات مالیاتی دولت
پلمب چند طلافروشی در مشهد
- تشکیل پرونده جدید در هیات تخلفات اداری برای علی حاجی فعال صنفی جلفا
- محمود صفدری فعال صنفی معلمان خراسان شمالی جریمه 16 میلیون تومانی  با نام «درآمد دادگستری» پرداخت کرد 
- آزادی مطهره گونه‌ای به قید وثیقه شک میلیارد و دویست میلیون تومانی
*******
*یکشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته:
1- اعتراض کارگران بازنشسته تامین اجتماعی کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله  مصوبه مزدی ضد کارگری شورای عالی کار‌، وضعیت نامناسب خدمات بیمه درمانی با راهپیمایی  و تجمع درشهرهای اراک وکرمانشاه  مقابل اداره کل تامین اجتماعی استان های مرکزی وکرمانشاه 
شوش مقابل فرمانداری شهرستان
و تهران مقابل سازمان تامین اجتماعی
شعارها:
« حجاب حجاب شعارشون دروغ  دزدی کارشون»
«اتحاد اتحاد علیه فقر وفساد»
«تجمع اعتراض حق مسلم ماست»
«معلم زندانی آزاد باید گردد»
«کارگر زندانی آزاد باید گردد»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«پیام ما به دولت خجالت خجالت»
«مدعی عدالت خجالت خجالت»
«حاصل کاردولت غارت جیب ملت»
«دولت ورشکسته دشمن بازنشسته»
«مجلس سرسپرده گرونی رو آورده»
«تورم اسفبار حاکم شده توبازار»
«دولت ضد مردم  رکوردار تورم»
«بیکاری  تورم بلای جان مردم»
 «دروغ  ریا کافیه سفره ی ما خالیه»
«اول مردم ایران سپس اصلاح جهان»
«نوبت ما که میشه خزانه خالی میشه»
«حقوق بازنشسته فقط واسه یه هفته»
«مابازنشستگانیم خواهان حق مانیم»
«سفره بی نان ما چی می خواید از جان ما»
«زیر بار تورم شکسته پشت مردم»
«کشور شده صدپاره بخور بخور توکاره»
«تامین غارت کردند ماروبیچاره کردند»
«ننگ ما ننگ ما صداو سیمای ما»
تصاویر:
اراک:
 
تهران:
 
شوش:
 
کرمانشاه:
 
2- اعتراض کارگران بازنشسته صنعت فولاد کشور نسبت به سطح نازل حقوق منجمله اجرا نشدن همسان سازی،عدم پرداخت مطالبات معوقه  وخدمات درمانی ناکافی با راهپیمایی وبرپایی تجمع مقابل صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در شهرهای اصفهان،اهواز،تهران وشاهرود و یکی از شهرهای مازندران با شعار«یه اختلاس و کم کن مشکل مارو حل کن»
تصاویر:
اصفهان:
 
اهواز:
 
تهران:
 
شاهرود:
 
مازندران:
 
*بزرگداشت روز جهانی کارگر در یکی از کارگاه های شهرک صنعتی شماره 1 سنندج
پخش شیرینی درشهرک صنعتی شماره یک و بزرگداشت مراسم روز جهانی کارگر در یکی از کارگاه های شهرک صنعتی شماره 1 سنندج که مراسم با یک دقیقه سکوت برای جانباختگان راه آزادی برگزار شد که با قطعه شعری از طرف یکی از کارگران سکوت شکسته شد و در پایان یکی از معلمان اخراجی سال 59 سنندج  سخنانی در مورد روز کارگر ایراد کرد و به تمامی کارگران شرکتها تبریک گفته شد و یادی کردند از رفیق توفیق دباغیان معلم اخراجی که سالها یار و یاور طبقه محروم کارگر کردستان بود و در آخر با پخش شیرینی و شکلات  مراسم به پایان رسید.
برگرفته از شبکه های اجتماعی
*سخنان مجید کریمی، عضو انجمن صنفی کانون معلمان کوردستان_سنندج در روز ۱۲ اردیبهشت؛ روز جهانی کارگر و روز معلم
من بە عنوان عضوی از انجمن صنفی معلمان کوردستان شاخە سنندج صحبت می‌کنم.
این مناسبتها برای این نیست کە دور هم جمع شویم و برای هم دست بزنیم و نقل و شیرینی پخش کنیم. هرکدام از این روزها (کارگر و معلم) تاریخی پر از درد و رنج و خون داشتەاند. در چنین روزی حدود صد و چهل سال پیش کارگران در امریکا بە خیابان آمدند برای دستمزدی عادلانەتر و زندگی انسانی‌تر، تا اینکە موفق شدند ٨ ساعت کار در روز را در قانون بگنجانند نە اینکە ١٢ تا ١٨ ساعت کار کنند با دستمزد اندک. همە این دستاوردها در سایە ایجاد انجمن و اتحادیە صورت گرفتە، بەتنهایی کاری از کسی بر نمیاد در برابر کارفرما، اتحادیە و انجمن قدرت است و... .
این روز را بە پدران و مادرانتان تبریک بگویید... بە مادرانی کە خانەدارند و در خانە کار می‌کنند.
در سال ١٣٤٠ شمسی فرهنگیان نیز با دعوت اتحادیە آنوقت معلمان بەخیابان آمدند تا نسبت بە کمی دستمزد خود اعتراض کنند اما با خشونت نیروهای پلیس و تیراندازی شخصی بنام ناصر شهرستانی یکی از معلمان بنام دکتر ابوالحسن خانعلی کشتە شد، معلمان بە اعتراضات ادامە دادند و توانستند شهرستانی را برکنار کردە و یکی از اعضای اتحادیە معلمان بنام محمد درخشش را بە وزارت رساندە و سطح دستمزدشان را با مهندسان برابر کنند. 
همە این موفقیتها در سایە ایجاد انجمن و اتحادیە صورت گرفتە، فردا روز شما هم وارد بازار کار می‌شوید، حتما بە دنبال ایجاد و یا پیوستن بە انجمنها و اتحادیەها باشید.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*اعتراض پرستاران میناب نسبت به اضافه کاری اجباری
جمعی از پرستاران شهرستان میناب دراستان هرمزگان با امضای طوماری اعتراضشان را نسبت به اضافه کار اجباری رسانه ای کردند و خواستار لغو اضافه‌کار اجباری با دستمزد ناچیز 12 تا 20 هزار تومان شدند.
براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ 16 اردیبهشت،این پرستاران در این طومار خطاب به مقامات دانشگاه علوم پزشکی نوشتند:برایمان شیفت اضافه نگذارید چون قرار نیست اضافه‌کار اجباری را گردن بگیریم.
*اطلاعیه هیئت‌های نظارت و اجرایی سومین دوره‌ی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان- سنندج
اعضاء محترم انجمن صنفی معلمان کوردستان -سنندج! سلام و درود.
پس از شش ماه تلاش بی وقفه‌ی صدها نفر از کنش‌گران صنفی، دوشنبه دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، علی‌رغم احضارها، تهدیدات و بازداشت تعدادی از همکاران نام‌آشنا و فعال صنفی و مدنی سومین دوره‌ی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان -سنندج برگزار گردید، به عنوان برگزار کنندگان این انتخابات نکاتی چند را به استحضار همکاران گرامی می‌رسانیم:
✓انتخاب برگزارکنندگان(هیئت‌های نظارت و اجرایی) این انتخابات به صورت کاملاً دموکراتیک و توسط کل اعضای هیئت مدیره‌ی دوره‌ی دوم و با رأی حداکثری آنان انجام شده است.
✓نشست‌های متعدد و طولانی برای مذاکره با افراد و گروه‌های مختلف با گرایشات و سلایق متفاوت برگزار شد تا مشارکت حداکثری همکاران محقق گردد.
✓طی بیش از ۴ ماه انتخابات آنلاین به تصویب هیئت مدیره و رضایت اکثریت همکاران رسید؛ لازم به یادآوری است که این مهم  از طریق رأی گیری در مجمع عمومیاز طریق آنلاین انجام گرفت و اشکالات اساسنامه از جمله ممنوعیت مشارکت بازنشستگان در انجمن صنفی معلمان کوردستان برطرف شد.
✓ساز و کار فنی برای برگزاری انتخابات به نحو احسن فراهم شد؛ چندین بار به صورت آزمایشی اشکالات آن رفع گردید.
✓متأسفانه پیش از شروع انتخابات یکی از همکاران فعال و خوشنام انجمن صنفی معلمان کوردستان -سنندج توسط نیروهای امنیتی گروگان گرفته شد، با مشورت و رأی‌گیری هیئت‌های برگزار کننده‌ی انتخابات، رأی قاطع به برگزاری داده شد تا از ایجاد الگوی فشار ناشی از گروگان گیری جلوگیری گردد.
✓بر مبنای مصوبات آیین‌نامه‌ی اجرایی مورد تأیید هیئت مدیره، تنها مرجع اطلاع رسانی انتخابات کانال و گروه مجمع است و سایر منابع مشروعیت این امر را ندارند، متأسفانه همگام با فشار نهادهای امنیتی برخی افراد بی‌اطلاع از زحمات انجام شده خودسرانه و خارج از چهارچوب‌های قانونی مندرج در اساسنامه‌ی انجمن صنفی معلمان کوردستان اقدام به شایعه پراکنی و اعلام لغو انتخابات نمودند. 
✓تنها مرجع قانونی برگزاری انتخابات انجمن صنفی هیئت‌های نظارت و اجرایی هستند و هر گونه اعتراض نسبت به شرایط برگزاری انتخابات به پایان انتخابات موکول شده است و بر مبنای آیین‌نامه، معترضان باید به صورت کتبی و با ارائه‌ی مستندات اقدام به اعتراض نمایند، در غیر اینصورت به اعتراضات خارج از قوانین پاسخ داده نخواهد شد.
هیئت‌های نظارت و اجرایی سومین دوره‌ی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان –سنندج
*تجمع اعتراضی جمعی از میوه ‌فروشان وانتی تبریز نسبت به جمع آوری  بساط‌شان مقابل ساختمان شهرداری
براساس گزارش وفیلم های منتشره درشبکه های اجتماعی بتاریخ 6 اردیبهشت، جمعی از میوه ‌فروشان وانتی تبریزبرای انعکاس صدای اعتراضشان به جمع آوری  بساط‌شان بطوروحشیانه توسط ماموران شهرداری و پلیس ومسدود کردن راه امرارمعایشان مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند وخواهان پاسخگویی مسئولان شدند.
*تجمع اعتراضی جمعی از متقاضیان مسکن ملی کوی سلیمانی اراک نسبت به بلاتکلیفی مقابل ساختمان معاونت امور عمرانی استانداری مرکزی
روزیکشنبه 16 اردیبهشت،جمعی از متقاضیان مسکن ملی کوی سلیمانی اراک نسبت به بلاتکلیفی مقابل ساختمان معاونت امور عمرانی استانداری مرکزی تجمع کردند.
 
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی منطقه تفتان نسبت به استخراج معادن طلای منطقه و تخریب محیط زیست
روزیکشنبه 16 اردیبهشت، جمعی از اهالی منطقه تفتان در استان سیستان و بلوچستان برای اعتراض به استخراج یکی از بزرگترین معادن طلا و تخریب محیط زیست دست به تجمع زدند.
 
به گزارش یک منبع خبری محلی، مسئولان و شرکت استخراج کننده طلا بدون در نظر گرفتن شرایط محیط زیستی و همچنین زندگی اهالی منطقه اقدام به جمع آوری تفاله های استخراج شده در نزدیکی محل سکونتشان کرده و این امر که باعث تخریب قنات و زمین هایشان می‌شود موجب اعتراضات اهالی منجمله تجمع شده است.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی خوی نسبت به بوی  بد تصفیه خانه فاضلاب
روز یکشنب 16 اردیبهشت،جمعی از اهالی  روستای شوراب، زیباشهر،گلشهر و مناطق اطراف تصفیه خانه فاضلاب  شهرخوی دراستان آذربایجان غربی،برای اعتراض به بوی  بد تصفیه خانه فاضلاب تجمع کردند.
 
یکی از تجمع کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: چندین سال است که این بوی بد زندگی ما را مختل کرده است و به‌خاطر استنشاق بوی بسیار بد و نامطبوع تصفیه خانه خوی حالمان بد می‌شود.
یکی دیگر از معترضین با بیان اینکه نمی‌توانیم در خانه خودمان بخاطر این بوی نامطبوع نفس بکشیم، ادامه داد: نمی‌دانم چرا مسئولین شهر کاری نمی کنند و زندگی ما بخاطر این بوی ناخوشایند مختل شده است. 
*اعتصاب و تجمع کمپرسی داران شیرازوحومه دراعتراض به کمبود سوخت کافی و جریمه های شهرداری ونرخ کرایه
 
*تجمع اعتراضی بازاریان بندرعباس نسبت به افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده 
روزیکشنبه 16 اردیبهشت، بازاریان بندرعباس برای اعتراض به افزایش نرخ مالیات دست به تجمع مقابل اداره کل دارایی استان هرمزگان زدند.
*ادامه اعتصاب طلا فروشان بازار شهرهای اصفهان ،تبریز،تهران، شیراز و مشهد در اعتراض به مقررات مالیاتی دولت
پلمب چند طلافروشی در مشهد
براساس گزارش ها وتصاویر منتشره در رسانه ها وشبکه های اجتماعی، اعتصاب طلا فروشان بازار شهرهای اصفهان ،تبریز،تهران، شیراز و مشهد که از یکشنبه 9 اردیبهشت در اعتراض به مقررات مالیاتی دولت شروع شده کماکان ادامه دارد.
بنا بهمین گزارش ها، چند طلافروشی در مشهد از طرف نیروهای سرکوب دستگاه رهبری و دولت پلمب شده است.
*تشکیل پرونده جدید در هیات تخلفات اداری برای علی حاجی فعال صنفی جلفا
در حالیکه پرونده دیگری در هیات تخلفات اداری برای این فعال صنفی معلمان قبلا  تشکیل شده و در مرحله تجدید نظر است ، پرونده دومی برای علی حاجی تشکیل شده و از وی خواسته شده است ظرف ده روز دفاعیه خود را به هیات تخلفات ارائه کند.
این فعال صنفی در صفحه شخصی خود نوشته است : 
هنوز حکم تجدیدنظر پرونده قبلی نهایی نشده برگه ی اتهام دیگری امروز بدستم رسیده مبنی بر"  تشویش اذهان عمومی که هیات رسیدگی به تخلفات اداری را بازوی سرکوبگر فعالین صنفی معلمان خطاب کرده اید" 
باید  ازین ها  پرسید آیا چنین برخورد  رفتاری بواسطه یک نوشته آنهم در زمانیکه پرونده هنوز در مرحله تجدیدنظر در دست بررسی است،  اگر اسمش سرکوب نیست پس چیست ؟؟!!
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*محمود صفدری فعال صنفی معلمان خراسان شمالی جریمه 16 میلیون تومانی  با نام «درآمد دادگستری» پرداخت کرد 
تعرض به معیشت فرهنگیان رویه ماههای اخیر  دستگاه قضا و نهادهای امنیتی است معلمان نیز با حمایت مالی از همکاران زیر حکم این قبیل احکام را به فرصتی برای اتحاد و همبستگی تبدیل کرده‌اند 
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
*آزادی مطهره گونه‌ای به قید وثیقه شک میلیارد و دویست میلیون تومانی
مطهره گونه‌ای دانشجوی تبعیدی دندانپزشکی دانشگاه تهران که پس احضار به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری 12 اردیبهشت بازداشت شده بود، امروز به قید وثیقه‌ی1میلیارد و 200 میلیون تومانی آزاد شد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 17 اردیبهشت ماه 1403
- دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشورنسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی(شهرارومیه)
اردبیل(شهراردبیل)
أصفهان(شهر أصفهان)
خوزستان(شهر اهواز)
زنجان (شهرزنجان)
فارس (شیراز)
کردستان(شهرهای بیجار، سنندج ومریوان)
کرمانشاه (شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
مرکزی (شهراراک)
هرمزگان (شهربندرعباس)
همدان(شهرهمدان)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
- اعتصاب کارگران شرکت ساخت وساز تیراژ چابهار در اعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و سنوات و عیدی
- اقدام به خودکشی کارگر نساجی بروجرد بدلیل بلاتکلیفی شغلی و معیشتی بدنبال تعطیلی کارخانه
- اعلام نتایج سومین دورەی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان(سنندج) ـ اردیبهشت ۱۴۰٣
- ادامه اعتصاب و تجمع کامیونداران داران شیرازوحومه دراعتراض به کمبود سوخت ، جریمه‌های حمل‌ونقل شهرداری تناژ قانونی ونرخ کرایه پایین
- تجمع اعتراضی رانندگان سواری‌های عمومی مرز مهران نسبت به مشکلات شغلی مقابل استانداری ایلام
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی شهر پیشین  نسبت  به نبود سیلندر گاز مقابل بخشداری
- تجمع اعتراضی مالکان پروژه پهنه d شهرک مسکونی چیتگرنسبت به بلاتکلیفی وعملکرد بنیاد تعاون ارتش
- اطلاعیه شماره شانزدهم کمیته دفاع از عثمان اسماعیلی 
- حمله عصبی به یک آموزگار زن به دلیل بی توجهی به مطالبه‌ی رتبه‌بندی در اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی
- تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت امان جلالی‌نژاد معلم و هنرمند
- صدور قرار منع تعقیب برای افراد بازداشت شده در منزل محمد حبیبی
- جان باختن یک کارگر درسبزوار براثرسقوط در چاله آسانسور
*******
*دوشنبه اعتراضی کارگران بازنشسته مخابرات کشورنسبت به کاهش قدرت خرید ،عدم پرداخت مطالبات و قطع خدمات بیمه تکمیلی درمان بابرپایی تجمع،راهپیمایی ،سردادن شعارها وبرافراشتن پلاکاردها مقابل یا درساختمان مرکزی شرکت مخابرات استان های
آذربایجان شرقی (شهرتبریز)
آذربایجان غربی(شهرارومیه)
اردبیل(شهراردبیل)
أصفهان(شهر أصفهان)
خوزستان(شهر اهواز)
زنجان (شهرزنجان)
فارس (شیراز)
کردستان(شهرهای بیجار، سنندج ومریوان)
کرمانشاه (شهرکرمانشاه)
گیلان(شهررشت)
مرکزی (شهراراک)
هرمزگان (شهربندرعباس)
همدان(شهرهمدان)
واستان تهران در پایتخت مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل  
شعارها :
«وزیربی لیاقت استعفا استعفا»
«بازنشسته دادبزن حق تو فریاد بزن»
«بازنشسته بپاخیز علیه ظلم وتبعیض»
«معیشت منزلت حق مسلم ماست»
«عدالتی ندیدیم فقط دروغ شنیدیم»
«مسئولین دروغگو عمل به وعده ها کو»
«مسئول بی لیاقت شرکت را کرده غارت»
«یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»
«تجمع اعتراض حق مسلم ماست»
«فقط کف خیابون بدست میاد حقمون»
«تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»
«تا حق خود نگیریم هر دوشنبه  همینه»
«تا حق خود نگیریم دوشنبه ها می آئیم»
«اگرسنگم ببارد دوشنبه ها می آئیم»
«اگرطوفان ببارد دوشنبه ها می آئیم»
«چه بارون چه آفتاب دوشنبه ها ما هستیم»
«نه سرما نه گرما نیست جلودارما»
«خواسته اصلی ما حقوق طبق معیشت»
«نه وعده نه بازی اجرای همسان سازی»
«قانون بیمه مطالبات گم شده تو مخابرات»
«حقوق بازنشسته فقط واسه یه هفته»
«سهامداران عمده حق ماهارو خورده»
«ستاداجرایی حق ماهارو خورده»
«بنیاد تعاون حق ماهارو خورده»
«مخابرات ایران حق ماهارو خورده»
«سهامدار خیانت می کند وزیر حمایت می کند»
«سهامدار دروغگو حاصل وعده هات کو»
«سهامدار عمده ننگت باد ننگت باد»
«مخابرات ایران قانون نمی پذیرد»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
« شرکت پر درآمد درآمدت کجا رفت»
«مخابرات رها شده درحق ما جفا شده»
«شرکت شده بیچاره مسئولینش در خوابه»
« درحق ما جفا شده قانون چرا رها شده»
«مخابرات رها شده اسیر قلدرها شده»
«ما وارث این شرکتیم»
«ما صاحب این شرکتیم»
«معیشت و خواربار بروز باید گردد»
«معیشت و خواربار حق مسلم ماست»
«مشکل بازنشسته تا کی می خواد حل بشه»
«اجرای آئین نامه حق مسلم ماست»
«فریاد بازنشسته اجرای آئین نامه»
«بیمه بی فرانشیز حق مسلم ماست»
«بیمه تکمیلی حق مسلم ماست»
«وعده وعید کافیه سفره ما خالیه»
«کشتی بازنشسته دیگه به گل نشسته»
«یخچال بازنشسته خالیتر از گذشته»
«ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما»
تصاویر:
اهواز:
 
بندرعباس:
 
بیجار:
 
شیراز:
 
همدان:
 
*اعتصاب کارگران شرکت ساخت وساز تیراژ چابهار در اعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و سنوات و عیدی
روز دوشنبه 17 اردیبهشت، کارگران شرکت ساخت وساز تیراژ چابهار در اعتراض به عدم پرداخت 3 ماه حقوق و سنوات و عیدی دست از کارکشیدند وخواهان پاسخگویی کارفرما شدند.
*اقدام به خودکشی کارگر نساجی بروجرد بدلیل بلاتکلیفی شغلی و معیشتی بدنبال تعطیلی کارخانه
روزدوشنبه 17 اردیبهشت،یک کارگر نساجی بروجرد بدلیل بلاتکلیفی شغلی و معیشتی بدنبال تعطیلی کارخانه اقدام به خودکشی کرد.
بنابه گزارش رسانه ای شده بنقل از یک منبع کارگری، این کارگر که حدودا 7 تا 8 سال سابقه کار در نساجی بروجرد دارد حوالی ساعت 9 صبح روزدوشنبه  با ورود به محوطه داخلی و پشت بام ساختمان اداری کارخانه قصد خودکشی داشت که در نهایت با قول مساعدت و رفع مشکلات از سوی مسئولان، از اقدام خود منصرف شد.
برپایه همین گزارش،این کارگر با چند سال سابقه‌ی کار موقت در نساجی بروجرد به همراه تعدادی دیگر از همکاران از سال پیش وضعیت شغلی مناسبی ندارند وبلاتکلیف هستند. از قرار معلوم او با شماری دیگر از همکاران سال گذشته به دستور کارفرما از کار بیکار شده واز محل کارخانه کنار گذاشته می‌شوند اما با فشار مسئولان شهرستانی مجددا بازگشت بکار می‌شوند اما با وجود اینکه قرار داد کار دارند کارفرما اجازه ورود به محل کارشان را نمی‌دهد وبلاتکلیف هستند.
*اعلام نتایج سومین دورەی انتخابات انجمن صنفی معلمان کوردستان(سنندج) ـ اردیبهشت ۱۴۰٣
همکاران و دوستان عزیز
همانگونە کە  مستحضرید در تاریخ دهم اردیبهشت ماە هزار و چهارصد و سە، سومین دورە انتخابات هیات مدیرە و بازرسان انجمن صنفی معلمان کوردستان ـ سنندج  بە صورت آنلاین برگزار گردید.
پس از اعلام نتایج اولیە بە کاندیداتورها و بررسی شکایات آنان، هیات نظارت و هیات اجرایی بە اتفاق آرا نتایج انتخابات را تایید و بە اذعان شما همکاران بزرگوار می‌رساند. امید است همکارانی کە مسئولیت هیات مدیره و بازرسان را بە عهدە می‌گیرند با تعامل و همفکری بیشتر با بدنە معلمان راهکارهای مناسب در جهت پیشبرد آموزش و پرورش متعالی و رشدیافتە، تلاش برای دستیابی بە رفاه بیشتر همکاران شاغل و بازنشستە و اهداف و اصول اساسنامە انجمن آیندەای درخشان برای جامعه را پی‌ریزی نمایند. 
نتایج شمارش آراء کاندیداهای هیئت‌مدیرە بە ترتیب بیشترین آرا:
نام و نام خانوادگی                   تعداد رای
۱ـ آقای غیاث نعمتی                      ۲۲۹
۲- آقای مجید کریمی                     ۲۱٦
۳- آقای رضا الیاسی                      ۲۱۵
۳- آقای صلاح حاجی‌میرزایی         ۲۱۵
٥- آقای محی‌الدین ریحانی            ۱۷۲
٦- خانم نسرین کریمی                  ۱٦۸
٧- خانم فاطمە زندکریمی              ۱۵۴
٨- آقای فیصل نوری                      ۱۵۱
٩- آقای بهاالدین ملکی                   ۱۵۰
١٠- خانم بیان رستمی‌پور                ۱۴۰
١١ـ آقای پیمان نودینیان                 ۱۲۵
١٢- آقای جبار پاکزاد                      ۱۱۷
١٣- آقای حبیب‌الله زندی                ۸۹
١٤- آقای کمال فکوریان                  ۸۸
١٥- آقای حسین زندکریمی              ۸۱
١٦- آقای علی قریشی                    ۵٦
١٦- آقای صالح صالح‌نیا                 ۵٦
١٨- آقای مصطفی سربازان             ۵۵
١٩- آقای کوروش کریمی                ۴۰
٢٠- آقای فرزاد اسدپور                  ۲٦
٢١- خانم سیدە طوبی حسینی        ۱۴
نتایج شمارش آراء کاندیداهای پست بازرسی انجمن بە ترتیب بیشترین آرا:
نام و نام خانوادگی                تعداد رای
۱- خانم لیلا زارعی                     ۱۷۸
۲- آقای جمال مرادی                   ۱۵۸
۳- آقای فرهاد موالی                   ۱۵۰
۴- آقای سلام شافعی                  ۱۳۱
۵- آقای صدیق صادقی                ۹۸
٦- آقای رضا شریفە                     ۹۲
بە امید روزهای بهتر
هیات نظارت و اجرای سومین دورەی انتخابات هیات‌مدیرە و بازرسان انجمن صنفی معلمان کوردستان   "سنندج"                  
*ادامه اعتصاب و تجمع کامیونداران داران شیرازوحومه دراعتراض به کمبود سوخت ، جریمه‌های حمل‌ونقل شهرداری تناژ قانونی ونرخ کرایه پایین
روزدوشنبه 17 اردیبهشت برای دومین روز متوالی، کامیونداران داران شیرازوحومه دراعتراض به کمبود سوخت ، جریمه‌های حمل‌ونقل شهرداری تناژ قانونی ونرخ کرایه پایین به اعتصاب و تجمعشان ادامه دادند.
*تجمع اعتراضی رانندگان سواری‌های عمومی مرز مهران نسبت به مشکلات شغلی مقابل استانداری ایلام
روزدوشنبه 17 اردیبهشت، رانندگان سواری‌های عمومی مرز مهران برای اعتراض به مشکلات شغلی از جمله حضوردلال ها  مقابل استانداری ایلام تجمع کردند.
 
برپایه گزارش رسانه ای شده،این رانندگان که دارای کارت سلامت، کارت هوشمند و الزامات و مجوزات لازم قانونی بوده و مسافرین را با صورتحساب رسمی و قانونی جابه‌جا میکنند، از دلالان حاضر در پایانه مرزی مهران گله‌مند هستند.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی شهر پیشین  نسبت  به نبود سیلندر گاز مقابل بخشداری
روزدوشنبه 17 اردیبهشت، جمعی از اهالی شهر پیشین  برای اعتراض به نبود سیلندر گاز مقابل بخشداری دراستان سیستان وبلوچستان تجمع کردند.
به گزارش یک منبع خبری محلی،از چند وقت پیش کپسولی در شهر پیشین پیدا نمیشود مردم در صف‌های طویل مقابل  شرکت‌ توزیع سیلندر گاز این شهر نوبت میگیرند اما خبری از توزیع کپسول نیست و باعث نارضایتی و ناخشنودی اهالی این شهرشده است.
*تجمع اعتراضی مالکان پروژه پهنه d شهرک مسکونی چیتگرنسبت به بلاتکلیفی وعملکرد بنیاد تعاون ارتش
روزدوشنبه 17 اردیبهشت، مالکان پروژه پهنه d شهرک مسکونی چیتگربرای اعتراض به بلاتکلیفی وعملکرد بنیاد تعاون ارتش مبنی بر به پیش ‌نرفتنن پروژه‌ ساخت 22 برج مسکونی تجمع کردند.
*اطلاعیه شماره شانزدهم کمیته دفاع از عثمان اسماعیلی 
کارگران، مردم آزادیخواه! 
 عصر روز پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه عثمان اسماعیلی فعال کارگری را از زندان سنندج به زندان مرکزی سقز بازگرداندند، هنوز دلیل انتقال ایشان برای کمیته دفاع و خانواده نامبرده مشخص نیست. بازگرداندن عثمان اسماعیلی به زندان سقز در حالی صورت گرفته که وی را در 23 بهمن ماه سال 1402 به قصد انجام پروسه درمان به زندان مرکزی سنندج انتقال دادند. روز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه پس از انجام آزمایش هسته ای قلب، این امکان وجود داشت، که وی تحت عمل جراحی دیسک کمر قرار گیرد. اما در یک اقدام غیر قابل پیش بینی، مسئولین مربوطه او را به زندان سقز بازگردانده تا کل روند درمانی وی در طول این 81 روز با هاله ای از ابهام روبرو شود.
کمیته دفاع از عثمان اسماعیلی نهادهای امنیتی کردستان و دادستان استان را در قبال جان عثمان اسماعیلی مسئول می داند و از تمامی انسان های آزادیخواه و تشکل های کارگری در ایران و جهان می خواهد نسبت به وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در زندان های ایران عکس العمل فوری نشان دهند چون جان تمامی زندانیان سیاسی در ایران در خطر است و سکوت ما تبعات جبران ناپذیری را بهمراه خواهد داشت.
کمیته دفاع از عثمان اسماعیلی 
اردیبهشت 1403
سخنگوی کمیته : یدالله صمدی
00989185028563
*حمله عصبی به یک آموزگار زن به دلیل بی توجهی به مطالبه‌ی رتبه‌بندی در اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی
صبح امروز دوشنبه  ۱۷ /۲/ ۱۴۰۳ در پی مراجعه‌ی خانم زهراعوض زاده عضو مؤسس انجمن صنفی خراسان شمالی برای پیگیری بحث رتبه بندی معلمان، وقتی در راهروی اداره با مدیر کل مواجه و شاهد بی تفاوتی و عدم پاسخگویی او است، مطالبات خود را با صدای بلند مطرح می‌کند. به دلیل حمله عصبی ناشی از این برخورد ایشان برای مدتی از حال می‌رود و او را به اتاق فناوری برده تا حالشان کمی بهتر شود؛ اما پس از بازگشت به منزل نیز به دلیل فشار عصبی، در ناحیه‌ی دیسک کمر و گردن احساس درد شدید داشته و دستانشان دچار بی حسی شده است.
بی توجهی مدیران و مقامات دولتی آموزش و پرورش به مطالبات و حقوق قانونی فرهنگیان هم به نوعی مصداق امتناع از انجام وظایف قانونی‌ست. 
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نسبت به عواقب این گونه برخوردهای غیر مسئولانه در پاسخ به مطالبات قانونی فرهنگیان هشدار می دهد.
*تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت امان جلالی‌نژاد معلم و هنرمند
بنا به خبرهای رسیده به شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با وجود گذشت یک ماه از بازداشت امان جلالی نژاد معلم هنر زاهدانی ساکن اهواز، همچنان علیرغم پیگیری‌های خانواده، خبر موثقی از ایشان به دست نیامده است و با وجود درخواست‌های مکرر پدر و مادر سالمند و بیمار وی که به اهواز برای ملاقات مراجعه کرده‌اند، مقامات امنیتی بدون هیچ توضیحی آن‌ها را از حق قانونی و شهروندی ملاقات و پیگیری وضعیت فرزندشان محروم کرده‌اند. 
شایان ذکر است با وجود دستور اوليه معاون دادستان اهواز مبنی بر آزادسازی خودروی ایشان، شعبه بازپرسی و ضابطین قضایی از تحویل خودرو به خانواده نیز ممانعت می‌کنند. آقای جلالی‌نژاد در این مدت، تنها ۲ بار موفق شده تحت نظارت ضابطین با خانواده‌ی خود تماس تلفنی کوتاهی داشته باشد و متاسفانه هنوز محل نگهداری وی مشخص نیست و خانواده هیچ راهی برای برقراری ارتباط و اطلاع از وضعیت سلامتی فرزند خود ندارند.
*صدور قرار منع تعقیب برای افراد بازداشت شده در منزل محمد حبیبی
بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار بعد از بیش از یک سال ، با صدور قراری بر منع تعقیب افراد بازداشت شده در منزل سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران حکم داد .
سال گذشته در آستانه روز جهانی کارگر و روز معلم ، ماموران امنیتی با یورش به منزل محمد حبیبی ، مهمانان حاضر در منزل ایشان که برای دیدار با خدیجه پاک ضمیر همسر این فعال صنفی آمده بودند را بازداشت کردند .
تعدادی از بازداشت شدگان  از جمله هیراد پیربداقی ، احمد حیدری ،کامیار فکور،ژاله روح زاد ، سروناز احمدی ، ریحانه انصاری ،عسل محمدی ، آنیشا اسداللهی و اولدوز هاشمی در اقدامی غیر قانونی به بازداشتگاه امنیتی ۲۰۹ منتقل شده و مورد بازجویی قرار گرفتند .
یورش نیروهای امنیتی و فشار بر افراد حاضر در این مهمانی به گونه ای بود که یکی از معلمان بازنشسته به بیمارستان منتقل شد.
حالا بعد از یک سال از این بازداشت دست جمعی ، شعبه یک بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهریار قرار منع تعقیب و مختومه شدن پرونده را صادر کرده است .
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران
* جان باختن یک کارگر درسبزوار براثرسقوط در چاله آسانسور
یک کارگر 42 ساله بنام رضا باعثی حین کاردر یک آپارتمان در حال ساخت واقع در خیابان انقلاب سبزواربراثر سقوط از طبقه هفتم در چاله آسانسورجان خودرا ازدست داد.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید