اخبار نفت:شماره ۳۶- ۳۷:  تجمع اعتراضی کارگران ارکان ثالث پالایشگاه نفت آبادان

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

امروز شانزدهم آذر  ماه کارگران ارکان ثالث نفت پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به وضع استخدامی خود و تبعیض ها، و در اعتراض به نپرداختن مطالبات معوقه و عدم پاسخگویی به خواستهایشان دست به تجمع زدند. تبدیل وضعیت استخدامی و حذف شرکتهای پیمانکاری و  در همین راستا رفع تبعیض در پرداخت ها و افزایش سطح حقوقها خواست اصلی و کلیدی این کارگران است.

دیگر  مطالبات اعلام شده فوری این کارگران عبارتند از:  اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل از ابتدای سال جاری، پرداخت دستمزدهای معوقه و رفع اشکالات لیست بیمه،  صدور نفت کارت و بن کارت و نیز دریافت تسهیلات با شرایط برابر با دیگر ارکان استخدامی. 
در این حرکت اعتراضی کارگران با سر دادن شعارهای اعتراضی خود علیه فساد و تبعیض، اقدام رئیس پالایشگاه و مدیران نفت را در تبدیل وضعیت استخدامی چند نفر از خودی ها و سفارش شده از بالا  را مورد اعتراض قرار داده، و خواستار تبدیل وضعیت تمامی کارگران شدند. 
پالایشگاه آبادان یک کانون داغ اعتراض علیه وجود پیمانکاران چپاولگر در مراکز نفتی است. حزب کمونیست کارگری ضمن اعلام حمایت از اعتراضات کارگران ارکان ثالث نفت با خواست مهم حذف شرکت های پیمانی همه کارگران در سراسر نفت را به پشتیبانی از این مطالبه که خواستی سراسری است فرا میخوند. 

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۶ آذر ۱۴۰۲،  ۷ دسامبر ۲۰۲۳

اخبار نفت:شماره ۳۶-   تجمع دوباره کارگران رسمی شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری و کارگران اخیرالاستخدام 

بنا بر خبر منتشر شده از سوی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت امروز چهارشنبه پانزدهم آذرماه، کارگران عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری به روال روزها و هفته های گذشته مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند. خواستهای فوری این کارگران عبارتند از: حذف سقف‌حقوق، اصلاح کف‌حقوق، حذف محدودیت حق‌سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده ۱۰ و پرداخت بک-پی ماده۱۰ و دفاع از صندوق بازنشستگی نفت. آغاجاری یکی از بزرگ‌ترین مراکز نفتی ایران و یکی از کانون های داغ اعتراضی در نفت است.

همچنین روز گذشته چهاردهم آذرماه کارگران رسمی اخیرالاستخدام در رابطه با خواستهای پاسخ نگرفته خود تجمع داشتند. اعتراض دیگر در نفت از سوی گروهی از کارگران ارکان ثالث شاغل در باشگاه شماره یک غذاخوری منطقه اصفهان به دلیل عدم تمدید قرارداد کاری خود انجام گرفت. در این روز بعلاوه کارگران بازنشسته نفتی در اعتراض به دست اندازی به صندوق بازنشستگی و برای پیگیری مطالبات خود در اهواز تجمع داشتند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۵ آذر ۱۴۰۲،  ۶ دسامبر ۲۰۲۳