اخباروگزارش های کارگری 9 -11 بهمن ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 - ادامه سریال اعتراضات خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام با تجمع مقابل قوه قضاییه - محاکمه رفیق سلیمی از زندانیان سیاسی سنندج به اتهام مفسد فی‌الارض - پیروز نامی، به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از فعالیت تشکیلاتی و دو سال ممنوعیت از خروج کشور محکوم شد - فشار نیروهای امنیتی و اداره کل استان البرز و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بر سارا سیاهپور فعال صنفی معلمان - محکومیت نازیلا معروفیان به 2 سال حبس تعزیری، 15 میلیون تومان جریمه‌ و 5 سال ممنوع‌الخروجی

- محکومیت سروناز احمدی به 6 سال حبس - محکومیت امیررضا دوزنده به 3 سال‌ حبس، 2سال تبعید، 2سال ممنوع‌الخروجی و 2سال محرومیت از فعالیت مجازی - محکومیت هادی علیزاده به 23 ماه حبس تعلیقی و یک ماه حبس تعزیری - صدور حکم برای نگار داودی- حکم سهند مرتضوی هم صادرشد- تعلیق دانشجویان دانشگاه خوارزمی - شیوه‌ای دیگر از سرکوب دانشجویان: قطع دسترسی دانشجویان کم حجاب به سامانه آموزشیار - شکایت بی‌سابقه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه
- آزادی موقت فرنوش فرزان به قید وثیقه
- ازسرگیری اعتراضات مال باختگان شرکت مفتاح رهنورد نسبت به انفعال مصلحتی مسئولان ذیربط مقابل دفتر رئیس قوه قضاییه
*ادامه سریال اعتراضات خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام با تجمع مقابل قوه قضاییه
روزیکشنبه 9 بهمن، خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام با تجمع مقابل قوه قضاییه به سریال اعتراضاتشان ادامه دادند+ وبرخواستشان مبنی براعدام نکردن بستگانشان تاکیدکردند.
+تجمع اعتراضی خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل زندان قزلحصار
یورش نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگان ومصدوم شدن تعدادی ازآنها
روز چهارشنبه 5 بهمن، خانواده های زندانیان محکوم به اعدام مقابل زندان قزلحصاردرادامه اعتراضات سریالیشان دست به تجمع مقابل زندان قزلحصارزدند وبابرافراشتن پلاکاردها وسردادن شعارها خواهان اعدام نکردن بستگانشان شدند.
خبرهای منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از یورش نیروهای سرکوب دولت ودستگاه رهبری به تجمع کنندگان ومصدوم شدن تعدادی ازآنها می باشد.
*محاکمه رفیق سلیمی از زندانیان سیاسی سنندج به اتهام مفسد فی‌الارض
بنابر اخبار منتشرشده، روز شنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ جلسه محاکمه رفیق سلیمی از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردمی در سنندج در شعبه دادگاه انقلاب این شهرستان برگزار شد.
در این جلسه رفیق سلیمی از سوی جلالیان‌فر معاون دادستان استان کردستان به اتهام مفسد فی‌الارض متهم شده است.
با وجود طرح چنین اتهامی خطر صدور حکم اعدام برای او بسیار جدی است.
رفیق سلیمی روز هفتم آذرماه توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و در تاریخ ۲۸ دی‌ماه به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است.
*پیروز نامی، به یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از فعالیت تشکیلاتی و دو سال ممنوعیت از خروج کشور محکوم شد.
پیروز نامی، که پیش‌تر در دادگاه غیابی به یکسال زندان تعزیری محکوم شده بود، دیروز همراه وکیل خود فرزانه زیلابی برای واخواهی به دادگاه مراجعه کرده بود، بدون برگزاری دادگاه و بدون توجه به لایحه دفاعیه وکیل مدافع و مستندات ارائه شده توسط احسان ادیب مهر قاضی دادگاه انقلاب شعبه یک اهواز تایید شد و همان حکم یک سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از فعالیت تشکیلاتی و دو سال ممنوعیت از خروج کشور صادر شد. این درحالیست که در یک اقدام غیرقانونی هیات تخلفات آ.پ استان خوزستان بدون تشکیل جلسه و ارائه لایحه دفاعیه حکم سه ماه انفصال از خدمت برای این فعال صنفی صادر کرده است. پیش‌تر تیز رتبه‌بندی آقای نامی با دستور شفاهی مقامات اداری از حکم کارگزینی نامبرده حذف شده بود
*فشار نیروهای امنیتی و اداره کل استان البرز و اداره آموزش و پرورش ناحیه یک بر سارا سیاهپور فعال صنفی معلمان
از ابتدای بازگشایی مدارس بارها طی تماس های مکرر مسئول ارزشیابی عملکرد ناحیه یک آقای مجتبی قاسم با مدیر مدرسه محل خدمت خانم ساراسیاهپور به ایشان اعلام کردند خانم سیاهپور را مجاب کنید استعفا بدهد ولی خانم سیاهپور زیر بار استعفا نرفتند و زمانیکه با مسئول ارزیابی عملکرد تماس گرفتند به ایشان میگویند نامه مکتوب بزنید همراه بامستندات (ذکر دلیل) تا استعفا بدهم
در جواب به خانم سیاهپور گفتند شما در جایگاهی نیستید که به ما بگویید چه کاری انجام دهیم و چه کاری انجام ندهیم.
پاسخ جسورانه ای از خانم سیاهپور مبنی بر اینکه ابلاغ من یکساله است و شما هم در جایگاهی نیستید که به من بگویید استعفا بدهم
لطفا مرا احضار کنید تا حضوری مراجعه کنم گفتند الان تلفنی به شما اعلام میکنم فردا به اداره مراجعه کنید خانم سیاهپور پس از مراجعه به اداره و دیدن مسئول ارزیابی عملکرد علت را جویا شدند
(در ابتدا از ایشان خواسته شد تا زمانیکه در اتاق حضور دارید تلفن همراه خود را خاموش کنید و ایشان نیز گوشی خود را به آقای قاسم میدهد و میگوید نگران چه هستید خودتان خاموش کنید )
و از ایشان جوابی به مراتب غیر معقول دریافت کردند و به صورت شفاهی به ایشان گفته شد از بالا دستور دادند
حال بالا کیست و کجاست ؟
که می تواند بدون حکم و دلیل جابجا یا ابلاغ لغو کند یا فردی را تحت فشار قرار دهد برای دادن استعفاء…
خانم سیاهپور به ایشان گفتند شما کارمند نیروهای امنیتی هستید یا همکار من شما بر اساس وظیفه ذاتی شغلی خود باید از من دفاع کنید و ایشان در جواب گفتند من سرباز نظام هستم و دستورها را اجرا میکنم ولی ایشان فراموش کردند جای سرباز نظام در پادگان است نه آموزش وپرورش…
به علت عدم پاسخگویی شفاف و ندادن نامه مکتوب خانم سیاهپور به رییس اداره آقای عباس نورمحمدی مراجعه میکنند و ایشان به خانم سیاهپور گفتند شما فعلا به مدرسه خود بروید و نگران نباشید
و تلفنی به ایشان گفتند پیگیر انتقال شما به تهران میشوم بعد از گذشت دو هفته مجدد رییس ارزشیابی عملکرد با مدیر مدرسه تماس میگیرند و از او می خواهد نامه ای با محتوای قرار دادن خانم سیاهپور در اختیار اداره تنظیم کند که با مقاومت مدیر روبرو شدند و مدیر از آنها خواست نامه مکتوب بزنید و در جواب به مدیر تاکید کردند در صورت عدم همکاری ابلاغ خودت را نیز لغو خواهیم کرد
فردا به اداره مراجعه کنید و مهر خود را تحول دهید
مدیر اعلام کردند هیچ مشکلی نیست من مهر مدرسه را به شما میدهم اما کار غیر اخلاقی و غیرانسانی انجام نمیدهم (نامه در اختیار نمیزنم)
پس از آن مدارس در دیماه به مدت ۲ هفته غیرحضوری شد به محض بازگشایی مدارس در تاریخ ۳ بهمن آقای قاسم با مدیر مدرسه تماس گرفته و گفتند خانم سیاهپور در مدرسه حضور دارند و ایشان گفته بودند بله در مدرسه حاضر هستند وایشان گفتند ما که قبلا به شما گفتیم و پیامک زدیم نامه در اختیار این خانم را بزنید و مدیر مدرسه مجدد قبول نکردند بر اساس گزارش رسیده به شورای هماهنگی در تاریخ ۴ بهمن پس از جلسه ی شورای معاونین اداره ناحیه یک البرز که در جلسه مطرح شده شخص آقای #علی_حجرگشت به مدیر ناحیه یک که تا این لحظه اقدامی برای جابجایی خانم سیاهپور انجام نداده بصورت‌تهدید آمیز اعلام کردند اگر من فردا به محل خدمت خانم سیاهپور بروم و ایشان در مدرسه باشند ابلاغ شما را لغو میکنم
پس از پایان جلسه اداره ناحیه یک با مدیر مدرسه تماس گرفتند و به ایشان گفتند به خانم سیاهپور بگویید به اداره مراجعه کند و در طی یک حرکت فرا قانونی بدون نامه درخواست جابجایی، استعفا و یا نامه در اختیار گفته شده ابلاغ جدید و مدرسه ایشان نیز مشخص شده است که خانم سیاهپور مراجعه نکردند و در روز چهارشنبه ۵ بهمن مسئول ارزشیابی عملکرد ناحیه یک با مدیر تماس گرفته و به ایشان میگویند از روز شنبه حضور خانم سیاهپور در مدرسه غیرقانونی است.
«خطابین که بر دست ظالم برفت
جهان ماند و او با مظالم برفت
خنک روز محشر تن دادگر
که در سایه عرش دارد مقر.».
*محکومیت نازیلا معروفیان به 2 سال حبس تعزیری، 15 میلیون تومان جریمه‌ و 5 سال ممنوع‌الخروجی
نازیلا معروفیان خبرنگار و دانشجوی دانشگاه علامه طبابایی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی افشاری با اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیت به قصد تشویش اذهان عمومی از طریق مصاحبه با پدر مهسا امینی به ۲ سال حبس تعزیری، ۱۵میلیون تومان جریمه‌ و ۵ سال ممنوع‌الخروجی محکوم شد.
*محکومیت سروناز احمدی به 6 سال حبس
سروناز احمدی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به قضاوت قاضی صلواتی به ۶سال حبس محکوم شد.
*محکومیت امیررضا دوزنده به 3 سال‌ حبس، 2سال تبعید، 2سال ممنوع‌الخروجی و 2سال محرومیت از فعالیت مجازی
امیررضا دوزنده دانشجوی رشته جامعه‌شناسی دانشگاه مازندران و مدیرمسئول نشریه‌ی دانشجویی ضد، توسط دادگاه انقلاب ساری به ۳سال‌ حبس، ۲سال تبعید، ۲سال ممنوع‌الخروجی و ۲سال محرومیت از فعالیت مجازی محکوم شد.
*محکومیت هادی علیزاده به 23 ماه حبس تعلیقی و یک ماه حبس تعزیری
هادی علیزاده دانشجوی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران ورودی ۹۷، توسط شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی عموزاد، به ۲۳ ماه حبس تعلیقی و ۱ ماه حبس تعزیری محکوم شد.
*صدور حکم برای نگار داودی
نگار داودی، دانشجوی رشته نرم افزار دانشگاه ایلام، از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب و دادگاه شعبه ۱۰۳ کیفری دو ایلام به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی، توهین به رهبر و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی، مجموعا به ۲ سال و ۳ ماه حبس، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، یک سال فعالیت رایگان برای اداره بهزیستی و ۲۰۰ ساعت شرکت در کلاس‌های آموزش و تفسیر قرآن محکوم شده است.
بر اساس دادنامه صادره، حکم ۳ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق به دلیل عدم سابقه کیفری ایشان، به ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت تبدیل شده است.
وی پیش‌تر تاریخ ۲۴ آبان در جریان اعتراضات مردمی ایلام توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک ماه در تاریخ ۲۷ آذر با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شد.
*حکم سهند مرتضوی هم صادرشد
سهند مرتضوی دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه تهران ورودی ۹۷ که در روز ۳۱ شهریور بازداشت شده بود در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی افشاری به ۳سال حبس تعزیری که به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمده است، منع خروج از کشور و منع استفاده از شبکه‌های مجازی و تلفن هوشمند به مدت سال‌های تعلیق و حضور به موقع بر سر مزار شهدای امنیت در قطعه ۵۰ از بهشت زهرا، سه نوبت در صبح جمعه از ساعت ۶الی۷ با تایید و نظارت حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران، محکوم شد.
*تعلیق دانشجویان دانشگاه خوارزمی
بنا به اخبار واصله تعدادی از دانشجو‌های دانشگاه خوارزمی واحد کرج، ۸ ماه تعلیق شده‌اند و در تاریخ ۳ بهمن که تاریخ آخرین امتحان دانشگاه بوده، حکم به آن‌ها ابلاغ شده و دسترسی انتخاب واحد از دانشجویان گرفته شده است.
این درحالیست که تاریخ مندرج در نامه‌ی کمیته انضباطی متعلق به آبان ماه بوده است.
گفته می‌شود قصد مسئولین دانشگاه از این کار، استفاده از خلوتی فضای دانشگاه و کاهش ریسک تجمع یا اعتراض برای این حکم‌های ناعادلانه‌ بوده‌است.
*شیوه‌ای دیگر از سرکوب دانشجویان: قطع دسترسی دانشجویان کم حجاب به سامانه آموزشیار
بنابر اخبار واصله، جهانبین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در جمع معاونین فرهنگی گفته است:
برای دانشجویان کشف حجاب کرده پیامک ارسال و آموزشیار این افراد بسته شده است تا با مراجعه به امور دانشجویی از آن‌ها تعهد اخذ شود.
افراد کشف حجاب کننده دو دسته هستند یا با نظام مشکل دارند یا با تذکر مساله حل می شود. این افراد در صورت تکرار کشف حجاب مجدد به کمیته انضباطی ارجاع داده می‌شوند.
*شکایت بی‌سابقه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه
ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اقدامی بی‌سابقه از میرمهدی موسویان، محمدامین سلطان زاده، دکتر ودود نوروزی و دکتر محمد جباری دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه نزد دادسرای عمومی و انقلاب، به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی شکایت کرده است.
دادگاه این دانشجویان را به علت ناکافی بودن ادله ارائه شده، تبرئه و مورد منع تعقیب قرار داده است.
گفتنی است این دانشجویان در صورت عدم تبرئه، به ۲ الی ۱۰ سال حبس محکوم می‌شدند.
*آزادی موقت فرنوش فرزان به قید وثیقه
فرنوش فرزان دانشجوی روان‌شناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ورودی ۱۴۰۰، پس از ۴۰ روز بازداشت در اوین و قرچک، ۸بهمن به قید وثیقه آزاد شد.
*ازسرگیری اعتراضات مال باختگان شرکت مفتاح رهنورد نسبت به انفعال مصلحتی مسئولان ذیربط مقابل دفتر رئیس قوه قضاییه
روز یکشنبه 9 بهمن،جمعی از مال باختگان شرکت مفتاح رهنورد فعال در حوزه واردات خودروبا تجمع مقابل دفتر رئیس قوه قضاییه اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی و انفعال مصلحتی مسئولان ذیربط منجمله سران قوه قضائیه از سر گرفتند.
مال باختگان شرکت مفتاح رهنورد که تعدادشان به بیش از یک هزار و چهار صد نفرمی رسد خواهان تعیین تکلیف هرچه سریعتر وضعیتشان هستند.
این مالباختگان 5 سال پیش با پرداخت مبالغی اقدام به پیش‌خرید خودرو کرده‌اند، اما تاکنون خودرویی به آن‌ها تحویل داده نشده است ومسئولان ذیربط هم با این دست وآن دست کردن به بلاتکلیفی این مالباختگان دامن زده اند.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


اخباروگزارش های کارگری 10 بهمن ماه 1401
- دیکتاتوری اسلامی بجای توزیع امکانات بین زلزله زدگان خوی آنهارادر سرمای طاقت فرسا آبپاشی کرد
- دوشنبه 10 بهمن،جنگ وگریز خیابانی وشعار دادن شبانه در شهرهای زیر:
/بوکان
/تهران(اکباتان،امانیه،پونک وشهرک باقری)
/سنندج
/مشهد
- تجمع اعتراضی سراسری دوباره کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید
- کارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به تغییر اساسنامه وقرارگرفتن زیر نظر شورای عالی رفاه+ دست به تجمع همزمان روبروی کارخانه درکرمان ومقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران درتهران زدند
- تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته سهامدارکارخانه فرش گیلان نسبت به روند توزیع سود سالانه وگزارش غیرشفاف سالیانه شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و صنایع کاغذسازی کاوه مقابل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی استان گیلان
- تجمع اعتراضی پرستاران در شیراز
- محکومیت قطعی انوش عادلی،محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده به یک سال زندان در شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان
- ممانعت از استخدام پیمانی محمد دارکش فعال صنفی، توسط مدیر هسته گزینش تهران
- تایید حکم دو سال تبعید لقمان افضلی معلم ناحیە ۲ شهرستان سنندج
- بازهم جان باختن 2 کارگرشهرداری حین کار براثر تصادف دربندرعباس وکرج
*******
* دیکتاتوری اسلامی بجای توزیع امکانات بین زلزله زدگان خوی آنهارادر سرمای طاقت فرسا آبپاشی کرد
در حالیکه آخرین گزارش ها وتصاویر منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از کمبود چادر،پتو، وسایل گرمایشی وموادغذایی ازجمله نان در شهرستان خوی می باشد،یکشنبه شب(9بهمن) جمهوری اسلامی بجای توزیع امکانات بین زلزله زدگان خوی آنهارادر سرمای طاقت فرسا آبپاشی کرد.


*دوشنبه 10 بهمن،جنگ وگریز خیابانی وشعار دادن شبانه در شهرهای زیر:
/بوکان
/تهران(اکباتان،امانیه،پونک وشهرک باقری)
/سنندج
/مشهد
*تجمع اعتراضی سراسری دوباره کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید
روز دوشنبه 10 بهمن برای دومین بار در ماه جاری+، کارگران بازنشسته مخابرات کشوربرای اعتراض کاهش قدرت خرید از جمله عدم اجرای آیین‌نامه سال 89 و افزایش 30 درصدی سهم بیمه تکمیلی و عدم پرداختِ سهم خواروبارومطالبات دیگر از دی ماه سال1400 دست به تجمع در استان های آذربایجان شرقی وغربی،أصفهان،ایلام،خراسان رضوی،خوزستان، چهارمحال بختیاری، کردستان،کرمانشاه،گیلان،لرستان،یزد مقابل مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات در شهرمرکزی استان ودر تهران مقابل وزارت ارتباطات در خیابان شریعتی زدند.
+تجمع اعتراضی سراسری کارگران بازنشسته مخابرات کشور نسبت به کاهش قدرت خرید
روز دوشنبه 3 بهمن، کارگران بازنشسته مخابرات کشوربرای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت کاهش قدرت خرید از جمله عدم اجرای آیین‌نامه سال 89 و افزایش 30 درصدی سهم بیمه تکمیلی و عدم پرداختِ سهم خواروبارومطالبات دیگر از دی ماه سال1400 دست به تجمع درتهران مقابل وزارت ارتباطات،استان چهارمحال بختیاری مقابل استانداری ودراستان های اردبیل، اصفهان،خراسان رضوی،کردستان،کرمانشاه،گیلان،لرستان،مرکزی،همدان ویزد مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات در مرکز استان زدند.
شعارها ومتن پلاکاردها:
«بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن»
«سلطانی محبی استعفا استعفا»
« آقای سلطانی صبرمان تمام شد »
« سهامدار عمده حالا که پول نداری مارا به دولت برگردان »
«چهارده ماه رفاهیات بازنشسته پس چی شد؟»
«رفاهیات سال 1401را از فریز خارج کنید"»
«راه دستیابی به مطالبات قانونی معوقه چیست ؟»
« شرکت پر درآمد چه بر سر تو آمد»
«وعده های دروغین دیگر اثر ندارد»
«بیمه مناسب حق مسلم ماست»
«اجرای آیین نامه این آخرین پیامه»
تصاویر:
*کارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به تغییر اساسنامه وقرارگرفتن زیر نظر شورای عالی رفاه+ دست به تجمع همزمان روبروی کارخانه درکرمان ومقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران درتهران زدند
روز دوشنبه 10 بهمن، جمعی ازکارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران درادامه اعتراضات دامنه دارشان نسبت به تغییر اساسنامه وقرارگرفتن زیر نظر شورای عالی رفاه خودرا به تهران رساندند تا همزمان با تجمع همکارانشان روبروی کارخانه باتجمع مقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران صدای حق طلبیشان را هرچه بیشتر منعکس کنند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: امروز در تهران مقابل دفتر شرکت ملی صنایع مس ایران در خیابان ولیعصر جمع شدیم و در کرمان نیز بازنشستگان مقابل دفتر اصلی کارخانه تجمع کرده‌اند.
این بازنشستگان مطالبه اصلی خود را حفظ استقلال صندوق بازنشستگی مس می‌دانند،اضافه کردند: در تاریخ پنجم اسفند 1400، صندوق مس را بدون رضایت سهامداران به زیرمجموعه وزارت رفاه منتقل کردند؛ این در حالیست که صندوق و تمام دارایی‌های آن متعلق به ما بازنشستگان است و از محل اندوخته‌ی سالیان ما ایجاد شده است.
آنهاادامه دادند: اگر به همین ترتیب پیش برود، صندوق مس به تدریج از میان می‌رود و بازنشستگان را به صندوق تامین اجتماعی منتقل خواهند کرد؛ این مساله باعث می‌شود امتیازات و مزایای مزدی ما کاهش یابد.
+ادامه اعتراضات کارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران نسبت به تغییر اساسنامه وقرارگرفتن زیر نظر شورای عالی رفاه با برپایی تجمع مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی درکرمان
روز دوشنبه 19 دی،جمعی از کارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران درادامه اعتراضشان نسبت به تغییر اساسنامه وقرارگرفتن زیر نظر شورای عالی رفاه برای باری دیگر دست به تجمع مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی درکرمان زدند.

بنابه گزارش رسانه ای شده، صندوق بازنشستگی شرکت ملی مس ایران از تاریخ 5 اسفندماه 1400 زیر نظر شورای عالی رفاه قرار گرفته و از همان تاریخ کارگران بازنشسته شرکت ملی مس ایران نسبت به این تصمیم، اعتراض دارند.
*تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته سهامدارکارخانه فرش گیلان نسبت به روند توزیع سود سالانه وگزارش غیرشفاف سالیانه شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و صنایع کاغذسازی کاوه مقابل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی استان گیلان
روز دوشنبه 10 بهمن، جمعی از 228 کارگر بازنشسته سهامدارکارخانه فرش گیلان که صاحب 5/7درصد از سهام این واحد تولیدی هستند،برای بنمایش گذاشتند اعتراضشان نسبت به روند توزیع سود سالانه وگزارش غیرشفاف سالیانه شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و صنایع کاغذسازی کاوه دست به تجمع مقابل نمایشگاه دائمی و بین‌المللی استان گیلان درکلانشهر رشت زدند.

تجمع کنندگان به خبرنگاررسانه ای گفتند: شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین و صنایع کاغذسازی کاوه که به ترتیب سهامدار این واحد تولیدی هستند، در خصوص گزارش سالانه و توزیع سود سهام شفاف عمل نمی‌کنند.
آنها افزودند:در سال 76، سهام کارخانه فرش گیلان که تولیدکننده انواع فرش و موکت است، از سوی وزارت صنایع دولت وقت بین شرکت سرمایه‌گذاری صنایع عمومی تامین، شرکت صنایع کاغذسازی کاوه و حدود 228 کارگری که آن زمان در این واحد تولیدی مشغول بودند، تقسیم شده است.
آنها گفتند: واحد تولیدی فرش گیلان که سالهای پیش فعالیت تولیدی آن متوقف شده از سال 86 با حدود 170 هزار متر زمین و مستغلات از قبیل سوله و انبار به نمایشگاه دائمی و بین‌المللی استان گیلان اجاره داده شده اما درآمد حاصل از آن هنوز به کارگران سهامدار پرداخت نشده است.
این بازنشستگان خواهان شفاف‌سازی در روند توزیع سود سهام و گزارش‌های سالانه هستند و تاکید کردند: خرید و فروش سهام این کارخانه و تغییرات مدیریتی آن بدون درنظر گرفتن میزان سهم آنها غیرقانونی است.
*تجمع اعتراضی پرستاران در شیراز
امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ جمعی از پرستاران شیراز در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان دست به تجمع زدند.
منبع:کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*محکومیت قطعی انوش عادلی،محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده به یک سال زندان در شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان
شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان با تایید رای شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت سه نفر از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.
در بخشی از رای شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان علیه انوش عادلی،محمود صدیقی پور و عزیز قاسم زاده به گزارش پلیس اطلاعات و امنیت گیلان اشاره شده و بر همین مبنا نام بردگان به یک سال حبس قطعی محکوم شده‌اند؛ این در حالی است که این سه فعال صنفی در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۱ شکایتی را در شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب رشت علیه ماموران به خاطر دستگیری همراه با ضرب و شتم و توهین ماموران در ۲۶ خرداد طرح کرده‌اند و با ادله اثباتی استناد به شهادت شهود و بازبینی دوربین‌ها، ادعا و گزارش پلیس امنیت علیه خود را کذب دانسته‌اند و خواهان رسیدگی به شکایت خود شده‌اند. اما نه تنها تا کنون به این شکایت رسیدگی نشده که در رای صادر شده به همان گزارش کذب پلیس امنیت نیز استناد شده است. از سوی دیگر در حالی که عزیز قاسم زاده در رودسر با اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه شده، او را با همین عنوان اتهامی در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت محکوم کرده‌اند و با وجود ارجاع پرونده رودسر او به شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان که اثبات کننده تقدم برگزاری دادگاه رودسر با اتهام تبلیغ علیه نظام و عدم صلاحیت شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت برای طرح این اتهام علیه او است، شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان بدون اعتنا به این ایراد شکلی مهم، رای شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت را عیناً تأیید کرده است.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم کردن حکم یک سال زندان این سه فعال صنفی در دادگاه تجدید نظر، بار دیگر اعلام می‌کند که روند مطالبات صنفی و مدنی هرگز با صدور چنین احکامی متوقف نخواهد شد و رای‌های صادر شده با چنین فرایندی هرگز مورد قبول جامعه معلمان و افکار عمومی نخواهد بود.
*ممانعت از استخدام پیمانی محمد دارکش فعال صنفی، توسط مدیر هسته گزینش تهران
مدیر هسته گزینش منطقه ۱۶ طی نامه‌ای با استخدام پیمانی محمد دارکش مخالفت کرده است. در اواسط آبان گزینش شهر تهران طی تماسی با این معلم به او اعلام کرد که باید در جلسه گزینش شرکت کنی و پس از تشکیل جلسه گزینش، سوالات این نهاد درباره حضور این معلم در تحصن و اعتراضات معلمی بود؛ به خصوص با اعتراض به حضور او در تحصن آبان ماه اذعان داشتند که این اقدام تحریک دانش آموزان به اغتشاش است. به دنبال آن عباس شیشه گرد مدیر هسته گزینش تهران طی نامه‌ای به سید حمید رضا ابراهیم‌نژاد مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۶ نوشت: «در خصوص آقای محمد دارکش به استحضار می‌رساند با عنایت به بررسی های به عمل آمده، نامبرده واجد شرایط عمومی تشخیص داده نشده است. لذا با اشتغال و استخدام پیمانی ایشان موافقت نمی‌گردد».
شایان ذکر است محمد دارکش دبیر جامعه شناسی دبیرستان معرفت منطقه ۱۶ تهران می‌باشد که از ادامه اشتغال و استخدام او جلوگیری به عمل آمده است.
*تایید حکم دو سال تبعید لقمان افضلی معلم ناحیە ۲ شهرستان سنندج

متاسفانە سناریوسازی، تهدید و ارعاب حاکمیت برای قشر فرهیختە فرهنگیان تمامی ندارد و هر روز قربانی تازەای می‌گیرد. در تازه‌ترین اقدام، شعبە دوم تجدید نظر هیئت رسیدگی بە تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش، حکم تبعید آقای لقمان افضلی فعال صنفی و از فرهنگیان شاغل در ناحیە٢ شهرستان سنندج بە مدت ٢ سال بە استان اردبیل را - کە قبلا در هیئت بدوی مستقر در آموزش و پرورش کردستان صادر شده بود - تایید نمود.
بر کسی پوشیدە نیست احکامی این چنین با نگاهی کاملا امنیتی و از طرف نهادهای خارج از مجموعه آوپ بە هیئت رسیدگی، دیکتە می شود. لذا توصیه و تذکر اکید ما بە مسئولین آموزش و پرورش اینست که از پروندە سازی نسبت بە فرهنگیان و فعالان صنفی که دغدغه‌ای جز اعتلای نظام تعلیم و تربیت ندارند خودداری نموده و استقلال و آبروی نهاد متبوع خود را حفظ نمایند.
انجمن صنفی معلمان کردستان(سنندج - کلاترزان) ضمن محکوم نمودن حکم تبعید آقای افضلی، امیدوار است دیوان عدالت اداری فارغ از هرگونه هیاهو و نگاه امنیتی "آب رفته را به جوی بازگرداند" و نسبت به لغو این حکم ناعادلانە اقدام کند.
تا توانی رفع غم از چهرەی غمناک کن
در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن
*بازهم جان باختن 2 کارگرشهرداری حین کار براثر تصادف دربندرعباس وکرج
سحرگاه روز یکشنبه 9 بهمن،یک کارگر شهرداری بندرعباس حین کار نظافت در حوالی میدان فرودگاه (پایگاه هوایی) بر اثر حادثه تصادف دردم جان خودرا ازدست داد.
روزیکشنبه 9 بهمن،یک کارگر شهرداری کرج حین کار نظافت در منطقه حصارک براثرتصادف جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

اخباروگزارش های کارگری 11 بهمن ماه 1401
- تجمع اعتراضی زلزله زدگان خوی نسبت به کمبود امکانات مقابل فرمانداری
- تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریزنسبت به عدم پاسخگویی مسئولان به کمبود امکانات زلزله زدگان خوی
- راهپیمایی اعتراضی و شعارهای دانش‌آموزان در جوانرود
- گرافیتی‌ در حمایت از اعتراضات مردمی و به یاد مجیدرضا رهنورد و محسن شکاری؛ دانشگاه بهشتی
- دیوارنویسی در حمایت از اعتراضات مردمی و به یاد کشته‌شدگان خیزش اخیر؛ خوابگاه باقرالعلوم دانشگاه آیت‌الله بروجردی
- اعتراض کارکنان شرکتی و حجمی دانشگاه علوم پزشکی آبادان نسبت به بخشنامه ریاضتی مبنی بر کاهش حقوق
- نامه اعتراضی سرگشاده جمع کثیری از کارکنان بیمارستان خمینی اهواز نسبت به سطح پایین حقوق وشرایط سخت کاری
- کیومرث واعظی، معلم سنقری با انتشار ویدیویی با دانش‌آموزان خود و مردم خداحافظی کرد
- گزارشی از آخرین وضعیت پرونده پسرم آرمین شریفه و همسرش هاوژین لطیفی که به تبلیغ علیه نظام محکوم شده‌اند
- بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه بهشتی در خصوص منع ثبت‌نام تعداد زیادی از دانشجویان برای ترم آتی به علت رعایت نکردن حجاب اجباری
- ادامه‌ی روند حذف و تصفیه‌ی اساتید همراه دانشجویان اینبار در دانشگاه فردوسی مشهد
- صدور حکم فاطمه گرجی
- محکومیت جلال پیردایه به ۲سال حبس تعزیری، ۲سال ممنوع الخروجی، ۲سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی و ۲سال فعالیت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی
- محکومیت علی فتاحی به ۳سال حبس تعزیری
- آزادی موقت حمید شریفی به قید وثیقه
- تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بافق نسبت به عدم احداث جاده بافق کوشک بهاباد مقابل فرمانداری
- شماره ای دیگر از سریال اعتراضات مالباختگان کریپتولند با تجمع مقابل دادسرای جرائم اقتصادی با شعار«داد بزن داد بزن حق تو فریاد بزن»
- تجمع اعتراضی صاحبان صنایع شهرک صنعتی پرند نسبت به قطعی های مکرر برق مقابل فرمانداری رباط کریم
- جان باختن کارگر مصدوم شهرداری زنجان براثر تصادف پس از2ماه دست وپنجه نرم کردن با مرگ دربیمارستان
*******
*تجمع اعتراضی زلزله زدگان خوی نسبت به کمبود امکانات مقابل فرمانداری
روزسه شنبه 11 بهمن،جمعی از زلزله زدگان خوی برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به کمبود امکانات ازجمله چادر،پتو، وسایل گرمایشی وموادغذایی دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان در استان آذربایجان غربی زدند.
*تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریزنسبت به عدم پاسخگویی مسئولان به کمبود امکانات زلزله زدگان خوی
روز دوشنبه 10 بهمن ، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد تبریزبابرپایی تجمع مقابل این واحد آموزش عالی در استان آذربایجان شرقی،اعتراضشان را نسبت به عدم پاسخگویی مسئولان به کمبود امکانات زلزله زدگان خوی ازجمله چادر،پتو، وسایل گرمایشی وموادغذایی بنمایش گذاشتند.

یادآوری:دیکتاتوری اسلامی بجای توزیع امکانات بین زلزله زدگان خوی آنهارادر سرمای طاقت فرسا آبپاشی کرد
در حالیکه آخرین گزارش ها وتصاویر منتشره درشبکه های اجتماعی حاکی از کمبود چادر،پتو، وسایل گرمایشی وموادغذایی ازجمله نان در شهرستان خوی می باشد،یکشنبه شب(9بهمن) جمهوری اسلامی بجای توزیع امکانات بین زلزله زدگان خوی آنهارادر سرمای طاقت فرسا آبپاشی کرد.


*راهپیمایی اعتراضی و شعارهای دانش‌آموزان در جوانرود
روزسه شنبه 11 بهمن،فیلم منتشره در کانال تلگرام کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران حاکی از راهپیمایی جمعی از دانش آموزان جوانرود با سردادن شعارهای اعتراضی درسطح این شهر در استان کرمانشاه می باشد.
*گرافیتی‌ در حمایت از اعتراضات مردمی و به یاد مجیدرضا رهنورد و محسن شکاری؛ دانشگاه بهشتی

*دیوارنویسی در حمایت از اعتراضات مردمی و به یاد کشته‌شدگان خیزش اخیر؛ خوابگاه باقرالعلوم دانشگاه آیت‌الله بروجردی

*اعتراض کارکنان شرکتی و حجمی دانشگاه علوم پزشکی آبادان نسبت به بخشنامه ریاضتی مبنی بر کاهش حقوق
روز سه شنبه 11 بهمن، کارکنان شرکتی و حجمی دانشگاه علوم پزشکی آبادان از اعتراضشان نسبت به اجرای بخشنامه جدید ریاضتی مبنی برکاهش حقوق خبردادند.


حدود 1800نفر از کارکنان قرارداد شرکتی و حجمی دانشگاه علوم پزشکی آبادان که به عنوان پرستار، ماما، کارگر خدماتی و تاسیساتی و نگهبان در بخش اداری و فوریت‌های پزشکی در بیمارستان‌های بهشتی و طالقانی آبادان،معروفی زاده شادگان،زینب اروند کنار و بیمارستان ولیعصر خرمشهر و سایر درمانگاه‌ها و مراکز بهداشت و درمان مشغول کارند، نسبت به بخشنامه اخیر کمیته مالی «معاونت توسعه مدیریت و منابع» برای کاهش حقوق و مزایا و تسهیلات رفاهی خود اعتراض دارند و می‌گویند بایستی بخش‌هایی از این بخشنامه در عین شفاف‌سازی، ابطال شود.
کارکنان معترض دانشگاه علوم پزشکی آبادان با غیرقانونی خواندن این بخشنامه،به خبرنگاررسانه ای گفتند: دانشگاه علوم پزشکی آبادان به دلیل کمبود بودجه و اعتبار، اقدام به صدور یک بخشنامه 17 بندی کرده که بندهای نخست این بخشنامه مربوط به کاهش اضافه‌کاری‌ها، مزایای رفاهی، ذخیره مرخصی‌های سالانه و پرداخت حداقلی حق لباس و چند آیتم دیگر نیروهای شرکتی می‌شود.
آن‌ها با بیان اینکه مسئولان برای جبران کسور مالی دانشگاه دیواری کوتاه‌تر از کارکنان شرکتی پیدا نکرده‌اند، می‌گویند: اخیرا حسابهای مالی دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای بررسی صورت‌های مالی مسدود شده است. در عین حال حداقل کسورات مالی فقط یکی از بیمارستانهای زیر مجموعه علوم پزشکی آبادان در بیمارستان بهشتی 150 میلیارد تومان اعلام شده است.
آنها افزودند: براساس بخشنامه‌ای که تدوین شده و به تمام بیمارستانهای زیر مجموعه ابلاغ شده، معاونت مالی دانشگاه از بهمن ماه جاری، دستور به کاهش حقوق و سایر مزایای قانونی و رفاهی کارکنان داده است؛ درحالیکه انتظار می‌رفت برای جبران و ترمیم حقوق کارکنان فکری اندیشیده شود.
کارکنان شرکتی و قرارداد حجمی دانشگاه علوم پزشکی آبادان که خواستار لغو این بخشنامه هستند درخاتمه گفتند: به جای ابلاغ بخشنامه‌های ریاضتی، راهکارهای ترمیم معیشت در دستور کار قرار بگیرد.
*نامه اعتراضی سرگشاده جمع کثیری از کارکنان بیمارستان خمینی اهواز نسبت به سطح پایین حقوق وشرایط سخت کاری
جمع کثیری از کارکنان بیمارستان خمینی اهوازباانتشارنامه ای سرگشاده خطاب به بازرسی وزارت بهداشت اعتراضشان را نسبت به سطح پایین حقوق وشرایط سخت کاری اعلام کردند.*کیومرث واعظی، معلم سنقری با انتشار ویدیویی با دانش‌آموزان خود و مردم خداحافظی کرد
کیومرث واعظی، معلم در شهر سنقرکرماشان، در یک ویدیو خبر داد که حکم شش سال زندان او در دادگاه تجدیدنظر تایید شده است.
او همزمان با اعتراضات اخیر به همراه علی حسین شمایلی، به اتهام «تحریک مردم» هرکدام به ترتیب به شش و پنج سال زندان محکوم شدند.
کیومرث واعظی می‌گوید که این حکم تنها به دلیل نوشته‌های او در فضای مجازی صادر شده است و او حتی در خیابان هم نبوده که به او اتهام «شرکت در اغتشاش» بزنند.
بە گفته کیومرث واعظی "او را به اجبار بعد از ۲۷ سال کار بازنشست کردند و ۶ سال حکم زندان دادند."
*گزارشی از آخرین وضعیت پرونده پسرم آرمین شریفه و همسرش هاوژین لطیفی که به تبلیغ علیه نظام محکوم شده‌اند
طی ابلاغیه‌ای از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب، آرمین شریفه و هاوژین لطیفی برابر ماده پانصد قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات و ماده دو از قانون کاهش مجازات حبس تعزیری به لحاظ امنیتی بودن جرم و آثار زیانبار ناشی از آن که باعث تشویش و تحریک عمومی می‌گردد هر یک به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده اند. دادگاه باتوجه به متاهل بودن آنان برابر مواد چهل و شش تا پنجاه و چهار از قانون مجازات اسلامی و نظر به بیماری آرمین شریفه و شرایط قرنطینه وی بعد از عمل پیوند مغز استخوان، یازده ماه از حبس را به مدت چهار سال از تاریخ صدور حکم تعلیق مراقبتی می‌نماید. نام بردگان در زمان تعلیق مکلف هستند هر چهار ماه یکبار خود را به سازمان اطلاعات سپاه سنندج معرفی نمایند، از درج مطالب و تصاویر که برای سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران است در فضای مجازی خودداری نمایند و از شرکت در هر گونه تجمعی ممانعت کنند. در صورت تخلف از حکم در مرتبه اول بنا به درخواست دادستان یا قاضی مجری حکم به دستور دادگاه صادر کننده حکم قطعی، به مدت تعلیق اضافه یا قرار تعلیق لغو می‌گردد. تخلف از دستور دادگاه در مرتبه دوم باعث الغا قرار تعلیق می‌گردد و در صورت ارتکاب مجدد جرایم عمدی مستوجب حد قصاص، دیات یا تعزیری تا درجه هفت علاوه بر مجازات جرم اخیر مجازات معلق نیز اجرا خواهد شد.. باتوجه به شرایط درمانی آرمین، هر دو تسلیم به حکم خود را به قاضی سعیدی، رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب ارائه دادند و ایشان نیز مجازات یک ماه حبس آنها را به جریمه نقدی به مبلغ هرکدام سه میلیون و هشتصد هزار تومان تبدیل کرد.
منبع:اینستاگرام رضا شریفه پدر آرمین شریفه
*بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه بهشتی در خصوص منع ثبت‌نام تعداد زیادی از دانشجویان برای ترم آتی به علت رعایت نکردن حجاب اجباری

*ادامه‌ی روند حذف و تصفیه‌ی اساتید همراه دانشجویان اینبار در دانشگاه فردوسی مشهد
پس از حذف و قطع همکاری با اساتید مدعو و هیات علمی در برخی دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه تهران، دانشگاه بهشتی، دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه علامه، این‌بار شاهد حذف و قطع همکاری با تعداد زیادی از اساتید مدعو در دانشگاه فردوسی هستیم.
بنابر اخبار واصله با حداقل ۱۱تن از اساتید مدعو به دلیل همراهی، حمایت و دفاع از حقوق دانشجویان، قطع همکاری شد. از این اساتید ۶نفر از دانشکده‌ی ادبیات، ۳نفر از دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی، ۱نفر از دانشکده‌ی ریاضی و ۱نفر از دانشکده‌ی علوم اداری و اقتصادی این دانشگاه هستند.
*صدور حکم فاطمه گرجی
فاطمه گرجی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان، در دادگاه سومی که برای ایشان با اتهام اهانت به مقدسات اسلام از طریق اکانت توییتری، برگزار شد، به ۵سال حبس تعزیری، ۲سال ممنوع‌الخروجی، ۲سال منع اقامت در استان های سمنان، تهران، مازندران، ۲سال اقامت اجباری در شهر برازجان استان بوشهر و ۲سال منع اشتغال به امور فرهنگی، آموزشی، پژوهشی در تمامی موسسات عمومی، خصوصی یا دولتی محکوم شد.
*محکومیت جلال پیردایه به ۲سال حبس تعزیری، ۲سال ممنوع الخروجی، ۲سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی و ۲سال فعالیت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی
جلال پیردایه دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده ریاضی دانشگاه شریف، توسط شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۲سال حبس تعزیری، ۲سال ممنوع الخروجی، ۲سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی و ۲سال فعالیت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد.
*محکومیت علی فتاحی به ۳سال حبس تعزیری
علی فتاحی دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه علم‌وصنعت، به اتهام "اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی" توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی عموزاد به ۳سال حبس تعزیری محکوم شد.
گفتنی‌ است، این دانشجو در تاریخ ۱۱ آبان با پرونده‌سازی حراست دانشگاه و همکاری معاونت دانشجویی جلوی سردر دانشگاه توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه دستگیر و پس از ۳۵ روز، به قید وثیقه آزاد شد.
*آزادی موقت حمید شریفی به قید وثیقه
حمید شریفی دانشجوی دکتری بوم‌شناسی اکولوژیک دانشگاه فردوسی که در تاریخ ۱۱مهر بازداشت شده بود پس از ۵ ماه به قید وثیقه از زندان مشهد آزاد شد.
*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی بافق نسبت به عدم احداث جاده بافق کوشک بهاباد مقابل فرمانداری
روز سه شنبه 11 بهمن، جمعی از اهالی بافق برای اعتراض به عدم احداث جاده بافق کوشک بهاباد مقابل فرمانداری این شهرستان دراستان یزد تجمع کردند و خواهان پاسخگویی مسئولان شدند.
*شماره ای دیگر از سریال اعتراضات مالباختگان کریپتولند با تجمع مقابل دادسرای جرائم اقتصادی با شعار«داد بزن داد بزن حق تو فریاد بزن»
روز سه شنبه 11 دی، مالباختگان کریپتولند با برپایی تجمع مقابل دادسرای جرائم اقتصادی درتهران با شعار«داد بزن داد بزن حق تو فریاد بزن» شماره ای دیگر از اعتراضات دامنه دارشان را به اجرا گذاشتند.
*تجمع اعتراضی صاحبان صنایع شهرک صنعتی پرند نسبت به قطعی های مکرر برق مقابل فرمانداری رباط کریم
روز سه شنبه 11 بهمن،مالکان صنایع فعال در شهرک صنعتی پرند با تجمع در مقابل فرمانداری شهرستان رباط کریم نسبت به وضعیت نامناسب و قطعی های مکرر برق این شهرک اعتراض کردند.
برگرفته از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*جان باختن کارگر مصدوم شهرداری زنجان براثر تصادف پس از2ماه دست وپنجه نرم کردن با مرگ دربیمارستان
سبزعلی رستمخانی 50ساله کارگر خدماتی شهرداری زنجان که اوایل آذر ماه سال جاری بر اثر حادثه تصادف مصدوم شده و به کما رفته بود، روز دوشنبه 10 بهمن در بیمارستان موسوی زنجان جان باخت.
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید