اخباروگزارش های کارگری 27 آبان ماه 1401

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

زنده وجاوید باد یاد جان باختگان اعتراضات هفته آخرآبان ماه 1398: بازپخش:سه شنبه 28 آبان ماه 1398:پنجمین روز اعتراضات به بهانه افزایش قیمت بنزین. فیلم ها ،تصاویر وگزارشات منتشره درشبکه ها ی اجتماعی ودرز کردن برخی اطلاعات در رسانه ها حاکی از ادامه اعتراضات به بهانه گرانی بنزین در تعدادی از شهرها دررروزسه شنبه 28 آبان از جمله در شهرهای جوانرود،مریوان، سنندج،کرمانشاه،شیراز،دزفول(اعتراض شبانه کوی مدرس)، کارون،کوت عبدالله و برخی از محلات تهران و….می باشد.

گزارشات فوق تایید می کنند که طی چند روز گذشته تعداد شهرهایی که درآنها اعتراض به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفته خیلی بیشتر از 100شهرمی باشد.
بنابهمین گزارشات،تلاش های نیروهای امنیتی واطلاعاتی برای بازداشت تجمع کنندگان منجمله دانشجویان ادامه دارد. درهمین رابطه بازداشت ملیکا قرگوزلو دانشجوی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی وانتقالش به اوین وکامیار ذوقی دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران وانتقالش به مکانی نامعلوم تایید شده است.
تا لحظه تنظیم این گزارش اینترنت کماکان قطع است وراه اندازی بالماسکه ها در تعدادی از شهرها از طرف رژیم برای بنمایش گذاشتن هوادارنش ادامه دارد.
اما رژیمی که هوادار وحامی دارد چرا از اینترنت وحشت دارد وقطعش می کند؟
برای اینکه از به لرزه درآمدن پایه های اقتدارش به وحشت افتاده است.
+اعتراض دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی
روز سه شنبه 28آبان 98،دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی در حمایت از مردم، کارگران و در اعتراض به گرانی بنزین تجمع اعتراضی کردند.
این تجمع در حالی برگزار شد که طی سه روز گذشته با خانواده بسیاری از دانشجویان از سمت وزارت اطلاعات تماس گرفته شده و دانشجویان تهدید شده‌اند که در صورت حضور در محیط دانشگاه بازداشت می‌شوند.
این تجمع با همراهی و شرکت اساتید دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد اما انجمن‌های اسلامی حضور در این تجمع را تحریم کردند.
+تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در اعتراض به گرانی بنزین و سرکوب اعتراضات مردمی
روزدوشنبه 27آبان 98، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در اعتراض به گرانی بنزین و سرکوب اعتراضات مردمی دست به تجمع زدند وباسردادن شعارهای زیر ضمن اعتراض به سرکوب ها حمایتشان را اعتراضات نسبت به گران شدن بنزین بنمایش گذاشتند.
«بنزین گرونترشده فقیر فقیرتر شده»
«گرانی تورم بلای جان مردم»
«دانشجو بیداراست بازحمتکش همراه است»
«دانشجو کارگر معلم اتحاد اتحاد»
«دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»

شروع هفته دهم اعتراضات سراسری پس از قتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران
روزجمعه 27 آبان ماه،اعتراضات سراسری پس ازقتل مهسا (ژینا) امینی در مقر گشت ارشاد تهران بتاریخ 25 شهریور،با ادامه بقرارزیروارد هفته دهم شد:
الف- برگزاری مراسم های خاکسپاری و گرامیداشت جان باختنگان اعتراضات سراسری اخیر:
1- مراسم خاکسپاری کیان پیرفلک 10 ساله تبریزاز جان باختگان اعتراضات سراسری روزچهارشنبه 25 آبان ایذه با حضورجمع کثیری و افشاگری و شعر خوانی اعتراضی مادرش وسردادن شعارهای چون«بسیجی سپاهی ما از شما سوائیم»
شعری که مادر کیان در مراسم خواند:
اَتل مَتل توتوله، آسِدعلی چجوره
یه ریش داره تا سینه، سینه پر ز کینه
قبلش مثال سنگه، حرفاش همش جفنگه
رهبر مسلمینه، نوکر روس و چینه
تانکرها رو بار کرده، دلارها را رو انبار کرده
هرکه کنه انتقاد، از رشوه و از فساد
لات‌های نابه‌کارش، آتش به اختیارش
با کلت توی خیابون، می‌رن سراغ انسون
دست ضحاک رو بسته، رو تخت خون نشسته
تا یک آخونده رهبر، آزاد نمیشه کشور
ما ملت کبیریم، ایران رو پس می‌گیریم
پلاکارد همبستگی اهالی زاهدان در تجمع اعتراضی روز جمعه 27 آبان:

2- مراسم خاکسپاری آبتین رحمانی نوجوان جان باخته اعتراضات سراسری روز روزچهارشنبه 25 آبان ایذه
3- مراسم خاکسپاری آیلار حقی دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد تبریزاز جان باختگان اعتراضات سراسری روزچهارشنبه 25 آبان تبریز در آرامستان وادی رحمت با شرکت جمع کثیری و با شعار«ماهمه آیلار هستیم بجنگ تا بجنگیم»،« توپ، تانک، فشفشه آخوند باید گم بشه»،«حقوق برای مزدور مزدوربرای کشتن»
4- مراسم خاکسپاری مراد بهرامیان از جان باختگان اعتراضات سراسری در سمیرم أصفهان باشرکت جمع زیادی از اهالی باسردادن شعارهایی چون«مرگ بر خامنه ای»
5- مراسم خاکسپاری آزاد حسین پور از جان باختگان اعتراضات سراسری روز پنج شنبه 26 آبان و محمد احمد گاگشی روز جمعه 27 آبان مهاباد با شرکت جمع گسترده ای از اهالی وسردادن شعارهایی چون«مرگ بر دیکتاتور»،«مرگ بر خامنه ای»،«ژن ژیان آزادی»،« کُرد، بلوچ، آذری، آزادی برابری»

6- مراسم خاکسپاری غفور مولودی از جان باختگان اعتراضات سراسری روزپنج شنبه 26 آبان بوکان
7- مراسم خاکسپاری میلاد معروفی 23 ساله که روزپنج شنبه 26 آبان در اعتراضات سراسری بوکان زخمی و روز جمعه 27 آبان جان باخت در روستای کوسته
8- مراسم خاکسپاری شبانه امیر فراستی‌شاد از جان باختگان اعتراضات سراسری روزجمعه 27 آبان پیرانشهربا شرکت جمعیت زیادی از اهالی پیرانشهر
9- گرامیداشت خاطره آرام حبیبی از جان باختگان اعتراضات سراسری روزپنج شنبه 26 آبان برسرمزارش در آرامستان روستای ننلە
10- گرامیداشت یاد فواد محمدی از جان باختگان اعتراضات سراسری روز سه شنبه 24 آبان کامیاران بر سرمزارش در روستای ماویان شهرستان کامیاران با شرکت جمعی از اهالی کامیاران
11- مراسم گرامیداشت خاطره سپهر اسماعیلی از جان باختگان اعتراضات سراسری در قزوین بمناسبت سومین روز خاکسپاریش با سردادن شعارهایی چون «آزادی آزادی آزادی»
12- مراسم گرامیداشت یاد داریوش علیزاده از جان باختگان اعتراضات سراسری در سنندج بمناسبت چهلمین روز خاکسپاریش در دیواندره
13- مراسم گرامیداشت خاطره نوید افکاری برسر مزارش در روستای سنگر فارس با شرکت جمعی از خانواده،دوستان و آشنایان وبا دادن شعارهای اعتراضی و محکوم کردن بازداشت الهام و حبیب افکاری
ب - تجمع،راهپیمایی و جنگ وگریزخیابانی درشهرهای زیر:
- أصفهان
- ایلام
- بوکان
- بیجار
- پاوه
- پیرانشهر(بستن جادە ترانزیتی به مرز تمرچین)
- تهران(شهرزیبا)
- جوانرود
- جیرفت
- خمین
- خوراسگان
- خوی
- دهگلان(روستای قوروچای)
- دیواندره
- سرپل ذهاب
- سردشت
- سردشت(روستای بیوران)
- سقز
- سمیرم
- سنندج
- قادرآباد فارس
- کامیاران
- کامیاران(روستاهای کوله‌ساره، بان‌تپه و هندیمن)
- کرمانشاه(صحنه)
- مریوان
- مهاباد
و
جمعه های اعتراضی اهالی سیستان وبلوچستان با راهپیمایی و تجمع درشهرهای:
- آشار
- ایرانشهربا شعار« توپ، تانک، فشفشه آخوند باید گم بشه»
- پیشین
- تفتان
- جکیگور(بستن جاده ترانزیتی راسک – چابهار)
- خاش
- چابهار
- راسک با شعار« مرگ بر دیکتاتور»
- زاهدان با شعار« مرگ بر خامنه ای و مرگ بر خمینی»
- سراوان
- گورناک ز توابع شهرستان سرباز (ب ستن جاده ترانزیتی ایرانشهر- سرباز)
- روستای مورتان
- نوک آباد
آخرین گزارش ها حاکی از تیراندازی نیروهای سرکوبگر دولت و دستگاه رهبری با گلوله های ساچمه ای بسوی معترضین منجمله ایرانشهرو مجروح شدن دستکم دونفرمی باشد.براساس همین گزارش ها حداقل 3 نفر از جمله دو کودک هم در ایرانشه بازداشت شدند.
وهمچنین
- فراخوان سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در خصوص اعتصاب و تعطیلی مدارس دولتی و غیردولتی در روز یکشنبه ۲۹ و دوشنبه ۳۰ آبان
فراخوان سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در خصوص اعتصاب و تعطیلی مدارس دولتی و غیردولتی در روز یکشنبه ۲۹ و دوشنبه ۳۰ آبان
به نام خداوند رنگین کمان!
به نام #زن_زندگی_آزادی
معلمان و دانش آموزان حق‌طلب و مردم مبارز ایران:
علی‌رغم اینکه اعتراضات به‌حق مردم وارد سومین ماه خود شده است. همانطور که همه شاهد هستیم، حاکمیت به جای شنیدن صداهای حق‌طلبانه ی مردم، بی‌رحمانه‌تر از همیشه سر و سینه فرزندان ما را با شلیک مستقیم گلوله می‌شکافد. لیست جان‌های پرپر شده‌ی عزیزان ما را هر روز و هر ساعت بلندتر و خونین‌تر می‌کند و زنجیره‌ای از جنایت‌های هولناک با آدم‌ربایی و خشونت و کشتن مردم بیگناه در سراسر کشور به راه انداخته است. حاکمیت در جدیدترین اقدام مذبوحانه لباس شخصی‌های سردار و سرکوبگر و بسیجیان مزدور، در ایذه و سقز چهار کودک به نام‌های:
#کیان_پور_فلک
#آرتین_رحمانی
#سپهر_مقصودی
#دانیال_پابندی
را با ضرب مستقیم گلوله از پای در آورده است. از سوی دیگر در سقز یک فرهنگی بازنشسته به نام #عبدالرحمان_بختیاری، هم با شلیک مستقیم سرکوبگران کشته شد.
ما معلمان علیه این کشتارهای جنایتکارانه فریاد می‌کشیم و اجازه نخواهیم داد رویای "رنگین‌کمانی کیان" به دست فراموشی سپرده شود. ما رنج‌ها و اشک‌های مادری که از ترس دزدیدن جنازه طفل ده‌ ساله‌اش مجبور بود تا صبح تن بی‌جانش را با "یخ‌ " نوازش کند را تا آزادی و رهایی در حافظه‌ی بلند ظلم ستیزی‌مان زنده نگاه خواهیم داشت.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکومیت قاطعانه کشته شدن مردم بی‌گناه مخصوصا این چهار دانش آموز مظلوم و معصوم و قتل فرهنگی بازنشسته سقز و تمامی کشته‌شدگان راه "آزادی و برابری" بار دیگر همراهی خود را با موج جدید اعتصابات اعتراضی کارگران، دانشجویان، کسبه و بازاریان و آحاد مردم در سراسر کشور اعلام داشته و از همه معلمان شاغل و پیشکسوتان بازنشسته و دانش آموزان شجاع در مدارس دولتی و غیردولتی سراسر ایران تقاضا دارد که روز یکشنبه ۲۹ و دوشنبه ۳۰ آبان، با تعطیل کردن مدارس و خودداری از رفتن به مدرسه، یاد و نام این جان باختگان و همه قربانیان کشتار دو ماه اخیر را گرامی بدارند. این شورا در خصوص نگرانی شدید از جان عزیز کودکان و اعتراض به قتل حکومتی آنان، از مادران و پدران گرامی درخواست می‌کند که روز یکشنبه و دوشنبه کودکان خود را به مدرسه نفرستند.
در خاتمه این شورا با لحنی قاطعانه رو به حاکمیت می‌گوید که این آغاز فصل جدیدی از اعتصابات سراسری معلمان خواهد بود. حاکمیت باید بداند که خاطره‌ی خون و خونریزی مشمول گذر زمان نخواهد شد و ما معلمان هم‌صدا با مردم سراسر ایران فریاد می‌زنیم که کشتن هر نفر، یعنی ملحق شدن هزاران هزار نفر دیگر به اعتراضات آزادی‌خواهانه‌ مردم ایران است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران
۲۷ آبان ۱۴۰۱
«بیانیهٔ شورای صنفی دانشکده علوم ریاضی در واکنش به برخوردهای اخیر حراست دانشگاه»
حراست؟! شریف؟!
در روزگاری که انسان و آزادی‌اش مستمراً مورد هتاکی قرار می‌گیرد، انتظار حفظ حریم واژه‌ها بی‌جاست؛ ادعای «پدر» بودن دارند و حکم ممنوع‌الورودی «فرزندان»شان را امضا می‌کنند. «گفت‌وگو»شان برای ساکت کردن و «تریبون آزاد» و «مجوز»هایشان بهانه‌ای است برای سرکوب راحت‌تر و برخوردهای بدتر با دیگر تجمع‌های دانشجوها.
روزهای اولی که نیروهای «حراست» دانشگاه برای حمایت از دانشجوها با افراد لباس‌شخصی درگیر می‌شدند و حتی احیاناً خودشان هم از ضربات آن معلوم‌الحال‌ها بی‌نصیب نبودند، خیال می‌کردیم شاید حریم واژهٔ منسوب بهشان شکسته نشود... باطل بود. یک حراست شریف به جای آرام کردن اوضاع خود آغازگر التهاب جدید نمی‌شود، درگیری فیزیکی ایجاد نمی‌کند، فحاشی و توهین را نه با دانشجوها و نه با استادان دانشگاه روا نمی‌داند، در تجمع اعتراضی دانشجوها، هل من مبارز نمی‌طلبد و ادعای لت و پار کردن دانشجو را مطرح نمی‌کند و مشت خود را بر سر دانشجو و استاد نمی‌کوبد.
حراست شریف برخورد زننده و دون شأن با دختران دانشجو ندارد و به ارعاب و تهدید آن‌ها نمی‌پردازد؛ دانشجوی دختر را بخاطر ظاهرش تحقیر نمی‌کند و فکر نمی‌کند که اینجا کودکستان است و باید با پدر و مادر دانشجوها تماس بگیرد و رفتارشان را گزارش کند.
حراست شریف دانشجوها را با خطاهای چشم‌گیر در بررسی‌ها (که شدت‌شان شائبهٔ عمدی بودن این خطاها را به منظور ارعاب، تقویت می‌کند) و بی‌قاعده و قانون (حتی همان قانونی که صرفاً برای تهدید دانشجوهاست و عمل به آن استیصال دانشگاه را در کنترل شرایط نشان می‌دهد) ممنوع‌الورود نمی‌کند، در حالی که نیروهای دیگر معلوم‌الحال را با تسامح و تساهل به دانشگاه راه می‌دهد.
حراست شریف به جای ایجاد گیت‌های ورود و دوربین‌های تشخیص چهره و کنترل دقیق رفت‌وآمد دانشجوها، به جای نصب دوربین‌های جدید در دانشگاه به حریم خصوصی دانشجوها احترام می‌گذارد، کوله و کیف آن‌ها را بررسی نمی‌کند و با پیدا کردن بستهٔ ماسک در کیف دانشجوها، مشعوف نمی‌شود، بلکه به جای آن محیط دانشگاه را امن و آرام می‌کند تا کمدهای دانشجوها آسیب نبیند، تا اموال شخصی دانشجوها در دانشگاه به سرقت نرود، تا کسی در جستجوی بیژن نتواند وارد دانشگاه شده و دانشجوها را تهدید کند.
حراست شریف باید بداند که ضبط کارت دانشجویی غیرقانونی است، و حق ندارد به زور متوسل شده تا کارت دانشجوها را بگیرد. باید بداند که فارغ‌التحصیل‌ها هزینهٔ نگه داشتن کارت دانشجویی‌شان را به دانشگاه پرداخت کرده‌اند و پانچ کردن کارت‌شان در واقع زیر سؤال بردن عمل دانشگاه است.
حراست شریف روبروی دانشجوها قرار نمی‌گیرد که درگیری‌های سالن البرز پیش آید، به دنبال دانشجوهایی که برای ناهارشان سفره به دانشگاه آورده‌اند، در محیط دانشگاه گشت نمی‌زند. از دانشجوها فیلم نمی‌گیرد و پس از مخالفت دانشجوها در مقابل نقض حریم شخصی‌شان، لب به توهین‌های قومیتی و جنسی نمی‌گشاید.
حراست شریف که یک روز به دانشجوها هنگام ورود گل هدیه می‌داد، این لیست بلندبالای ضد‌دانشجویی را برنمی‌تابد... نه یک حراست شریف، که دانشجوها نیز چنین برخوردهایی را برنمی‌تابند. شاید هم اشتباه گرفته‌اید...
آقا و خانم حراست! کار شما نه هرس کردن دانشجوها و ممنوع‌الورود کردن‌شان است، نه حرص و زیاده‌خواهی‌تان برای گرفتن کارت دانشجویی دانشجوها توجیه دارد و نه وظیفهٔ‌تان حرث و شخم زدن کوله و کیف دانشجوهاست! کارتان حرس و نگهبانی از حریم دانشگاه و حفاظت از امنیت و آرامش دانشجوها، کارمندان و استادان است. ناامن کردن دانشگاه و مختل کردن آرامش دانشجوها وظیفهٔ‌تان نیست، اشتباه گرفته‌اید! کاری که می‌کنید نه حراست کردن است و نه شریف است... یک حراست شریف باشید چون با ادامهٔ رفتارهای زننده شما دیگر حتی نمی‌توان گفت که در دانشگاه «امنیت داریم».
شورای صنفی دانشجویان دانشکده علوم ریاضی
۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱ خورشیدی
بیانیه انجمن آزاداندیش در محکومیت رفتار سرکوبگرایانه مسئولین دانشگاه و فاجعه حمله به خوابگاه سلامت
فاجعه حمله به خوابگاه دانشجویی سلامت بار دیگر بی‌کفایتی و ناکارآمدی مسئولان‌ دانشگاه را بر همگان عیان ساخت، سرکوبگران دانشگاه با نهایت بی‌شرمی این‌بار ابر و باد را مسئول حمله به خوابگاه سلامت دانسته‌اند! و طبق روال سابق از مسئولیت برقراری امنیت دانشجویان شانه خالی کردند. اقدامات فراقانونی دانشگاه تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که به بهانه مباحث مالی و آموزشی؛ دانشجویان را به حراست احضار می‌کنند و با ارعاب و تهدید با دانشجویان رفتار می‌کنند.
این اولین بار نیست که دانشگاه در نقش بازوان نهادهای امنیتی ، فرش قرمز برای ورود نیروهای سرکوب به دانشگاه پهن می‌کند .
کارمندانی که در صحن دانشگاه در نقش چماق‌کشان ظاهر می‌شوند مصون هستند اگر واقعا کارمند باشند.
روند‌های فراقانونی بر کمیته‌ها حاکم است و حکم‌هایشان نیز بویی از قانون ندارد.
مجازات و تعلیق برای دانشجو است و جرم او حق‌طلبی.
خیزش اعتراضی دانشجویان در کنار مردم طی روزهای گذشته تنها بخشی از تاریخ ایستادگی مردم در برابر سرکوبگران است. ما آموخته‌ایم با قدرت جمع بودن می‌توانیم همبستگی‌هایی از جنس امید و آزادی و زندگی خلق کنیم.
ما منصوب کسی نیستیم. ما انجمنی هستیم که در ابتدای امر هویت خود را دانشجو بودن می‌دانیم. دانشجویی در شرایط خطیر کنونی به مفهوم انتخاب تجربه‌‌ای آزاداندیشانه و مقاومت مسئولانه برای رهایی از صغارت‌های تحمیلی است که رسالت و کارکردی متفاوت ایجاب می‌کند.
انجمن‌ آزاداندیش به عنوان صدای رسای دانشجویان اعلام می‌دارد؛ با تمام توان پیگیر مطالبات و حقوق پایمال شده دانشجویان تعلیقی و آسیب دیده در جریان‌ حمله به خوابگاه سلامت خواهد بود و به مسئولین‌ دانشگاه متذکر می‌شویم که ما در زمره منصوبان و کارگزاران ایشان نیستیم. نسبت ما با کسانی که عرصه زندگی و آزادی را برای زنان و مردان تنگ‌ کرده‌اند مشخص است. نسبت ما با کسانی که دوستان و هم کلاسی هایمان را به زندان‌بانان سپرده اند و از هیچ تلاشی برای سرکوب و خفقان دریغ نکرده اند مشخص است.
من آن نیم که یکسره تدبیر مملکت
تسلیم هرزه‌گرد قضا و قدر کنم
قتل دانشجویی دیگر
حمیدرضا روحی دانشجوی عمران دانشگاه آزاد شهرقدس، شامگاه ۲۶ آبان به ضرب گلوله در محله شهرزیبا تهران کشته شد.
اعتصاب غذای یکی از دانشجویان دانشگاه شریف
بنا به گزارشات رسیده، فاطمه ناصررنجبر دانشجوی بازداشتی دانشگاه شریف، دست به اعتصاب غذا زده و خواسته وی، تسریع در روند پیگیری پرونده‌اش است.
گفتنی است وی دانشجوی مهندسی مواد دانشگاه شریف ورودی ۹۶ است و عصر ۱۹ آبان توسط نیرو‌‌‌‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
حمله به خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بازداشت دو تن از دانشجویان
بنا به گزارشات رسیده، در دقایق نخستین بامداد ۲۸ آبان، دو دانشجو طی حمله به خوابگاه دانشجویی سیدالشهدا سپاهانشهر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازداشت شدند. در جریان این حمله، نیروهای امنیتی پس از ضرب و شتم شدید نگهبان خوابگاه که در برابر آن‌ها مقاومت کرده بود، دو دانشجو را بازداشت کرده‌اند.
جو امنیتی در خوابگاه حاکم است و رئیس خوابگاه به همراه شفیع‌زادگان( معاونت آموزشی دانشگاه) در محل حاضر شده‌اند!
بازداشت ۶ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد!
بنا به اخبار رسیده، ۶ تن از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد روز سه‌شنبه ۲۴ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند که لیست اسامی به شرح زیر است:
#سجاد_دهقان‌منگ‌آبادی، دانشجوی رادیولوژی
#امیرحسین_کامران، دانشجوی داروسازی
#سجاد_قاسمی، دانشجوی داروسازی
#عرفان_مرادی، دانشجوی داروسازی
#پویا_حیدری، دانشجوی داروسازی
#علی_اسدی، دانشجوی داروسازی
طبق اخبار واصله به شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز،صدف اکبری، دانشجوی دندانپزشکی وآیدا اکبری، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز ۲۷ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.
شورای صنفی دانشجویان خواهان آزادی هرچه سریعتر این عزیزان و تمامی دانشجویان در بند می‌باشد.
ابوالفضل نوروزی دانشجوی کارشناسی تاریخ دانشگاه نجف‌آباد، روز چهارشنبه ۲۵ آبان با ضرب و شتم شدید توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان دستگرد منتقل شده است.
این دانشجوی ایذه‌ای ساکن شاهین‌شهر همچنین مبتلا به بیماری حاد کبدی و اختلال پلاکت خون بوده و در شرایط زندان و عدم دسترسی به امکانات ویژه پزشکی تحت خطر جانی است.
فربد پوراعظم دانشجوی مهندسی عمران دانشگاه یزد ورودی ۹۹، شامگاه ۲۶ آبان در خیابان ملاصدرا یزد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
اسما گنجی‌زاده دانشجوی فلسفه دانشگاه اصفهان ورودی ۹۹، روز سه‌شنبه ۲۴ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمدمهدی بصیرت‌نژاد، دانشجوی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ورودی ۹۸، روز چهارشنبه ۲۵ آبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
محمدامین مقصودی دانشجوی مهندسی پلیمر دانشگاه امیرکبیر ورودی ۹۸، روز پنجشنبه ۲۶ آبان پس از احضار و مراجعه به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات بازداشت شده است.
علی مجنون دانشجوی رشته كامپيوتر ورودي ۱۴۰۰ دانشگاه سراسري اردكان، شامگاه سه شنبه ۲۴ آبان ربوده شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
شیوا موسی‌زاده دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه هنر تهران که پیش‌تر در تاریخ ۳۱ شهریور بازداشت شده بود، برای دومین بار در تاریخ ۲۴ آبان بازداشت شده است.
تا بدین لحظه، از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
خاکسپاری پنهانی عبدالرحمان بختیاری
در پی قتل حکومتی عبدالرحمان بختیاری، از معلمان بازنشستە، که ۲۶ آبان در جلو درب منزلش در سقز، با شلیک مستقیم نیروهای رژیم جمهوری اسلامی کشتە شد. مأموران امنیتی با تحت فشار قرار دادن خانوادەی ایشان و تهدید به عدم تحویل جسد ایشان، آنان را وادار کردند کە نصف شب و‌ بدون حضور اطرافیان، پیکر وی را به خاک بسپارند.
بنا بر خبرهایی که به شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران رسیده خانواده‌ی شریف این معلم بازنشسته شدیداً تحت فشار قرار دارند که از مراسم ختم و بزرگداشت ایشان خودداری کنند.
خبر آزادی سهیلا زال بیگی
سهیلا زال بیگی ، از اعضا هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین، که در روز ۵شنبه‌ توسط اطلاعات سپاه تاکستان بازداشت شده بودند، امروز جمعه ۲۷ آبانماه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه آزاد شدند.
لازم به تاکید است که جلسه دادگاهی خانم زال بیگی، طی روزهای آتی برگزار خواهد شد که خبر آن متعاقبا اعلام می گردد.
کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین، ضمن ابراز خوشحالی از آزادی این همکار، تبریک به ایشان، خانواده یشان و تمام همکاران فرهنگی، نیز مراتب قدردانی خود را از تلاش و حمایت های تمامی دوستان، همکاران،که زمینه ی آزادی سریع ایشان را فراهم آورد، اعلام می دارد.
کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین
جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید