کلیه اتهامات علیه فعالین زندانی تشکل های کارگری، مدافعان حقوق انسانی و معترضانی که با نقض آشکار قوانین بین المللی بازداشت شده اند، بدون قید و شرط ملغی باید گردد

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

۱۹ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۹ دی ۱۴۰۱)  به آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران  در رابطه با تداوم بازداشت فعالان کارگری، معلمان، مدافعان حقوق مدنی و زنان در ایران.  اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا به شدت نگران تداوم بازداشت فعالان کارگری، معلمان، مدافعان حقوق مدنی و زنان در ایران است و سرکوب وحشیانه معترضان و اعدام زندانیان سیاسی در ماه های اخیر را به شدت محکوم می کند.

ما کماکان به حمایت و همبستگی خود با فعالان کارگری، که به دلیل مبارزه برای آزادی تشکل، دستمزدهای بالاتر و شرایط کاری بهتر، و همچنین علیه تورم بالا، فساد، خصوصی سازی، غارت دارایی های عمومی، بی عدالتی های گسترده و نقض حقوق انسانی محاکمه و زندانی شده اند، ادامه داده و در همین راستا نگرانی خود را در رابطه با افزایش تعداد بازداشت شدگان فعالین صنفی معلمان و فعالین دانشجویی در ماه‌های اخیر ابراز می کنیم.

ما به ویژه نگران وضعیت سلامتی رضا شهابی فعال شناخته شده کارگری و حسن سعیدی و داود رضوی فعالان سندیکایی زندانی هستیم. شهابی بارها به خاطر فعالیت های صنفی خود دستگیر شده و سالهای طولانی را در زندان سپری کرده است. این دستگیریها و بازداشتها نقض آشکار آزادی تشکل، حق سازماندهی و آزادی بیان است.

ما به عنوان بزرگترین اتحادیه کارگری در کانادا، با بیش از ۷۱۵ هزار عضو متکثر، عمیقاً تعهد خود را به ایجاد ارتباط با کارگران و تشکلات اجتماعی متحد در سراسر جهان اعلام می کنیم. اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا در بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای سابقه و سنت طولانی در زمینه همبستگی بین‌المللی کارگران با یکدیگر است. ما سال‌هاست که دست اتحاد و همبستگی با سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و حومه داده و از چندین تشکل کارگری و مدافعین حقوق کارگران که اخیراً مورد هدف و حمله ماموران اطلاعاتی قرار گرفته‌اند، حمایت می‌کنیم، از جمله رضا شهابی، داود رضوی، حسن سعیدی و مترجمان آنها، کیوان مهتدی و آنیشا اسداللهی؛ و‌همچنین معلمان و فعالین صنفی از جمله رسول بداقی، جعفر ابراهیمی، اسکندر لطفی، ریحانه انصاری نژاد، شعبان محمدی، محمد حبیبی و مسعود نیکخواه. صدور احکام سنگین اخیر از جمله ۶ سال حبس برای رضا شهابی، حسن سعیدی و کیوان مهتدی بسیار ظالمانه است.

تلاش سازمان‌های اطلاعاتی و قوه قضائیه برای جرم انگاری حقوق بر حق و شناخته شده بین‌المللی از جمله ارتباط با سایر اتحادیه‌های کارگری در سطح‌جهانی مانند کیوپی و نمایندگان و اعضای آن‌ها، کاملاً غیرقابل توجیه است و چندین مقاوله نامه های بین‌المللی کار را نقض می‌کند.

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا مجدداً درخواست اتحادیه‌های کارگری و فدراسیون‌های اتحادیه‌های جهانی کارگری را از دولت ایران در موارد زیر یادآوری می‌کند:

لغو بی قید و شرط کلیه اتهامات علیه فعالین زندانی تشکل های کارگری، مدافعان حقوق انسانی و معترضانی که با نقض آشکار قوانین بین المللی بازداشت شده اند.

رعایت و احترام به حقوق کارگران برای سازماندهی، آزادی تشکل، و آزادی بیان، از جمله حق تجمع مسالمت آمیز بدون ترس از مداخله حکومتی

تصویب و اجرای کامل قطعنامه های ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار و احترام کامل به اعلامیه جهانی حقوق بشر به ویژه به ماده ۲۳

توقف اعدام معترضان بازداشتی و زندانیان سیاسی

ما می خواهیم اطمینان حاصل نماییم که شما درخواست های جامعه بین المللی را جدی خواهید گرفت.

با احترام،

مارک هانکوک؛ رئیس کشوری
کندیس رنیک، دبیر خزانه داری کشوری

رونوشت:

رونوشت: قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران – شورای عالی حقوق بشر، دفتر نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، سازمان جهانی کار-بخش کارگری، سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه، کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری، فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل، کنگره کار کانادا، اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

بازتکثیر:
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و‌حومه

https://t.me/vahedsyndica
https://www.instagram.com/vahedsyndica/
https://twitter.com/VahedSyndicate
www.vahedsyndica.com
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید