حمایت "فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری" (فرانسه)

شخصی سازی فونت
  • کوچکتر کوچک متوسط بزرگ بزرگتر
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

حمایت "فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری" (فرانسه) از اعتراضات معلمان در ایران و درخواست آزادی فعالین اتحادیه ای! فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری با انتشار بیانیه ای ضمن پشتیبانی از اعتراضات اخیر معلمان ایران، خواهان آزادی فوری همه فعالین اتحادیه ای در ایران شد. ترجمه این بیانیه را در زیر می خوانید: فدراسیون FNEC FP-FO از اعتصاب معلمان در ایران، در روز های دهم، یازدهم، دوازدهم و نیز بیست و سوم دسامبر، برای افزایش حقوق معلمان و مستمری بازنشستگان و خواست آنها برای آزادی معلمانی که به دلیل عضویت در تشکلات اتحادیه ای و فعالیت های پیشرو زندانی شده اند، پشتیبانی می کند.

تظاهرات در حدود ۱۰۰ شهر برگزار شد. حرکتی به این گستردگی در ۴۰ ساله گذشته سابقه نداشته است.
در جریان این تظاهراتها تعدادی از فعالان بازداشت شدند. این گونه اقدامات به معنای جرم شناختن فعالیت های اتحادیه ای و یورش به آزادی های بنیادی است؛ آزادی هایی اساسی که فدراسیون ما با تمام وجود به آن ها تکیه دارد و مقاوله نامه های ۸۷ و ۹۸ سازمان جهانی کار آن ها را به رسمیت می شناسد.
ما همراه با آموزش بین المللEI ) ( از اسماعیل عبدی، دبیر سابق کانون صنفی معلمان ایران، که عضو آموزش بین الملل است، پشتیبانی می کنیم. او از سال ۲۰۰۶ تا کنون به مناسبتهای مختلف زندانی شده است. اسماعیل عبدی در سال ۲۰۱۶ از جمله به اتهام " تبلیغ علیه نظام" و "اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی" به پنج سال زندان محکوم شد. مقامات ایران برای آنکه از آزادی او، که طبق حکم باید در ژانویه ۲۰۲۱ انجام می شد، جلو گیری کنند حکم تعلیقی ده سال زندان برای او که مربوط به موردی در سال ۲۰۱۱ بود را به اجرا گذاشتند. به این ترتیب، دوران زندان اسماعیل عبدی تا سال ۲۰۳۱ افزایش یافته است.
تحمیل زندان طولانی مدت و بد رفتاری با عبدی در زندان به شدت بر وضع سلامتی او تاثیر گذاشته است.
فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری همراه با آموزش بین الملل خواهان آزادی فوری اسماعیل عبدی و همه فعالین اتحادیه ای در ایران است.
فدراسیون ملی آموزش، فرهنگ و کارآموزی حرفه‌ای - سندیکای نیروی کارگری (فرانسه)
۴ ژانویه ۲۰۲۲

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۱۲ ژانویه ۲۰۲۲
http://etehadbinalmelali.com/ak
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید;
https://twitter.com/IASWIinfo
www.workers-iran.org;